مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

موضوع: عقایدم داره نابودم میکنه

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    5295
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    58
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عقایدم داره نابودم میکنه

این ویدیو برای من که اصلا باز نشد در ضمن نظرات زیرشم کاملا غیر منطقی و غیر علمیه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    5709
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

یه بار برو قرآن رو فقط فارسیش رو بخون قطعا کمکت میکنه

3. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6089
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    11
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Konjkav
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arya نمایش پست ها
    دلیل اینکه نمیتونم اعتقاد نداشتن به دنیای بعد مرگ رو قبول کنم اینه که نمیتونم تصور کنم که خیلی هارو بعد مرگشون از دست میدم و ... زندگی بی هدف رو
    من با علم نیاز به خدای هستی رو احساس کردم
    اما مشکلی که دارم ماورا و دنیای بعد مرگه
    نظرات دوستان خیلی کمکم کرد
    فرشاد1020 آره حق با شماست , ولی احساس وسواسی که دارم اینه که میخوام همه چیز رو بدونم
    حتی بعضی اوقات یه احساس دیواگی بهم دست میده که میخوام دلیل همچی و داستان و دلیل همچی رو بدونم
    کلا همچی رو بدونم
    mamalia : من به خدا اعتقاد دارم 100%
    sorara : ممنونم , هرکس یه نظری داره !!!!!!!!!!!!
    شاید یکی از دلایلش رفتار خانوادم باشه که بعضی اوقات بی منظور میگن ازت راضی نیستم و ...
    خواستم درباره بخشی از ادامه صحبتاتون نظر بدم دوست من... اولین بخش که میگی... نیاز به خدای هستی، نیاز به آفریننده و نیاز به قدرت برتر... کنارش نیاز به از دست ندادن همیشگی کسانیه که واست عزیزن... و این بین هم خودتی، نیاز به از دست ندادن خودت و در واقع نیاز به علم وجودت به شکلی بعد از مرگه... و اینجاست که میشه گفت ترس از نیستی میتونه دلیل تولد هر نوع تخیل و تصوری بشه... و میشه گفت هیچ علم و تحلیلی نمی تونه به این سوال که بعد از مرگ بشر نوعی از حیات هست یا نه جواب مشخص و قاطعی بده... واسه همونه که معمولاً رشته کلام میرسه به ایمان و باور و انتخاب... تو تصمیم داری چی رو باور کنی؟! تو میخوای به چی اعتقاد داشته باشی؟! تو کدوم راه رو انتخاب میکنی؟!

و با نظر فرشاد جان هم موافقم... رشد تو خانواده مذهبی باعث میشه که تصورات ویژه ای در مورد اعتقادات و اندیشه های دینی داشته باشی و شاید احساس آزادی که انسان باید در انتخاب ایدئولوژی مطلوبش داشته باشه رو به دست نیاری و در نتیجه طبق نظر خودت دچار وسواس فکری بشی.

و یه سوال در مورد احساس نارضایتی خانواده تون داشتم، به خاطر جهت گیری فکریتون ابراز ناراحتی میکنن یا اینکه از برخی رفتارهاتون شکایت دارن، راه حلی نمی بینید که بتونین رضایت اونا رو به دست بیارین بدون اینکه مجبور باشین هویت و شخصیت خودتون رو به عنوان یک انسان باارزش به گوشه ای برونید؟ به نظرم اگه افکارتون رو با تنش و سوالاتتون رو با سماجت بهشون تحمیل میکردین بهتره دست بردارین چون اینطوری به چشم یه بچه لجباز بهتون نگاه میشه که امیدوارن رفتارتون رو اصلاح کنید... با هر کی تو خانواده احساس نزدیکی بیشتری میکنین از مسائلی که براتون مهم هستن و ذهنتون رو درگیر میکنن صحبت کنین و سعی نداشته باشین اونا رو تحت تاثیر قرار بدین فقط درد دل کافیه... در ابتدا دنبال این باشین که درک بشین و وقتی حس اعتمادشون رو نسبت به نگرشتون حس کردین متوجه میشین که اونا هم از روی لجاجت با شما مخالفت نمیکنن و در واقع رفتارشون به نوعی بروز نگرانی هاشونه.

و دیگه اینکه پرهیز از افراط تو شرایط شما میتونه جداً مفید باشه، چون وقتی روی مبحثی وسواس به خرج بدین پیشرفت زیادی توش حاصل نمیکنین، مثل اینه که یه داستان رو مدام توی ذهنتون مرور کنین... فقط تارتر و مبهم تر میشه... باید حرکت کنید و تکاپو داشته باشید... زندگی کنین و طی اون سعی کنین جواب سوالاتون رو کشف و گاهی هم خلق کنین! اینطوریه که واقعاً میتونین از این همه کنجکاوی که در مورد عالم دارین لذت ببرین و مسائل رو از زاویه بهتری ببینین.

باز هم براتون آرزوی موفقیت دارم دوست من.

4. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خوشبختی یعنی آرامش و آسایش فکر و هارمونی مغز
    شماره عضويت
    5704
    عنوان کاربر
    کاربر محروم
    ميانگين پست در روز
    0.57
    تشکـر
    75
    تشکر شده 415 بار در 244 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arya نمایش پست ها
    مرسی از همتون
    اختلال وسواس فکری عملی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
    . اتلاف وقت و از دست دادن سرمایه ارزشمند عمر؛ زیرا بازیابی زمان از دست رفته امکان ندارد؛[۷][۸]
    ۲. عدم توانایی در تمرکز حواس و ایجاد حواس پرتی؛[۹][۱۰]
    ۳. بازماندن از کارهای اصلی (از جمله تحصیل علم و مطالعه و درس خواندن و به دنبال آن افت تحصیلی)؛[۱۱][۱۲]
    ۴. خسته شدن ذهن و بی حوصله شدن فرد برای فکر کردن درباره موضوعات مهم و اساسی زندگی و تحصیلی؛[۱۳][۱۴]
    ۵. مشکل در برقرای ارتباط و کاهش کیفیت زندگی
    دقیقا این مشکلات وسواس فکری رو دارم
    دلیل اینکه نمیتونم اعتقاد نداشتن به دنیای بعد مرگ رو قبول کنم اینه که نمیتونم تصور کنم که خیلی هارو بعد مرگشون از دست میدم و ... زندگی بی هدف رو
    من با علم نیاز به خدای هستی رو احساس کردم
    اما مشکلی که دارم ماورا و دنیای بعد مرگه
    نظرات دوستان خیلی کمکم کرد
    فرشاد1020 آره حق با شماست , ولی احساس وسواسی که دارم اینه که میخوام همه چیز رو بدونم
    حتی بعضی اوقات یه احساس دیواگی بهم دست میده که میخوام دلیل همچی و داستان و دلیل همچی رو بدونم
    کلا همچی رو بدونم
    mamalia : من به خدا اعتقاد دارم 100%
    sorara : ممنونم , هرکس یه نظری داره !!!!!!!!!!!!
    شاید یکی از دلایلش رفتار خانوادم باشه که بعضی اوقات بی منظور میگن ازت راضی نیستم و ...
    سلام

عزیز ببین همانطور که خودتم متذکر شدی ممکنه مشکل شما ocd (وسواس فکری عملی) باشه ساده و یا کمپلکس. ولی در کل نیاز به مشاوره و دارو داری گلم.این رو هم سعی کن موجه شی که ما در دنیای علم و جهان پیرامونمون(فیزیکی) که همه چی قابل آزمون و خطاست و تا حدودی ملموس.هنوز خیلی از مسائل رو نمیدونیم و در حال آموختنیم چه برسه به مسائل غیر علمی و ماورای طبیعی و ......
    حتما مشاوره و دارو بگیر عزیز. بذار این مغز کمی استراحت کنه خیلی تند میری کار دستت میده. موفق باشی

اگر جوابی یا سوالی از من داشتی لطفا به صورت پاسخ به نقل قول ذکر کن که متوجه بشم. مرسی

5. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6140
    عنوان کاربر
    کاربر محروم
    ميانگين پست در روز
    0.22
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

به نظر من تنها راهش اینه که همینطور ادامه بدی به زندگی و در آخر تجربش کنی

حالا تو این دنیا چه گلی به سر خودت و اطرافیانت زدی که میخوای دنیای بعد از مرگی هم وجود داشته باشه ؟ هان ؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

وسواس داره نابودم میکنه

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

عقایدمجاهدین خلق,  عقایدمذهب شافعی,  عقایدمردم ایران باستان,  عقایدمذهب حنفی,  عقایدمذهب حنبلی,  عقایدمذهبی داعش,  عقایدمذهبی صادق هدایت,  عقایدمان چقدر فرق دارد,  عقایدمصباح یزدی,  اصول عقایدمصباح,  مرگ پدر,  مرگ اتنا,  مرگ ماهی,  مرگ موش,  مرگ انسان,  مرگ فروشنده,  مرگ محمود طالبی,  مرگ ابوبكر بغدادي,  مرگ شاه مازندران,  مرگ بنیتا,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)