مشاور
تبلیغات مشاور
  
  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مهریه و حضانت فرزند قبل از 7 سالگی

  1. Top | #1

    تاریخ عضویت
    May 2014
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.35
    نوشته ها
    537
    تشکـر
    257
    تشکر شده 293 بار در 191 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

    مهریه و حضانت فرزند قبل از 7 سالگی

    سلام
    همسر برادرم مهریه شون رو گذاشتن اجرا
    می خواستم بدونم راهی وجود داره که بشه اعتراض زد و اگر بله مراحلش به چه صورت هست؟
    مورد دیگه اینکه برادرم الان حدود 4 ماه هست که فرزندش رو ندیده و بهش اجازه ندادن الان می خواد برای گرفتن حضانت اقدام کنه ، در چه صورت می توونه قبل از هفت سالگی حضانت فرزندش رو بر عهده بگیره؟
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    اگر می خواهید قوی باشید صبر پیشه کنید ، فهیم باشید و عاقل .
    هر کسی می تواند گستاخ باشد اما قدرت واقعی در محبت و ادب نهفته است.

  2. Top | #2

    تاریخ عضویت
    May 2014
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.16
    نوشته ها
    9,393
    تشکـر
    4,195
    تشکر شده 10,059 بار در 5,025 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

    پاسخ : مهریه و حضانت فرزند قبل از 7 سالگی

    آنچه در مورد حضانت فرزند باید بدانیم

    1 ) حضانت فرزندان تا چند سال است و آیا بین دختر و پسر متفاوت می باشد ؟
    مطابق با ماده 1169 قانون مدنی برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می نمایند مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از این با پدر است . لذا طبق اصلاحیه سال 1382 در این ماده ، بین فرزند دختر و پسر تا سن هفتم هیچ تفاوتی موجود نمی باشد اما بعد از این سن ، دختر تا 9 سالگی با پدر بوده و پسر تا 15 سال تمام قمری و بعد از این سن هم نه دختر و نه پسر ، دیگر حضانتی نداشته و خودشان می توانند تعیین کنند نزد پدر باشند یا نزد مادر .



    2 ) در چه صورتی حضانت از ابوین سلب می شود ؟
    در خصوص مادر مطابق با ماده 1170 قانون مدنی عنوان داشته اگر مادر در مدتی که حضانت طفل با اوست مبتلا به جنون شود یا به دیگری شوهر کند حق حضانت با پدر خواهد بود . و در قسمت ذیل ماده 1173 مصادیق عدم مواظبت و یا انحطاط اخلاقی هر یک از والدین را برشمارده است که عبارتند از :
    1- اعتیاد زیان آور به الکل ، مواد مخدر و قمار 2 – اشتهار به فساد اخلاق و فحشاء
    3 – ابتلا به بیمار یهای روانی با تشخیص پزشکی قانونی
    4 – سوء استفاده از طفل یا اجبار او به ورود در مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد و فحشاء ، تکدی گری و قاچاق
    5 – تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف



    3 ) در صورتیکه هریک از ابوین طفل ( پدر و مادر ) که مسئول نگاهداری و حضانت فرزند خویش می باشند
    با رضایت یکدیگر نسبت به سپردن حضانت به طرف دیگر توافق نمایند میتوانند آن توافق را بر هم زنند ؟
    بله زیرا مطابق با ماده 1168 قانون مدنی ، حضانت ، هم حق و هم تکلیف ابوین است و از آنجایی که تکلیف ، قابلیت اسقاط و سر باز زدن را ندارد لذا این توافق قابل برهم زدن می باشد به عنوان مثال دختری که دارای 8 سال سن می باشد و پدر ، با وجود اینکه در این سن دختر ، تکلیف به قبول حضانت و سرپرستی دختر خود را دارد با توافق ، حضانت دختر را به همسرش بسپارد و زن نیز آن را بپذیرد در اینصورت تا قبل از رسیدن دختر به سن نه سالگی ، می تواند این توافق را یک طرفه بر هم زند مگر اینکه در ازای آن ، زن نیز یک حقی را به مرد بخشیده باشد به عنوان مثال به علت علاقه به فرزند ، مادر آن فرزند ، مهریه اش را به شوهرش بخشیده باشد در اینصورت پدر اگر بخواهد توافق را بر هم زند ؛ مادر هم میتواند مجددا مهریه اش را از حالت بخشش درآورده و مطالبه نماید


    4 ) با وجود فوت هریک از ابوین ، تکلیف حضانت با چه کسی است ؟
    در اینصورت مطابق با ماده 1171 قانون مدنی ، حضانت طفل با آنکه زنده است می باشد هرچند متوفی ، پدر طفل بوده و برای او قیم معین نموده باشد .


    5 ) اگر یکی از ابوین که طفل ، تحت حضانت اوست و نخواهد از طفل خویش مراقبت نماید امکان اجبار او وجود دارد ؟
    مطابق با ماده 1172 قانون مدنی هیچیک از ابوین حق ندارد در مدتی که حضانت طفل به عهده اوست از نگاهداری او امتناع کند در صورت امتناع یکی از ابوین ، حاکم باید به تقاضای دیگری یا تقاضای قیم یا یکی از اقربای طفل و یا به تقاضای مدعی العموم ، نگاهداری طفل را به هریک از ابوین که حضانت به عهده اوست الزام کند و در صورتی که الزام ، ممکن یا موثر نباشد ، حضانت را به خرج پدر و هرگاه پدر فوت شده باشد به خرج مادر تامین کند .



    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

  3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
مهریه,  مهریه حضرت زهرا,  مهریه زن,  مهریه به نرخ روز,  مهریه حضرت فاطمه,  مهریه چیست,  مهریه عندالمطالبه,  مهریه مهناز افشار,  مهریه در حل جدول,  مهریه زن فوت شده,  مهریه ویدا جوان,  مهریه و طلاق,  مهریه و زندان,  مهریه و نفقه,  مهریه و دموکراسی,  مهریه و عدم تمکین,  مهریه و گرانی سکه,  مهریه و حق طلاق,  مهریه و مستثنیات دین,  مهریه و طلاق توافقی,  حضانت فرزند,  حضانت فرزند دختر به مادر,  حضانت فرزند در طلاق,  حضانت فرزند در صورت فوت پدر,  حضانت فرزند صیغه ای,  حضانت فرزند قبل از طلاق,  حضانة فرزند دختر,  حضانت فرزند بعد از طلاق توافقی,  حضانت فرزندان بعد از طلاق,  حضانت فرزند در طلاق توافقی,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
twitter Google Plus facebook


آدرس ایمیلتان را بدون دابلیو دابلیو وارد کنید