نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: زنده ماندن سلول های سرطانی با سیگار کشیدن

806
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

زنده ماندن سلول های سرطانی با سیگار کشیدن

مواجهه بیماران مبتلا به سرطان «کارسینوم سلول کلیوی» ( Renal Cell Carcinoma ) با سیگار، بقای سلول‌های خاص سرطانی را در جهت منفی تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دانشمند ایرانی مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ آمریکا و همکارانش می گویند تحقیقات آنان نشان داده است که مواجهه بیماران مبتلا به سرطان «کارسینوم سلول کلیوی» ( Renal Cell Carcinoma ) با سیگار، بقای سلول‌های خاص سرطانی را در جهت منفی تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همه می دانند که سیگار کشیدن به دلیل داشتن رابطه با سرطان ریه و خطرزایی بیماری قلبی‌عروقی یا سکته مغزی مضر است. اما اکنون دانشمندان عنوان می کنند که سیگار کشیدن علاوه بر خطرات گفته شده موجب بقای سلولهای سرطان می شود .

دانشمند ایرانی مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ آمریکا و همکارانش می گویند تحقیقات آنان نشان داده است که مواجهه بیماران مبتلا به سرطان «کارسینوم سلول کلیوی» ( Renal Cell Carcinoma ) با سیگار، بقای سلول‌های خاص سرطانی را در جهت منفی تحت تاثیر قرار می‌دهد. دکتر «بهفر اهدایی» و همکارانش طی پژوهشی تاثیر مواجهه با سیگار را بر بقای سلول‌های خاص سرطانی در ۱۶۲۵ بیمار مبتلا به کارسینوم سلول کلیوی مورد بررسی قرار دادند.
    پژوهشگران با استفاده از تحلیل‌های تک متغیری دریافتند کشیدن افراطی سیگار با افزایش خطر قابل توجه پیشرفت این بیماری مرتبط است.
    علاوه بر این، مصرف سیگار با مرگ به دلایلی غیر از این بیماری برای افرادی که به تازگی سیگاری شدند در مقایسه با غیر سیگاری‌ها، به طور چشمگیری بالا بود. محققان برای چنین بیمارانی، برنامه‌های درمانی ترک سیگار را توصیه کرده‌اند.
    این پژوهش در مجله “Urology” منتشر شده است.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست n00023061b.jpg  
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)