نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کبودی ستون فقرات

6148
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35440
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کبودی ستون فقرات

سلام دوستان
    حدود سه / چهار ماه پیش به صورت کاملا اتفاقی دیدم که از شروع ستون فقرات تا تقریبا وسطای کمرم کبود شده
    خودم هم رفتم معلوم بود که قوز داشتم ولی الان دیگه ندارم
    ولی بازم این کبودی هست و کمتر نشد
    متاسفانه من کارم با کامپیوتر هست و علت زیادیش میتونه به خاطر کار با کامپیوتر باشه
    حالا به نظرتون این کبودی جدیه ؟
    و به نظرتون برای رفع قوز چیکار کنم چون روزی حداقل ۳ / ۴ ساعت کاره من با کامپیوتر هستش

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : کبودی ستون فقرات

اگر این جوش و لکه‌ها که اغلب به صورت خوشه‌ای ظاهر می‌شود و گاهی با جوش‌های ریز اشتباه گرفته می‌شود به پزشک مراجعه کنید

1- در حالت سجده قرار بگیرید و دست ها را پشت سر بگذارید و سپس گردن و تنه را تا حدی بالا بیاورید که با لگن در یک سطح قرار بگیرند. دقت کنید هنگام تمرین، هیچ دردی نباید وجود داشته باشد.

2- چانه را به سمت عقب ببرید و 10 ثانیه نگه دارید.

3- گوشه اتاق بایستید و دست ها را به دیوارها تکیه داده و سعی کنید تنه خود را به سمت جلو ببرید و این وضعیت را چند ثانیه حفظ کنید.

4- روی تشک سفتی بنشینید و 2 زیردستی در طرفین خود قرار دهید. سپس دست ها را روی آنها بگذارید و سعی کنید تنه را به سمت بالا بکشید به طوری که باسن از زمین جدا شود. این حالت را به مدت 8 ثانیه حفظ کنید.

5- روی زمین دراز بکشید یا ایستاده به دیوار تکیه دهید. یک حوله رول شده در محلی که بیشترین قوس احساس می شود، قرار دهید. سپس بالاتنه را روی این رول به عقب ببرید.

6- این ورزش به صورت نشسته روی صندلی یا ایستاده قابل انجام است؛ دست ها را در امتداد و راستای شانه قرار و با استفاده از طناب های لاستیکی، دست ها را به عقب حرکت دهید.

7- دو وزنه در دو دست خود بگیرید (این وزنه می تواند دو بطری هم وزن باشد.) پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست ها آویزان در کنار بدن قرار بگیرد. شانه ها را به سمت بالا بکشید و چند ثانیه نگه دارید.

8- روی شکم بخوابید و درحالی که دست ها کنار بدن قرار دارد، هر دو کتف را به هم نزدیک کنید و چند ثانیه نگه دارید. این ورزش را در حالت نشسته هم می توانید انجام دهید.

برای برطرف کردن و حتی پیشگیری سبک زندگی خود را اصلاح کنید.

برطرف کردن علت اصلی گوژپشتی و دقت در وضعیت نشستن و اصلاح آن، نحوه ایستادن و حمل بار، به خصوص کوله پشتی ضروری است.دقت در انتخاب صندلی به جلوگیری از ابتلا و درمان قوزپشتی کمک می کند.

نکته مهم دیگر اینکه هرچند درمان اصلی انحراف ستون فقرات، تمرین و ورزش های مناسب مشکل و با تشخیص پزشک است ولی در بسیاری موارد استفاده از وسایل کمکی مانند انواع بریس ها بسیار مفید و گاهی ضروری است. استفاده از بریس ها در افراد جوان تر معمول تر است ولی برای بزرگسالان نیز بریس های مخصوصی وجود دارد که به رفع انحراف ستون فقرات کمک می کند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)