نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: درمان میخچه

1253
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    تشکر شده 24 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    8

درمان میخچه

سلااام دوستای گلم ی درمان غیر از جراحی واسه میخچه پا بگید اخه یدونه روشست پام داشتم رفتم سوزوندمش ولی الان یکی کنارش و یکی رو سینه ی پام دراومده چیکار کنم قبلی هم واسه سه ماه پیش بوده ولی الان یکم درد داره

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : درمان میخچه

نقل قول نوشته اصلی توسط شمیمی نمایش پست ها
    سلااام دوستای گلم ی درمان غیر از جراحی واسه میخچه پا بگید اخه یدونه روشست پام داشتم رفتم سوزوندمش ولی الان یکی کنارش و یکی رو سینه ی پام دراومده چیکار کنم قبلی هم واسه سه ماه پیش بوده ولی الان یکم درد داره
    سلام منم داشتم رفتم دکتر بهم یه کرم ساختنی داد خیلی قوی بود زدم ریشه ی میخچه ام سوخت و دیگه خوب شد . فقط راهش همینه چون هر کاریش بکنی بازم ریشش هست و دوباره در میاد .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط h@3!n نمایش پست ها
    سلام منم داشتم رفتم دکتر بهم یه کرم ساختنی داد خیلی قوی بود زدم ریشه ی میخچه ام سوخت و دیگه خوب شد . فقط راهش همینه چون هر کاریش بکنی بازم ریشش هست و دوباره در میاد .
    واااای نگوووو البته بگم چسب میخچه هم اثر نداشت.دکترت کجا بود من مشهدم اخه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

واااای نگوووو البته بگم چسب میخچه هم اثر نداشت.دکترت کجا بود من مشهدم اخه
    مشهد نیستم ولی هر دکتری خودش همینا بهت میده فرقی نداره . چسب میخچه فایده نداره . حتی همین کرمی که بهم داد قبلش بهم یکی داد قوی نبود میخچم خوب نشد چون خیلی بزرگ و ریشه ی قوی داشت .

دوباره رفتم ایندفعه یکی خیلی قوی داد در حدی که به انگشتم مالیده میشد گوشتش را میخورد . با پنبه زدم به میخچه و روش را با باند بستم. چند بار این کارا کردم کم کم میخچه را سوزوند و از ریشه کندش .

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    8

مشهد نیستم ولی هر دکتری خودش همینا بهت میده فرقی نداره . چسب میخچه فایده نداره . حتی همین کرمی که بهم داد قبلش بهم یکی داد قوی نبود میخچم خوب نشد چون خیلی بزرگ و ریشه ی قوی داشت .

دوباره رفتم ایندفعه یکی خیلی قوی داد در حدی که به انگشتم مالیده میشد گوشتش را میخورد . با پنبه زدم به میخچه و روش را با باند بستم. چند بار این کارا کردم کم کم میخچه را سوزوند و از ریشه کندش .
    خب میشه راهنمایی کنین دکتر چی بود ینی گیاهی بود یا جراح یا متخصص؟

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    سلام عزیزجان مادر بزرگم به من این روش قدیمی رو یاد داد در عرض یکماه میخچه ای که رو پیشونیم بود برطرف شد به شماهم میگم.

یه پیاز تقریبا بزرگ بردار توشو خالی کن جوری که فقد سه چهار لایه اخرش بمونه
    بعد توی پیازو پر از نمک کن بزار ۲۴ ساعت بمونه وقتی پیاز به نمک خوب اب انداخت یه مقدار از نمکو شب بردار بزار رو میخچه بهد روشو با پلاستیک ببند و بخاب صبح که بیدار شدی بازش کن و بشورش اینکارو تا یک ماه انجام بده مطمنم از بین میره
    من این روشو به همه گفتم تاحالا نشده جواب نگیرن
    قربونت مگه رو پیشونی هم میخچه میزنه؟؟

7. کاربران زیر از شمیمی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    اره دوستم من رو پیشونیم از بچگی داشتم مثل یه جوش بودش مادربزرگم اینکارو واسم انجام داد کامل رفت ازونروز به بعد به خیلیا گفتم
    همشون دعام میکنن
    اخه من شنیدم کف پا اونم بخاطر کفش نامناسبه ولی حتما امتحان میکنم عزیزم ممنونننننن از کمکت

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26889
    تشکـر
    31
    تشکر شده 15 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

خب میشه راهنمایی کنین دکتر چی بود ینی گیاهی بود یا جراح یا متخصص؟
    پزشک متخصص عمومی و اطفال و داخلی و اینا بود . چند تا تخصص داشت ولی این دکتر حسابش با تمام دکترایی که توی شهر هست جداست واقعا حالیشه . حالا شما هم برو یک دکتر خوب و بهش بگو کرم ساختنی بهت بده .

البته از داروخونه ها هم سوال بکن چون خودشون دکتر دارن این کرم ها را همونجا میسازه شاید دیگه احتیاجی به دکتر هم نباشه خودش بهت بده .

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

درمان میخچه
    - برای درمان میخچه ابتدا انگشت آسیب دیده را به مدت 10 الی 15 دقیقه در آب گرم فرو برید. سپس با استفاده از سوهان پینه‌برداری یا یک قطعه کاغذ سنباده، قسمت نرم شده میخچه را بمالید. هرگز از تیغ برای برداشتن میخچه استفاده نکنید. دقت کنید که نظافت کاملا رعایت شود تا میخچه با پوست مجاور آن در یک سطح قرار گیرد.

- یک قطعه لیمو را به مدت یک شب روی میخچه قرار دهید و صبح، قسمت موردنظر را با ماده ضدعفونی کننده شست وشو دهید.

- نصف قاشق چای‌خوری شیره سفید انجیر را روزی سه بار روی میخچه بمالید. این عمل نه تنها باعث نرمی پوست می‌شود، بلکه مانع بازگشت و عود میخچه نیز می‌شود ( شیره سفید انجیر از دم برگ‌ها یا میوه نارس انجیر بیرون می‌آید)

- مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین و املاح

- قطعه‌ای پیاز را روی میخچه ببندید و بگذارید تمام شب بماند.

- پنبه آغشته در سرکه را روی میخچه قرار دهید تا نرم شود. سپس با سنگ پا روی آن بکشید.

- میخچه را یک شب تمام با پوست تازه آناناس ببندید. تکرار این عمل موثر است.

- کمی بلغور جو را به مدت 5 دقیقه بجوشانید و پس از صاف کردن پای خود را در آن قرار دهید.

- پنبه آغشته به چای بابونه پررنگ را روی میخچه قرار دهید و یک شب تمام بگذارید بماند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    8

پزشک متخصص عمومی و اطفال و داخلی و اینا بود . چند تا تخصص داشت ولی این دکتر حسابش با تمام دکترایی که توی شهر هست جداست واقعا حالیشه . حالا شما هم برو یک دکتر خوب و بهش بگو کرم ساختنی بهت بده .

البته از داروخونه ها هم سوال بکن چون خودشون دکتر دارن این کرم ها را همونجا میسازه شاید دیگه احتیاجی به دکتر هم نباشه خودش بهت بده .
    اها خیلی مغسی مچکر و امیدوارم هیشکی این دردو تجربه نکنه

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29520
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    درمان میخچه
    - برای درمان میخچه ابتدا انگشت آسیب دیده را به مدت 10 الی 15 دقیقه در آب گرم فرو برید. سپس با استفاده از سوهان پینه‌برداری یا یک قطعه کاغذ سنباده، قسمت نرم شده میخچه را بمالید. هرگز از تیغ برای برداشتن میخچه استفاده نکنید. دقت کنید که نظافت کاملا رعایت شود تا میخچه با پوست مجاور آن در یک سطح قرار گیرد.

- یک قطعه لیمو را به مدت یک شب روی میخچه قرار دهید و صبح، قسمت موردنظر را با ماده ضدعفونی کننده شست وشو دهید.

- نصف قاشق چای‌خوری شیره سفید انجیر را روزی سه بار روی میخچه بمالید. این عمل نه تنها باعث نرمی پوست می‌شود، بلکه مانع بازگشت و عود میخچه نیز می‌شود ( شیره سفید انجیر از دم برگ‌ها یا میوه نارس انجیر بیرون می‌آید)

- مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین و املاح

- قطعه‌ای پیاز را روی میخچه ببندید و بگذارید تمام شب بماند.

- پنبه آغشته در سرکه را روی میخچه قرار دهید تا نرم شود. سپس با سنگ پا روی آن بکشید.

- میخچه را یک شب تمام با پوست تازه آناناس ببندید. تکرار این عمل موثر است.

- کمی بلغور جو را به مدت 5 دقیقه بجوشانید و پس از صاف کردن پای خود را در آن قرار دهید.

- پنبه آغشته به چای بابونه پررنگ را روی میخچه قرار دهید و یک شب تمام بگذارید بماند.
    کامل و کافی ممنونم دستتون مرسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد