نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: آیا جگر مرغ بخوریم یا نه؟

585
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

آیا جگر مرغ بخوریم یا نه؟

حساب دل مرغ از جگر آن جدا است. دل مرغ، منبع خوبی برای دریافت پروتیین و آهن محسوب می‌شود و اسید فولیک هم دارد. این عضو اندرونی، مشکل خاصی ندارد و می‌توان آن را مصرف کرد، اما مصرف جگر مرغ، چندان توصیه نمی‌شود.

زمانی که به مرغ‌ها آنتی‌بیوتیک می‌دهند، باید حدود ۵ تا ۱۴ روز از کشتار مرغ خودداری شود.

دکتر آراسب دباغ‌مقدم، دراین‌باره می‌گوید: حساب دل مرغ از جگر آن جدا است. دل مرغ، منبع خوبی برای دریافت پروتیین و آهن محسوب می‌شود و اسید فولیک هم دارد. این عضو اندرونی، مشکل خاصی ندارد و می‌توان آن را مصرف کرد، اما مصرف جگر مرغ، چندان توصیه نمی‌شود.
    مطالعات فراوانی که در کشورهای مختلف ازجمله ایران انجام شده نشان می‌دهد که متاسفانه در بسیاری از مرغداری‌های صنعتی، دوره‌های منع مصرف گوشت بعد از تجویز داروهای مختلفی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها رعایت نمی‌شود.
    به‌عبارت ساده‌تر، مثلا زمانی که به مرغ‌ها آنتی‌بیوتیک می‌دهند، باید حدود ۵ تا ۱۴ روز از کشتار مرغ خودداری شود؛ مساله‌ای که در موارد زیادی رعایت نمی‌شود. بنابراین مقدار زیادی از این دارو‌ها در جگر مرغ باقی می‌مانند زیرا جگر، محل سم‌زدایی است و بسیاری از دارو‌ها قبل از دفع از بدن داخل جگر به روش‌های مختلف آنزیمی خنثی می‌شوند. به‌همین دلیل هم بسیاری از جگرهای مرغ آلودگی بالایی به‌خصوص به آنتی‌بیوتیک‌ها دارند. با این حساب، دکتر دباغ‌مقدم توصیه می‌کند که از مصرف جگر مرغ خودداری کنید.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست n00022621b.jpg  
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد