مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 134

موضوع: دوراهی بین انتخاب مذهبم

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    من هستم و سکوت غم انگیزی که به آن عشق میگویند...
    شماره عضويت
    8023
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.21
    تشکـر
    4,727
    تشکر شده 2,194 بار در 812 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : دوراهی بین انتخاب مذهبم

من فیلم عمر(رضی) رو دیدمدم اصلا با چیزایی ک مردم تعریف میکنن
    یکی نیست
    درضمن
    تو قران اومده زنان پیامبر مادر مومنان هستند پس چرا اکثریت شیعه به ام المومنیین عایشه بی احترامی میکنن و فحش و لعن میکنن؟؟؟/
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

شازده کوچولو گُفت

گُلِ مَن گاهی بَداَخلاق و کَم

حوصِله و مَغرور بود

اَما ماندَنی بود این بودَنَش بود که او را تَبدیل به گل مَن کَرده بود
    I

2. کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    8023
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.21
    تشکـر
    4,727
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    4

روز غدیر که ب عید غدیر میگنن
    اون سال در زمستون بودهولی تو کتابا اکثرن اومده ک میگن در تابستان و گرمای سوزان و...

شازده کوچولو گُفت

حوصِله و مَغرور بود

I

4. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    ای زیبا مرگ من زودتر بیا که دوستت دارم
    شماره عضويت
    10630
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    344
    تشکر شده 961 بار در 319 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط pari@ نمایش پست ها
    من فیلم عمر(رضی) رو دیدمدم اصلا با چیزایی ک مردم تعریف میکنن
    یکی نیست
    درضمن
    تو قران اومده زنان پیامبر مادر مومنان هستند پس چرا اکثریت شیعه به ام المومنیین عایشه بی احترامی میکنن و فحش و لعن میکنن؟؟؟/
    مردم رو ول کن دلیل و مدرک بیار لطفا

لقب "ام المؤمنین" (مادر مؤمنان) بر گرفته از آیه ششم سوره احزاب
    پاسخ تفصیلی

علت اختصاص لقب "ام المؤمنین"(مادر مؤمنان) نزول آیه شریفه اولویت است: "النَّبىِ‏ُّ أَوْلىَ‏ بِالْمُؤْمِنِینَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَ أَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتهُُم‏..."؛ [1] "پیامبر (ص) نسبت به مؤمنان از خود آنها سزاوارتر است و همسران او مادران آنها ] مؤمنان [ محسوب می شوند...". در این آیه ابتدا اختیار و اولویت پیامبر اکرم (ص) نسبت به مؤمنان بیان شده، سپس همسران آن حضرت، مادران آنان خوانده شده اند! پس اصطلاح ام المؤمنین یک اصطلاح بر گرفته از متن قرآن مجید است.
    در همین راستا، باید این نکته را نیز در نظر داشت که ایمان در قرآن کریم، در دو دامنه معنایی عام و خاص به کار رفته است. به عنوان نمونه، به دو آیه ذیل توجه فرمایید:
    1. "یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِه‏..."؛ [2] ای کسانی که ایمان (به معنای عام، یعنی اسلام ظاهری) آوردید، به خداوند و پیامبرش و ...ایمان (به معنای خاص یعنی ایمان قلبی) بیاورید.
    2. "قالَتِ الْأَعْرابُ آمَنَّا قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَ لکِنْ قُولُوا أَسْلَمْنا وَ لَمَّا یَدْخُلِ الْإیمانُ فی‏ قُلُوبِکُمْ"؛ [3] برخی بادیه نشینان گفتند که ایمان آوردیم. تو ای پیامبر، به آنان بگو که ایمان نیاوردید، بلکه بگویید که اسلام آوردیم، زیرا ایمان واقعی در اعماق قلب شما رسوخ نکرده است.
    ایمان اشاره شده در این آیه، به معنای خاص آن می باشد. براین اساس، معنای ایمان و مؤمن را در هر آیه باید با توجه به قرائن پیرامونی مشخص کرد.
    اما در ارتباط با پرسشتان باید گفت که با دقت در آیه ای که همسران پیامبر (ص) را مادران مؤمنان اعلام می کند، به این نتیجه می رسیم که مراد از آن، همان ایمان عام و یا اسلام است و به همین دلیل، گرچه از اصطلاح "ام المؤمنین" استفاده شده، اما در این نگاه، هیچ تفاوتی با "ام المسلمین" ندارد.
    برای آگاهی بیشتر به نمایه اصطلاح ام المؤمنین، سؤال 433 (سایت: 462) مراجعه فرمائید.

[1] احزاب، 6.
    [2] نساء، 136.
    [3] حجرات، 14.

5. 3 کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    10630
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    344
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    3

روز غدیر که ب عید غدیر میگنن
    اون سال در زمستون بودهولی تو کتابا اکثرن اومده ک میگن در تابستان و گرمای سوزان و...
    شنا اصل موضوع رو بچسب چیکار هب تابستون و زمستون بدونش داری؟
    دضمن سند بیار لطفا

7. کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    10630
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    344
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    3

9. Top | #16

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    10630
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    344
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    3

اما درمورد عایشه

اگر از نظر جايگاه در نظر بگيريم چون او يكي از همسران رسول خدا صلي الله عليه وآله بوده جايگاهش حرمت خاصي پيدا مي كند حرمتي كه آيه آيه 6 سوره احزاب نيز بدان اشاره دارد البته آيه به چند نكته مهم اشاره دارد:
    1 . اين ارتباط و پيوند معنوى ، تنها تأثيرش مسأله «حفظ احترام » و «حرمت ازدواج » با زنان پيامبراكرم (ص ) بوده ; چنان كه در آيات بعدى همين سوره ، حكم صريح تحريم ازدواج با آنها بعد از رحلت پيامبراكرم (ص ) بيان شده است .
    2 . اين كه قرآن كريم ، همسران پيامبر را مادران مؤمنان معرفى كرده فقط از اين جهت است كه در جايگاه و مقام همسرى رسول خدا هستند يعنى جايگاه همسر بودن پيامبر ، محترم و با ارزش است . اين جا بحث شخص نيست ; بلكه سخن در شأن و جايگاه همسرى پيامبراكرم است و خطاب قرآن كريم شخصيت و عنوان همسران است .
    اما از سويي برخى از زنان پيامبر از جمله عايشه در بعضى از آيات قرآن به شدت توبيخ شده اند
    از آيه 10 سوره تحريم روشن مى شود كه زن پيامبر بودن، به تنهايى باعث تبرئه شخص نمى شود، چنان كه قرآن مجيد در اين آيه شريفه، زن حضرت نوح و لوط را جهنمى مى داند:«ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِّلَّذِينَ كَفَرُواْ امْرَأَتَ نُوح وَ امْرَأَتَ لُوط كَانَتَا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَــلِحَيْنِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنْهُمَا مِنَ اللَّهِ شَيْـًا وَ قِيلَ ادْخُلاَ النَّارَ مَعَ الدَّ خِلِينَ ;(تحريم،10)
    در روايات پيشوايان معصوم(عليهم السلام) نيز آمده است: آين آيه مَثلى است كه خداوند براى همسران پيامبر; عايشه و حفصه زده است.•تا بفهمند كه همسر و مرتبط بودن با پيامبر(صلى الله عليه وآله وسلم) سودى به حال آنان ندارد.
    و نيزبه جهت كارهايي كه او پس از پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله انجام داده مثل راه اندازي جنگ جمل؛ مورد مورد توبيخ هست.
    در روايات اسلامى آمده است كه مخالف على بن ابيطالب (ع ) فاسق و محاربان با آن حضرت ، كافرند و لعن كافر هم جايز است .
    پيامبراكرم صلي الله عليه وآله نيز خطاب به حضرت على(ع ) فرمود: «يا على !.. . فمن مات على بغضك مات يهودياً أو نصرانياً; اى على ! هر كس بميرد و دشمنى تو را در دل داشته باشد ، [بر دين] يهودى يا نصرانى مرده است ». «يا على لايحبك إلا مؤمن و لايبغضك إلا منافق ; اى على ! هيچ كس تو را دوست ندارد ، مگر اين كه مؤمن باشد و هيچ كس تو را دشمن نمى دارد; مگر اين كه منافق باشد .» و.. .•
    بنابراين با توجه به مخالفت و دشمنى عايشه با حضرت على(عليه السلام) كه از جهت تاريخى مسلّم است، آيا مى توان او را مبرّا و مؤمنه دانست؟! بايد گفت: اگر اين احاديث شامل حال عايشه بشود و مصداق اين روايات قرار بگيرد ، لعن او جايز خواهد بود . هر چند در حال حاضر لعن به عايشه به اينكه به صراحت از او نام برده شود ، توصيه نمى شود
    پاورقي ها:
    1. احزاب، 6.
    2. ر.ك: بحارالانوار، علامه مجلسى(رحمه الله)، ج 39، ص 246 ـ 334، داراحياء التراث/ بحارالانوار، علامه مجلسى، ج 22، ص 233 نشر مؤسسه الوفاء بيروت.
    3. تأويل الايات، سيد شرف الدين حسينى استرآبادى، ص 675ـ676، انتشارات جامعه مدرسين.

10. 3 کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #17

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    8023
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.21
    تشکـر
    4,727
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    4

اسمی از صیغه کردن هیججججججججججججای قران نیومده
    مگه زن سیمکارت اعتباریه که برای ی ساعت یا هرمدتی به محرمیت کسی دربیاد و بعد ولش کنه...
    (پس آنکس از زنان را به عقد نکاح خود دراورید ک شما را نیکو و مناسب و باعدالت باشد
    2یا3یا4 نه بیشتر ...و اگر بترسید ک اگر زنان متعدد بگیرید نمیتوان عدالت بینشان برقرار کنید
    ب همان یک زن اکتفا کنید و یا اگر کنیزی داری ب همان اکتفا کنید ک این ب عدالت نزدیکتر ترک ستمکاریست)نساء3

شازده کوچولو گُفت

حوصِله و مَغرور بود

I

12. Top | #18

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    10630
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    344
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    3

اسمی از صیغه کردن هیججججججججججججای قران نیومده
    مگه زن سیمکارت اعتباریه که برای ی ساعت یا هرمدتی به محرمیت کسی دربیاد و بعد ولش کنه...
    (پس آنکس از زنان را به عقد نکاح خود دراورید ک شما را نیکو و مناسب و باعدالت باشد
    2یا3یا4 نه بیشتر ...و اگر بترسید ک اگر زنان متعدد بگیرید نمیتوان عدالت بینشان برقرار کنید
    ب همان یک زن اکتفا کنید و یا اگر کنیزی داری ب همان اکتفا کنید ک این ب عدالت نزدیکتر ترک ستمکاریست)نساء3
    آیا مستندی در قرآن در مورد صیغه وجود دارد؟ فرق صیغه با زنا در چیست؟ با توجه به اینکه در هر دو مورد طرفین راضی اند؟!

درپاسخ این سوال توجه به چند نکته لازم است:

یک) دلیل متعه درقران کریم
    خداوند متعال در سوره نساء به حلیت متعه (عقد موقت) اشاره فرمود: A}«فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِیضَهً»{A؛V}نساء(4)، آیه 24.{V «و زنانى را که متعه (ازدواج موقت) مى‏کنید. واجب است است مهرشان را بپردازید». به گواهى بیشتر مفسران اهل تسنن و همه مفسران شیعه، این آیه مربوط به ازدواج موقّت است. روایات فراوانى از اهل بیت‏علیه السلام در ذیل آیه وارد شده که آن را به متعه تفسیر و تبیین مى‏کند واژه «متعه» - که «استمتعتم» از آن گرفته شده - در لغت به معناى بهره‏گیرى است، ولى در اصطلاح شرع، به معناى ازدواج موقت است. گذشته از آیه، روایات فراونى از پیامبرصلى الله علیه وآله آمده که ازدواج موقت در آغاز عصر رسالت مشروع و حلال گردیده و اتفاق عموم دانشمندان شیعه و سنى بر جواز آن بوده است و حتى مسلمانان در آغاز اسلام به آن عمل مى‏کردند. منتها مخالفان مدعى‏اند: این حکم بعدها نسخ و تحریم شده است. البته بدیهى است که هیچ کس - جز پیامبر اسلام - حق نسخ احکام را ندارد و تنها او است که مى‏تواند به فرمان خدا پاره‏اى از احکام را نسخ کند. جالب این که جمله معروف خلیفه دوم‏V}«متعتان کانت على عهد رسول الله و انا محرمهما و معاقب علیهما متعه النساء و متعه الحج»: دو متعه در زمان پیامبر اسلام‏صلى الله علیه وآله بود که من آن ها را حرام کردم و بر آن ها مجازات مى‏کنم متعه زنان و حج تمتع (که نوع خاصى از حج است).{V، به طور صریح دلالت مى‏کند که این حکم نسخ نشده و او خود این امر را حرام کرده است؛ به هر حال اصل حکم مسلم بوده و هیچ دلیل قانع کننده‏اى بر نسخ آن وجود ندارد.V}ر.ک: تفسیر نمونه ذیل آیه 24 سوره نساء
    دو-فرق ازدواج موقت بازنا
    بعضى از تفاوت‏هاى عقد موقت و زنا به شرح ذیل است:
    1. صیغه موقّت یک نوع ازدواج است؛ همان طور که ازدواج دائم نوع دیگرى از ازدواج است و هر دو شرایط و احکام خاص خود را دارد که از جمله آن ذکر صیغه عقد، مهریه و مدت است. اما زنا بدون توجه به این شرایط (مثل نخواندن صیغه عقد) کارى صورت مى‏گیرد.
    2. در ازدواج موقّت نسبت به دختر باکره، اجازه پدر و یا جد پدرى او لازم است؛ در نتیجه این کار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏کارى‏ها صورت مى‏پذیرد.
    3. در ازدواج موقت، زن باید بعد از تمام شدن مدت عقد، عده نگه دارد؛ ولى در زنا این قانون وجود ندارد.
    5. در ازدواج موقت، مرد مسئولیت‏پذیر است و توابع این ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذیرد؛ در حالى که در عمل نامشروع این امر وجود ندارد.
    6. در ازدواج موقت «روابط» براساس «ضوابط» شکل مى‏گیرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، پاسخ داده مى‏شود، در حالى که در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غیرقانونى است.
    7. اعتبار زن در زنا از بین می رودواو به موجودی بی ارزش ودر دسترس تبدیل می گردد در حالی که ازدواج موقت شرایط خاص را دارد که این شرایط موجب آبرومندی زن می گردد
    8. در زنا فرزند نا مشروع به وجود می آید ولی در صیغه فرزند حلال زاده است
    9. در زنا فرزندی اگر متولد شد والدین مسئولیت تربیت او را عهده دار نمی شود مگر اینکه او را نیز وسیله ای برای شهوت های بعدی خود قرار دهند درحالی که فرزند حاصل از صیغه در خانواده ای پاک قابل تربیت است
    10. احتمال بیمار بودن فرزند حاصل از زنا بیشتر از صیغه است
    11. در زنا چون احساس گناه وجود دارد پرده های حائل میان انسان وخداوند از بین می رود وانسان شقی می گردد در حالی که در ازدواج موقت چون این عمل مطابق با قوانین الهی است این خطر وجود ندارد
    12. صیغه چون محدودیت هائی دارد باعث جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده می گردد در حالی که زنا بنیان خانواده را متزلزل می کند

برگرفته از پرسمان

13. 3 کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #19

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    10630
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    344
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    3

اگه جایی رو قانع نشدی بگو

15. Top | #20

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17137
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.00
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

سلام.امروز اولین پستم هست که اینجا دارم میذارم.اونم دارم برای شما میذارم. اول از آریا تشکر کنم که خیلی قشنگ جواب داد. ولی اینو تا جایی که میدونم اینه که بهترین دین و کامل ترین دینی که خدا آفریده شیعه هست. اما به نظرم بدون تحقیق هم هیچ دینی رو قبول نکن.به قول پدر شوهرم که میگه هیچ چیزی رو تا به یقین نرسیدی قبول نکن.پس شما هم تحقیق کن و متوجه میشی که شیعه پاک ترین دین خداست.

16. 2 کاربران زیر از *شکیبا* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انتخاب بین دو راهی دعوت پیامبران و شیطان

دوراهی دعوت پیامبران و شیطان

بین دوراهی دین موندم کمکم کنید

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

دوراهی قپان,  دوراهی قلهک,  دوراهی عشق,  دوراهی زندگی,  دوراهی امیرعظیمی,  دوراهی عشق و هوس,  دوراهی عقل و احساس,  دوراهی ابی,  دوراهی قپان کجاست,  دوراهی محسن یگانه,  دوراهی بین عقل و دل,  دوراهی بین عشق و خانواده,  دوراهی بین الحرمین,  دوراهی بین عشق و هوس,  شعر دوراهی بین الحرمین,  بین دوراهی گیر کردم,  بین دوراهی موندم,  بین دوراهی,  جک بین دوراهی,  انتخاب بین دوراهی,  نماز,  نماز شب,  نماذج البوكليت,  نماذج,  نماز وحشت,  نماز جمعه,  نماز حاجت,  نماز جنازه,  نماز استخاره,  نماز کا طریقہ,  انتخابات اتحاد القدم,  انتخابات مجلس النواب 2015,  انتخابات مجلس 94,  انتخاب رشته,  انتخاب اسم,  انتخاب رشته مجازی,  انتخاب واحد پیام نور,  انتخاب رشته دانشگاه آزاد94,  انتخابات مجلس الشعب 2015 نتائج,  انتخابات مجلس خبرگان,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)