نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: شوهر بددهن

1215
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر بددهن

باسلام
    من ۳۲ ساله وشوهرم ۳۸ ساله.۷ ساله ازدواج کردیم و حدود یکساله ب هر بهانه ای ب من وخانواده ام توهین میکنه.یک آدم فضولی هست و دائم در تحقیقه ک از فامیل من آتو بگیره و ب رخم بکشه.با تمام وجود ازش متنفرم یک پسر ۲ سال و نیمه دارم ک بخاطر اون و آبروی خانواده ام‌تحمل میکنم ولی از نظر روحی داغون شدم.یه مدت قرص آرامبخش میخوردم وقتی فهمید رفت ب همه خانواده اش گفت ک این مشکل روانی داره.ب خودمم دائم میگفت تو یه آدم روانی هستی.
    در صورتیکه قبلا اصلا اینطور نبود یه آدم مهربون و باگذشت بود منم اوایل ازدواجمون باهاش تند برخورد میکردم وگاهی توهین ولی از زمانیکه من اینکارو گذاشتم کنار اون شروع کرده.با این تفاوت ک من بعدش ازش عذر میخواستم و بامحبت از دلش درمیاوردم ولی اون تازه بعد توهیناش با من قهر میکنه انگار من اینکارو کردم وتازه من باید برم لاهاش آشتی کنم.
    س ک س هاش در حد ۵ دقیقه اس و بعدش بی توجه ب من یا میخابه یا میره بیرون.
    فک میکنم دیگه از چشمش افتادم چون بهم یبار گفت و الان توو رفتارش میبینم.
    منم ازش متنفر شدم.آیا راهکار طلاقه؟
    چون هر وقت نیست حال من و پسرم خوبه ولی وقتی میاد خونه هنش دعواست واین برای پسرم خوب نیست میخام توو محیط آدوم بزرگ بشه.
    ممنون میشه راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : شوهر بددهن

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    همه ما حق داریم خشمگین شویم اما مهم این است که چگونه خشم مان را ابراز کنیم. خشم می تواند یک رنجش و ناراحتی جزیی یا در نوع حاد آن، واکنشی فیزیکی و خارج از عرف باشد. واکنش افراد مختلف در مقابل احساس خشم متفاوت است. برخی افراد خشم خود را فرو می خورند و نمی خواهند کسی متوجه شود که آن ها تا چه حد عصبانی و ناراحت هستند.
    آن ها به شدت رفتار خود را کنترل می کنند و هیچ نشانه ای از عصبانیت از خودشان بروز نمی دهند. برخی افراد نیز هنگام احساس خشم، رفتارهای پرخاشگرانه ای از خود نشان می دهند. با صدای بلند فریاد می زنند، ناسزا می گویند، دیگران را کتک می زنند، آن‌ها را مسخره می کنند، به صحبت دیگران گوش نمی کنند و حقوق دیگران را نادیده می گیرند.( همسر شما جز این دسته می باشند در زمان فعلی)
    برخی دیگر زمان احساس خشم آرام ولی محکم صحبت می کنند و سخن دیگران را قطع نمی کنند، همچنین احساسات خود را شفاف و محترمانه بیان می کنند . به این رفتارها، رفتارهای جرات مندانه می‌گویند.
    یکی از مهم ترین علل اصلی پرخاشگری همسرتان، ناکامی در تامین نیازهاست و گاهی اعتماد به نفس پایین می باشد . فرد زمانی که نیازهایش از جمله نیاز به محبت، توجه یا احترام برآورده نشود، احساس ناکامی می کند و این ناکامی می تواند زمینه ساز بروز پرخاشگری در همسرتان شود.
    راه های غلبه بر این عادت چنین است:
    ۱- قطع مزایای بددهانی: مسئولیت اجرای این امر به عهده شماست.
    شما باید از خودتان سوال کنید همسر من با بددهنی چه مزایایی کسب می کند؟ تخلیه خشم؟ تاثیر گذاشتن بر
    من و بچه ها تا به میل وی رفتار کنیم؟ ترساندن دیگران؟ انجام ندادن برخی وظایف؟ و یا اجبار دیگران
    به پذیرفتن عقاید خود؟ شما باید مزایای بددهانی همسرتان را شناسایی و تا حد امکان آن را قطع کنید.
    ۲- تقویت رفتارهای متضاد: حتما لحظاتی، هرچند کم، وجود دارد که او به هنجار سخن می گوید و از الفاظ زیبا استفاده می کند.
    عکس العمل شما در چنین لحظاتی بسیار مهم است.
    اگر در هر شرایطی همسر شما زیبا سخن گفت یا از الفاظ درست استفاده کرد باید به شیوه مثبت پاسخ دهید.
    با این رفتار همسرتان تشویق به ادامه رفتار می شود همچنین از زخم زبان و توهین بپرهیزید.
    3- قطع یا کم کردن رابطه با افراد بددهان: با افرادی که بدزبان هستند و همسرتان از آنها الگوبرداری می کنند رابطیتان را کاهش دهید.
    4- شما زیبا سخن بگویید. شما به عنوان همسر زیبایی کلام را حفظ کنید،
    اگر نگران الگو برداری فرزندتان هستید به کودکان تان معیار مناسبی برای مقایسه رفتارها می دهید تا بتوانند انتخاب کنند .
    قابل درک است که تحمل چنین محیطی سخت و دشوار است اما بهتر است بجای تحمل این محیط با این ویژگی ها آن را کم کم بازسازی کنید. از تحقیر همسرتان بپرهیزید در جلو خانواده خودتان و ایشان از ویژگی ها و رفتار همسرتان تعریف کنید حرفهایشان را تایید کنید در منزل سعی کنید محیطی شاد درست کنید بگذارید همسرتان متوجه شوند که برایشان ارزش قایل هستید و دوستشان دارید شما با تکرار کلمه تنفر به صورت ناخوداگاهم که باشد تاثیر بر روی رفتار و حرفهایتان می گذارید به ایشان بگویید دوستش دارید و وارد این بازی بین خانوادها نشوید به خانوادیشان توهین نکنید در صورتی که ایشان به خانوادیتان توهین کردند شما با توهین متقابل پاسخ ندهید نگذارید ایشان فکر کنند خانوادیتان را بیشتر از او دوست دارید و نقطه ضعف به ایشان ندهید . در مورد مشکل جنسیتان نیز باید بگویم در زمان رابطه جنسی از ایشان تعریف کنید از یکنواختی در رابطه جنسی پرهیز کنید به ایشان در هنگام رابطه ابراز احساسات کنید و بعد از مدتی خودتان از ایشان درخواست رابطه کنید و بگوید که اگر بعد از رابطه کمی کنارتان بخوابند احساس آرامش می کنید . در منزل لباسهای شاد و بهتری بپوشید. موارد ذکر شده ممکن است انجامشان سخت به نظر برسد مخصوصا اگر تا الان رفتاری غیر از این موارد داشته اید اما شدنی و راحل تقریبا درست می باشند با تمرین به مرور زمان راحت تر می شوند نا امید نشوید و صبور باشید .
    شاد باشید
    ویرایش توسط ravanshenas-therapy : 12-08-2018 در ساعت 05:55 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام ممنون از راهنماییهاتون.
    بله متاسفانه وقتی ایشون توهین میکنه منم اینکارو میکنم چون برام غیرقابل تحمله.ولی خب در حد یک جمله و با مرتبه کمتر ولی ایشون شاید ۵ دقیقه داره توهین میکنه.
    من همیشه لباسهای مرتب و زیبا میپوشم و آرایش میکنم در مورد س ک س هم اغلب من پیشنهاد میدم و بهشون ابراز علاقه میکنم هرچند بیشتر اوقات به ظاهر هست و قلبا ازش ناراحتم.چون ایشون فقط اون موقع بهم توجه و محبت میکنه و وقتی کارش تموم شد باز همون آش و همون کاسه.
    بدلیل اعتراض خانواده ام بهش خونه پدرم نمیاد و گفته حق نداری خونه پدر من هم بری.چون من گاهی با پسرم میرفتم خونه پدرش ک نوه شونو ببینن.
    واقعا عقلم دیگه کار نمیکنه مثل بچه ها فقط لجبازی میکنه.خیلی هم باهاش با خوبی و محبت صحبت کردم ولی بی فایده اس.
    بازم ممنون از راهنماییتون.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ۵۹۶۵ نمایش پست ها
    باسلام ممنون از راهنماییهاتون.
    بله متاسفانه وقتی ایشون توهین میکنه منم اینکارو میکنم چون برام غیرقابل تحمله.ولی خب در حد یک جمله و با مرتبه کمتر ولی ایشون شاید ۵ دقیقه داره توهین میکنه.
    من همیشه لباسهای مرتب و زیبا میپوشم و آرایش میکنم در مورد س ک س هم اغلب من پیشنهاد میدم و بهشون ابراز علاقه میکنم هرچند بیشتر اوقات به ظاهر هست و قلبا ازش ناراحتم.چون ایشون فقط اون موقع بهم توجه و محبت میکنه و وقتی کارش تموم شد باز همون آش و همون کاسه.
    بدلیل اعتراض خانواده ام بهش خونه پدرم نمیاد و گفته حق نداری خونه پدر من هم بری.چون من گاهی با پسرم میرفتم خونه پدرش ک نوه شونو ببینن.
    واقعا عقلم دیگه کار نمیکنه مثل بچه ها فقط لجبازی میکنه.خیلی هم باهاش با خوبی و محبت صحبت کردم ولی بی فایده اس.
    بازم ممنون از راهنماییتون.

سلام

به مشاور مراجعه کنید و مشورت بگیرید.

کنار اومدن با افراد لجباز کار سختیه.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حدود ۳۰۰ هزار تومن هزینه مشاور دادم شوهرم حاضر نشد بیاد گفت من مشکلی ندارم تو باید خودتو درست کنی خودم تمام نکاتی ک بهم گفتن رو توو زندگیم رعایت کردم ولی همش بی توجهی و بددهنی دیدم و دوباره منم از کوره در میرفتم آدم تا یه حدی صبر و تحمل داره.
    ضمن اینکه پول توو جیبی چندانی ندارم ک پیش مشاور بهتری برم ک بتونم ایشونو مجاب کنم ک بیاد.حتی پدرش بهش گفته باید بری پیش مشاور و قبول نکرد گفت اینا فقط میخوان پول بگیرن.
    گذشته از اون بر فرض محال ک بیاد مشاور وقتی خودش نخواد هیچ تغییری نمیکنه.
    چیزی ک دردمو بیشتر میکنه اینه ک ما با برادر دوقلوش توو یه ساختمون زندگی میکنیم اون با زن و بچش طبقه پایین ماست و باهم خیلی خوبن و شوهرش دائم خونس و میرن گردش و صدای خنده های بچه هاش ک باپدرشون بازی میکنن میاد بالا و من اینجا اشک میریزم ک بچم دقیقا مثل بی پدرا داره بزرگ میشه.
    درحالیکه خانوم برادرش زنیه ک صدای جیغاش گاهی توو خونه ما میاد.
    فقط از خدا صبر میخوام.ایکاش خدا کمکم کنه.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ۵۹۶۵ نمایش پست ها
    حدود ۳۰۰ هزار تومن هزینه مشاور دادم شوهرم حاضر نشد بیاد گفت من مشکلی ندارم تو باید خودتو درست کنی خودم تمام نکاتی ک بهم گفتن رو توو زندگیم رعایت کردم ولی همش بی توجهی و بددهنی دیدم و دوباره منم از کوره در میرفتم آدم تا یه حدی صبر و تحمل داره.
    ضمن اینکه پول توو جیبی چندانی ندارم ک پیش مشاور بهتری برم ک بتونم ایشونو مجاب کنم ک بیاد.حتی پدرش بهش گفته باید بری پیش مشاور و قبول نکرد گفت اینا فقط میخوان پول بگیرن.
    گذشته از اون بر فرض محال ک بیاد مشاور وقتی خودش نخواد هیچ تغییری نمیکنه.
    چیزی ک دردمو بیشتر میکنه اینه ک ما با برادر دوقلوش توو یه ساختمون زندگی میکنیم اون با زن و بچش طبقه پایین ماست و باهم خیلی خوبن و شوهرش دائم خونس و میرن گردش و صدای خنده های بچه هاش ک باپدرشون بازی میکنن میاد بالا و من اینجا اشک میریزم ک بچم دقیقا مثل بی پدرا داره بزرگ میشه.
    درحالیکه خانوم برادرش زنیه ک صدای جیغاش گاهی توو خونه ما میاد.
    فقط از خدا صبر میخوام.ایکاش خدا کمکم کنه.
    مشکلات جدی که با شوهرتون دارید رو مشخص کنید و بنویسید، بعد از طریق قانون در مورد این مشکلات اقدام کنید تا حق و حقوقتون براشون شیرفهم شه.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز
    قابل درک است که شرایط سختی را تحمل می کنید برای ساختن یک زندگی در اول خودتان نیاز به آرامش بیشتری دارید تا بتوانید زندگیتان را بسازید و در این راه همکاران ما می توانند کمک زیادی به شما کنند بهتر است به یکی از همکاران ما در کانون مشاوران ایران به صورت حضوری یا تلفنی مراجعه کنید .
    شاد باشید

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما.ولی ایشون آدمیه ک اگه پامو بذارم دادگاه وضعمو خیلی وخیم میکنه.گاهی ک اسم طلاقو آوردم براش میگه برو هرکار دلت میخواد بکن وقتی دادگاه منو خواست میام.حتی گفتم طلاق توافقی میگیریم و بجای مهریه حضانت بچمو بهم بده میگه من هزینه شو ندارم برو پولشو بده کاراشو بکن بعدش من میام.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام.ممنون از راهنماییتون.
    چندبار ک حرف طلاقو آوردم گفت برو دنبالش هر وقت منو خواستن میام.حقوقتم تمام کمال میدم .خنده داره واقعا.برای یه پالتو سه ماه منو دور سر چرخوند و گفت ماه دیگه و آخر ۱۰۰ تومن بهم داد گفت در همین حد میتونم بدم.
    یبارم بهش گفتم طلاق توافقی بگیریم و بجای مهریه حضانت پسرمو بده گفت من هزینه شو ندارم برو بده و هر وقت خواستی بگو بیام محضر.ولی بچه مال منه.در حالیکه حتی نیم ساعت نمیتونه نگهش دارم تا من برم بیرون.توو نیم ساعت ۶۰ بار زنگ میزنه بیا بچه رو بگیر.
    اوه اوه چقد اوضاع زندگیم خرابه ها .الان ک دردودل میکنم بیشتر پی بردم بهش.

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون دهقان عزیز.
    فعلا برام دعا کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد