نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: روابط بیش از حد شوهرم با دخترای فامیل

3490
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33400
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

روابط بیش از حد شوهرم با دخترای فامیل

سلام دوستان من ۲۳ سالمه شوهرم ۲۶ سال چهارماهه که عقد کردیم مشکل من با شوهرم اینه که بیش از حد با دخترای فامیلش راحته مخصوصا با جاریم
    جاریم کلا رو اعصاب منه فوق العاده بدحجابه مدام با شوهرم برخورد فیزیکی داره
    هرچی به شوهرم میگم هم میگه مثل برادرخواهریم تو الکی حساسی
    واللا من جلوی داداشم هم اینجوری لباس نمیپوشم که جاریم جلوی شوهرم میپوشه
    چیکارکنم این موضوع حل شه خیلی رو اعصابمه
    کلا فامیلاش حجاب تعطیلن برخوردای فیزیکی هم براشون عادیه
    چند روز از عقدمون گذشته بود داداشش یهو کوبید رو پشتم آنچنان اخم کردم که هنوز هم روابطمون داغ نیست

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : روابط بیش از حد شوهرم با دخترای فامیل

سلام ببخشید دوران نامزدی گذاشتن برا همین چیزا که همو بشناسید بعد اگر به درد هم خوردید عقد کنید اگرم که نه رابطه رو بهم بزنید

من اصلا نمیشینم قضاوت کنم خانواده همسرت رفتاراشون وکاراشون بد هست یا نه چون این وسط کسی بد نیست حتی جاریتون و برادر شوهرتون فقط تفاوت دارید

نامزد نکرده بودید که بدونید فرهنگ خانواده شوهرتون این مدلی هست ؟؟؟؟؟ تفاوت فرهنگ و عقیده خیلی تاثیرات بدی میتونه رو زندگی بذاره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ۲۳ سالمه شوهرم ۲۶ سال چهارماهه که عقد کردیم مشکل من با شوهرم اینه که بیش از حد با دخترای فامیلش راحته مخصوصا با جاریم
    چند روز از عقدمون گذشته بود داداشش یهو کوبید رو پشتم آنچنان اخم کردم که هنوز هم روابطمون داغ نیست
    عزیزم سلام
    شما میتونی در رابطه با این مسئله با شوهرت صحبت کنی
    و ازش بخوای رعایت کنه
    ولی نمیتونی خانوادش وادار به حجاب کنی
    به هر حال این چیزی نیست که تازه متوجهش شده باشی حتما زمان اشنایی متوجه این موضوع شدی
    و قبول کردی،و تا اخر عمر هم باهاشون ارتباط داری پس عملا کار خاصی نمیتونی انجام بدی بجز اینکه به همسرت بگی
    رعایت کنه همین
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

5. 3 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز نمیشه گفت کار اون ها بده چون این اخلاق و فرهنگشون اینطوریه و مسلما شما از همون اول دیده بودی رفتارشونو سعی کن خیلی حساس نشی به شوهرت چون هرچ بیشتر بگی ممکنه بدتر لج کنه ولی دورا دور کنترل کنی خدای نکرده مشکلی پیش نیاد شما هم چند بار مدل اون ها رفتار نکنی اون ها هم میفهمن شمامثل اونها نیستی و خودشون مراعات میکنن هنوز تازه ازدواج کردید کم کم قلق همدیگه میاد دستتون.

7. 2 کاربران زیر از رهگذر زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

دوست عزیز تقریبا هیچ کاری از شما برنمیاد ... ازین منظر که نمیتونید نه همسرتون و خانوادشو تغییر بدید ... شما یا باید خوتو با شرایط وفق بدی و یکم شبیه اونا بشی ، که من توصیه نمیکنم ، یا اینکه این شرایط فعلی را بپذیری و شما پوشش و منش خودتونو ادامه بدید ، امیدوارم که اونا هم یکم رعایت کنن (هر چند احتمالش خیلی کمه چون همونجور که واسه شما غیر قابل پذیرشه این نوع رفتار ، اونها هم چنین دیدی به یه مسله مثل ارتباط فیزیکی دارن و براشون مسخره و غریبه است واژه هایی مثل محرم و نامحرم -البته به این معنی نیست که آدمای بدی هستن ، یا آدمای خوبی هستن ، اصلا نمیشه صرف ظاهر قضاوت کرد ، نیت ها مهمه ) ... چون اگه بخوای زیادی حساس بشی و گیر بدی ، مطمعن باش باعث بددلی میشه و همسرت ممکنه روی لجبازی بیفته و ازین نقطه ضعف شما به عنوان یه سلاح برای مواقعی که یه بحث کوچیکی بینتون هست استفاده کنه و سعی کنه آرامش شما را (با یه حرکت بچه گونه مثل گرم گرفتن با جاریتون ) به هم بریزه !

البته دوران نامزدی (که امیدوارم 3-4 ماه را بوده باشه حداقل ) ، هم شما با ایشون و خوانواده ایشون آشنا شدید و هم ایشون با شما وخونوادتون ، و همینجوری که هستین همدیگه را پذیرفتید ، و دیگه نباید سعی در تغییر شخصیت و عقاید همدیگه داشته باشید و مطعمن باشید هر گونه تلاش درین راستا ، صدماتش بیشتره از مزایاشه ...

شما هم با همون پوششی که دارید توی مهمونی ها حاظر بشید ، کسی هم ازتون پرسید چرا اینجوری لباس میپوشید ، بگید اعتقادیه که باهاش بزرگ شدین و لباس راحت پوشیدن جلوی کسی جز همسرم برام قابل هضم نیست ... و اینکه کسی حق نداره به شما دست بزنه مادامی که شما راضی نباشید ، کاری به محرم و نامحرم و مذهبی و غیر مذهبی هم نداره ، همه جای دنیا "برخورد فیزیکی" باید با رضایت دو طرف باشه ، حتی در حد یه هل دادن از روی شوخی ...

اختلاف فرهنگ البته مورد کوچیکی نیستش ، ولی با مدیریت صحیح ، قابل کنترله و من 2 نمونه توی فامیل نزدیک دیدم که ازدواجشون موفق بوده ، بر خلاف اینکه اختلاف فرهنگی 180 درجه ای بینشون بوده ... باید هر دو طرف کوتاه بیان و نیازمند صبر و عشق زیادیه که امیدوارم بین شما هم باشه ...

شاد و سلامت باشید ...
    ویرایش توسط ehsan1966 : 01-14-2017 در ساعت 01:26 PM
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

9. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

ببینید درسته شاید فرهنگ خانواده همسرتون و همسرتون اینطوری باشه ولی من در این زمینه حق را به شما میدم به دلیل اینکه وقتی یه مرد ازدواج میکنه باید یه محدودیت هایی برای خودش قائل بشه یکی از این محدودیتها روابط زیادی گرم گرفتن و شوخی های بیش از حد با جنس مخالفشه حالا چون اون جنس دختر همسایه باشه چه زن داداش چه حتی خواهر

11. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

منم با سام موافقم

ربطی به فرهنگ متفاوت نداره

یه مرد وقتی متعهد میشه و یه زن وقتی متاهل میشه باید حرمت اون تاهل و تعهد رو نگه داره!

فرقی هم نمیکنه کجای دنیا باشی و با چه اعتقادی...شعور و اخلاق ازدواج همینه!

و جدای از فرهنگ ها...ما هممون مسلمونیم! فک میکنم اگر کسی اعتقاد داشته باشه باید تدینش به فرهنگش بچربه!

اگرم نمیخواد مسلمون باشه حداقل اخلاقیات رو باید رعایت کرد!

شما اگه دوران نامزدی ندارین و مستقیم عقد میکنین باید این دوران رو بذارید برای شناخت بیشتر همدیگه!

و روابط خیلی عاطفی و جنسی برقرار نکنید تا مطمئن بشید این شخص واقعا همونی هست که میخواید یا نه!

13. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

رزمریم جون من حرف شما رو قبول دارم
    ولی همسر ایشون تو یه خانواده باز بوده و نمیتونه به همین زودی از اونمدل رفتاری دست بکشه من میگم زن باید با سیاست بره جلو و بگه دوست ندارم اینهمه راحتی زیاد و با جنس مخالف داشته باشی نه با تندی چون همسرایشون زمان لازم داره تا دیگه مثل زمان مجردیش رفتار نکنه چون تو اون خانواده با اون فرهنگ بزرگ شده.

15. 2 کاربران زیر از رهگذر زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اتفاقا فقط و فقط به فرهنگ عقیده برمیگرده. ممکن رفتار خانواده همسر ایشون برا خودشون خیلیم عادی باشه و هیچ ایرادی هم نداشته باشه ولی برا این خانم عجیب غریب باشه و بزرگش کرده باشه ...دوفرهنگ و عقیده متفاوت

پارسال با دوستم یه جا منتظر نشسته بودیم یه زن و شوهر مذهبی بودن بعد یه خانم مانتویی با شخصیت با خوش روییی. امد طرفشون خیلی مودبانه سلام کرد بعدش احوال پرسی برگه داد به مرده گفت بفرماید اقای فلانی کار داشت من براتون اوردم روز خوش خدانگهدار همین گفت و رفت. وای تا رفت همسر مرده داشت خودشو میکشت به مرده میگفت دیدی چطور احوال پرسی میکرد چه بی حیا حتی میخواست بیاد چادر هم نپوشیده بود به نظر زن درستی نمیامد.

وای اصلا تعجب داشتم شاخ درمیامدم

زنه هم تقصیری نداشت چون تاحالا ندیده بود تو یه فرهنگ عقیده متفاوت بزرگ شده بود که حتی سلام کردن به نامحرمم گناه کبیره میدونست

حتما این ماجرا برا خیلی هاتون عجیب غریب باشه واسه یه ادم مثل این خانم که مذهبی یه چیز عادی باشه و کار همسر این مرده هم تایید کنه

اینو گفتم بدونید همه ماها طبق عقیده و فرهنگمون رو دیگران نظر میدیم و متاسفانه قضاوت میکنیم

هرکسیم عقیده و فرهنگش مثل ما نبود دلیل بر بد بودنش نیست! !

این خانم باید تو دوران نامزدی این چیزا رو میشناخت و توجه میکرد حالا که عقد کرده فقط با رفتار میتونه به همشون بفهمونه که عقیدش اینه و دو طرف بهتر بهم احترام بذارن با شوهرش هم مهم که طرز برخوردش چجوری باشه و نظرشو به همسرش بگه که باعث لج و لجبازی نباشه که اخرش نابودی و بی حرمتی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اتفاقا فقط و فقط به فرهنگ عقیده برمیگرده. ممکن رفتار خانواده همسر ایشون برا خودشون خیلیم عادی باشه و هیچ ایرادی هم نداشته باشه ولی برا این خانم عجیب غریب باشه و بزرگش کرده باشه ...دوفرهنگ و عقیده متفاوت

پارسال با دوستم یه جا منتظر نشسته بودیم یه زن و شوهر مذهبی بودن بعد یه خانم مانتویی با شخصیت با خوش روییی. امد طرفشون خیلی مودبانه سلام کرد بعدش احوال پرسی برگه داد به مرده گفت بفرماید اقای فلانی کار داشت من براتون اوردم روز خوش خدانگهدار همین گفت و رفت. وای تا رفت همسر مرده داشت خودشو میکشت به مرده میگفت دیدی چطور احوال پرسی میکرد چه بی حیا حتی میخواست بیاد چادر هم نپوشیده بود به نظر زن درستی نمیامد.

زنه هم تقصیری نداشت چون تاحالا ندیده بود تو یه فرهنگ عقیده متفاوت بزرگ شده بود که حتی سلام کردن به نامحرمم گناه کبیره میدونست

حتما این ماجرا برا خیلی هاتون عجیب غریب باشه واسه یه ادم مثل این خانم که مذهبی یه چیز عادی باشه و کار همسر این مرده هم تایید کنه

اینو گفتم بدونید همه ماها طبق عقیده و فرهنگمون رو دیگران نظر میدیم و متاسفانه قضاوت میکنیم

این خانم باید تو دوران نامزدی این چیزا رو میشناخت و توجه میکرد حالا که عقد کرده فقط با رفتار میتونه به همشون بفهمونه که عقیدش اینه و دو طرف بهتر بهم احترام بذارن با شوهرش هم مهم که طرز برخوردش چجوری باشه و نظرشو به همسرش بگه که باعث لج و لجبازی نباشه که اخرش نابودی و بی حرمتی
    درسته
    پسری که همیشه دیده مادرو پدرش جلو نامحرمها راحتن دیده تمام فامیل حتی متاهلهاشونم با نامحرمها راحتن خب اون هم وقتی متاهل میشه فکر میکنه
    اون راه و روش درسته و شاید اصلا بلد نیست جور دیگه رفتار کنه...

من نمیگم درسته یا غلط
    فقط میگم اون تو این خانواده رشد کرده پس بعید نیست این رفتار ازش ماها نمیتونیم با هر ادمی ازدواج کنیم و بعد اون شکلی که می خوایم در بیاریمش که
    باید اون ادمی رو انتخاب کنیم که با ما هم کفو هستش
    اینها از لحاظ مدهب باهم هم کفو نیستند
    ویرایش توسط حناء : 01-14-2017 در ساعت 10:11 PM
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

19. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

این
    خانمی که مثال زدی جز استثناهای مملکت هستش عمومیت نداره .ببین من کاری ندارم فرهنگ چی بوده

یه مثال بزنم من الان مجردم تو دانشگاه محیط کارم اقوام با دخترا خیلی صمیمی هستم میگیم میخندیم گردش میریم ولی حد خودمو رعایت میکنم

حالا به نظرت اگه ازدواج کنمم همین رفتارو باید داشته باشم

درضمن خانواده بازی هم ندارم ولی خانواده بسته ای هم ندارم

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

در ازدواج تغییر دادنی وجود نداره( حالا اگه یه نفر اصرار کنه شاید یه 5 درصد بتونه تغییر بده )

یا همونجور که هست قبولش میکنی یا ردش میکنی

یه نفری که 20 - 30 سال با یه فرهنگ خاصی زندگی کرده و قبولش داره اگه زیاد بهش گیر بدی فرهنگ خودتو زیر سوال میبره

22. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    این
    خانمی که مثال زدی جز استثناهای مملکت هستش عمومیت نداره .ببین من کاری ندارم فرهنگ چی بوده

یه مثال بزنم من الان مجردم تو دانشگاه محیط کارم اقوام با دخترا خیلی صمیمی هستم میگیم میخندیم گردش میریم ولی حد خودمو رعایت میکنم

نه چه استثنایی خیلیا این شکلین

حالا ممکنه برعکسشم اتفاق بیفته که یه بدحجاب بیاد و باحجاب رو مسخره کنه

تنها دلیلشم فقط تفاوت فرهنگی هست

به قول معروف گروه خونیشون بهم نمیخوره

24. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

این

نه اصلا هم استثنا نیست خیلیم زیاد تو فکر میکنی استثنا چون تاحالا با کسی اینجور بود برخورد نداشتی که ببینی

ادم باید از همون اول همون حد و که میدونه مشخص کنه تو دوران مجردیش هم برخورد کنه نه اینکه متاهل شد رفتارش عوض بشه ....

شاید یکی هم از یه فرهنگ دیگه رفتار تورو تودوران مجردی هم قبول نداشته باشه. که با دخترا همکلاسیت صمیمی باشی و خیلی زشت هم بدونه با اینکه خودت زشت نمیدونی چون عقیدتون متفاوت
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نه اصلا هم استثنا نیست خیلیم زیاد تو فکر میکنی استثنا چون تاحالا با کسی اینجور بود برخورد نداشتی که ببینی

ادم باید از همون اول همون حد و که میدونه مشخص کنه تو دوران مجردیش هم برخورد کنه نه اینکه متاهل شد رفتارش عوض بشه ....

شاید یکی هم از یه فرهنگ دیگه رفتار تورو تودوران مجردی هم قبول نداشته باشه. که با دخترا همکلاسیت صمیمی باشی و خیلی زشت هم بدونه با اینکه خودت زشت نمیدونی چون عقیدتون متفاوت
    خیلی فرق میکنه من مجردی خودمم و بس ولی متاهلی یه نفر بهم اضافه میشه که یه جنس حساس و صد البته حسود هستش که تو همه خانما هستش و عادیه کاملا من حق ندارم با رفتارام این حسادت را تحریک کنم یا حتی باعث بشم همسرم تو ذهنش یه تراژدی خیانت بسازه از طرف من

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خیلی فرق میکنه من مجردی خودمم و بس ولی متاهلی یه نفر بهم اضافه میشه که یه جنس حساس و صد البته حسود هستش که تو همه خانما هستش و عادیه کاملا من حق ندارم با رفتارام این حسادت را تحریک کنم یا حتی باعث بشم همسرم تو ذهنش یه تراژدی خیانت بسازه از طرف من
    شما الان مجردی با همکاراتون صمیمی میشین وقتی متاهل شدین یهو نمیتونید همه این صمیمیتها رو کنار بزنید

بنظرم بهتره سراغ موردی بگردین که با این نوع رفتار شما مشکلی نداشته باشه و بتونه حداقل درک کنه اون خانمها فقط همکاراتون هستن

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

عزیزم چیزی که مشخصه اینه که شما نمیتونید همدیگه رو تغییر بدید و فقط میتونید با هم صحبت کنید و هر دو تا حد امکان شرایطو به نفع آرامشتون تا جایی که میتونید اصلاح کنید!

همسرتون میتونن به خاطر شما تا حدی خوددار تر باشن در روابطشون و شما هم سعی کنید تا حدی آستانه تحمل و پذیرشتون رو بالا ببرید.

و اینکه به نظر من شما اگه به عشقی که در دل همسرت کاشتی اعتماد کنی و طوری خودتو توی دل همسرت قرار بدی که مطمئن باشی هر چقدم با دیگران راحت باشه چشماش فقط شما رو میبینه ٬دیگه این نوع روابط و برخوردهای همسرت ناراحتت نمیکنه!

ودرباره رابطه خودتون با خونواده همسر٬ به نظر من شما خودتون با رفتارتون تعیین میکنید که چطور با شما رفتار بشه!

اگه زیاد صمیمی نشید و اون حد و حدودی که مد نظرتونه رو رعایت کنید مطمئن باشید دیگرانم به خودشون اجازه شکستن این حدود رو نمیدن!

منم دقیقا شرایط شما رو به شکل خفیف تر باهاش مواجه بودم!

خونواده همسرم آدمای خیلی راحتین در حالی که در خونواده ما این اندازه راحتی مرسوم نیست!

خوب برای من اوایل کنار اومدن با این شرایط یه کم سخت بود٬ سختیش به خاطر این نبود که اذیت میشدم ؛ واسه این بود که عادت نداشتم و واسم جدید بود!

همسرم اینو میدونست و به خاطر من خیلی چیزا رو رعایت میکرد ٬
    از طرفی وقتی میدیدم هر جا میریم کاملا همه حواس و توجهش فقط به منه و هر کاری میکنه که من اذیت نشم ٬بهم خوش بگذره و چیزی واسم کم نباشه و جلو همه ازم تعریف میکنه احترام میزاره ؛ خوب منم از راحت بودن کنترل شدش با جاریم یا با دختر خاله و دختر عمه هاش اصلا ناراحت نمیشدم!

از طرفی چه زن چه مرد٬ نوع نگاه و رفتار همسرش و نوع نگاه و رفتارای دیگرانو نسبت به همسرش کاملا میتونه جنسشو تشخیص بده!

وقتی من میبینم همسرم و دختر خاله ش مثل دو تا خواهر و برادر مهربون نشستن و خوش و بش میکنن چرا ناراحت بشم؟!

عزیزم اول بشین و بدون تعارف از خودت بپرس چیه این شرایط اذیتت میکنه٬ اگه منطقی و از جانب همسرت قابل اصلاح بود در موردش با همسرت حرف بزن و خواسته هاتو بگو...

30. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33400
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من هرچی با همسرم صحبت کردم هیچ فایده ای نداره یعنی اصلا قبول نمیکنه حتی مایله که منم جلوی برادرش آزادتر باشم
    مشکل فقط جاریم نیست با دخترای فامیل کلا خیلی گرم میگیره شوخی فیزیکی میکنن
    داداشش که حتی جوکای بد رو هم تو جمع میگه
    جاریم کفری کرده منو میدونه من حساسم ولی باز رعایت نمیکنه
    شاید برای خیلیا راحت باشه ولی برای من سخته نمیتونم تحمل کنم
    اوضاع لباش پوشیدنش به حدی بد هست که من جلوی داداشم هم اینجوری لباس نمیپوشم

32. کاربران زیر از Sara1994 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

من هرچی با همسرم صحبت کردم هیچ فایده ای نداره یعنی اصلا قبول نمیکنه حتی مایله که منم جلوی برادرش آزادتر باشم
    مشکل فقط جاریم نیست با دخترای فامیل کلا خیلی گرم میگیره شوخی فیزیکی میکنن
    داداشش که حتی جوکای بد رو هم تو جمع میگه
    جاریم کفری کرده منو میدونه من حساسم ولی باز رعایت نمیکنه
    شاید برای خیلیا راحت باشه ولی برای من سخته نمیتونم تحمل کنم
    اوضاع لباش پوشیدنش به حدی بد هست که من جلوی داداشم هم اینجوری لباس نمیپوشم
    به نظرم شما خیلی داری منفی به قضیه نگاه میکنی!

همسرتون برای اینکه شما اذیت نشین اعلام کردن اگه شما تمایل دارین راحتتر باشین ایشون مشکلی ندارن .

دقیقا همسر منم همینو به من گفت و منم گفتم همینطوری راحت ترم و ایشونم انتخابو به عهده خودم گذاشت و دیگه اصرار نکرد.

شما رو هم کسی نمیتونه مجبور کنه٬ همونطور که خودتون دوس دارید باشید و اگه همسرتون اصرار کردن با محبت طوری بهشون پاسخ بدید که دلش نیاد راحتی شما رو به هم بزنه!

میتونید بگید : عزیز دلم ممنونم که به فکر راحتی منی٬ ولی اگه اجازه بدی من اینطوری راحت ترم !

استفاده از کلمه اجازه برای آقایون معجزه میکنه٬ حتی اگه اجازه گرفتن براتون مهم نباشه و هر از گاهی ازش استفاده کنید چنان اقتداری به مردتون میدید که دیگه روی خواسته شما حرفی نمیاره!

به هر حال قطعا این که خونواده همسرتون رفتارشون عوض بشه غیر ممکنه و اینم که شما رفت و آمد نکنید نشدنیه!

تغییر فقط از جانب شما و همسرتون امکان پذیره!

و اگه همسرتونم نخوان وضعیت تغییر کنه باید خوشحال باشی که یک نفر هست که میتونی به کمکش امیدوار باشی و نا امیدت نکنه و اون یک نفر خودتون هستین!

اینطور که مشخصه شما خیلی آدم حساسی هستین و آستانه سازگاری و پذیرس پایینی دارین و همین باعث میشه اذیت بشید!

عزیزم باید بیشتر با خودت فک کنی و قبول کنی که یک عمر نمیشه با این همه حساسیت و حرص خوردن زندگی کرد!

سعی کن بپذیری که این خانواده یک عمر اینجوری زندگی کردن و راحتیشون لزوما معنای خاصی نداره و فقط عادتشونه همین!

و از همه مهمتر این که شما ظاهرا نقطه ضعف نشون دادی پیش جاریت که میگی فهمیده و بیشتر حرصت میده!

از این به بعد سعی کن خودتو خونسرد و خنثی نشون بدی تا از نقطه ضعفت سوء استفاده نکنن!

یه چیز دیگه هم میخوام بگم که خیلی کمکت میکنه٬ سخته خیلیم تمرین میخواد و زمان میبره بهش برسی اما وقتی رسیدی دیگه هیچ چیزی نمیتونه آرامشتو به هم بزنه!

راستش خودمم دارم تمرین میکنم و یاد میگیرم !

سعی کن کسایی که رفتاراشون خواسته یا ناخواسته باعث ناراحتیت میشه رو درک کنی و کم کم دوسشون داشته باشی!

شاید از نظر بعضیا خنده دار و مسخره باشه کسی که اذیتت میکنه رو دوس داشته باشی ولی باور کن شدنیه!

ببین اونی که حرفی میزنه یا کاری میکنه که باعث ناراحتیت بشه یه جایی یه زمانی یه چیزی رو کم داشته و جای خالیشو میخواد اینجوری پر کنه و خودشو آروم کنه٬ باور کن چنین آدمی رو باید دوس داشت و درکش کرد!

وقتی حتی کسایی که ناراحتت میکنن رو دوس داشته باشی کم کم خودت میفهمی که توی وجودت هیچ چیز منفی که فکرتو ناراحت کنه وجود نداره!

اونوقت با جون و دل به همه محبت میکنی و روحت بزرگ میشه٬ دلت انقد بزرگ میشه که هر بدی هر چقدم بزرگ باشه میشه یه قطره و توش گم میشه و هیچی ناراحتت نمیکنه!

مثلا من یه جاری دارم که رفتارای آزار دهنده ای داره و اوایل ازدواج ناراحتم میکرد ٬ اما وقتی کم کم بیشتر شناختمش و فهمیدم چه زندگی سخت و پر مشقتی داشته تونستم درکش کنم و دیگه خییییلی کمتر ازش ناراحت میشم و زود فراموش میکنم!

قطعا هیچوقت نمیشه به کسی برای بدی کردن حق داد چون هیچ کس تحت هیچ شرایطی حق بدی کردن نداره ولی میشه درکشون کرد و این احتمالو داد که شاید اگه ما هم جای اونا بودیم همین کارو میکردیم!

برات از خدا آرامش میخوام دوست عزیزم.

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    شما الان مجردی با همکاراتون صمیمی میشین وقتی متاهل شدین یهو نمیتونید همه این صمیمیتها رو کنار بزنید

بنظرم بهتره سراغ موردی بگردین که با این نوع رفتار شما مشکلی نداشته باشه و بتونه حداقل درک کنه اون خانمها فقط همکاراتون هستن
    مگه
    گفتم همشو میزارم کنار نه اتفاقا حفظش میکنم ولی چارچوب میزارم

یه مثال بزنم من الان کلی عکس 2 نفره یا 3 نفره دارم با دخترای دانشگاه یا حتی با اساتید خانم

ولی وقتی ازدواج کردم قرار نیست بازم عکس 2 نفره بگیرم و البته قرار هم نیست کلان تو عکسی نباشم بعد ازدواج لولم این میشه فقط تو عکسای دسته جمعی باشم

35. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

مگه
    گفتم همشو میزارم کنار نه اتفاقا حفظش میکنم ولی چارچوب میزارم

یه مثال بزنم من الان کلی عکس 2 نفره یا 3 نفره دارم با دخترای دانشگاه یا حتی با اساتید خانم

ولی وقتی ازدواج کردم قرار نیست بازم عکس 2 نفره بگیرم و البته قرار هم نیست کلان تو عکسی نباشم بعد ازدواج لولم این میشه فقط تو عکسای دسته جمعی باشم
    شاید زنت دوس نداشته باشه عکس های همون دوسه نفری که داشتی بازم داشته باشی چرا از همون اول همون جور رفتار نمیکنی که بعد ازدواج نخواهی عوض بشه رفتارت که اونا هم بعد ها ناراحت شن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

37. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شاید زنت دوس نداشته باشه عکس های همون دوسه نفری که داشتی بازم داشته باشی چرا از همون اول همون جور رفتار نمیکنی که بعد ازدواج نخواهی عوض بشه رفتارت که اونا هم بعد ها ناراحت شن
    این
    دقیقا میشه فرق متاهلی و مجردی

الان من فقط خودمم ولی بعد ازدواج یه نفر بهم اضافه میشه که وظیفه دارم نظراتش را دخیل بدونم

38. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32790
    تشکـر
    18
    تشکر شده 39 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    اینکه خانوادش ول معطلن از نظر حجاب خب باید قبل از این میسنجیدی که تیپ و ظاهر بیرون این آدما چجوریه و آدمی که بیرون و تو کوچه و خیابون حجاب سنگینی نداره قطعا تو خونه راحتتر میگرده، و باید در نظر بگیری که همشون اینجورین اگه اینجوری باشه جاریتم باید ناراحت شه که شوهرش زده با دست پشت تو و این داستانا
    شما خودت رعایت آداب کن و با رفتارت باعث شو اونا متوجه شن که تو از رفتار و کاراشون خوشت نمیاد تا متوجه شن و از حدشون تجاوز نکنن ، با شوهرتم صحبت کن بگو من دوست ندارم تو با جاریم راحت باشی که به تناسب همون داداشتم بخواد با من راحت باشه
    درکل چیزی که تو خانوادشون عرفه رو سخته درستش کرد ، میگم که قبل از اینا باید می سنجیدی الان دیگه دیره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد