نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: خیانت مادر

2281
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy خیانت مادر

سلام من از چند سال قبل به مادرم مشکوک شده بودم البته چند بار که با مرده حرف میزد صداشو شنیدم
    ۳ روز قبل تصمیم گرفتم تعقیبش کنم که دیدم با یه ماشینی اومد دم خونه منم تصمیم گرفتم پیاماشو کنترل کنم که فهمیدم اره واقعیت داره ودر ارتباطه بهش گفتم که دیگه بهش زنگ یا پیام نفرسته و اون مرده رو هم تهدید کردم ولی بعد ۲ روز دوباره به هم زنگ میزدند منم مجبور شدم به پدرم بگم ولی اون هیچکاری نکرد فقط گفت خططو عوض کن
    اما من از وقتی فهمیدم نمیتونم از فکرش در بیام همش به خیانتش فکر میکنم بی خواب شدم فکر در مورد کاری که میکردن اذیتم میکنه
    کمکم کنین باید چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خیانت مادر

احساس آرامش، امنیت، سلامت اخلاقی، احساس رضایت از زندگی خانوادگی و شادمانی، از حقوق اصلی و اولیه هر فرزندی در خانواده است.

هر خانواده یک حالت یا وضعیت منحصر به فرد دارد که ما آن را "فضای خانوادگی" می نامیم. بزرگسالان هر خانواده هم برای خود دارای ارزشهایی هستند. ترکیب فضای خانواده و ارزشها پیامی به فرزند منتقل می کند و آن اینکه چه چیزی در خانواده مهم است. این والدین هستند که دیدگاه فرزندان را در مورد اینکه چه چیزهایی مهم باشند، شکل می دهند. مثلا در یک خانواده امانت داری و درست کاری مهم است، زیرا خود والدین چنین ویژگی دارند و آن را می پسندند و آنها را به فرزندشان نیز منتقل می کنند.بعضی از ارزشها هم بیان نمی شوند ولی برای فرزندان ملموس هستند(مثل عشق، تعهد، وفاداری و ..)

مثلا یک فرزند می بیند که والدینش در هنگام بروز مشکلات صحبت می کنند بنابراین یاد میگیرد که به همکاری و برخورد منطقی با مسایل اهمیت دهد. فرزند دیگر می بیند که والدینش درمورد مسایل جر و بحث می کنند و از سازش کردن اجتناب می کنند پس می آموزد از راههای غیر منطقی مثل دعوا کردن، بی وفایی و .. نیز می توان مشکل را رفع کرد.

اما در اینجا یک تبصره مهم وجود دارد. درست است که برخی از خانواده ها ارزشهای اخلاقی شایسته ای را به فرزندان منتقل نمی کنند اما واقعیت این است که فرزندان راه خودشان را می روند. یعنی فرزندان درباره چگونگی برخورد با هر یک از ارزشهای خانوادگی، خودشان تصمیم می گیرندو ممکن است فرزندی یک ارزش را بپذیرد و فرزندی دیگر آن را اصلا مورد توجه قرار ندهد. به هر حال هر کس خودش تصمیم می گیرد که چه چیزخانواده برای او مهم است.

مخلص کلام اینکه اگر می بینید وفاداری در خانه شما پایمال شده است پس شما به عنوان فرزند خانواده، تصمیم بگیرید این ضد ارزش را نیاموزید و با آن مقابله کنید.

ضمن اینکه همیشه به خاطر داشته باشید که یکی از خصوصی ترین و محرمانه ترین روابط، رابطه زن و شوهری است که هیچکس نباید در آن دخالت داشته باشد مگر با اجازه خود زوجین.
    لذا شما فرزندان گرامی که از روی تجسس و یا بدون اراده متوجه بی وفایی یکی از والدین خود شده اید ضرورت دارد که از کنار این مساله بگذرید.

به ترتیب زندگی والدین خود دست نزنید و به طور مستقیم والد دیگر را متوجه این امر ننمایید. در اکثریت غریب به اتفاق خیانتها وبی وفایی ها هر دو طرف متوجه اتفاق روی داده هستند اما بنا به برخی از مصلحتهای درست یا نادرست، برخورد جدی با آن نمی کنند لذا شما هم بهتر است در روابط خصوصی والدین خود تجسس نکنید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فکرا دارن منو اذیت میکنن

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid74 نمایش پست ها
    سلام من از چند سال قبل به مادرم مشکوک شده بودم البته چند بار که با مرده حرف میزد صداشو شنیدم
    ۳ روز قبل تصمیم گرفتم تعقیبش کنم که دیدم با یه ماشینی اومد دم خونه منم تصمیم گرفتم پیاماشو کنترل کنم که فهمیدم اره واقعیت داره ودر ارتباطه بهش گفتم که دیگه بهش زنگ یا پیام نفرسته و اون مرده رو هم تهدید کردم ولی بعد ۲ روز دوباره به هم زنگ میزدند منم مجبور شدم به پدرم بگم ولی اون هیچکاری نکرد فقط گفت خططو عوض کن
    اما من از وقتی فهمیدم نمیتونم از فکرش در بیام همش به خیانتش فکر میکنم بی خواب شدم فکر در مورد کاری که میکردن اذیتم میکنه
    کمکم کنین باید چیکار کنم
    سلام
    خیلی ناراحت شدم
    چند سالتونه شما؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ناراحت شدم
    چند سالتونه شما؟
    ۲۲سال

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35381
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

مجبور شدم به پدرم بگم ولی اون هیچکاری نکرد فقط گفت خططو عوض کن
    ناراحت نشیا ولی ی آمار از پدرتون بگیرید احتمالاً اونم داره زیرآبی میره

8. کاربران زیر از arti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arti نمایش پست ها
    ناراحت نشیا ولی ی آمار از پدرتون بگیرید احتمالاً اونم داره زیرآبی میره
    نه بدبخت اهل نماز و روزه است تاکسی داره همش سر کاره به این چیزا اصلا فکر نمیکرد
    من این موضوع رو گفتم که یه کمکی به خودم بشه حالم خیله بده

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

کمکم کنین باید چیکار کنم
    فکرا دارن منو اذیت میکنن
    ۲۲سال
    نه بدبخت اهل نماز و روزه است تاکسی داره همش سر کاره به این چیزا اصلا فکر نمیکرد
    من این موضوع رو گفتم که یه کمکی به خودم بشه حالم خیله بده
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز حتما کار اشتباهی کردید که در این مسئله تجسس و دخالتی کردید!! واسه همینه که تمام همکاران و کارشناسان عزیز جمعا بر حزر میدارند فرزندان را از تجسس در این نوع مسائل والدین!

الان دارید میبینید که نه تنها مشکلی حل نشد! بلکه حال شما بدتر شد و در ثانی ممکن بود بدتر از این نیز میشد!؟ مثلا پدر شما دست به کار احمقانه ای مبزد و مادر شما را به قتل مبرسانید!!!؟؟

کوتاه سخن عزیز فرمودید 22 ساله هستید , بهتر این هست که دنبال ادامه تحصیل و زندگی و مستقل شدن خود باشید و از یکی از همکاران جهت مشاوره حضوری و درمان این زخم روانی بهره بجوئید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35868
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز حتما کار اشتباهی کردید که در این مسئله تجسس و دخالتی کردید!! واسه همینه که تمام همکاران و کارشناسان عزیز جمعا بر حزر میدارند فرزندان را از تجسس در این نوع مسائل والدین!

الان دارید میبینید که نه تنها مشکلی حل نشد! بلکه حال شما بدتر شد و در ثانی ممکن بود بدتر از این نیز میشد!؟ مثلا پدر شما دست به کار احمقانه ای مبزد و مادر شما را به قتل مبرسانید!!!؟؟

کوتاه سخن عزیز فرمودید 22 ساله هستید , بهتر این هست که دنبال ادامه تحصیل و زندگی و مستقل شدن خود باشید و از یکی از همکاران جهت مشاوره حضوری و درمان این زخم روانی بهره بجوئید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    نمیشه دیگه به اینده فکر کرد همش گذشته میاد جلوم

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نمیشه دیگه به اینده فکر کرد همش گذشته میاد جلوم
    سلام

پسر گل حتما میشه !!!منتها روش و متد و اگاهی لازم داره که خوب شما فعلا نه میدانی و نه میتوانی!!؟/

واسه همین عرض کردم به یکی از همکاران مشاور حاذق ما رجوع کن, تا ایشون بتوانند شما را راهنمایی کنند.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد