مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 53

موضوع: استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

1. Top | #31

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16618
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

Smile پاسخ : استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    عزیزم چرا میگی همه چیز زیر چادره ، خوش تیپیو بد تیپی معلوم نیست ؟؟؟
    من خودم چادیه خوش تیپو بد تیپو قشنگ از ظاهره طرف میفهمم. اگه یه چادری روسریش مرتب نباشه ، چروک باشه ، مانتوش چروک باشه ، رنگه مانتو و روسریش شنبه یه شنبه باشه ، مانتوش گشاد باشه آستیناش چروک باشه ، کفشاش تمیز نباشه ، شلوارش کثیف یا چروک باشه ، چادرش کثیف یا چروک باشه ، خودش به صورتش نرسه ، ابروهاش مرتب نباشه ، همه ی اینا موثره تا بتونی تشخیص بدی مرتبه یا نه ، لازم نیست چادرشو برات باز کنه تا ببینی همینه یکم اگه چادرش باز شد سرتاپاشو ببینی میتونی به همه ی اینا پی ببری .
    بازم میگم من با اونایی نیستم که فقط گردیه صورتشون پیداستو جلو چادرشونو تا بالا میدوزن یا با دست میگیرن ، من با اوناییم که چادریه متعادلن ، نه سفت سفت نه طوری که چادشونو به دست باد بسپارن.
    خیلی بهت تبریک میگم خواهر گلم به شیک پوشی رو همه دوس دارن ولی شما وقتی چادر سرمیکنی تنها برای امنیت خودت نیست یه وظیفه بزرگی هم که بهت محول میشه اینه که جوری چادری بشی که حجابت تبلیغی برای بقیه باشه نه اینکه خدای نکرده چادرت وسیله غرورت بشه که خودتو خیلی از دخترای دیگه که سست حجاب یا بدحجابن سر بدونی چون تو با چادر زدنت ناخودآگاه مسئوليت بيشتری نسبت به افراد دیگه پیدا میکنی بنابراین هم باید باتوجه به حفظ حجابت خوش پوش وشیک باشی واین لزوما با پوشیدن لباسای مارک وخیلی گرون نیست چون اونم با اصل اسلام وساده زیستی یه مسلمون تضاد داره وهم اینکه با حجاب برتر اخلاق برتر هم پیدا کنی اخلاق وعادات بدتو تاحد ممکن کم کنی اینجوری نمیدونی چه تاثیری میتونی روبقیه داشته باشی وچقد بقیه رو به حجاب دعوت کنی (منکه خودم یکی از دلایل اشتیاقم به چادر دیدن همین چادری های گل وخوش اخلاق بود که درعین متانت وقار فوق العاده حسابی هم شیک پوش بودن) خوشحالم که شما هم این اصل رو رعایت کردین
    استدلالتون هم عالی بود امیدوارم منم اگه چادری شدم مثل شما بیشتر از الانم به تیپم برسم
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #32

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16618
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دو راهی بزرگ وهمیشگی زندگی من..

نقل قول نوشته اصلی توسط zramzni نمایش پست ها
    سلام خواهر گلم
    ببخشید که دیر اومدم یه استاد داشتیم که خیلی حرفای جالبی میزد میگفت ایا تا حالا به این فکر کردید چرا ایه های حجاب در سوره نور امده؟ ارتباط بین نور وحجاب چیست؟
    حالا دوست دارم جوابای شما را بدونم؟
    سلام خواهری تومنو ببخش دیرجوابتوداددم راستش سوالت برام خیلی جالب بود راجع بهش یه حدس هایی میزنم:
    تو کتاب دینی م خوندم"نورچیزی است که خودش پیداوآشکار است وباعث پیدایی وآشکارشدن چیزهای دیگرهم میشود"
    حجاب مثل نوره چون اگه نباشه جامعه از شهوت وهوس کور میشه نور منشا رنگایی که میبینیم بی حجابی میتونه خانواده هارو بی رنگ وتاریک کنهنور خاصیت ضدعفونی کننده داره حجاب هم پاک کننده جامعه از انواع بیماری های روحی وجسمیه نورشرط اساسی حیات ماس مثلا با رشد گیاه هان وگل ها نباشه زندگی مختل میشه بی حجابی هم افرادرو پژمرده میکنه حجاب باعث میشه افراد راحت وبی دغدغه از ناراحتی های جنسی در اجتماع طاهر بشن وبا سرعت نورپیشرفت کنن
    اینا استدلال های من بود با کمی تحقیق ولی خیلی کنجکاوم جوابو خودت بهم بگی عزیزم

4. Top | #33

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است.
    شماره عضويت
    8109
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.07
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,817 بار در 1,232 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    ShadOsarhal
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

و آنــگآه که چادرم را سَــــر می کنـم و دُنـــیا مَحــوِ دیدنم می شود!
    و آنــگآه که از حسرت و غَــــم دنیا بُــغض می کنم!
    و آنـــگآه که هیچکس مرا درک نمی کنَــد!
    درک نمی کنـــد،،، احساسَــم را، وجودَم را، صداقَتـــم را، چادرَم را!
    و آنـــگآه که تیکه های پسَـــــران را می شنَــــوم!
    و آنــــگآه که می خواهَـــــم تنها دَر جایی بنشینم و گریه کُـــــنم!
    و آنـــگآه که خَســــــته می شوم از این آدمانِ شــــــهر!
    و آنـــگآه که می خواهَــم داد بزَنـــــــم ....
    داد بزنم و بگویم: خسته اَم ... خسته اَم
    و در همه ی این هـــــآ خُـــــدا را که یاد می کنم آرام می شَومـــ!
    و چـــــه زیباست این آرامــــــــــــــــــــش ....

من خودم چادریم وافتخار میکنم به پوششم بعضی وقتا که مثل شما فکر میکردم چادرم دستو پا گیره واینکه باعث گرم شدنم میشه یا تو زمستون زیاد نمیتونستم کاپشون بپوشم که چادرم پف نکنه میگفتم خوش بحال مانتوییا خیلی راحتتن ولی بعدش با کتاب حجاب استاد مهطری وسایت جنبش مصاف دکتر رافعی به خودمم اومدم وفهمیدم حجاب همان نوری که دوستمان گفتن وحجاب همانی که تو روایات پوشش برتر نامیده شده حال شاید بعضیا بقول دوستانی زیر چادرشون همه کاری میکنن یا چادرو دارن ولی اصلا محجبه محسوب نمیشن حال این شماید که باید ببیند که حجاب با چادرو واقعا قبول دارید ودوسش دارید نه اینکه فقط بخایدامتحانش کنید چون حرفهایی همیشه زده میشه که ممکنه فرد رو ازرده کنه وبعد برگردین به حجاب مانتون دوستی داشتم که نذر کرده بود که اگه نامزدش از سربازی معاف شه چادر سر میکنه اولش اصلا محجبه نبود ولی وقتی این موردش گذشت باز برگشت به موضع قبلیش با شدت بیشتر ...

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

5. 2 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #34

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17503
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.12
    تشکـر
    36
    تشکر شده 70 بار در 42 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

:||||

7. Top | #35

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17304
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.12
    تشکـر
    68
    تشکر شده 60 بار در 38 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

سلام ياس عزيز.
    آفرين كه با وجود جوي كه بين نوجوون ها درمورد حجاب خراب شده،تو به حجاب فكر ميكني.
    من يكي از كسايي هستم كه رو حجاب حساسم.مانتويي هستم و در حد معقولي آرايش ميكنم.واسه اولين بار كه رفتم خارج از كشور شك داشتم كه چجوري بپوشم؟! پدرم نظري نميدادن و مادرم هم نميدونم واقعا از ته دلشون بود يا نه،ميگفتن روسريت رو بردار.اما وقتي رفتم،فهميدم همه چيز به دو وجب مانتو يا اون چادر سياه نيست.بار دومي كه ميخواستم برم ديگه مطمئن بودم به انتخابم كه بايد با روسري برم.جالبه بدوني هر بار كه از سفر بر ميگردم حجابم كاملتر شده چون اونجا آدم انگيزه پيدا ميكنه.هرچي بخواي ميتوني بپوشي(منظورم همون لباساي پوشيدس) و هيچكس هم نگاهت نميكنه.ولي ايران چي؟! افسردگي ميگيره آدم.
    هرجا ميري يه عالمه چادرِ سياه...كه اكثرا(نميگم همه) چادرهارو بد سر كردن يا آرايشهاي غليظ دارن يا زير چادر لباس تو خونه تنشونه و چيزي كه زياد ديدم:بد اخلاقن.اصلا اون حس معنوي رو ندارن.
    اينم بگم كه حالا كه چادر هست و كاريش نميشه كرد،من ميگم حداقل حرمتش رو حفظ كنيد.تمام اينا دست به دست هم دادن كه من قطع به يقين بدم بياد از چادر.
    دركل همه چي به خودت بستگي داره.خيلي كار خوبي كردي از ساختن اين تاپيك.

8. کاربران زیر از آنديا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #36

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    11132
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.52
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,075 بار در 2,137 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    7

یاس عزیز ممنونم از شما.
    ولی شاید من توی نوشته هام احساس کردید غرور دارم به خاطر چادرم ، ولی اصلا اینطور نیست ، من فقط به چادری که میزنم افتخار کردم ، اصلا هم چادر رو دلیله برتری نمیدونم ، دخترای دیگه هم که سست حجابن یا بدحجابت ، اونا هم آدمن ، من اصلا جسارت یا توهینی به اونا نکردمو همینطور که گفتم اکثر دوستامم از همین قشرن ، جالب ایناست که دوست چادری یه دونه دارم و بقیه مانتویی ، من اصلا به چادره طرفم کاری ندارم ، اصلا به اینکه یکی چادر میزنه یا نمیزنه توجهی نمیکنم ، فقط اخلاق واسم مهمه که همشونو دوست دارم .
    به قوله شما وظیفه سنگینی هست که باید اخلاقه خوب هم داشته باشیمو من اصلا منکرش نیستمو همیشه همین راهم بوده ، نه غرور داشتم در مقابله دوستام نه بداخلاقی ، در ضمن من یه دونه لباس مارکم ندارمو اصلا مارک واسم مهم نیست ، من که میگم شیک میپوشمو خوش پوشم (اگه این حرفمو به حساب غرورم نذارید) فقط توی انتخاب رنگو نوع پارچه که چروک نشه و بد خودشو نشون نده ، تمیز بودن دقت میکنم که همه همینطورن ، فقط میخوام بگم اینا حساسیته یه دختر چادری هم میتونه باشه.

10. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #37

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17304
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.12
    تشکـر
    68
    تشکر شده 60 بار در 38 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa94 نمایش پست ها
    سلام ياس عزيز.
    آفرين كه با وجود جوي كه بين نوجوون ها درمورد حجاب خراب شده،تو به حجاب فكر ميكني.
    من يكي از كسايي هستم كه رو حجاب حساسم.مانتويي هستم و در حد معقولي آرايش ميكنم.واسه اولين بار كه رفتم خارج از كشور شك داشتم كه چجوري بپوشم؟! پدرم نظري نميدادن و مادرم هم نميدونم واقعا از ته دلشون بود يا نه،ميگفتن روسريت رو بردار.اما وقتي رفتم،فهميدم همه چيز به دو وجب مانتو يا اون چادر سياه نيست.بار دومي كه ميخواستم برم ديگه مطمئن بودم به انتخابم كه بايد با روسري برم.جالبه بدوني هر بار كه از سفر بر ميگردم حجابم كاملتر شده چون اونجا آدم انگيزه پيدا ميكنه.هرچي بخواي ميتوني بپوشي(منظورم همون لباساي پوشيدس) و هيچكس هم نگاهت نميكنه.ولي ايران چي؟! افسردگي ميگيره آدم.
    هرجا ميري يه عالمه چادرِ سياه...كه اكثرا(نميگم همه) چادرهارو بد سر كردن يا آرايشهاي غليظ دارن يا زير چادر لباس تو خونه تنشونه و چيزي كه زياد ديدم:بد اخلاقن.اصلا اون حس معنوي رو ندارن.
    اينم بگم كه حالا كه چادر هست و كاريش نميشه كرد،من ميگم حداقل حرمتش رو حفظ كنيد.تمام اينا دست به دست هم دادن كه من قطع به يقين بدم بياد از چادر.
    راستي اين رو هم اضافه كنم كه قبول ندارم كه با چادر كه باشي،نگاه مرداي بد بهت كم ميشه.(نسبت به حجاب الان خودم و خودت ميگم).اون كسي كه هيز باشه،كاري نداره حجابت چقدره.
    اين رو هم بگم كه تجربه ي چادر رو بمدت يه سال تحصيلي بواسطه ي مدرسم داشتم.

12. 2 کاربران زیر از آنديا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #38

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16618
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    یاس عزیز ممنونم از شما.
    ولی شاید من توی نوشته هام احساس کردید غرور دارم به خاطر چادرم ، ولی اصلا اینطور نیست ، من فقط به چادری که میزنم افتخار کردم ، اصلا هم چادر رو دلیله برتری نمیدونم ، دخترای دیگه هم که سست حجابن یا بدحجابت ، اونا هم آدمن ، من اصلا جسارت یا توهینی به اونا نکردمو همینطور که گفتم اکثر دوستامم از همین قشرن ، جالب ایناست که دوست چادری یه دونه دارم و بقیه مانتویی ، من اصلا به چادره طرفم کاری ندارم ، اصلا به اینکه یکی چادر میزنه یا نمیزنه توجهی نمیکنم ، فقط اخلاق واسم مهمه که همشونو دوست دارم .
    به قوله شما وظیفه سنگینی هست که باید اخلاقه خوب هم داشته باشیمو من اصلا منکرش نیستمو همیشه همین راهم بوده ، نه غرور داشتم در مقابله دوستام نه بداخلاقی ، در ضمن من یه دونه لباس مارکم ندارمو اصلا مارک واسم مهم نیست ، من که میگم شیک میپوشمو خوش پوشم (اگه این حرفمو به حساب غرورم نذارید) فقط توی انتخاب رنگو نوع پارچه که چروک نشه و بد خودشو نشون نده ، تمیز بودن دقت میکنم که همه همینطورن ، فقط میخوام بگم اینا حساسیته یه دختر چادری هم میتونه باشه.

عزیزم وای انگار منظورمو بد رسوندم خییییییییییلی معذرت میخوام اصلا قصدم این نبود قصدم از غرور شما نبودی گلم منکه اتفاقا خیلی از تفکر شما خوشم اومده بود وخوشحال بودم کهیه چادری شیک پوشید.من فقط خواستم از کامنت شما استفاده کنمو بگم یه فرد محجبه باید با اخلاق خوشش باعث تشویق بشه مثل همین خواهر گلمون Mahsa که متاسفانه رفتار بد بعضیا باعث دلسردی ایشون ودید بدشون شده بود به طورکلی گفتم منظورم به شما نبود عذر میخوام امیید وارم از دست من ناراحت نشید

یه سوالی هم ازتون داشتم گفته بودین از اول چادری بودین (شاید از روی عادت)ولی بعد بهش افتخار کردید
    خواستم بدنم چی باعث شد که چادری "بمونید"؟در این باره تحقیق کردید؟؟ چون مسلما اگه از روی عادت یا فضای خانواده بوده باشه ولیتفکری پشتش نباشه شاید دووم نداشته باشه ولی شما باعشق وعلاقه از چادرتون میگفتید چی تو این راه راسختون کرده؟که سختیای احتمالیشم تحمل کنید؟دوست دارم بدونم

14. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #39

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16618
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa94 نمایش پست ها
    سلام ياس عزيز.
    سلام مهسا جان .آفرین به خودت و درک بالایی که داری با وجود اینکه خارج از کشور شرایط برات فراهم بود که حجابو کنار بذاری ولی بهترین تصمیمو گرفتی..واقعا تبریک میگم
    در تایید حرفات هم باید بگم متاسفانه بله زیادند کسایی که با چادر هم حجابشون کامل نیست یا اصلا آبروی ههرچی چادریه بردن یا کسایی که میخوان خطاهای خودشونو زیر چتدر پنهان کنن ولی ازهمه بدتر برخورد بده یادمه اولین باری که قسمت شد برم مشهد وقم اونقد خوشحال بودم که حد نداشت تازه میخواستم برم راهنمایی چادر نداشتم ولی به خاطر جو این شهر باور کن با ساده ترین تیپ ممکن رفتم نمیدونی چه برخوردایی دیدم به خاطر چادری نبودن من ومامانمو خیلی اذیت کردن داخل حدم چادر میزدیم ولی بیرون خب نداشتیم چه تهمت هایی ککه به ما نزدن من واقعا شاخ دراورده بودم به نظرم چادر قداست خاصی داره هر کسی لیاقت پوشیدنشو نداره وقتی محجبه میشی الخصوص چادر حق نداری باحرفات کسی رو آزار بدی به خدا این رفتار بدترین تفکر رو نسبت به چادر به وجود میاره آدمو دلسرد میکنه
    ولی خب همه رو هم نباید به یه چوب روند چون من خیلی بیشتر از این آدما دوستای گل چادری دارم که واقعا تکن تو واحد بسیج یا مسجد خانمای گل چادری میبینم که واسه بار اول جوری باهات رفتار میکنن وتحویلت میگیرن که انگار 100ساله میشناسیشون وغریبه نیستی شاید علاقه من به چادر به خاطر همین برخوردا باشه
    مهسای عزیز خیلی خوبه که شما حجابت کامله وتفکر خوبی بهش داری ولی اگه دوس داشتی بهش چادرهم فکر کنخوبه یه مقدار راجع بهش تحقیق کنی فلسفه شو بدونی البته شاید مثل من دغدغه شونداشته باشی شایدم فکر کنی لازم نیست چون حجابتو رعایت میکنی ولی نذار رفتارای بد روت تاثیر بذاره به نظرم ارزش یه بار فکر کردنو داره

16. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #40

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    12.51
    تشکـر
    10,114
    تشکر شده 12,920 بار در 6,555 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

موفق باشید

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

استدلال خاطئ,  استدلال,  استدلال احصائي,  استدلال منطقي,  استدلالات,  استدلال احصائي pdf,  استدلال الاصوليين بالكتاب والسنة,  استدلال استقرائي,  استدلال تمثيلي,  استدلال الاصوليين باللغة العربية,  استدلال منطقي,  استدلال منطقی در gmat,  استدلال منطقی gmat,  استدلال منطقی,  استدلال منطقی چیست,  روش تحقیق استدلال منطقی,  روش استدلال منطقی,  نمونه سوالات استدلال منطقی,  سوالات استدلال منطقی,  انواع استدلال منطقی,  احکام حجاب در رساله,  احکام حجاب در قرآن,  احکام حجاب و عفاف,  احکام حجاب مکارم شیرازی,  احکام حجاب در رساله ها,  احکام حجاب بانوان,  احکام حجاب در رساله امام خمینی,  احکام حجاب در خارج از کشور,  احکام حجاب زن,  احکام حجاب سیستانی,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)