نمایش نتایج: از 1 به 32 از 32

موضوع: اختلاف خانوادگی

2332
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف خانوادگی

با سلام خدمت دوستان عزیز. شوهرم شدیدا ازلحاظ عاطفی به من وابسته است وادعا میکنه خیلی دوستم داره ولی با ندانم کاریهاش داره تیشه به ریشه زندگیمون میزنه وجالب اینکه اصلا خودش اینو قبول نداره تازگیها دست بزنم پیدا کرده. کلاً دلم ازش سرد شده وتصمیم به طلاق گرفتم نمیدونم تصمیم درستیه یانه ولی اینومیدونم که زندگی بی عشق ومحبت همون بهتر که نباشه تنها چیزی که جلومو میگیره دخترپنج سالمه چیکارکنم واقعاً نمیدونم؟؟؟؟؟ما هفت ساله ازدواج کردیم کلا آدمی نیست که بشه ازلحاظ اجتماعی بهش تکیه کرد کارای ناشایستی میکنه که توجه همه روجلب میکنه واین باعث ناراحتی من میشه. وقتی باهاش راجب این کاراش صحبت میکنم میگه توزیادی حساسی وجالب تراینکه به جای رفع این مشکل اونارو به عنوان نقطه ضعف علیه خودم استفاده میکنه و وقتی من ناراحت میشم ازاین کارش یا گریه میکنم میگه خودت میدونی من چقدر دوستت دارم!!!. یا من معنی دوست داشتنو نفهمیدم یا ایشون اشتباه ترجمه کردن. باورکنید هرکاری ازدستم براومده برای حفظ زندگیم کردم ولی دیگه احساس میکنم طلاق آخرین راهه. چون دیگه ذره ای محبت تودلم نسبت بهش ندارم وبودن ونبودنش برام فرقی نداره دوستان چیکارکنم؟
    ویرایش توسط سکوت بی پایان : 05-14-2016 در ساعت 02:22 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : اختلاف خانوادگی

شدیدا از لحاظ عاطفی به شما وابستست بعددست بزن پیدا کرده؟؟ می تونید یه مثال از رفتارش بزنید؟

3. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اره مثلا هیچ جابدون من نمیره ولی وقتی خواهرامون دور هم جمع میشیم میاد میشینه اونجا بدون اینکه مردی اونجا باشه بهشم چندبار اینو تذکردادم ولی دفعه بعد به صورت بدترش تکرارشذه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

بدترینش این بوده ؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه بابا این یه نمونه ی کوچیکش بود

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

میشه بیشتر توضیح بدید؟ درسته این کارش جالب نیست ولی این کارش نمیتونه دلیل قانع کننده ای برای سرد شدن شما باشه. بدترین رفتارش چی بوده که بعد هفت سال از طلاق صحبت می کنید. طلاق آخرین آخرین آخرین راهه و در هر صورت تبعات جدی برای آینده کودک بی گناهتون داره.

8. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

جالب اینجاست که من توزندگیم بیشترمرد بودنو تجربه کردم تا زن بودن اهل هیچ سوپرایزی نیست کلا تعطیل حتی دریغ ازیه شاخه گل من زندگی باشوهرمو بااینا تجربه کردم ولی دریغ ازیه کم درک وشعورحتما شنیدید که میگن وقتی یکی شب چمدونشو برمیداره بره یه شبه تصمیم نگرفته بره خیلی وقته رفته

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

درسته هدیه دادن یا یه شاخه گل باعث بیشتر شدن محبت توی زندگی میشه ولی واقعا خیلیا به هم گل نمیدن ولی قلبا همو دوست دارن این نمیتونه ملاک باشه. یعنی چی بیشتر مرد بودنو تجربه کردید؟ دقیقا بگید کدوم رفتارش اینقدر عذاب آور بوده که هزینه اش باید از بین رفتن آینده بچتون باشه؟

11. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوسال پیش رفت مغازه زد به قرآن پوستم تواون مغازه کنده شد شب میومدم خونه وقت نمیکردم دخترمو ببوسم انقد خسته بودم آقا بعداز دوسال با یکی شریک شد وطرف کلاشوبرداشت وایشون مبلغی بدهی برآوردن که بافروش املاک شخصی وطلاهای بنده حل وفصلش کرد والان تا تقی به توقی میخوره میگه توباعث شدی من وضعیتم اینطوری بشه وجالب اینکه من اصلا آدم پرتوقعی نیستم وایشون برخلاف مخالفتها ی شدید بنده اقدام به بازکردن مغازه نمودند حالا من مقصر م...

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میگن زندگی باتو هیچ خیروبرکتی برای من نداشته وسرتاسر ضرر بودی منم میگم وقتی تو به این معتقد ی چرا شراین ضررروازسرت کم نمیکنی وانقد منو بانیش وکنایه هات عذابم میدی؟

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حتی یه بار به پدرشون زنگ زدم بابت راهنمایی پسرشون وایشون درجواب بنده فرمودن خدا پدرتو بیامرزه اونو برداشتی ازاینجا بردی اعصاب من راحت شد!!!

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

بیبنید باید اینو درک کنید که توی زندگی زناشویی من و تو وجود نداره همه چیز ما هست. برنده و بازنده وجود نداره یا دو طرف با هم میبازن یا دو طرف با هم میبرن. از این چالشها توی زندگی خیلیا هست پس زن و شوهر به چه درد هم میخورن؟ توی خوشی کنار هم بودن که کاری نداره. باید تکیه گاه هم باشید. بله اختلاف سلیقه و گاها کج فهمی از سمت هر طرف ممکن وجود داشته باشه ولی میشه با درایت با گذشت بشینید تو یه فضای صمیمی و موقعیت مناسب با هم صحبت کنید و یه تصمیم محکم برای ادامه راهتون بگیرید.شکست را هر دو بپذیرید و موفقیت را با هم تجربه کنید. شباهت هاتون را بشناسید و به تفاوت هاتون احترام بگذارید. اگه اینا را نمیدونه شما براش توضیح بده آروم منطقی با آرامش میشه از سخت ترین گردنه های زندگی عبور کرد اگه نگید من اگه نگید تو اگه ما باشید و پشت همو خالی نکنید. حیف اون دسته گل نیست که آینده و سرنوشتش بخاطر عدم مدیریت صحیح شما نابود بشه؟ شما فقط خودتون نیستید در قبال آینده فرزندتون هم مسئولید. بزرگترین خیر و برکت زندگی شما بچتونه.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 05-14-2016 در ساعت 02:55 AM

16. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میدونم برای دخترمم خیلی سخت میشه ولی ایکاش شوهرم به جای این همه تلاش برای خوردکردن اعصاب من که زن زندگیشم ومادر بچش فقط یه کم درک وفهم به خرج میداد وزندگیمونو اینطوری به بادنمیداد من الان هفت ساله دارم توفضای عشق ودوستی باهاش صحبت میکنم ازعلاقه هام ازنفرتام میگم ولی افسوس که ایشون دوست داشتنای منو حذف ونفرتامو همیشه بهم یادآوری میکنه من گل نخواستم. عشقم نخواستم پولم نخواستم زندگی آنچنانی هم نخواستم ولی یه ذره درک وفهم از سمت شوهرمو فکرمیکنم زیاده خواهی نباشه....

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

از اول زندگی همینطور بودن یا بعد از ورشکستگی بهم ریختن؟

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وقتی توی جمع حرفی میزنه که میدونه من ناراحت میشم زیر چشمی به من نگاه میکنه ببینه تونسته منو ناراحت کنه یانه که این نگاهش همراه با یه پوزخند مثل یه خنجر میره توقلبم. هعییییییبی

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه بابا ازهمون اولش اینطوری بود ولی چون من تحمل میکردم زیاد صداش درنمیومد ولی بعدازورشکستگی من خودمم ریختم بهم ودیگه تحمل ندارم

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میگه من حرفی نمیزنم که توناراحت بشی توخودت دیوونه ای دوست داری خودتو ناراحت کنی!!! آخه زندگی بایه آدم دیوونه. چه حسنی داره. حسنش اینکه همه کارای اداری وبانکیشو من انجام میدم واگه من نباشم کلا زندگیش تعطیل میشه

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

اگه از اول اینطور بود چرا تصمیم به بچه دار شدن گرفتید ؟ پس این وابستگی عاطفی که شما میگید نمودش کجاست؟ اگر از نظر عاطفی وابسته باشه میتونی با زبونت رامش کنی. قدرت زبون زن از هر سلاحی بیشتره. پیشنهاد میکنم حتما به اتفاق هم یه مشاوره حضوری برید. و ساده با قضیه طلاق برخورد نکنید. قظعا با طلاق وضعیت روحی و زندگی شما بهتر نخواهد شد.شاید بهتر بود از اول خودت را درگیر کارای اداری و امرار معاش نمیکردی حالا سعی کن کم کم نقشت را توی این امور کمتر کنی تا به مرور اوضاع بهتر بشه.توی زندگی خیلی از حرفا را باید نشنیده بگیری ذهنت را آزاد کن و هر حرف ناخوشایندی میشنوی تا مدت ها توی ذهنت مرور و تحلیلش نکن. به قول قدیمی ها یه گوشت در باشه یکی دروازه.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 05-14-2016 در ساعت 03:08 AM

23. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی عاطفیش فقط به خاطراینه که، البته به اعتراف خودشون بعد ازطلاق نمیتونه برگرده خونشون برچسب وابستگی عاطفی زده

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

توی زندگی خیلی از حرفا را باید نشنیده بگیری ذهنت را آزاد کن و هر حرف ناخوشایندی میشنوی تا مدت ها توی ذهنت مرور و تحلیلش نکن. به قول قدیمی ها یه گوشت در باشه یکی دروازه.

26. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اشتباه بچه دارشدنمون که فکرمیکردیم با اومدنش زندگیمون بهترمیشه یه باور کاملاً غلط....

28. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

عزیزم حتما با هم یه مشاوره حضوری برید و راحت در مورد جدایی تصمیم نگیرید.

29. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه دخترم نبود تصمیم گیری برام خیلی راحت بود چون دخترمم بااینکه بچست ولی اصلا رابطه خوبی باباباش نداره یعنی باباش رابطه محبت آمیزی برقرارنکرده ازهمون بچگیش به خاطراین دخترم خیلی به من وابستس وبدون من داغون میشه

30. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همراهیتون

31. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سکوت بی پایان نمایش پست ها
    اگه دخترم نبود تصمیم گیری برام خیلی راحت بود چون دخترمم بااینکه بچست ولی اصلا رابطه خوبی باباباش نداره یعنی باباش رابطه محبت آمیزی برقرارنکرده ازهمون بچگیش به خاطراین دخترم خیلی به من وابستس وبدون من داغون میشه
    خودت داری میگی بچه بدون تو داغون میشه دو سال دیگه حضانت بچه با پدره بچت را میگیره و افسردگی بچت شروع میشه من میشناسم موردی که طلاق گرفتن و یه پسر هفت ساله داشتن بچه رفت زیر دست نامادری و بدترین شرایط روحی را متحمل شد و توی سن نه سالگی مبتلا به دیابت شد. بچه تو که دختره و از پسر حساس تر هست. آدم برای هر کاری باید فایده هزینه کنه ببینه چی به دست میاره و چی از دست میده فکر کن ببین با طلاق چی بدست میاری و چه چیزایی را از دست میدی.

32. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سکوت بی پایان نمایش پست ها
    ممنون از همراهیتون
    خواهش میکنم امیدوارم نهایتا یک تصمیم عقلانی بگیرید.

34. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28099
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سعی خودمو یه باردیگه اونم فقط به خاطر دخترم فقط به خاطر دخترم میکنم چون شوهرمو فقط شناسنامه ای شوهر خودم میدونم چون دیگه حسی تودلم نمونده که براش خرج کنم

35. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

سعی کن بخاطر دخترت و بخاطر خودت همه تلاشتو بکنی و امیدت به خدا باشه. برات آرزوی خوشبختی و موفقیت دارم. نگاهت به خدا باشه

36. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

من متوجه نمیشم که آیا رفتن به جلیات مشاوره و خانواده درمانی ؛خیلی سخت تر از طلاقه؟؟؟
    ارامشی که از مشاوره و گاها روان درمانی و نهایتا حس خوب بعد از اون و باز شدن ذهن برای رویارویی با مشکلات آینده ؛حاصل میشه قابل مقایسه با شرایط بعد از طلاق هست؟؟؟

37. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27423
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من بیشترین مشکل شما مسایل مادی هست چون شوهرتون ورشکست شده و دیگه پولی نداره خیلی از کارایی که قبلا انجام میداده و براتون تحمل کردنش راحت بوده حالا تبدیل به یه دغدغه بزرگ شده اگه شوهرتون حسابی پول داشت و ماشین و خونه و زندگی و همه چیز براتون ردیف بود با همین اخلاق احتمالا احساس میکردید که خیلی عاشقش هستید و به خودتون دلداری میدادید که بالاخره هر آدمی چند تا اخلاق بد داره اما حالا فکر میکنید که ادامه دادن ممکن نیست
    به نظرم شما دایما در حال طرد کردن و پس زدن شوهرتون هستید و مشکلات رو برای خودتون بزرگ میکنید و به خودتون میگید که هیچ جوری نمیتونم دوستش داشته باشم
    با این وضعیت کلید حل مشکلات دست خود شماست اگه شما رفتارتون رو عوض کنید میبینید که خیلی زود رفتار شوهرتون هم عوض میشه
    احتمالا هم وقتی کار بدی میکنه شما رفتار زننده تری انجام میدی که اونو سر لج میندازه
    ولی اگه شما هر چیزی رو از راه درستش انجام بدی میبینی که شوهرت مثل موم نرم میشه
    در غیر اینصورت اگه نخوای خودت رو عوض کنی یا مجبوری همین طور ادامه بدی یا مجبوری طلاق بگیری میتونی بری از این همه آدم که طلاق گرفتن بپرسی که چقدر خوشبخت شدن چه تضمینی وجود داره که آدم دیگه ای سر راهتون قرار بگیره که از این بهتر باشه؟؟؟؟؟

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

39. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29977
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من با همسرم ازدواج کردم چون فکر می کردم ازدواج سنتی من با عشق همسرم توام هستش به من اون منو دید و بقول خودش عاشق شد هیچ تحقیقی از خانوادش بخوبی انجام ندادیم تحقیقات حول محور خودش بود بعد ازدواج کم کم متوجه شدم مادرش اهل دعوا مرافع با فامیل و حتی همسایه بوده و متاسفانه زفتار تند شوهرم از نظر فریاد زدن و فحش دادن و غیر قابل پیش بینی بودن بر اساس تشویقات مادرشونه که فکر میکرده خودش و بچه هاش مسئول ادب کردن پسرهای بی ادب همسایه ها بوده و وقتی من میگم که درگیری فیزیک یبا دوستات اصلا مناسب نبوده مادرش میگه اخه بی ادب بودن و .........البته من هرگز نگفتم رفتا بدت و آزار دهنده تو به من نتیجه تربیت غلط مادرشه چون میدونم اگه بگم قطعا دعوای بزرگی میشه اما ریشه گرفتاریم میدونم خیلی خسته و حتی افسرده شدم چون اصلا نمی تونم به همسرم به عنوان یک آدم با ثبات راز نگهدار اعتماد کنم ناخونامو میکنم لبمو تموم کردم گاهی احساسی سردی دارم تمرکز اصلا ندارم راندمانم تقریبا صفر شده تمام اعتماد بنفس و قدرت تصمیم گیری هام بخاطر اینکه نمی دونم چه پیشامدی در آینده منتظر منه تقریبا به مفنی 100 رسیده دلم زندگیم نمیخواد و فقط بخار آبرو و اعتبار و خانواده ام که از مشکلاتم بی خبرن ادامه میدم بهش وابسته ام اما عاشقش نیستم دیگه جلبه همه خانوادش از مادر تا خاله در زندگیمون دخالت میکنن اماد اصرار داره به خانوادم چیزی نگم چون معتقد زندگی خواهرش بخاطر دخالتهای برادر و مادرش مدتی در تنش بوده کلافه ام

40. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29977
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من نگران خودم شدم
    خیلی حس می کنم دیگه به هیچ چیزی علاقه ندارم ورزش نمیکنم
    خلاصه هیچ کاری از دستم به درستی دیگه بر نمیاد نه اینکه نتونم حسشو ندارم تمرکز ندارم آزرده و پریشانم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد