نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: آموزش جنسی در مدارس آلمان

3008
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27246
    تشکـر
    85
    تشکر شده 98 بار در 70 پست
    میزان امتیاز
    9

آموزش جنسی در مدارس آلمان

آموزش جنسی در مدارس آلمان

آموزش جنسی بخشی از درس بیولوژی در مدارس آلمان است و دانش‌آموزان به دور از تعلق قومی و یا مذهبی ملزم به شرکت در آن هستند. یکی از دبیران باتجربه بیولوژی در گفت‌وگو با دویچه‌وله از نحوه آموزش جنسی در مدارس این کشور می‌گوید.

در سال‌های پایانی دهه ۱۹۶۰ همراه با موج وسیع جنبش‌های دانشجویی و اعتراضات گسترده جوانان در بسیاری از کشورهای اروپایی و از جمله آلمان، نیاز نسل جوان به دگرگونی در سیستم‌های آموزشی و تربیتی در خانه و مدرسه و ایجاد فضایی بازتر در همه زمینه‌ها به چشم می‌خورد.
    آن زمان، این نظر مورد توجه قرار گرفت که نوجوانان با مسائل جنسی نه از طریق شیوه‌های "غیرمعمول" و "پنهان" بلکه به شکل سیستماتیک و علمی و از طریق آموزش در مدرسه آشنا شوند. علی‌رغم انتقاد و مخالفت سخت محافل محافظه‌کار و کلیسای کاتولیک، آموزش مسائل جنسی به عنوان بخشی از درس زیست‌شناسی در بسیاری از مدارس آلمان پذیرفته شد و نخستین کتاب‌های درسی در این زمینه به چاپ رسیدند.
    حمایت قانونی از تدریس مسائل جنسی در مدارس، موجب شد آن دسته از والدینی که مخالف شرکت فرزندان خود در کلاس‌های آموزش جنسی بودند، در مرجله اول جریمه بپردازند و در صورت تکرار، با پیگرد قضایی و مجازات روبرو شوند.
    در آلمان آموزش مسائل جنسی بخشی از درس زیست‌شناسی است و در این چارچوب در مدارس تدریس می‌شود. اطلاعات عمومی در مورد اندام‌های جنسی و کارکرد آنان، بلوغ و تغییرات اندام‌های جنسی در طول سال‌های زندگی، روابط جنسی زن و مرد، حاملگی و زایمان، بیماری‌های جنسی و راه‌های جلوگیری از آن‌ها، خشونت و سوءاستفاده جنسی از جمله مسائلی هستند که در این دروس مورد توجه قرار می‌گیرند. برای تدریس این درس از جمله وسایل و مدل‌های پلاستیکی یا چوبی به شکل آلت تناسلی مرد یا زن و کاندوم استفاده می‌شود تا دانش‌آموزان بتوانند به‌طور عملی استفاده از وسایل بهداشتی و پیش‌گیرنده را بیاموزند.

از دهه هشتاد میلادی به بعد نیز، به موضوع ایدز و راه‌های مقابله با ابتلا به این بیماری در ساعات آموزش جنسی مدارس به طور ویژه توجه می‌شود.
    در مدارس آلمان معلمان بیولوژی با نشان دادن مدل‌های پلاستیکی یا چوبی به شکل آلت تناسلی مرد و زن به دانش‌آموزان نحوه استفاده از وسایل بهداشتی و پیش‌گیرنده را آموزش می‌دهند

به نظر کارشناسان تربیتی، آموزش علمی مسائل جنسی در مدارس به ویژه در زمانی که نوجوانان امکان استفاده غیرکنترل‌شده از وسایل ارتباط جمعی و اینترنت را یافته‌اند، اهمیت به مراتب بیشتری یافته است. طبق نتایج یک پژوهش که در مجله جوانان "براوو" در آلمان به چاپ رسیده، از هر سه کودک ۱۱ تا ۱۲ ساله یک نفر عکس‌یا فیلم ‌پورنوگرافی را از طریق اینترنت در کامپیوتر و یا تلفن دستی خود دیده است. این موضوع در نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله تا سه‌چهارم تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده در تحقیق را شامل شده است.
    در کلاس‌های آموزش جنسی در مدارس آلمان، دانش‌آموزان با واژگان علمی برای مطرح کردن پرسش‌های خود در زمینه روابط جنسی و اندام‌های تناسلی آشنا می‌شوند. آن‌ها می‌توانند هر نوع پرسشی را در ارتباط با مسائل جنسی به طور مستقیم در کلاس‌های درس و یا حتی بدون نام در اوراقی طرح کنند که از سوی معلمان در کلاس پخش می‌شود. مربیان سپس موضوع را در کلاس مورد بحث قرار خواهند داد.

در مدارس آلمان، به موضوع‌ عشق نیز نه از جنبه بیولوژیک آن، در درس‌هایی دیگری مانند فلسفه و اخلاق پرداخته می‌شود.

دیتر پترز، دبیر باسابقه زیست‌شناسی در ایالت نوردراین ‌وستفالن در زمینه چگونگی آموزش جنسی در مدارس آلمان به پرسش‌های دویچه‌وله پاسخ داده است.

آقای پترز در چه سنی، به عبارت دیگر در چه کلاسی دانش‌آموزان در مدارس با مسائل جنسی آشنا می‌شوند؟
    در دبیرستان‌های آلمان دانش‌آموزان در حدود ده سالگی با این موضوع آشنا می‌شوند. در آلمان چهار سال اول کودکان به مدرسه ابتدایی می‌روند و کلاس پنجم در دبیرستان تدریس می‌شود. اولین بخش درس زیست‌شناسی در کلاس پنجم به مدت یک سال تدریس بیولوژی بدن انسان است و در این چارچوب آموزش جنسی به عنوان بخشی از درس محسوب می‌شود.
    برای بار دوم زمانی که دانش‌آموزان حدود پانزده ساله هستند، یعنی در کلاس نهم دبیرستان آموزش جنسی به عنوان بخشی از درس زیست‌شناسی است. به غیر از آن در کلاس‌های دیگر نیز مثلا وقتی آموزگاران مورد تولید مثل گیاهان و یا حیوانات صحبت می‌کنند، طبیعی است که به موضوع انسان و رابطه جنسی هم اشاره می‌شود. در این زمان هم اگر پرسشی در این ارتباط از سوی دانش‌آموزان مطرح شود پاسخ داده خواهد شد.

و از چه زمانی به بچه‌ها آموزش جنسی داده می‌شود؟
    از زمانی که من در مدارس آلمان کار می کنم، که مدتی بیش از ۳۰ سال است آموزش جنسی به عنوان بخشی از درس زیست‌شناسی در حوزه بیولوژی انسان تدریس می‌شود. اواخر سال‌های ۶۰ نحوه تدریس این موضوع برای دانش‌آموزان جزو درس‌های دانشگاهی ما بود.
    تا پیش از آن هم به نوعی در برخی از مدارس به این موضوع اشاره می‌شد مثلا در دوران مدرسه ما هم دانش‌آموزان با موضوع آموزش جنسی آشنا می‌شدند اما نه به شکل تدریس امروزی آن در مدارس. در واقع همیشه این موضوعی بوده که در محدوده دروس زیست‌شناسی به آن اشاره شده‌ است.

دیتر پترز، دبیر بیولوژی، بیش از سی سال است که در دبیرستان‌های ایالت نوردراین‌وستفالن آلمان کار می‌کند

آیا شرکت در کلاس‌های آموزش جنسی برای دانش‌آموزان اجباری است؟
    اقلیت‌های قومی و یا مذهبی با موضوع آموزش جنسی در مدارس چطور برخورد می‌کنند؟

من در تمام سال‌هایی که تدریس می‌کردم با چنین مشکلی روبرو نشده‌ام. بدیهی است که بخشی از درس بیولوژی، بیولوژی انسان و آموزش درباره اندام‌های جنسی اوست.
    در کلاس پنجم پیش از شروع تدریس آموزش جنسی ما نامه‌ای به والدین می‌نویسیم و موضوع درس را در آن‌ مطرح می‌کنیم تا اگر کودکان در این زمینه پرسش‌هایی را با پدر و مادرها مطرح کردند، آن‌ها آمادگی پاسخگویی را داشته باشند. اما من تا به حال با موردی برخورد نکرده‌ام که والدین مخالف شرکت فرزندشان در این بخش از درس باشند.

آیا کتب یا جزوه‌های درسی آموزش جنسی برای کودکان از سوی اداره آموزش و پرورش و یا سازمان‌های دولتی و یا غیر دولتی آماده می‌شوند و یا فیلم‌های آموزشی و وسایلی در کلاس نشان داده می‌شود تا برای مثال دانش‌آموزان استفاده از کاندوم را یاد بگیرند؟
    مواد درسی در کتاب‌های درس بیولوژی در اختیار معلمان قرار می‌گیرد. این کتاب‌ها در ایالات مختلف آلمان تنها ممکن است تفاوت اندکی با یکدیگر داشته باشند. در هر صورت پایه آموزش کتاب‌های درسی است و علاوه بر آن از سوی سازمان‌های مختلف آموزشی هم ما جزوه‌هایی را مثلا در مورد حفاظت و پاکیزگی اندام‌های جنسی و یا عکس‌ها و پلاکارد‌های آموزشی دریافت می‌کنیم.
    برای تدریس در کلاس نهم برای مثال زمانی که به دانش‌آموزان راه‌های جلوگیری از حاملگی و حفظ بهداشت در زمان رابطه جنسی آموزش داده می‌شود، از وسایل پلاستیکی یا چوبی به شکل آلت تناسلی مرد یا زن و کاندوم استفاده می‌شود و هر دانش‌آموزی می‌تواند این وسایل را در دست بگیرد و تمرین کند که چطور می‌توان مثلا از کاندوم استفاده کرد و یا با مدل آلت تناسلی زن نشان داده می‌شود که دختران در زمان عادت ماهیانه چطور از نوار بهداشتی استفاده کنند. از روی همین مدل‌ها دانش‌آموزان با نقاط حساس آلت تناسلی آشنا می‌شوند. موضوع دیگر توجه به بهداشت خود و پارتنر در رابطه جنسی است که این هم با استفاده از مدل‌ها صورت می‌گیرد.

دانش‌آموزان در کلاس آموزش جنسی پرسش‌های خود را با دبیر بیولوژی مطرح می‌کنند

این وسایل در مدرسه نگهداری می‌شوند و زمانی که معلمی برای تدریس به آن احتیاج داشته باشد در اختیار وی قرار می‌گیرد. در مورد نشان دادن فیلم‌های آموزشی از این سیستم تا حدود ده پانزده سال پیش بیشتر استفاده می‌شد و امروزه مدل‌ اندام‌های تناسلی مستقیما در اختیار دانش‌آموزان است تا آن‌ها بتوانند بهتر با کاربرد وسایلی مثل کاندوم آشنا شوند.

سن بلوغ در دخترها و پسرها متفاوت است و پسرها با کمی تأخیر این مرحله را از سر می‌گذرانند.
    با توجه به این که کلاس‌های درسی در آلمان مختلط هستند، برخورد پسرها و دخترها به این موضوع متفاوت نیست؟

این درست است اما ما کلاس‌های آموزش جنسی را برای هر دو جنسیت همراه با هم برگزار می‌کنیم. درست است که سن بلوغ در دخترها و پسرها متفاوت است اما در یک جنسیت هم برخی از دخترها و پا پسرها زودتر و برخی دیرتر بالغ می‌شوند. طبیعی است که برخی از دانش‌آموزان اطلاعات و یا تجربه بیشتری در این مورد دارند، مثلا به دلیل استفاده از اینترنت، و برخی کمتر. ما امکان مجزا کردن دانش‌آموزان را نداریم و طبق برنامه درسی به همه دانش‌آموزان کلاس درس داده می‌شود. ممکن است پرسش‌های دانش‌آموزان متفاوت باشد اما با تشکیل گروه‌های کاری مختلف در کلاس این مسئله حل می‌شود.

چه پرسش‌هایی بیشتر از سوی دانش‌آموزان مطرح می‌شوند؟
    آیا مثلا عادت ماهیانه و یا جلوگیری از بیماری‌ها و بارداری پرسش‌هایی هستند که اغلب مطرح می‌شوند؟ اطلاعات اولیه دانش‌آموزان معمولا از کجاست؟

اطلاعات اولیه در مورد رابطه جنسی امروزه در میان دانش‌آموزان به مراتب بیشتر از گذشته است و اغلب از طریق اینترنت و یا صحبت با والدین به دست آمده است. در کلاس پنجم ما بیشتر در باره اندام‌های جنسی و کارکرد آن‌ها صحبت می‌کنیم. در کلاس نهم راه‌های جلوگیری از بارداری موضوع محوری است. این مسئله برای دانش‌آموزان در سنین حدود ۱۴ یا ۱۵ سال بیشتر مورد توجه است. در کلاس نهم علاوه بر آن در باره بیماری‌های جنسی بحث می‌شود. خطرات بیماری ایدز و لزوم حفاظت از خود در هنگام رابطه جنسی، دوره عادت ماهیانه دختران و تغییرات هورمونی بدن در این دوران هم در کلاس نهم تدریس می‌شود.

پرسش‌های دختران دانش‌آموز و پسرها متفاوت است؟
    در کلاس پنجم اغلب پسرها خجالتی‌تر هستند و دخترها کنجکاوی بیشتری دارند. در کلاس نهم معمولا برعکس اما در اصل تفاوت پرسش‌ها اینقدر نیست که قابل تأمل باشد.

در همین زمینه:

آقای پترز، شما از اینترنت گفتید و این که چطور دانش‌آموزان بخشی از اطلاعات خود را از این طریق کسب می‌کنند.
    اینترنت چه نقش منفی‌ احتمالی در دادن اطلاعات احیانا نادرست، خشن و یا پورنوگرافی به کودکان و نوجوانان بازی می‌کند.

من هم در این امر خطر می بینم. در واقع جمع‌آوری دانستنی‌ها از این طریق، روش واقع‌بینانه‌ای نیست. مهم این است که در کلاس‌های درسی دبیرستان از طریق طبیعی و درستی این آموزش به دانش‌آموزان داده می‌شود. کودکان می‌آموزند که پایه رابطه جنسی تنها در تحریک دائمی بودن و آمادگی دائمی دوست یا پارتنر برای رابطه جنسی نیست. برای ما سخت است که اطلاعات به دست آمده از طریق اینترنت را به راه صحیحی سوق دهیم.

آیا کودکان در مطرح کردن پرسش‌ها دچار مشکل نمی‌شوند؟
    احتمالا برای آن‌ها سخت است که واژگان درست را برای بیان مسائل جنسی بیابند و یا اگر با این واژگان آشنا باشند بیشتر محاوره‌ای است؟

در کلاس پنجم به عنوان درس پایه‌ای تمام ارگان‌ها بدن با نام علمی‌شان به کودکان آموزش داده می‌شود تا آن‌ها مجبور نباشند از واژه‌های محاوره‌ای برای بیان پرسش‌های خود سود جویند. در نتیجه دانش‌آموزان می‌توانند از این طریق بدون احساس خجالت مسائل خود را با استفاده از واژگان علمی مطرح کنند. طبیعی است که وقتی آن‌ها نمی‌دانند آیا استفاده از این یا آن واژه درست است و یا نادرست، در بیان پرسش خود تردید می‌کنند.
    در کلاس نهم همراه با شروع تدریس این بخش از درس، من برگه‌هایی را بین دانش‌آموزان توزیع می‌کنم و آن‌ها می‌توانند پرسش‌های خود را در ارتباط با مسائل جنسی بدون ذکر نامشان در آن مطرح کنند. دانش‌آموزان از این طریق حتی اگر جسارت مطرح کردن پرسش را از طریق شفاهی نداشته باشند آن را از طریق پرسش کتبی مطرح می‌کنند و من در شروع درس قول می‌دهم که به هر سوالی پاسخ دهم. برخی به پرسش‌ها به بحث گذاشته می‌شوند و کودکان یاد می‌گیرند که بدون ترس و خجالت مسائل و نظرات خود را مطرح کنند.

تا چه حد دانش‌آموزان درس را جدی می‌گیرند و یا پرسش‌ها باعث ‌خنده آن‌ها می‌شوند؟
    در ابتدا اغلب آن‌ها به هر سوالی می‌خندند. شاید به این دلیل که به نوعی موضوع خودشان هم هست. اما پس از گذشت دو سه جلسه که می‌بینند در کلاس درس به این موضوع هم درست مانند هر بخش دیگر بیولوژی برخورد می‌شود، خنده پایان می‌گیرد وموضوع را جدی‌تر دنبال می‌کنند.

برای تدریس آموزش جنسی چند ساعت در برنامه آموزشی مدارس در نظر گرفته شده است؟

تعداد ساعت‌های درسی و زمان ضروری برای تدریس این موضوع از پیش تعیین نشده و هر معلمی به نسبت پرسش‌های مطرح شده از سوی دانش‌آموزان وقت بیشتر و یا کمتری را در این بخش درس بیولوژی به آن اختصاص می‌دهد. به نسبت ارتباط پرسش‌ها با بخش‌های دیگر بیولوژی آموزگار می‌تواند تا سه ماه از کلاس‌های زیست شناسی را برای بحث و در نظر گیرد. پیش می‌آید که دانش‌آموزان پرسش‌های کمتری را مطرح می‌کنند و می‌توان پس از شش هفته به این بحث خاتمه داد و به موضوع‌های دیگر بیولوژی پرداخت؛ در واقع دو یا سه ساعت زیست شناسی در هفته برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده که در مجموع برای شش هفته حدود ۱۵ ساعت به این موضوع اختصاص می‌یابد.

امروزه گفته می‌شود به دلیل استفاده وسیع از وسایل ارتباط جمعی و اطلاعاتی که از طریق اینترنت در اختیار قرار کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد، نسل جدید با خیلی از مسائل از جمله با موضوع س.ک.س خیلی زود مواجه می‌شود.
    آیا تجربه شما هم در این مورد چنین بوده است؟ آیا می‌توان مدعی شد که تجربه اولین رابطه جنسی بین جوانان آلمانی در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد؟

بله واقعا درست است. آمار و تحقیقات علمی هم نشان‌دهنده همین موضوع هستند. سن بلوغ میان نوجوانان هم تقریبا یک سال به نسبت چهل سال کاهش یافته است. زمان معینی برای آغاز بلوغ در بدن انسان تعیین نشده است. عوامل بیرونی و تجارب نوجوانان هم در زمان شروع تغییرات بلوغ در بدن نقش دارند. به همین دلیل امروزه در جوامع غربی بلوغ در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد و پرسش‌های نوجوانان هم در این زمینه در سنین پایین‌تری مطرح می‌شوند. اولین تجارب جنسی نیز زودتر از سال‌های پیش اتفاق می‌افتند.

با وجود آموزش جنسی دانش‌آموزان و راه‌های جلوگیری از حاملگی در مدرسه، گاهی اخباری هم در آلمان از باردار شدن یک دختر دانش‌آموز منتشر می‌شود. در این صورت وضعیت این دانش‌آموز و ادامه تحصیل وی چه می‌شود؟ سرنوشت این بارداری ناخواسته به کجا کشیده می‌شود؟
    چنین موضوعی خیلی به‌ندرت ممکن است اتفاق بیافتد. در مدت سی سالی که من درس زیست‌شناسی تدریس می‌کنم یک بار ده سال پیش در دبیرستان ما چنین موردی پیش آمد. مدرسه به این دانش آموز شش ماه مرخصی داد و پس از این مدت او به کلاس درس و مدرسه برگشت. اگر دانش‌آموز کمتر از ۱۶ سال داشته باشد او به همراه والدینش در مورد ادامه حاملگی و یا کورتاژ تصمیم می‌گیرد و از ۱۶ سالگی دانش‌آموز خود می‌تواند در مورد نگاه‌داشتن کودک تصمیم بگیرد و در هر صورت مدرسه در این امر دخالت نمی‌کند. ولی مسئولان مدرسه و اداره آموزش و پرورش به دختر دانش‌آموزی که ناخواسته باردار شده کمک می‌کنند. نهاد‌هایی در آلمان هستند که به‌طور ویژه امکانات مالی و یا حمایت روحی و روانی لازم را در اختیار چنین دانش‌آموزی قرار می‌دهند.

نظر شما چیه؟؟؟نظرتون خیلی برام مهمه لطفا هر چی که هست بنویسید برام

فداااااااااا

2. 10 کاربران زیر از Hossein Gage بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آموزش جنسی در مدارس آلمان

به این فرهنگ سازی

نه مثل ایران از اول دوران مدرسه دختر و پسرو از هم جدا میکنن و دقیقا" وقتی به 18 سالگی و اوج نیاز و جنب و جوش احساسات رسیدن

وارد دانشگاه میشن و باقی قضایا ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 8 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    به این فرهنگ سازی

نه مثل ایران از اول دوران مدرسه دختر و پسرو از هم جدا میکنن و دقیقا" وقتی به 18 سالگی و اوج نیاز و جنب و جوش احساسات رسیدن

وارد دانشگاه میشن و باقی قضایا ....
    بنده هم با ایشون موافقم
    واقعا فرهنگ سازی خوبیه و دختر و پسر این همه مثل تو ایران از این نظرا سختی نمیکشن

6. 3 کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    تشکر شده 155 بار در 105 پست
    میزان امتیاز
    8

مطلب خیلی جالبی بود. به نظر من کار درستو اونا انجام دادن که از بچگی طبق آموزش صحیح و کامل پیش میرن و همون بچه ها وقتی بزرگ میشن با آگاهی وارد رابطه میشن. نه مث اینجا که کل آموزش جنسیمون توی یک کلاس نیم ساعته ست اونم توی روزیه که دختر و پسر واسه ازدواجشون میرن آزمایش بدن. که تازه اونجام انقد هول و دستپاچه ان که سر کلاس هیچی نمیشنون و حواسشون فقط به همدیگس !! هنوز متاسفانه خیلی از دخترا و بعضی پسرا پیش پا افتاده ترین مسائلو تا زمان ازدواجشون نمیفهمن که اونم البته اگه انقد دختر و پسر خودداری بوده باشن که قبلش کار دست خودشون نداده باشن!

8. 3 کاربران زیر از asemun بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

عمیقا متاسفم توی کشوری زندگی میکنم که دختر و پسر باید از روی تجربه های شخصی و اغلب اشتباه نسبت به مسایل شناخت پیدا کنن. بنظر من عدم آموزش این مسایل در مدرسه و دانشگاه خیانته و هیچ ربطی به مسایل دینی نداره، خدا هم ازین شیوه پیاده کردن اسلام تو این مملکت راضی نیست.

10. 4 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein Gage نمایش پست ها

نظر شما چیه؟؟؟نظرتون خیلی برام مهمه لطفا هر چی که هست بنویسید برام

فداااااااااا

به نظر من بهتره که آموزش جنسی تو کشور ما هم باشه ، اما به وقت مناسب خودش و سبک خودمون اسلامی ، نه تنها جنسی ، بلکه آمورزش های روانشناختی در مورد احساسات و ... خوبه که باشه تا پسر و دختر خودشون رو از نظر روحی بهتر بشناسن ،

از نظر آموزشی واقعاً کشور ما ضعیف عمل کرده

یادش بخیر دوران دبیرستان دبیر زیست ما توصیه اش این بود که هنگام رابطه جنسی تدابیر بهداشتی رو رعایت کنید و حتماً از کاندوم و... استفاده کنید ( مسلمان هستیم و این روابط اشتباه هستن و حلال و حرام هم دیگه ... )

12. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر من این آموزش ها خوبه اما باید از همه ی بعد ها باشه مثلا چگونه رفتار کردن در زندگی مشترک و شناخت حقوق همدیگه و... رو هم یاد بدن همه چیز که مسائل جنسی نیست و من خودم نمیپسندم این آموزشا از ابتدایی و راهنمایی باشه چون ابتدایی بچه حس پاک بچگونه داره و این مسائل هضمش براش سخته من خودم همه ی این مسائل و چهارم ابتدایی به طور اتفاقی از بین صحبت های چند تا بزرگ تر فهمیدم و اون قدر برام شک بزرگی بود تا مدت ها تنهایی مینشستم توی اتاقم و گریه میکردم و با خودم عهد بسته بودم به خاطره این مسائل هیچ وقت ازدواج نکنم کم کم که بزرگ شدم تونستم به عنوان یه پدیده ی عادی بپذیرمش
    در راهنمایی هم بچه ها تازه وارد دوره ی نوجوونی شدند و به نوعی سرشون باد داره و در برخورد با مسائل نمیتونند درست رفتار کنند
    به نظر من دوره ی دبیرستان خیلی خوبه برای این آموزش ها
    و اینکه برخورد دختر و پسر نباید انقدر برای هم عجیب باشه که تا دانشگاه قبول میشن جو میگرفتشون و از درسشون دور میشند و فاز های مختلف میگرتشون
    به نظرم بهتر بود که از همون ابتدا کلاس ها مختلط باشه تا یه امر عادی بشه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

14. 5 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    به نظر من این آموزش ها خوبه اما باید از همه ی بعد ها باشه مثلا چگونه رفتار کردن در زندگی مشترک و شناخت حقوق همدیگه و... رو هم یاد بدن همه چیز که مسائل جنسی نیست و من خودم نمیپسندم این آموزشا از ابتدایی و راهنمایی باشه چون ابتدایی بچه حس پاک بچگونه داره و این مسائل هضمش براش سخته من خودم همه ی این مسائل و چهارم ابتدایی به طور اتفاقی از بین صحبت های چند تا بزرگ تر فهمیدم و اون قدر برام شک بزرگی بود تا مدت ها تنهایی مینشستم توی اتاقم و گریه میکردم و با خودم عهد بسته بودم به خاطره این مسائل هیچ وقت ازدواج نکنم کم کم که بزرگ شدم تونستم به عنوان یه پدیده ی عادی بپذیرمش
    در راهنمایی هم بچه ها تازه وارد دوره ی نوجوونی شدند و به نوعی سرشون باد داره و در برخورد با مسائل نمیتونند درست رفتار کنند
    به نظر من دوره ی دبیرستان خیلی خوبه برای این آموزش ها
    و اینکه برخورد دختر و پسر نباید انقدر برای هم عجیب باشه که تا دانشگاه قبول میشن جو میگرفتشون و از درسشون دور میشند و فاز های مختلف میگرتشون
    به نظرم بهتر بود که از همون ابتدا کلاس ها مختلط باشه تا یه امر عادی بشه
    آموزش باید از سنین ابتدایی و البته مناسب با سن باشه مسلما نحوه آموزش به یه بچه ابتدایی با دبیرستانی متفاوته توی سنین ابتدایی همین که بچه بدونه یه سری از اندامش جزو حریم خصوصیش هست و نباید اجازه بده دیگران دست ورزی کنن یا در صورت این اتفاق به پدر و مادرش بگه و نترسه و مخفی نکنه بزرگترین آموزش هست تو این سن. چقدر زیاد بودن بچه هایی که از کودکی مورد دست ورزی قرار گرفتن و حس و کنجکاوی جنسیشون بیدار شده و تا بزرگسالی گرفتار این مسایل و بعضا رفتارهای غلط تو این زمینه شدند.

16. 4 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    آموزش باید از سنین ابتدایی و البته مناسب با سن باشه مسلما نحوه آموزش به یه بچه ابتدایی با دبیرستانی متفاوته توی سنین ابتدایی همین که بچه بدونه یه سری از اندامش جزو حریم خصوصیش هست و نباید اجازه بده دیگران دست ورزی کنن یا در صورت این اتفاق به پدر و مادرش بگه و نترسه و مخفی نکنه بزرگترین آموزش هست تو این سن. چقدر زیاد بودن بچه هایی که از کودکی مورد دست ورزی قرار گرفتن و حس و کنجکاوی جنسیشون بیدار شده و تا بزرگسالی گرفتار این مسایل و بعضا رفتارهای غلط تو این زمینه شدند.
    درسته آموشی باشه که در حد اینکه بچه تفاوت جنسیت خودشو درک کنه و و به عنوان حریم خصوصیش باشه و یاد بگیره نذاره کسی به حریمش تعدی کنه به قول شما
    اما نه اینکه از همون اول بیان به بچه بگن تو این طوری به وجود اومدی زایمان طبیعی این طوریه و باقی مسائل به نظر من باز کردن بیش از اندازه این مسئله برای یک بچه نه تنها خوب بلکه ضرر رسان هست نمونه اش خوده من که باعث شد بهم شک وارد شه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

18. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

اینا از هم از اون طرف بوم افتادن!! بچه ظرفیت اش نداره که حیا ازش گرفته بشه که چی!!

خوبه اسلام گفته بچه که به بلوغ رسید خوب و بد با رعایت حیا بهش بفهمونید!! حالا یک عده انجام نمی دهند و اموزش و پرورش هم که معلوم نیست هدف اش از اموزش چیه!!

20. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ایده خوبیه.
    بالاخره یه چیزی هست که اونا کشورای پیشترفتند دیگه. همه چی به اموزش و پرورش برمیگرده.
    منم شتیدم یه ایده بود که به دخترا و پسرا به خصوص دخترا یه شیشه شکستنی می دادند که توش پر از ابه. بهشون میگفتند تا 9 ماه همیشه باید همراه خودت ببریش و ازش مواظبت کنی و به لحظم از خودت جداش نکنی. اینطوری بچه ها یاد میگرفتند که اگه باردار بشند و بچه دار بشند نگه داری و مسئولیتش چقدر میتونه براشون سخت باشه. اینطوری یاد میگرفتند که به خواست و شعور خودشون یا سمت رابطه نرند یا از بارداری جلوگیری کنند.

22. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

درسته آموشی باشه که در حد اینکه بچه تفاوت جنسیت خودشو درک کنه و و به عنوان حریم خصوصیش باشه و یاد بگیره نذاره کسی به حریمش تعدی کنه به قول شما
    اما نه اینکه از همون اول بیان به بچه بگن تو این طوری به وجود اومدی زایمان طبیعی این طوریه و باقی مسائل به نظر من باز کردن بیش از اندازه این مسئله برای یک بچه نه تنها خوب بلکه ضرر رسان هست نمونه اش خوده من که باعث شد بهم شک وارد شه

اتفاقا من یه فیلم دیدم تو یه پارکی یه عروسک خیلی بزرگ اورده بودن زایمان طبیعی یاد بچه ها میدادن بچه به دنیا امد اصلا هیییچ کدوم بچه ها توجه نکردن که از چه راهی داره به دنیا میاد همه رفتن سراغ بچه پوشاکش عوض میکردن بردنش پیش عروسگ مادر که بهش شیر بده
    بچه ها هم سه تا 6سال اینا بودن

اینا دیگه میدونن بچه چجور به دنیا میاد ولی انقددد ذهنشون درگیر نمیکنه که وقتی سن بلوغ رسید فکر و ذهنش بشه این چیزا

هرچیزی درست اموزش بدن درست هم میشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

24. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اتفاقا من یه فیلم دیدم تو یه پارکی یه عروسک خیلی بزرگ اورده بودن زایمان طبیعی یاد بچه ها میدادن بچه به دنیا امد اصلا هیییچ کدوم بچه ها توجه نکردن که از چه راهی داره به دنیا میاد همه رفتن سراغ بچه پوشاکش عوض میکردن بردنش پیش عروسگ مادر که بهش شیر بده
    بچه ها هم سه تا 6سال اینا بودن

اینا دیگه میدونن بچه چجور به دنیا میاد ولی انقددد ذهنشون درگیر نمیکنه که وقتی سن بلوغ رسید فکر و ذهنش بشه این چیزا

هرچیزی درست اموزش بدن درست هم میشه
    بله منم اون کلیپ و دیدم
    اما فقط یه بعد قضیه رو نبینیم اون جامعه ایی که تفکرش بر اینکه باید از بچگی قبح همه چیز رو برای کودکانش ریخته بشه و همه ی مسائل و برای کودکان به طور کاملا واضح باز کنه همون جامعه جشن تکلیف دخترانش و رسم دارند به صورت دسته جمعی بکارت دختران رو بردارند و شیوه ی آموزش جنسی رو به دخترای چهارده پونزده ساله عملی یاد بدند !!!!!!
    منکه به شخصه اصلا نمیپسندم که انقدر واضح و کامل بیاییم همه چیز و برای بچه ها توضیح بدیم روح لطیف و کودکانه ی کودک اینو نمیپذیره
    نظر شما هم قابل احترامه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بله منم اون کلیپ و دیدم
    اما فقط یه بعد قضیه رو نبینیم اون جامعه ایی که تفکرش بر اینکه باید از بچگی قبح همه چیز رو برای کودکانش ریخته بشه و همه ی مسائل و برای کودکان به طور کاملا واضح باز کنه همون جامعه جشن تکلیف دخترانش و رسم دارند به صورت دسته جمعی بکارت دختران رو بردارند و شیوه ی آموزش جنسی رو به دخترای چهارده پونزده ساله عملی یاد بدند !!!!!!
    منکه به شخصه اصلا نمیپسندم که انقدر واضح و کامل بیاییم همه چیز و برای بچه ها توضیح بدیم روح لطیف و کودکانه ی کودک اینو نمیپذیره
    نظر شما هم قابل احترامه
    وااااییی چرا حرف الکی میزنی الی فقط یه گروه مردم ژاپن هست که جشن دختر دارن بکارتش بردارن که هیییچ جای دنیا این کاروان نمیپسندن. پس اون جامعه نبود که این عروسک اوردن

عزیزمن همین چیزا نگین نگین که انقد بچه ها تا وارد سن بلوغ وارد شدن این چیزا براشون عجیب و دست به کارای خطر ناک میزنن اموزشی براشون نذاشتن از همه چیز بی اطلاع هستن

توجه کنی تو اون کیلیپ فقط داره نشون میده که بچه ها متوجه شدن که بچه از کجا خارج شد ولی براشون اهمیت نداشت بچه براشون اهمیت داشت اینا دیگه میدونن وقتی هم تو سن بلوغ رسیدن براشون چیز تعجب اوردی نیست که بعدش برن تو نت سرچ کنن بعدش یه کلیپ. فیلم های زشت دیگه براشون بالا بیاد و بد از بدتر شه !!!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

وااااییی چرا حرف الکی میزنی الی فقط یه گروه مردم ژاپن هست که جشن دختر دارن بکارتش بردارن که هیییچ جای دنیا این کاروان نمیپسندن. پس اون جامعه نبود که این عروسک اوردن

عزیزمن همین چیزا نگین نگین که انقد بچه ها تا وارد سن بلوغ وارد شدن این چیزا براشون عجیب و دست به کارای خطر ناک میزنن اموزشی براشون نذاشتن از همه چیز بی اطلاع هستن

توجه کنی تو اون کیلیپ فقط داره نشون میده که بچه ها متوجه شدن که بچه از کجا خارج شد ولی براشون اهمیت نداشت بچه براشون اهمیت داشت اینا دیگه میدونن وقتی هم تو سن بلوغ رسیدن براشون چیز تعجب اوردی نیست که بعدش برن تو نت سرچ کنن بعدش یه کلیپ. فیلم های زشت دیگه براشون بالا بیاد و بد از بدتر شه !!!!!!
    اون کلیپی که میگی برای همون ژاپنه اون مراسم برداشتن بکارت هم برای ژاپنه بعدشم اکثر ژاپنی ها همین رسم و دارند منکه جایی نخوندم فقط یه گروه خاصشون !!
    من نمیگم آموزش نباشه میگم با توجه به سن بچه باید آموزش باشه نباید انقدر واضح نباید باشه که قشنگ به بچه ها زیر بم همه چیز و توضیح بدند
    منکه به شخصه اگر بچه دار شدم حاضر نیستم به بچه ی ابتدایی و معصومم بیام همه ی مسائل جنسی و باز کنم و قشنگ با رسم شکل براش توضیح بدم راهنماییم که شد بخوام روش های مختلف و بهش یاد بدم!!!
    من نظرم این بود نظر توام هم یه چیز دیگه سعی بر تحمیل نظرم برای نظرت ندارم دیدگاه توام محترمه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اون کلیپی که میگی برای همون ژاپنه اون مراسم برداشتن بکارت هم برای ژاپنه بعدشم اکثر ژاپنی ها همین رسم و دارند منکه جایی نخوندم فقط یه گروه خاصشون !!
    من نمیگم آموزش نباشه میگم با توجه به سن بچه باید آموزش باشه نباید انقدر واضح نباید باشه که قشنگ به بچه ها زیر بم همه چیز و توضیح بدند
    منکه به شخصه اگر بچه دار شدم حاضر نیستم به بچه ی ابتدایی و معصومم بیام همه ی مسائل جنسی و باز کنم و قشنگ با رسم شکل براش توضیح بدم راهنماییم که شد بخوام روش های مختلف و بهش یاد بدم!!!
    من نظرم این بود نظر توام هم یه چیز دیگه سعی بر تحمیل نظرم برای نظرت ندارم دیدگاه توام محترمه
    اون کیلیپی که من دیدم اصلا ژاپن نبودن!

و اینکه منم نشنیدم همه ژاپن ها اینکار و کنن یه گروه خاصی هستن. .

به دنیا امدن بچه چیز جنسی زشتی نیست رابطه جنسی زن و مرد که نشون نمیدن! ! روانشناسی اونا ترجیح میدن بچه تو این سن راجب به دنیا امدن بچه بدونن

هرچیزی به سنش یاد میدن
    مهم این تو ایران کلا هیچیش یاد نمیدن!

همچنین نظر شما
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

29. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

اون کیلیپی که من دیدم اصلا ژاپن نبودن!

و اینکه منم نشنیدم همه ژاپن ها اینکار و کنن یه گروه خاصی هستن. .

به دنیا امدن بچه چیز جنسی زشتی نیست رابطه جنسی زن و مرد که نشون نمیدن! ! روانشناسی اونا ترجیح میدن بچه تو این سن راجب به دنیا امدن بچه بدونن

هرچیزی به سنش یاد میدن
    مهم این تو ایران کلا هیچیش یاد نمیدن!

همچنین نظر شما
    پریماه جان اون سیستم آموزشی که من یه نمونه شو دیدم توی یه مدرسه اومده بودن رابطه ی حنسی زن و شوهر و به صورت مرحله به مرحله تا به دنیا آمدن بچه به طور واضح برای بچه های ابتدایی داشتند توضیح میدادند فقط که به دنیا اومدن بچه رو نشون نمیدن
    آموزش خیلی خوبه اما در چهارچوب و با توجه به سن و روحیه ی کودکانه بچه و طوری که قبحش براشون ریخته نشه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

پریماه جان اون سیستم آموزشی که من یه نمونه شو دیدم توی یه مدرسه اومده بودن رابطه ی حنسی زن و شوهر و به صورت مرحله به مرحله تا به دنیا آمدن بچه به طور واضح برای بچه های ابتدایی داشتند توضیح میدادند فقط که به دنیا اومدن بچه رو نشون نمیدن
    آموزش خیلی خوبه اما در چهارچوب و با توجه به سن و روحیه ی کودکانه بچه و طوری که قبحش براشون ریخته نشه
    من نمیدونم تو چه کلیلیپی دیدی بی ادب این چیزا نبین

اموزش درست ولی واقعا این درست نیست یه زن و مرد بیارن جلو بچه بشینن نمایش بدن

من منظورم این بود هرسنی به وقتش خوبه که بفهمن اون کلیلیپ که من دیدم یه عروسک مادر بود ژاپنم نبود رابطه جنسی هم نبود

مهم این خدارشکر هیچییی تو ایران یاد نمیدن فقط موقع ازمایش خون دادن دیدم یه کلاسای 4 ساعت میذارن هه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

32. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)