مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 61 به 62 از 62

موضوع: خدا هست یانیست؟

1. Top | #61

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14282
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.33
    تشکـر
    365
    تشکر شده 395 بار در 163 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : خدا هست یانیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط هوگر نمایش پست ها
    عدالت بر اساس عدد ریاضی اخلاقی نیست.
    اتفاقا این مثال شمارو یکی از دوستان توی یه تاپیک جدا زد بهتره نظر منو اونجا بخونید تا بفهمید عدالت وبرابری یعنی چه این آدرس تاپیک عدالت یا برابری کدوم؟

بقیه مثالهاتونم خیلی مسخره است.

موجودی که فقط پرستش رو مطلقا بخواد و عاشق چاپلوسی باشه و خودش در جنبه تئوری بگه من یکسری صفات والا رو دارم از خودش تعریف بکنه و بعد در عمل ببینی اون صفات رو هم نداره.

نه عزیزم مشکل از خدا نیست...مشکل از شناخت و فهم شماست....شما در درک ماهیت خدا مشکل دارید نمیدونید اصلا ماهیت خدا چیه جسمه؟ ماده است؟غیر ماده است؟ کجاست ؟چطوره؟ کی هست؟ کی نیست؟ چه ویژگی هایی داره وقتی شما ماهیتش رو ندونیدفقط به صفات اتکا میکنید ..صفات اسمش با خودشه صفت مثل یه کلمه تفسیر آمیز و تشبیهیه.صفات فقط برای درک بهتر بشره و صفت نمیتونه جای حقیقت رو بگیره.

بهتره دیگه ادامه ندیم چون مورد نکته اشتراکی نیست که بخوایم ادامه بدیم و به نتیجه برسیم شما فقط به فکر جدال هستی نه اثبات.هیچ استدلالی هم نداری همونطور که گفتم شما به حقیقت خدا نرسیدید شمااز روی صفاتی که در اوصاف دینی وشریعت شنیدید یه شبیه سازی فکری کردید و توی ذهنتون یه خدا ساختید و اونو پرستش میکنید و دلیلی هم براش ندارید...شما فقط بنده اید به حقیقت نرسیدید برای همین نمیتونید خدارو به کسی ثابت یا رد کنید..
    هدف من این بود به شما بگم اگه جایی بحث احکام شد بپرید وسط و اظهار نظر کنید و اگه بحث خداشناسی و جهان شناسی و کلا بحث های عرفانی و کیهانی شد شما بهتره عقب بکشید.چون درکتون و علمتون خیلی محدوده

به امید مقصد نهایی...
    آقای هوگو من خیلی از حرفاتونو خوندم و با حرفاتون موافقم،البته دیدگاهم با شما خیلی فرق داره (چون در جهت وجود خدا و وجود اسلامه...)....ولی همه ی حرفاتونو قبول دارم ،..و سوالاتون به جاست...مثالهاتونم همینطور ..حرفاتونم درسته...و لی به نظزم طرفتون که آقای aliهست،داره متعصبانه برخورد میکنه(ضمن احترام به آقای علی.)خطاب به آفای علی:به نظر من شما در پاسخ دادن به سوالات آقای هوگو دچار سو تفاهم بزرگی شدین،که اون اینه...
    تو اثبات دین اسلام دو تا روش وجود داره :1.درون دینی(که ازمباحث داخل دین و قرآن،احادیث و روایات و...برای اثبات استفاده میکنیم .2.بیرون دینی(برای استفاده از این روش حق نداریم از خود قرآن و یا سایر مباحث اسلامی دین رو اثبات کنیم و صرفا باید بر اساس عقل و منطق و فلسفه و... بتونیم دین را اثبات کنیم.)
    به نظر من برای پاسخ به آقای هوگو باید از راه برون دینی استفاده کنیم.میگین چرا؟!!چون ایشون داره خود قرآن رو زیر سوال میبره(که هر آدمی حق داره اینکارو کنه و این نشون کافر بودن یا نفهمیدن نیست،اتفاقا عقل و منطق طرفو نشون میده..)اونوقت شما از خود قرآن دلیل میارین؟

آقای هوگو من دوست دارم بعنوان یه دوست،با شما سر صحبتهایی که انجام دادین مباحثه کنم(البته منظورم بی احترامی به طرف بحثتون نیس،فقط میخوام با دیدگاه خودم و ایندفعه ترجیحا از روش برون دینی جواب سوالاتونو بدم....
    اگه مایل هستین لطفا از همون سوالای اولی که پرسیده بودین(در مورد معصوم بودن آدما و...)شروع کنید..
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 5 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #62

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14666
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.00
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خدا هست یانیست؟

خدا تنها میشه با چشم دل درک کرد. ولی برای این کار باید از عقل کمک گرفت. زمانی میشه به قرآن رجوع کرد که اصل قضیه یعنی خدا را قبول داشته باشیم. چون خدا آفریننده قرآن است. خدا بارها خودش انسانها را به تفکرکردن توصیه کرده. هیچی را نباید کورکورانه پذیرفت و این یه اصلِ
    و کسی که واقعا دنبالش باشه نشونه زیاده فقط باید با دل ببینه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

4. کاربران زیر از راهجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)