نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: ممنوعیت های خوراکی برای دانش آموزان

504
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

ممنوعیت های خوراکی برای دانش آموزان

[CENTER]
    در موقع غذا خوردن، شستن دست‌ها و مسواک زدن مرتب لازم است تا بتواند یک تغذیه سالمی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند و تحرک بدنی نیز در کنار آن از چاقی آنها جلوگیری کند.

متخصص آموزش سلامت مدارس گفت: توصیه می‌شود در مدرسه و خانه از مصرف بی‌رویه مواد شور جلوگیری شود.
    مهناز تسلیمی اظهار داشت: توصیه می‌شود در مدرسه و خانه از مصرف بی‌رویه مواد شور جلوگیری شود؛ چرا که باعث افزایش بیماری‌های قلبی، فشار خون و چاقی می‌شود و تمرکز بچه‌ها با خوردن مواد شور کم می‌شود.
    *مصرف فست‌فودها سبب چاقی می‌شود
    تسلیمی افزود: مصرف بعضی از فست‌فودها و کنسروها، سیب‌زمینی‌های سرخ شده با انواع سس‌های تند، نوشابه‌های گازدار، شکلات و شیرینی‌جات پر خامه و تنقلات بی‌ارزش، مصرف مداوم غذای کباب‌شده و سرخ‌شده سبب انواع چاقی شده و دانش‌آموزان می‌توانند با حذف کردن بعضی از این مواد غذایی، تغذیه سالمی داشته باشند.
    وی گفت: در موقع غذا خوردن، شستن دست‌ها و مسواک زدن مرتب لازم است تا بتواند یک تغذیه سالمی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند و تحرک بدنی نیز در کنار آن از چاقی آنها جلوگیری کند.
    این متخصص آموزش سلامت مدارس اضافه کرد: توصیه می‌شود خانواده‌ها گروه‌های غذایی را بشناسند؛ مثل گوشت، ماهی، شیر و لبنیات، میوه و سبزیجات گروه‌های مهم هستند که باید به صورت روزانه استفاده کنند.
    * دانش‌آموزان از مصرف خودسرانه هرگونه دارو و مکمل‌های غذایی خودداری کنند
    تسلیمی بیان داشت: خوردن مایعات به تعداد 5 تا 8 لیوان به صورت روزانه توصیه می‌شود و به‌ دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم با کنترل قند و وزن خودشان به روش علمی که در مدرسه امکان آن است، وضعیت سلامت تغذیه‌ای خودشان را رصد کنند.
    وی گفت: دانش‌آموزان در دوران بلوغ و فصل امتحانات یا در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص به ویژه آنهایی که ورزشکار هستند با متخصص‌های تغذیه و بهداشتی مشاوره کنند و از مصرف هرگونه دارو و مکمل‌های غذایی به صورت خودسرانه خودداری کنند.
    ویرایش توسط Artin : 02-18-2014 در ساعت 02:21 PM
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)