نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خواهرم عصبی است

1439
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30464
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهرم عصبی است

سلام خواهرم از من7سال بزرگتره،تو همه موضوعات دخالت میکنه.حراف وخبرچینه ومدام بین اعضای خانواده وحتی فامیل دعوا راه میندازه ولی خودش میره باشون گرم میشه،توی محل کارش هم همش دعوا میکنه ولی چون خیلی کار میکنه و زبون بازه نگهش میداشتن تاحالا که انقدر عصبی شده بود که لرزش دست گرفت و کارو ول کرد.از بچگی خیلی توسرمن میزد.چون من قدم بلندبودمسخره ام میکردمن خجالت میکشیدم و روی روحیه خیلی اثر گذاشت الانم خیلی وقتا احساس ضعف میکنم.قدم 164 و وزنم 50خیلیا میگن لاغری ولی اون مسخره میکنه میگه چاق،کمد همه رو میگرده.تو سن بیست سالگی خیلی خواستگارهای خوب داشت مغرورشده بودمیزدشون توسرمن بااین حال که من 15 سالم بود.الان عقدم درموردکار و محل زندگی مام دخالت میکنه.پول جهیزیه من توحسابشه چون نمیخواد من زیادخرج کنم براخریدهمه چیز میاد.مدام منت می ذاره سرم که برات جهیزیه میخریم.
    باورتون نمیشه چندبار تودعوا رومامانم دست بلندکرد.بابامم تحقیرمیکنه که تو عرضه وپول نداری واسه همین مابدبختیم ولی بااین حال همه روش حساب میکنن.رئیس خانواده است
    بابامو پر میکنه نذاره برم خونه شوهرم
    من خیلی آروم بودم ولی الان خیلی اعصابم ضعیفه. ی وقتایی میتونم بی تفاوت باشم ولی روحیه ام خیلی بده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خواهرم عصبی است

نقل قول نوشته اصلی توسط $elham نمایش پست ها
    سلام خواهرم از من7سال بزرگتره،تو همه موضوعات دخالت میکنه.حراف وخبرچینه ومدام بین اعضای خانواده وحتی فامیل دعوا راه میندازه ولی خودش میره باشون گرم میشه،توی محل کارش هم همش دعوا میکنه ولی چون خیلی کار میکنه و زبون بازه نگهش میداشتن تاحالا که انقدر عصبی شده بود که لرزش دست گرفت و کارو ول کرد.از بچگی خیلی توسرمن میزد.چون من قدم بلندبودمسخره ام میکردمن خجالت میکشیدم و روی روحیه خیلی اثر گذاشت الانم خیلی وقتا احساس ضعف میکنم.قدم 164 و وزنم 50خیلیا میگن لاغری ولی اون مسخره میکنه میگه چاق،کمد همه رو میگرده.تو سن بیست سالگی خیلی خواستگارهای خوب داشت مغرورشده بودمیزدشون توسرمن بااین حال که من 15 سالم بود.الان عقدم درموردکار و محل زندگی مام دخالت میکنه.پول جهیزیه من توحسابشه چون نمیخواد من زیادخرج کنم براخریدهمه چیز میاد.مدام منت می ذاره سرم که برات جهیزیه میخریم.
    باورتون نمیشه چندبار تودعوا رومامانم دست بلندکرد.بابامم تحقیرمیکنه که تو عرضه وپول نداری واسه همین مابدبختیم ولی بااین حال همه روش حساب میکنن.رئیس خانواده است
    بابامو پر میکنه نذاره برم خونه شوهرم
    من خیلی آروم بودم ولی الان خیلی اعصابم ضعیفه. ی وقتایی میتونم بی تفاوت باشم ولی روحیه ام خیلی بده

فشار بیش از حد به اعصاب
    روانپزشکان دریافته اند علت ضعف اعصاب، فرسودگی عصبی است که ناشی از تخلیه سلول عصبی از ذخیره مواد غذایی است. البته این تخلیه به دنبال وارد شدن تنش های مداوم ناشی از کار و فعالیت بیش از حد ایجاد می شود و فرد را به جایی می رساند که حتی با انجام فعالیت های مختصر نیز دچار ضعف و ناتواتی می شود. در چنین شرایطی احساسات جسمی ناخوشایند مانند سرگیجه، سردردهای تنشی، احساس بی ثباتی عمومی و اختلال خواب بر بیمار غالب می شود.

بیماران دچار ضعف اعصاب به طور پیوسته از احساس فرسودگی، خستگی و ضعف جسمی پس از انجام فعالیت های معمول روزانه شکایت می کنند.
    طول مدت این اختلال روانشناختی دست کم سه ماه است، و بیمار دچار ضعف اعصاب در شرایط جسمی و روحی خاصی قرار می گیرد که حتی با استراحت و تفریح نیز از احساس ناتوانی، درد و ناراحتی عضلانی اش کم نمی شود.

از تشخیص درست تا درمان
    از آنجا که بسیاری از علائم و نشانه های ضعف اعصاب با هر یک از اختلالات شایع روانشناختی چون اضطراب، افسردگی و اختلالات شبه جسمی همپوشانی دارد، تشخیص این بیماری حتی برای متخصص اعصاب و روان نیز دشوار است. پس این اختلال در صورت درمان نشدن، معمولا به صورت مزمن در می آید و بیمار را دچار ناتوانی های جسمی جدی تری خواهد کرد.
    بررسی ها نشان داده است که بروز ضعف اعصاب در نوجوانی و دوران میانسالی بسیار شایع است و حتی مورد شناسایی قرار نگرفتن و درمان نشدن این اختلال در دوران کودکی می تواند در قالب بروز مشکلاتی در کارکرد تحصیلی نظیر گرفتن نمرات پایین و مدرسه گریزی بروز پیدا کند.
    در بزرگسالی درمان نشدن این اختلال می تواند به تخریب عملکرد شغلی فرد منتهی شود یا ممکن است بیمار را چنان ناتوان کند که کار کردن برایش غیرممکن شود.همچنین روابط اجتماعی و زناشویی، بیمار را دچار مشکل خواهد کرد.

بروز اختلالات جنسی در کنار گرگرفتگی، ضعف حافظه، بدبینی، کاهش تحمل به صدا و نور، سوء هاضمه، تپش قلب، مشکلات گوارشی، تعریق بیش از حد و احساس نگرانی و ناامیدی از دیگر نشانه هایی است که می تواند به تشخیص صحیح ضعف اعصاب یا خستگی روحی کمک کند.
    درمان در مصرف دارو خلاصه نمی شود

مفهوم کلیدی در درمان ضعف اعصاب این است که روانپزشک درک کند که نشانه های بیمار خیالی نیست. از سوی دیگر باید به بیماران دچار ضعف اعصاب که بشدت به مصرف دارو تمایل دارند، اطمینان داده شود که تجویز دارو فقط در صورتی نشانه های این بیماری را تخفیف می دهد که به طور همزمان با مداخله روان درمانی همراه شود. همچنین باید به بیمار کمک شود که نه تنها شیوه زندگی را اصلاح کند، بلکه بر استرس های زندگی اش غلبه کند و روش کنار آمدن با آنها را بشناسد. گرچه مبتلایان به ضعف اعصاب به خوددرمانی و استفاده نابه جا از دارو تمایل دارند، ولی باید بدانند که انتخاب داروی مناسب و دستور مصرف باید حتما زیر نظر روانپزشک باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)