نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: دریافت مهریه آسان است؟

2009
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    تشکر شده 25 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    10

دریافت مهریه آسان است؟

با سلام خدمت دوستان منو خانومم بعد از 5 ماه عقد کارمون به جدایی رسید چون خانومم تعادل روانی نداره و هزار بار تو این مدت دعوامون شد و منو کتک زدو بهم فحاشی کرد حالا جالبه مهرشم میخواد کاملا بی گناهم و باید 250 سکه مهریه رو هم بدهم منم چون منو کتک زد و زخمیم کرد رفتم نامه پزشکی قانونی گرفتم که هم دیه بده هم سوء سابقه کیفری براش ثبت بشه حالا سوالم اینه مهریه که 100٪ اقساطی میشه میخوام ببینم دریافت اقساط مهریه براش کار راحتیه یا خسته میشه و بعد از یه مدتی انصراف میده؟ معمولا دیدم سه چهارتا سکه که میگیرن خسته میشن خانواده ها ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10876
    تشکـر
    45
    تشکر شده 76 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دریافت مهریه آسان است؟

سلام آقا سامان راستش منم الان درخواست مهریه کردم ولی اگه شما ثابت کنین که ایشون تعادل روانی نداره واگه هیشون باکره باشن فکر کنم باید نصف مهریه رو بدین البته اگه داشته باشین اگه نداشته باشین و ثابت بشه میتونین اقساطی پرداخت کنین ولی حق با شماست من خودم الان دیگه خسته شدم و میخوام ببخشم اونم حتما خسته میشه

3. کاربران زیر از fariba.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    10

مرسی فریبا جان سوال من اینه که فرایند دریافت مهریه توسط زن چجوریه سخته آسونه؟ چرا خسته شدین چیکار کردن که خسته شدین مرسی

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10876
    تشکـر
    45
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سامان12 نمایش پست ها
    مرسی فریبا جان سوال من اینه که فرایند دریافت مهریه توسط زن چجوریه سخته آسونه؟ چرا خسته شدین چیکار کردن که خسته شدین مرسی
    خواهش میکنم بببینبد اگه مرد داشته باشه اتفاقا خیلی آسونه ولی من چون همسر سابقم نداره هر میره رو رای قاضی تجدید نظر میزنه البته شما هم میتونین این کارو بکنین اونقدر تجدید نظر زده که من دیگه به 14 تا هم قانع ام اگه مرد ثابت کنه که چیزی نداره مثلا مساجره و قسط داره و هزار چیز دیگه تا چند سال مثلا همسر من تا 3 سال اگه مالی به نامش بشه قانون به نفع من ضبط میکنه اون مالو شما دقیق بگین چی میخواین من کمکتون کنم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    10

من ماهی 500 هزار تومن حقوقمه هیچ چیزی بنامم نیست و ماهی 170 تومن هم قسط ازدواج دارم میدم پس اندازی هم ندارم و میخوام قسطی بشه اما همین قسطم اگر بخوان همشو بگیرن حساب کردم حدود 90 سال طول میکشه ... البته اینو بگم مهریه من متاسفانه 500 سکه هستش که با توجه به اینکه خانومم دختره میشه 250 سکه.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10876
    تشکـر
    45
    میزان امتیاز
    10

من ماهی 500 هزار تومن حقوقمه هیچ چیزی بنامم نیست و ماهی 170 تومن هم قسط ازدواج دارم میدم پس اندازی هم ندارم و میخوام قسطی بشه اما همین قسطم اگر بخوان همشو بگیرن حساب کردم حدود 90 سال طول میکشه ... البته اینو بگم مهریه من متاسفانه 500 سکه هستش که با توجه به اینکه خانومم دختره میشه 250 سکه.
    خوب صد در صد که قسطی میکنن میدونی چی جوری میگن این آقا ماهی 500 حقوق میگیره قسط رو از حقوق کم میکنن از چیزی که می مونه یک سومش میشه ماله زن البته بازم بستگی به رای قاضی داره اگه ثابت کنیند همسرتون بیماره کم تر هم میشه یا شایر اصلا چیز زیادی بهشون تعلق نگیره من متاسفانه مهرم عندالستطاعه است ولی باز چونهمه چی به نفعم بود مهر بهم تعلق میگیره ولی چون نداره از الان تا 3 سال دیگه هی میتونه تجدید نظر بده

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

با سلام خدمت دوستان منو خانومم بعد از 5 ماه عقد کارمون به جدایی رسید چون خانومم تعادل روانی نداره و هزار بار تو این مدت دعوامون شد و منو کتک زدو بهم فحاشی کرد حالا جالبه مهرشم میخواد کاملا بی گناهم و باید 250 سکه مهریه رو هم بدهم منم چون منو کتک زد و زخمیم کرد رفتم نامه پزشکی قانونی گرفتم که هم دیه بده هم سوء سابقه کیفری براش ثبت بشه حالا سوالم اینه مهریه که 100٪ اقساطی میشه میخوام ببینم دریافت اقساط مهریه براش کار راحتیه یا خسته میشه و بعد از یه مدتی انصراف میده؟ معمولا دیدم سه چهارتا سکه که میگیرن خسته میشن خانواده ها ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی .
    خب اگر بتونید برای دادگاه اثبات کنید که از نظر روانی مشکل حاد داره و در موقع عقد پنهان کرده میتونید با عنوان

تدلیس یا فریب در ازدواج از دادگاه حکم فسق عقد رو بگیرید

به هر حال تمام این موارد به نظر قاضی دادگاه داره که چطور برای شما اجرای حکم کنه

ولی در اقساطی کردن مهریه بستگی به حوصله طرف مقابل شما داره که چطور با این مسئله برخورد کنه

چون افرادی هستند که سالهای زیادی رو مجبور به پرداخت مهریه شده ان

اگر ایشون باکره باشه نصف مهریه شامل میشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6620
    تشکـر
    122
    تشکر شده 252 بار در 118 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز من نه تا حالا مهریه ای گرفتم نه اجرا گذاشتم و نه اطلاع از قوانین دارم که کمکتون کنم فقط این نوشته رو مینویسم که جوونهایی که میخان ازدواحج کنن ببینن.دوستان هیچوقت نگید مهرو کی داده کی گرفته.با این فکر برید جلو که مهرو حتما میخاهید بدید چون اون یه قرضه بر عهده تون و اگه حتی تو ذهنتون باشه که مهرو نخاهید داد عقد باطله.پس با توجه به توانتون مهریه قرار بدین.و زیر باری که از پسش بر خواهید آمد قرار نگیرید.متاسفانه این مسئله مهریه و جهیزیه و این رسومات غلط شدن آفت ازدواج جوانان.به امید روزی که این پایه های غلط فروبریزه و ازدواج از حالت معامله ش در بیاد و انسانی بشه

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

خانومتون اگر باکره باشه نصف مهریه بهش طعلق میگیره...برید دادگاه بتون بهتر میگن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

اولا اگه نزدیکی بینتون اتفاق نیوفتاده همسرتون مستحق نضف مهریه است.و نوع طلاقتون بائن خواهد بود(یعنی بعد از طلاق ایشون عده نگه

نمیدارن و شما هم حق رجوع نخواهید داشت)

پس اگه میخواید مهریه ندید دادخواست اعسار بدین و تقاضایه تقسیط کنید و به هیچ وجه طلاقشون رو ندید تا مهر رو تمام نکردین.(البته

اگه واقعا معسر باشید) دادگاه هم بسته به توان شما مقداره قسط رو مشخص میکنه.مگر اینکه توافق کنید به تعداد کمی از سکه ها و دادن طلاق.

اون دیگه با خودتونه.

و اما مطلبی که فرخ خان گفتن زمانی هست که جنون مستقر باشه(یعنی زود گذر و به ندرت نباشه)تا حق فسخ نکاح رو داشته باشین که اگه

اینطور باشه همسرتون مستحق مهر نخواهد بود.

13. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20938
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام
    می خواستم بدونم اگه دو دانگ از منزل مس************ی به نامم باشه بعد از مطالبه مهریه توقیف می شه یا نه ؟

فرستاده شده از HUAWEI G6-U10ِ من با Tapatalk

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi241 نمایش پست ها
    باسلام
    می خواستم بدونم اگه دو دانگ از منزل مس************ی به نامم باشه بعد از مطالبه مهریه توقیف می شه یا نه ؟

فرستاده شده از HUAWEI G6-U10ِ من با Tapatalk
    سلام.
    اگه مهرتون هست
    ضمن دادخواست مطالبه مهریه میتونید .درخواست تامین

خواسته کنید.توقیف مال غیرمنقول. (مس************ی) به معنی اینکه از
    هر گونه نقل و انتقالش جلوگیری میشه تا دادگاه حکم بده.

اما اگه همین الان به نام شما هست و مفروز(جدا) هست

مستقلا میتونید بفروشید و نیازی به توقیف و این مسایل نیست.
    اما اگه مشاع هست میتونید درخواست افراز بدید اگه قابل تقسیم باشه که اکثرا نیست جدا میکنن و سند جدا میدن بهتون اگه قابل افراز نباشه شریک رو ملزم میکنن سهم شمارو بخره اگه نخرید دادگاه حکم به فروش کل مال میده و سهم شمارو از پولش میده.
    برای درخواست افراز به اداره ثبت محل مال باید مراجعه کنید.
    حسب قابل افراز یا غیر قابل افراز دادگاه یا اداره ثبت رسیدگی میکنه.
    ویرایش توسط sr1494 : 08-25-2015 در ساعت 12:31 AM

16. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)