نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: تاکید زیاد بر حجاب

2216
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27240
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post تاکید زیاد بر حجاب

سلام
    من دانشجو هستم و از یه دختر خانومی توی دانشگاه خوشم اومده و جهت آشنایی با اون دختر خانوم ارتباطی دارم و خانواده این دختر و مادر من از این جریان با خبر هستن.فقط پدرم خبر نداره.من مشکل اصلیم حجاب این دختر خانوم هستش.ایشون مانتویی هستش و موهاش رو بیرون میذاره.البته من مشکلی با این پوشش ندارم ولی خانواده من تاکید ب چادری بودن همسر آینده من دارن.چون همه خانواده ما چادری هستن.مادر من میگه باید این دختر چادری بشه اما خود دختر و خانوادش مخالف چادری بودن هستن چون این دختر واسش سخته چادر بپوشه.پوشش ایشون مشکلی نداره فقط چون چادری نیست من مشکل دارم با خانواده و یه ترسی از این دارم ک بخوام ایشونو ب پدرم معرفی کنم و سر حجابش ب مشکل بخورم.لطفا منو راهنمایی کنید ک چجوری خانوادم رو متقاعد کنم ک صرفا چادری بودن دلیل بر مناسب بودن نیست و با این قضیه کنار بیان
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : تاکید زیاد بر حجاب

من فکر میکردم مسئله حجاب و پوشش یه چیز شخصیه بین دختر و پسر نه خانواده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    من فکر میکردم مسئله حجاب و پوشش یه چیز شخصیه بین دختر و پسر نه خانواده
    به عنوان کسی که خودش قربانی این مساله شده، باید بگم اتفاقا تو ایران هیچ چیزی صرفا بین دختر و پسر نیست. صد نفر مدعی داره تو هر خانواده. یعنی اگه شما دونفر بین یه سری مسائل توافق کامل هم داشته باشین، تا بزرگترا حرف خودشون رو به کرسی ننشونن رنگ آرامش رو نمیبینین!!

به نظرم حتما موضع خودتون رو قبل از ازدواج مشخص کنین. اگه واقعا براتون مهم نیست همسرتون چادری نباشه، قاطعانه سر حرفتون بایستین و بدونین یه چیز لحظه ای هم نیست که یه بار بگین مهم نیست و تموم بشه. بلکه تا اخر عمر باید جواب دخالت بقیه رو درمورد حجاب خانمتون بدین. اگه میتونین بسم الله. اگر نمیتونین اون خانم رو بیچاره نکنین لطفا.

من خودم کشیدم. خیلی سخته. تازه من که خودم چادری هستم، منتها خانواده همسرم توقع داشتن من رو بگیرم و ساق دست کنم و مسجد و حوزه برم و ارایش نکنم و...

شش ساله ازدواج کردم. حسابی هم به سرو وضعم میرسم ولی چادرم هم سرمه، بازم هربار میبینمشون جنگ اعصاب داریم، وای به حال خانم شما که مانتوییه!
    البته باز هم به فرهنگ و شعور ادما برمیگرده.
    اگه خانواده تون بسازن و بالاخره کوتاه میان که هیچ ولی اگه مثل خانواده همسر من سختگیرن، اون خانم رو فراموش کنین.

4. 3 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

شما به عنوان یه مرد که میخواد یه زندگی رو شروع کنه باید اینو بدونید مسائل علاقه شخصی شما به خودتون مربوط نه خانواده نباید اجازه بدید تو هرچیزی دخالت کنن کاملا معلوم فرهنگ خانواده ها متفاوت با این حساب بعد ها هم به مشکل زیادی برمیخورید تا وقتی خودتون نتونید رو پای خودتون وایسید برا زندگی خودتون تصمیم بگیرید. همیشه تو زندگی فردیتون اسیب میبینید. نه تنها فقط این مسئله برای همه چیز خانواده تا یه حدی میتوونن دخالت کنن نه بیشتر که وارد مسائل شخصی بشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

یه سوال قبل از اینکه با این خانم آشنا بشید عقیدتون در مورد حجاب چی بوده؟ دوست داشتید همسرتون چادری باشه یا مانتوایی یا ...؟

آیا قبلا در ذهنتون همسر چادری در نظر میگرفتید و الان با دیدن این خانم عقیدتون تغییر کرده یا از همون اولم خیلی فرقی براتون نداشت که چه نوع پوششی داشته باشن؟

لطفا با جزییات درمورد نوع پوششی که همیشه در تصورتون و عقیدتون در مورد همسر آیندتون قبل از آشنایی با این خانم بوده بگین.

8. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    به عنوان کسی که خودش قربانی این مساله شده، باید بگم اتفاقا تو ایران هیچ چیزی صرفا بین دختر و پسر نیست. صد نفر مدعی داره تو هر خانواده. یعنی اگه شما دونفر بین یه سری مسائل توافق کامل هم داشته باشین، تا بزرگترا حرف خودشون رو به کرسی ننشونن رنگ آرامش رو نمیبینین!!

به نظرم حتما موضع خودتون رو قبل از ازدواج مشخص کنین. اگه واقعا براتون مهم نیست همسرتون چادری نباشه، قاطعانه سر حرفتون بایستین و بدونین یه چیز لحظه ای هم نیست که یه بار بگین مهم نیست و تموم بشه. بلکه تا اخر عمر باید جواب دخالت بقیه رو درمورد حجاب خانمتون بدین. اگه میتونین بسم الله. اگر نمیتونین اون خانم رو بیچاره نکنین لطفا.

من خودم کشیدم. خیلی سخته. تازه من که خودم چادری هستم، منتها خانواده همسرم توقع داشتن من رو بگیرم و ساق دست کنم و مسجد و حوزه برم و ارایش نکنم و...

شش ساله ازدواج کردم. حسابی هم به سرو وضعم میرسم ولی چادرم هم سرمه، بازم هربار میبینمشون جنگ اعصاب داریم، وای به حال خانم شما که مانتوییه!
    البته باز هم به فرهنگ و شعور ادما برمیگرده.
    اگه خانواده تون بسازن و بالاخره کوتاه میان که هیچ ولی اگه مثل خانواده همسر من سختگیرن، اون خانم رو فراموش کنین.
    مدعی هستند چون اجازه میدن مدعی باشن به خانواده پسر ربطی نداره عروسشون چجور حجابی داره .زمانی میتونن اعتراض کنن که حجاب عروس باعث بدنامی اون خانواده بشه که مطمئنا تا قبلی که به اونجا برسه شوهره زنشو جمع میکنه

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamin نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجو هستم و از یه دختر خانومی توی دانشگاه خوشم اومده و جهت آشنایی با اون دختر خانوم ارتباطی دارم و خانواده این دختر و مادر من از این جریان با خبر هستن.فقط پدرم خبر نداره.من مشکل اصلیم حجاب این دختر خانوم هستش.ایشون مانتویی هستش و موهاش رو بیرون میذاره.البته من مشکلی با این پوشش ندارم ولی خانواده من تاکید ب چادری بودن همسر آینده من دارن.چون همه خانواده ما چادری هستن.مادر من میگه باید این دختر چادری بشه اما خود دختر و خانوادش مخالف چادری بودن هستن چون این دختر واسش سخته چادر بپوشه.پوشش ایشون مشکلی نداره فقط چون چادری نیست من مشکل دارم با خانواده و یه ترسی از این دارم ک بخوام ایشونو ب پدرم معرفی کنم و سر حجابش ب مشکل بخورم.لطفا منو راهنمایی کنید ک چجوری خانوادم رو متقاعد کنم ک صرفا چادری بودن دلیل بر مناسب بودن نیست و با این قضیه کنار بیان
    ممنون
    سلام

این ارتباط شما باعث شده که شما شیفته این خانوم بشین . ( خارج از این که با این ارتباط ها مخالف هستم )
    اگه معیاری داشتین یا نداشتین دیگه معیارهاتون بر شما قابل شکل گیری نیست و فقط ایشون رو میبیند و میخواد بهش برسین .
    به نظر من سنتون هم باید کم باشه ، پس بهتره عجله نکنید برای تصمیم گیری

همانطور که دوستان گفتن بهتره صبر کنید تا به استقلال فکری برسین تا بدونید که قراره به چه شخصی ازدواج کنید ، الان نمیتونید چون خودتون هم شک دارین .
    درسته که نباید پدر مادر برای شما تصمیم بگیرن ، اما شما قراره در آینده با خانواده هم وصلت داشته باشین و رفتو آمد ،
    پس بدون در نظر گرفتن دختر خانوم معیار های خودتون رو انتخاب بکنید و انتخابتون رو هم با قاطعیت به خانواده بفهمونید ، تا در آینده به استقلالی تو زندگی رسیده باشین که اجازه دخالت به کسی ندین ، وگرنه چه از طرف خانواده همسر یا خودتون دخالت ها پیش میاد و زندگی ....

و در آخر هم بگم که این نوع ازدواج که نوع احساسی گفته میشه جزوء ازدواج های غلطه .

حتماً یک مشاوره ازدواج برین مسئله شما بزرگ تر از فقط یک حجابه ، در آینده به مشکل رو برو میشین ....

11. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25585
    تشکـر
    15
    تشکر شده 35 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام.من یه دخترم و میدونم که هیچ کس رو نمیشه تغییر بدی.به نظر من اگر که با حجابش مشگل داری قیدشو بزنی بهتره تا اینکه بعداااا سر همون حجابش کتک کااااریتو ن بشه
    امضای ایشان
    درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند در آتش کوره ها ساخته شده است.

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27240
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من از اول واسم فرقی نداشت ک پوشش همسر آیندم چجوری باشه.البته نه اینکه خیلی پوشش باز داشته باشه اما همین پوششی ک این دخترخانوم داره ب نظر من خوبه.من همیشه قبلا توی ذهنم ب این فکر میکردم ک چرا من محکوم ب ازدواج با یه چادری هستم!ینی اگه من از یه مانتویی خوشم بیاد باید ولش کنم چون فقطططط چادر نداره؟!!!

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27240
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

این ارتباط شما باعث شده که شما شیفته این خانوم بشین . ( خارج از این که با این ارتباط ها مخالف هستم )
    اگه معیاری داشتین یا نداشتین دیگه معیارهاتون بر شما قابل شکل گیری نیست و فقط ایشون رو میبیند و میخواد بهش برسین .

همانطور که دوستان گفتن بهتره صبر کنید تا به استقلال فکری برسین تا بدونید که قراره به چه شخصی ازدواج کنید ، الان نمیتونید چون خودتون هم شک دارین .
    درسته که نباید پدر مادر برای شما تصمیم بگیرن ، اما شما قراره در آینده با خانواده هم وصلت داشته باشین و رفتو آمد ،
    پس بدون در نظر گرفتن دختر خانوم معیار های خودتون رو انتخاب بکنید و انتخابتون رو هم با قاطعیت به خانواده بفهمونید ، تا در آینده به استقلالی تو زندگی رسیده باشین که اجازه دخالت به کسی ندین ، وگرنه چه از طرف خانواده همسر یا خودتون دخالت ها پیش میاد و زندگی ....

و در آخر هم بگم که این نوع ازدواج که نوع احساسی گفته میشه جزوء ازدواج های غلطه .

حتماً یک مشاوره ازدواج برین مسئله شما بزرگ تر از فقط یک حجابه ، در آینده به مشکل رو برو میشین ....

من ب استقلال فکری رسیدم و معیارهایی رو از همسر آیندم توی ذهنم داشتم و دارم.از این قضیه شیفتگی هم ک بگذریم اخلاق و خصوصیات این دختر خانوم انقد مثبت و هماهنگ با من هست ک گاهی اوقات واقعا حس میکنم همسنگ خودمو پیدا کردم.و اینکه واقعا از نظر شخصیتی و فرهنگی ایشون در سطحی هست ک خانواده من هیچ مشکلی نداشته باشن.از نظر حیا و پاکی و سر ب زیری و.....از نظر شناخت من همه جوره برسی کردم و دیدم ک هم ما ب هم و هم ب خانواده من میخورن و فقط مشکلی این حجابه ک خود من هم از این افراطی کاری ها بدم میاد ک حتما باید یکی چادری باشه.چادری بودن صرفا دلیل بر خوب بودن نیست.واسه من ملاک های دیگه هست ک ایشون اینارو کامل داره و از نظر شخصیتی هم بهم میخوریم

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

چادر حجاب برتر است ولی کسی که مانتو میپوشه و پوشش رو رعایت میکنه هم حجاب کاملی داره ولی نمیدونم اون خانمی که شما به اون علاقمند شدید ازینکه که مانتویی هستن تا چه حد پوششون رو رعایت میکنن و اگر فکر میکنید بعد از ازدواج براتون از همه لحاظ این نوع پوشش خانم رو میپسندید و اختلافی بینتون پیش نمیاد پس مشکلی نداره و چه بسا شما که از چادری بودن خانم خوشتون نمیاد وحتی بهتون توصیه میکنم اگر این خانم هم نشد حتما با خانم مانتویی ازدواج کنید چون اون کسی که قراره تا اخر عمر با همسرش زندگی کنه شما هستید نه خانوادتون .

در مورد خانوادتون به نظر من باید در زندگی یه مرز بین نظر خودتون و نظر خانوادتون قایل بشید و اجازه ندید که دخالت خانواده در زندگی شما حکمفرما باشه چه الان چه بعداز ازدواجتون .

ریشه ی بسیاری از اختلافات و طلاق ها دقیقا دخالت های خانواده دختر و پسر در زندگی اون دونفری هست که دارن با هم زندگی میکنن و بنده به شخصه دیدم که دو نفری که حتی عاشق هم بودن به دلیل دخالت های مادر شوهر و اصرارمادر شوهر باعث جدایی این دو عاشق شدن به حدی که هیچ کدوم ازین دوفرد بعد از جداییشون خوشبخت نشدند چون همو دوست داشتن ولی به دلیل وابسته بودن پسر (ببخشید رک میگم بچه ننه بودن پسر باعث شد که دخالت های والدین روی عقاید پسر اثر بزاره ) پس به نظرم باید امروز قاطع باشید واینکه سعی کردید همسری انتخاب کنید که به خانوادتون بیاد مشخصه که برای خانوادتونم احترام قایلید ولی باید خانوادتونم در اون سری از عقاید شما که با شما تفاوت دارند نیز برای نظر شما احترام قایل بشن و این خوده شما هسید که باید با احترام بسیار زیاد به خانوادتون پای عقایدخودتون بمونید و حتی بعداز ازدواج اجازه ندید که کسی در زندگی شما دخالت کنه

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadamin نمایش پست ها
    من ب استقلال فکری رسیدم و معیارهایی رو از همسر آیندم توی ذهنم داشتم و دارم.از این قضیه شیفتگی هم ک بگذریم اخلاق و خصوصیات این دختر خانوم انقد مثبت و هماهنگ با من هست ک گاهی اوقات واقعا حس میکنم همسنگ خودمو پیدا کردم.و اینکه واقعا از نظر شخصیتی و فرهنگی ایشون در سطحی هست ک خانواده من هیچ مشکلی نداشته باشن.از نظر حیا و پاکی و سر ب زیری و.....از نظر شناخت من همه جوره برسی کردم و دیدم ک هم ما ب هم و هم ب خانواده من میخورن و فقط مشکلی این حجابه ک خود من هم از این افراطی کاری ها بدم میاد ک حتما باید یکی چادری باشه.چادری بودن صرفا دلیل بر خوب بودن نیست.واسه من ملاک های دیگه هست ک ایشون اینارو کامل داره و از نظر شخصیتی هم بهم میخوریم
    بهتره یک مشاوره قبل ازدواج هم برین
    بقیه هم معیار هاشون بعد در گیر شدن احساسات مثل شما هماهنگ بود ، اما بعد یکسال زندگی .....
    با پدر هم مشورت کنید ، بزارین راهنمایش رو بده ، نظر پدر مثل مادر نیست چون مادر ها احساسی هستن و هرچی فرزند بگه کوتا میان و مثبته ...
    هم مشاوره ، هم نظر پدر یادتون نره

17. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

نمیشه گفت این ازدواج جزو ازدواج های غلطه۰۰۰۰. مهم اینه که به شناخت درست از هم برسان

وگرنه صرف اینکه یه پسری تو دانشگاه از یه دختری خوشش بیاد غلط بودنشو. ثابت نمی کنه

تو دانشگاه پسر فقط قیافه دختر و نمی بینه بلکه نوع برخوردش با همکلاسی های دختر و پسر

رو هم می بینه ۰ طرز پوشش و حجابش و می دونه ۰ یعنی بیشتر از محیط های دیگه میشه

دخترو بصورت واقعی شناخت ۰ اگه به توافق برسان و خونواده ها هم تقریبا هم کفو باشن

یکی از موفق ترین ازدواج ها می تونه باشه

سر مساله چادر هم این اقا باید موضع شون رو مشخص کنن ۰ و با قاطعیت به خونواده

بگن که با مانتو یی بودن همسر مشکلی ندارن ۰ نباید سست عمل کنن و اجازه دخالت بدن
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

19. کاربران زیر از کیانا94 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27240
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    چادر حجاب برتر است ولی کسی که مانتو میپوشه و پوشش رو رعایت میکنه هم حجاب کاملی داره ولی نمیدونم اون خانمی که شما به اون علاقمند شدید ازینکه که مانتویی هستن تا چه حد پوششون رو رعایت میکنن و اگر فکر میکنید بعد از ازدواج براتون از همه لحاظ این نوع پوشش خانم رو میپسندید و اختلافی بینتون پیش نمیاد پس مشکلی نداره و چه بسا شما که از چادری بودن خانم خوشتون نمیاد وحتی بهتون توصیه میکنم اگر این خانم هم نشد حتما با خانم مانتویی ازدواج کنید چون اون کسی که قراره تا اخر عمر با همسرش زندگی کنه شما هستید نه خانوادتون .

در مورد خانوادتون به نظر من باید در زندگی یه مرز بین نظر خودتون و نظر خانوادتون قایل بشید و اجازه ندید که دخالت خانواده در زندگی شما حکمفرما باشه چه الان چه بعداز ازدواجتون .

ریشه ی بسیاری از اختلافات و طلاق ها دقیقا دخالت های خانواده دختر و پسر در زندگی اون دونفری هست که دارن با هم زندگی میکنن و بنده به شخصه دیدم که دو نفری که حتی عاشق هم بودن به دلیل دخالت های مادر شوهر و اصرارمادر شوهر باعث جدایی این دو عاشق شدن به حدی که هیچ کدوم ازین دوفرد بعد از جداییشون خوشبخت نشدند چون همو دوست داشتن ولی به دلیل وابسته بودن پسر (ببخشید رک میگم بچه ننه بودن پسر باعث شد که دخالت های والدین روی عقاید پسر اثر بزاره ) پس به نظرم باید امروز قاطع باشید واینکه سعی کردید همسری انتخاب کنید که به خانوادتون بیاد مشخصه که برای خانوادتونم احترام قایلید ولی باید خانوادتونم در اون سری از عقاید شما که با شما تفاوت دارند نیز برای نظر شما احترام قایل بشن و این خوده شما هسید که باید با احترام بسیار زیاد به خانوادتون پای عقایدخودتون بمونید و حتی بعداز ازدواج اجازه ندید که کسی در زندگی شما دخالت کنه

ایشون مانتوشون خوبه و یکمی موهاشونو میذارن بیرون همین ک این از نظر من ایرادی نداره.حتی مادر ایشون هم چادری هستش و خیلی ب اعتقادات اهمیت میدن خانوادشون.تلاش منم این بوده ک یکی پیدا کنم از نظر اخلاقی ب خانوادم بخوره ک ایشون همینجوره.مهمتر از همه اینکه از نظر اخلاقی و فکری ب هم میخوریم.با همه احترامی ک واسه خانوادم قائل هستم ولی نمیذارم ک واسه یه چادر زندگی من خراب بشه و ب اون کسی ک واقعا احساس میکنم از همه نظر شخص دلخواه من هستش نرسم.

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانا94 نمایش پست ها
    نمیشه گفت این ازدواج جزو ازدواج های غلطه۰۰۰۰. مهم اینه که به شناخت درست از هم برسان

وگرنه صرف اینکه یه پسری تو دانشگاه از یه دختری خوشش بیاد غلط بودنشو. ثابت نمی کنه

تو دانشگاه پسر فقط قیافه دختر و نمی بینه بلکه نوع برخوردش با همکلاسی های دختر و پسر

رو هم می بینه ۰ طرز پوشش و حجابش و می دونه ۰ یعنی بیشتر از محیط های دیگه میشه

دخترو بصورت واقعی شناخت ۰ اگه به توافق برسان و خونواده ها هم تقریبا هم کفو باشن

یکی از موفق ترین ازدواج ها می تونه باشه

سر مساله چادر هم این اقا باید موضع شون رو مشخص کنن ۰ و با قاطعیت به خونواده

بگن که با مانتو یی بودن همسر مشکلی ندارن ۰ نباید سست عمل کنن و اجازه دخالت بدن
    اگه گفتم اشتباه کامل نظر شخصیم نیست

از نظر روانشناس ها تصمیم برای ازدواج احساسی غلطه چون : همه کاره دل میشه و نمیشه تصمیم منطقی گرفت و آینده نگیر کرد .... میخواد بر اساس عشق باشه یا دوست داشتن و دلسوزی یا ...
    ایشون قبل مشورت تصمیم شون رو گرفتن و انتخابشون رو کردن ...
    معلومه ایشون شیفه این فرد شدن ...

ازدواج های دانشجوی هم آنچنان مورد قبول نیست ، به خاطر اینکه دختر پسر از نظر سنی یکی هستن و ایراد های داره ... ( اینم نظر من نیست )

بعدش هم اونطور که شما میگین نمیشه شناخت پیدا کرد ، آدما اونجور که تو کلاس هستن و دانشگاه ... هستن تو خونه و زندگی واقعی شون نیستن ، و شناخت کاملاً سطحی میشه .

در مورد مسئله حجاب هم بله باهاتون موافق هستم ، کاری به نوع انتخاب و درست غلط بودن ندارم ، باید انتخابشون رو بکنن و با قاطعیت به خانواده بگن . ( اما چون از قبل شیفتگی پیش اومده این تصمیم و انتخاب هم تحت تاثیر احساسات قرار گرفته میشه ... )

22. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ببینید شما در یک خانواده مذهبی بزرگ شدید اینکه الان گفتید این دختر خانم موهاشونو بیرون میزارن و براتون مشکلی نیست ممکنه در آینده براتون مشکل ایجاد بشه حتی اگر فرض خانوادتونم دیگه این دخترخانمو به عنوان عروس پذیرفتن ولی آیا واقعا براتون مهم نیست که در آینده فرض موهای خانومتونو یه نامحرم ببینه این باعث نمیشه که شما غیرتی بشین و در فکر عوض کردن عقاید همسرتون بشید؟ ممکنه خانومتون به هیچ عنوان حاظر نشن موهاشونو بپوشونن چه بسا یه نفر دقیقا مشکل شما رو داشت که خانومشونو از همه لحاظ دوست داشتن ولی به خاطر اینکه موهاشو نمیپوشوند خیلی ناراحت و عصبی بودن و این تقصیر خودشون بود که این مسله رو خیلی کوچیک در نظر گرفتن پس حتما با مشاور خانوادگی و پدر خودتون مشورت کنید واحساسی تصمیم نگیرید تاکید میکنم در آینده این خودتون هسید که ممکنه به مشکل بربخورید .

درنهایت سعی کنید اول ببینید واقعا عقایدتون همونی هست که قبل از آشنایی با این خانم بوده واحساسی تصمیم نگیرید و این فکرو که بعدا اخلاق همسرتونو تغییر میدین رو از سرتون خارج کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)