نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: معرفی کتاب

1951
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1504
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

معرفی کتاب

با سلام
    من یک دختر 24 ساله هستم... چند وقت پیش یکسری مشکلات و پشت سر گذاشتم و الآنم با یکسری مشکلات درگیرم... به خاطر همین بعضی مواقع از رحمت خدا ناامید میشم و یکسری گلایه و شکایت رو به زبون میارم... البته اینو بگم نسبتا آدم معتقدیم، حداقل از نظر خوندن نماز و... حالا مدتیه یکسری سوال در مورد خداشناسی و خودشناسی ذهنمو مشغول کرده... در کل میخوام خدا رو بهتر بشناسم... راز آفرینش آدما رو بدونم چیه... میخواستم بدونم کسی هست در این زمینه ها کتاب خوبی مطالعه کرده باشه معرفی کنه... چون تازه میخوام شروع به خوندن این کتابا کنم کتابی میخوام که متن راحتی از نظر درک داشته باشه و جواب سوالامم توش باشه...

2. کاربران زیر از reyhane89 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : معرفی کتاب

سلام عزیزم
    به نظرم کتاب قرآن و توجه به معانیش خیلی مؤثر هست و میتونه جواب سؤالات رو بشکل قانع کننده ای در اختیارتون بگذاره .
    بعد از اون کتاب " معراج السعاده" ملا احمد نراقی که درباره موضوعات زیادی فهرست بندی و جمع آوری شده و در مورد موضوعی که اشاره کردین همچنین.
    هرچند بنظرم همون قرآن رو بخونیم خیلی بهتر هست و بقول شما آدم می تونه درکش کنه چون همه اقشار رو در نظر گرفته .
    موفق باشید

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    تشکر شده 92 بار در 58 پست
    میزان امتیاز
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

برای حاجت خواستن ادابی هست که باید طی شود.دوما نماز واجبو برای حاجت گرفتن نمیخونن نماز واجبو بخاطر عشق به خدا انسان مسلمان اقامه میکند

شما مثلا نذر کن چهل روز صلوات هدیه کنی به ائمه (ع)هر تعدادی که میتونید.

نماز جعفر طیار بخون و ادامه بده اصرار بر دعا کن و دعا رو زبونن از خدا بخواه

من بهت سخنرانیهای استاد علی اکبر رائفی پور رو معرفی میکنم

از لینک زیر میتونی دانلود کنی

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6596
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ربطی به نماز جعفر طیار و آدابو ... نداره. خواهرم شما بهترین کارو میکنید. انسان باید با عقل و منطق بره جلو. اینکه تو کشور اسلامی هستیم و خانواده هامون مسلمونن اصلا دلیل بر این نمیشه که چشم بسته همه چیزو قبول کنیم. خواهرم شما هم کتابای اسلامی بخون و هم کتابهای خارجی. مستندات خارجی هم ببین. بعضیاشون واقعا قابل تامل هست. و این نکته هم بگم تو کشور ما هرکتابی رو نمیشه پیدا کرد. چون به ضرر بعضی هاست. پس به کتابهای توی کوچه و بازار اکتفا نکن. خیلی از کتابها هم تحریف شده و اصلا نمیشه اعتماد کرد. شما با علم و منطق چلو برو تا راهتو پیدا کنی. هیچوقت احساساتی عمل نکن و گول اشکهای مردم واسه زیارتو ... نخور. چون اونطرف دنیا هم یه عده ای همینکارو واسه گاو میکنن پس باید بریم گاو پرست بشیم؟ شما فقط باید دوطرفه قضاوت کنید و به حرفهای آخوندها اکتفا نکن. باید خودت بگردی از کتابهای تاریخی ببینی چی به چیه.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali.gh67 نمایش پست ها
    ربطی به نماز جعفر طیار و آدابو ... نداره. خواهرم شما بهترین کارو میکنید. انسان باید با عقل و منطق بره جلو. اینکه تو کشور اسلامی هستیم و خانواده هامون مسلمونن اصلا دلیل بر این نمیشه که چشم بسته همه چیزو قبول کنیم. خواهرم شما هم کتابای اسلامی بخون و هم کتابهای خارجی. مستندات خارجی هم ببین. بعضیاشون واقعا قابل تامل هست. و این نکته هم بگم تو کشور ما هرکتابی رو نمیشه پیدا کرد. چون به ضرر بعضی هاست. پس به کتابهای توی کوچه و بازار اکتفا نکن. خیلی از کتابها هم تحریف شده و اصلا نمیشه اعتماد کرد. شما با علم و منطق چلو برو تا راهتو پیدا کنی. هیچوقت احساساتی عمل نکن و گول اشکهای مردم واسه زیارتو ... نخور. چون اونطرف دنیا هم یه عده ای همینکارو واسه گاو میکنن پس باید بریم گاو پرست بشیم؟ شما فقط باید دوطرفه قضاوت کنید و به حرفهای آخوندها اکتفا نکن. باید خودت بگردی از کتابهای تاریخی ببینی چی به چیه.

بسم الله الرحمن الرحیم

منطق خودش از احساست سر چشمه میگیره

شما اگه به علم مینازی برو برو نور اثبات کن ببینم اگه نور ماده هست پس چرا از شیشه رد میشه از اهن رد نمیشه؟

یه مشت سفسطه از علم براتون درست کردن که خودتون نمیفهمید چی گوش میدید چون غالبا خودمون کم سوادیم فک میکنیم دانشمندان راست میگن

در ضمن برو ببین چند تا دانشمند مسلمون شدن و دلیل هاشونم بخون

به علم مینازی بگو بینم علمی که ان همه ادعا داره چرا نتونسته ایدز درمان کنه سرطانو نابود کنه

نتیجه ادعاهای دانشمندان امریکا و یهود تو علم چیزی بیشتر از این بود که مرض های جدید بیاورند

گندشون نوستر اداموس بود که میگفت 2012 دنیا نابود میشه و تو الان زنده ای .خودشون به نوستر اداموس افتخار میکردند

گندشون انیشتن بود که به دلیل اومدن قانون نسبیت زمان به طور دقیق تو قران مسمان شد

گندشون اون تعداد بود که قران رو توی داستان حضرت سلیمان و مورچه که خداوند از فعل شکستن شیشه برای له شدن مورچه استفاده کرده بود .مسخره میکردن.اما یه دانشمند استرالیایی تحقیق کرد و گفت بیش از 75 دزصد مورچه از شیشه تشکیل شده است و فورا مسلمان شد

همه کسایی که این دنیارو به گند کشیدن همشون به اسم منطق و اسم علم اومدن جلو تازه درس خونده

تو میخوای با این با این منطقت کجا بری اگه انسان منطق داشت عقلش کامل بود به این دردسر ها نمیفتاد
    امضای ایشان
    حضرت امیر المومنین(ع)

هيچ ثروتي چون عقل و هيچ فقري چون جهل و هيچ ميراثي چون ادب و هيچ پشتيباني چون مشورت نخواهد بود.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط delphic نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

منطق خودش از احساست سر چشمه میگیره

شما اگه به علم مینازی برو برو نور اثبات کن ببینم اگه نور ماده هست پس چرا از شیشه رد میشه از اهن رد نمیشه؟

یه مشت سفسطه از علم براتون درست کردن که خودتون نمیفهمید چی گوش میدید چون غالبا خودمون کم سوادیم فک میکنیم دانشمندان راست میگن

در ضمن برو ببین چند تا دانشمند مسلمون شدن و دلیل هاشونم بخون

به علم مینازی بگو بینم علمی که ان همه ادعا داره چرا نتونسته ایدز درمان کنه سرطانو نابود کنه

نتیجه ادعاهای دانشمندان امریکا و یهود تو علم چیزی بیشتر از این بود که مرض های جدید بیاورند

گندشون نوستر اداموس بود که میگفت 2012 دنیا نابود میشه و تو الان زنده ای .خودشون به نوستر اداموس افتخار میکردند

گندشون انیشتن بود که به دلیل اومدن قانون نسبیت زمان به طور دقیق تو قران مسمان شد

گندشون اون تعداد بود که قران رو توی داستان حضرت سلیمان و مورچه که خداوند از فعل شکستن شیشه برای له شدن مورچه استفاده کرده بود .مسخره میکردن.اما یه دانشمند استرالیایی تحقیق کرد و گفت بیش از 75 دزصد مورچه از شیشه تشکیل شده است و فورا مسلمان شد

همه کسایی که این دنیارو به گند کشیدن همشون به اسم منطق و اسم علم اومدن جلو تازه درس خونده

تو میخوای با این با این منطقت کجا بری اگه انسان منطق داشت عقلش کامل بود به این دردسر ها نمیفتاد
    من خیلی دوست دارم بدونم کدوم دانشمندی گفته نور ماده است؟؟؟؟ تا اونجایی که فیزیک میگه نور انرژی می باشد!!! و خیلی دوست دارم بدونم که اینشتین کی مسلمون شد؟؟؟ نه عنادی با اسلام دارم نه هیچی، ولی کاش وقتی صحبت میکنیم با علم صحبت کنیم که در نهایت حرفامون منجر به تنفر از خودمون و اعتقاداتمون نشه.

9. کاربران زیر از mahsa_bestgirl87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_bestgirl87 نمایش پست ها
    من خیلی دوست دارم بدونم کدوم دانشمندی گفته نور ماده است؟؟؟؟ تا اونجایی که فیزیک میگه نور انرژی می باشد!!! و خیلی دوست دارم بدونم که اینشتین کی مسلمون شد؟؟؟ نه عنادی با اسلام دارم نه هیچی، ولی کاش وقتی صحبت میکنیم با علم صحبت کنیم که در نهایت حرفامون منجر به تنفر از خودمون و اعتقاداتمون نشه.

سلام

خانوم مهسا اولا شما کافی است عبارت (اسناد مسلمان شدن انیشتن را در گوگل سرچ کنید)

بر اساس قوانین فیزیک فوتون یکی از ماده هایی است که در تشکیل نور موثر است (وظیفه فوتون حمل امواج انرژی الکترو مغناطیسی هست)حالا بازم حرفی هست شما کمی بیشتر تحقیق کن
    امضای ایشان
    حضرت امیر المومنین(ع)

هيچ ثروتي چون عقل و هيچ فقري چون جهل و هيچ ميراثي چون ادب و هيچ پشتيباني چون مشورت نخواهد بود.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6596
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید گالیور بدبختم گفت زمین گرده کشیکا خواستن اعدامش کنن. هرچزی که اثبات میشه زود ادیان جبهه میگیرن. دوما انیشتین هیچوقت مسلمون نشد لطفا مابعتون موثق باشه. دوما وقتی میگم اون دانشمند از نور یلول درست کرده یعنی خدا چیزی خللق نکرد. نور خورشید و جو اون زمان کره زمین باعث شد سلول به وجود بیاد و جانوران و پستانداران شکل بگیرند. لطفا شماهم بریت چنتا مستند قوی ببینید و از منابع موثق پیگیر مسائل باشید

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali.gh67 نمایش پست ها
    ببینید گالیور بدبختم گفت زمین گرده کشیکا خواستن اعدامش کنن. هرچزی که اثبات میشه زود ادیان جبهه میگیرن. دوما انیشتین هیچوقت مسلمون نشد لطفا مابعتون موثق باشه. دوما وقتی میگم اون دانشمند از نور یلول درست کرده یعنی خدا چیزی خللق نکرد. نور خورشید و جو اون زمان کره زمین باعث شد سلول به وجود بیاد و جانوران و پستانداران شکل بگیرند. لطفا شماهم بریت چنتا مستند قوی ببینید و از منابع موثق پیگیر مسائل باشید

بسم الله الرحمن الرحیم

یه روایت معتبر هست که میگه
    علم انسان به یک قدمی خدا میرسد
    به دلیل اینکه انسان خلیفه خداست
    2.خداوند حتی عرش خودش رو هم بر علم قرار داده است(ایات اول سوره هود)

جواب بقیه شبهاتتون توی لینک زیر هست

http://forum.moshaver.co/f105/%D8%A7...790/#post34831

در ضمن اسناد مسلمان شدن انیشتین هست تو گوگل سرچ کن سر تو کردی مثل کبک تو برفا...خب سرچ کن دیگه تحقیق کن
    ویرایش توسط delphic : 09-20-2014 در ساعت 06:08 PM
    امضای ایشان
    حضرت امیر المومنین(ع)

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6596
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

خودم میدونم و تحقیق کردم. انیشتین مسلمون نشد. وفقط توی یه مقاله که اسمش یادم نیست به آیت الله بروجردی گفت دین اسلام برترین دینه. علتشم اینه که جدیدترین دین بود. و هرچیزی که بروز باشه بهترینه. ولی مسلمون نشد.

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط delphic نمایش پست ها
    سلام

خانوم مهسا اولا شما کافی است عبارت (اسناد مسلمان شدن انیشتن را در گوگل سرچ کنید)

بر اساس قوانین فیزیک فوتون یکی از ماده هایی است که در تشکیل نور موثر است (وظیفه فوتون حمل امواج انرژی الکترو مغناطیسی هست)حالا بازم حرفی هست شما کمی بیشتر تحقیق کن

دوست من! من از ابتدا هم موضع خودم رو مشخص کردم و گفتم عنادی با اسلام ندارم. در اینکه نور از ذرات ناپایداری به نام فوتون تشکیل شده هم تردیدی ندارم، نور ماهیتی ذره ای و موجی داره، اینم میدونم... بحث من اینه که با اطلاعات اشتباهمون دیگران رو از یه سری چیزای درست زده نکنیم، اگر کسی اومده دنبال کتابی برای اینکه ببینه درست چیه و غلط چیه درست نیست که یک سری اطلاعات در هم و برهم رو بهش بخورونیم و انتظار داشته باشیم طرف هم بی چون و چرا بگه شما درست میگی. اون دوستی که راجع به تشکیل شدن مورچه از شیشه گفته، مطمئناً علم چندانی نداره بره چند تا کتاب بخونه و به اشتباهش پی ببره... اما اگر من میگم مورجه از شیشه تشکیل نشده در کنارش این رو هم میگم که فعلی که قرآن در این زمینه به کار برده فقط برای شکستن شیشه نیست و برای له کردن و چیزهایی مانند این نیز به کار میره پس قران رو هم زیر سوال نمیبرم! دوستمون دنبال کتاب خوبه، بهش کتاب معرفی کنیم اگر میشناسیم، در غیر این صورت اسم اسلام رو با ندانسته های خودمون خراب نکنیم.

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6596
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید تو دنیا و جوامع امروزی و دیروزی و هزاران سال پیش انسان همیشه بدنبال جواب سوالاتش بوده چون هوشمنده و کنجکاو. مثلا قضیه روح یا عالم پس از مرگ هست یا جور دیگه یا تبدیل به موجود دیگه میشیم و هرکدوم دلایل قوی و محکمی دارند. انسان از بدو تولد چیزی که بهش خوروندن و باور میکنه تا موقه مرگ. هرکدوم از ما اگه توی آفریقا یا اروپا بدنیا میومدیم هیچ تضمینی نبود مسلمون باشیم. اگه خواست خدا بوده پس عدالت خدارو زیر سوال بردیم که اون طفل معصوم تو آفریقا چه گناهی کرده بره تو آتیش جهنم و ما بریم بهشت.اگه بهشت فقط مختص ما مسلمونا بود که خدا باید بساطشو جمع میکرد چون ما معتقدیم خدا داناترینه پس میدونسته چند میلیون سال دیگه چه اتفاقی میفته. پس یا خدای ما اونقدر توانا و دانا نیست یا ما انسانها دچار اشتباه شدیم

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    0

فقط همینو میگم و دیگه پست نمیزارم

شما کمی تحیق کن.شما دارید تخصص تحصیلی خودم رو به خودم درس میدید

نرود میخ اهنی در سنگ
    امضای ایشان
    حضرت امیر المومنین(ع)

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6596
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نخیر شماها میترسین برین دنبالش. یعنی ترسوندنتون

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6460
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

لام هادی هستم.درمورد معرفی کتاب خدا شناسی بهتر بگم باید اول خودتو بشناسی تجربه من سری کتابهای دبی فورد ترجمه فرناز فرود هست.این کتابها خیلی گره هارو بازمیکنه کی هستیم برای چی بوجود اومدیم چرا این همه سختی میکشیم و....تمرینهای بسیار ساده این کتابها موتورذهنو روشن میکنه البته در تهران دوره های تمرین وکتابخونی این نویسندهبصورت تخصصی برگذار میشه .موثر ترین کتابش به نظرمن نیمه تاریک وجود هست که روند تازه ای درزندگی من ایجاد کرد. با آرزوی بهترینها برای شما
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhane89 نمایش پست ها
    با سلام
    من یک دختر 24 ساله هستم... چند وقت پیش یکسری مشکلات و پشت سر گذاشتم و الآنم با یکسری مشکلات درگیرم... به خاطر همین بعضی مواقع از رحمت خدا ناامید میشم و یکسری گلایه و شکایت رو به زبون میارم... البته اینو بگم نسبتا آدم معتقدیم، حداقل از نظر خوندن نماز و... حالا مدتیه یکسری سوال در مورد خداشناسی و خودشناسی ذهنمو مشغول کرده... در کل میخوام خدا رو بهتر بشناسم... راز آفرینش آدما رو بدونم چیه... میخواستم بدونم کسی هست در این زمینه ها کتاب خوبی مطالعه کرده باشه معرفی کنه... چون تازه میخوام شروع به خوندن این کتابا کنم کتابی میخوام که متن راحتی از نظر درک داشته باشه و جواب سوالامم توش باشه...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد