نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: شک مادر و پدر به دختر

1509
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16234
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    9

Exclamation شک مادر و پدر به دختر

با سلام
    نمیدونم تا ب حال چند ادم ب ته رسیده رو ب زندگی امیدوار کردن اینجا اما میخام از همینجا
    از بیرون شهر صدامو‌ب گوش تک تک کسایی ک میخونن این پست رو برسونم
    خسته شدم ۲۰ سالمه و برای ادامه زندگی انگیزه ندارم چرا چون پدر و مادرم بهم مشکوکن الان سه ساله ک از رابطخ من با دوست پسرم میگذرخ و توبه کردم اما هنوز ک هنوزه بهم اعتماد ندارن من بهشون حق میدم اما ن دیگه سه سال برای اعتماد مجدد زمان خوبیه و سعی کردم تو این مدت بهشون بفهمونم عوض شدم و روی قولم هستم
    مشکلات من از وقتی کلید خورد ک خالم زیر گوش مامانم نشست و وز وز کرد و هرچی تلاش میکردم و ضایع میکرد ‌پدرمو بهم مشکوک کرد مادرمم همینطور ی دختر ب سن من الان باید تو اوج جوونی و غرور باشه و عزیز بابا اما من نه ی لدمی ام ک خانوادم برام بپا گذاشتن ک هرجای این شهر لعنتی میرم هست نمیزاره ی جا میرم راحت باشم با دوستمم ک میرم تعقیبم میکنه ب ته رسیدم واقعا زندگی ب چ قیمت مگه راحت کردن خودم چقد کار داره بخدا هیچ اما دیگه راحت میشم از این زندگی کوفتی ک هررررجا میرم باید نگاه مادرمو پدرمو ببینم یا اون اقاهه
    دوستای عزیز التماس میکنم منه دختر منه ایرانی منه شیعه ب ته رسیدم ب خدا حق من این نیست من عوض شدم منتها کسی نمیبینه کسی صدامو نمیشنوه
    فک میکنم اثبات بی گناهی من با اتمام زندگیم ب دست خودمه......

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : شک مادر و پدر به دختر

نمیدونم چی باید بگم متاسفانه تو بعضی از خانواده های ایرانی این مشکل وجود داره که پدر مادرا اگه یه آتو بگیرن از جوونشون سالیان سال چماق میکنن تو سرش میزنن

انگار خودشون جوون نبودن و اشتباهی نکردن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

وقتی با یک آدم شکاک که در واقع مبتلا به وسواس فکری است در ارتباط هستید باید بدانید چون شک و سوءظن یک زمینه وسواس فکری دارد، گاهی تا جایی پیش می‌رود که فرد شکاک حس می‌کند همه آدم‌ها در کمین آن هستند که به او خیانت کنند و به او آسیب برسانند. مبتلایان به وسواس فکری از نزدیکان خود می‌خواهند که برای اعتماد‌سازی آنها باید شفاف و روشن عمل کنند. البته در کوتاه مدت امکان دارد با شفاف‌سازی همه ابعاد یک مساله بتوانید فرد شکاک را متقاعد کرده و آرامش را به زندگی و رابطه‌تان برگردانید اما باز هم آن فرد شکاک با وجود اینکه همه اجزای کارهایتان را زیر نظر دارد و می‌داند باز هم می‌پرسد پس چه‌طور چنین و چنان بود؟! ...

این پرسش‌های او در طولانی‌مدت برای شما فرسایشی است و از نظر روحی روانی شما را می‌آزارد چون او با اینکه بسیار شفاف عمل می‌کنید باز هم ایراد می‌گیرد و بهانه‌ای دارد. شما مدام برای انجام هر کاری و قبل از گفتن هر کلامی انرژی صرف می‌کنید تا مبادا ایجاد سوءظن کنید اما می‌بینید که باز هم مورد سوال او و سوءظن‌اش واقع می‌شوید و این مساله باعث می‌شود در طولانی‌مدت به عنوان یکی از نزدیکان این فرد شکاک که در ارتباط مداوم با او هستید به شدت آسیب‌های روحی روانی ببینید. با اینکه از این همه تلاش برای اثبات خودتان و روشن کردن ذهن او خسته می‌شوید ولی حاصل این همه خستگی چیزی جز اتهامات رنگ و وارنگ و فرسایش اعصاب نیست.

در نتیجه اگر شما می‌خواهید برای طولانی‌مدت در کنار چنین فرد شکاکی زندگی کنید نباید نگرانی‌های او را آن‌طور که تمایل دارد پاسخ دهید چون شاید که در کوتاه‌مدت بتوانید شک او را رفع کنید اما همین‌ رفتار مطابق میل او نیز ایجاد کننده و زمینه‌ساز شک‌های دیگر برایش خواهد شد. راه‌حل این است که به او بگویید: «من هیچ تلاش خاصی نمی‌کنم که به تو ثابت کنم موردی وجود دارد یا نه، هر جور دل‌ات خواست برداشت کن. تو باید این مشکل خودت را حل کنی»

در حقیقت با تکنیک غرق‌سازی در همه چیزهایی که او را نگران می‌کند، وادارش می‌کنیم راجع به شک‌های خود خنثی شود و یا به درمانگر و متخصص مراجعه کند و از او کمک بگیرد. اگر تلاش کنید مدام بنا به دلخواه او عمل کنید، فقط در کوتاه‌مدت جواب می‌گیرید و پس از مدت زمانی نه تنها خودتان را نابود می‌کنید بلکه زمینه‌های شک جدید را در او ایجاد می‌کنید زیرا فرد شکاک مدام مورد هجوم افکار منفی است و از هر رفتاری استفاده می‌کند. سعی کنید با رفتارتان کاری کنید که به شدت احساس نیاز به یک درمانگر را پیدا کند و این وسواس فکری را درمان کند. اغلب در میان زوجین بحث شک همواره حول و حوش خیانت دور می‌زند. یک بیمار مبتلا به سوءظن ممکن است به همسرش بگوید: «چرا رفتی کنار برادرت؟ دست عمویت را طور خاصی فشردی و...» شاید حتی از اینکه شما در محیط کارتان، مثلا بانک در کنار چند همکار آقا می‌نشینید و یا مشتری‌ها از شما تشکر می‌کنند آشفته شود.

البته گاهی حق با اوست
    البته خوب است این توضیح را اضافه کنم، برخی از حساسیت‌ها و زمینه‌های شک‌برانگیز نباید توسط همسران ایجاد شود. به عنوان نمونه اگر همکار آقای شما هر شب با شما تماس می‌گیرد یا اس‌ام‌اس می‌دهد و همسرتان در این خصوص مشکوک می‌شود، باید به او حق بدهید. هیچ دلیلی ندارد مسایل کاری شما بر زندگی زناشویی‌تان و ساعات غیرکار، که مختص خانواده‌تان است سایه بیندازد. حواس‌تان به محدوده روابط کاری و خط‌قرمز‌ها باشد تا مبادا از روی ندانم‌کاری هم برای همسرتان و هم همکارتان سوءتفاهم ایجاد کنید. در این زمینه می‌توانید مشاوره بگیرید و در صورت نیاز از درمانگر برای درمان و وسواس فکری او کمک بخواهید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16234
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    9

ممنون از همگی دوستان برادرای عزیزم و خاهرای گلم
    منه دانشجو منه تحصیل کرده با سن بیست سال هنوز ک هنوزه اجازه تصمیم گرفتن برای خودمو ندارم چرا چون بنظر اونا فکرم کار نمیکنه و میخام کلک بزنم چن شب پیش بارون بود من دیر رسیدم خونه بخدا قسم روزگارمو سیاه کردن دیگه این ک گذاشتن منو بپات رفته به مادرم گفته ترافیک نبوده و من ب عمد دیر کردم مادرم گوشیمو ازم گرفت میگم شما رو بخدا برید پرینت بگیرید خیالتون راحت بشه روزی ی خط میش************ن مجبورم برم خط بخرم چرا چون شک دارن هییبییییچ مدرکی هم ندارن فقط شک بیخود روزگارمو تباه کرده دارم ب ته میرسم ب مولا تورو خدا ی راهی پیش و روم بزارید چرا خدا با این همه عظمت کمک نمیکنه مگه من چیکار کردم ک باید اینجوری بسوزم
    یعنی این زندگی منه؟ من متولد شدم ک بدبخت باشم ؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیزجان
    میدونی از هم پاشیدن اعتماد یه ثانیه وقت میبره
    و اعتماد سازی دوباره سالها زمان میبره و شاید بعد سالها هم اعتماد سازی انجام نشه
    خیلی هارو میشناسم که بدون اینکه خطا بکنن پدرو مادرشون بهشون شک دارن
    بنظرت وضع اونا بدتره نیست؟
    پدرو مادرو نمیشه تغییر داد
    بنظرم‌باید سعی کنی روی خودت نیاری و زندگیت رو بکنی
    اگر دنبالتن بزار باشن
    هداروشکر توبه کردی
    بزار همحا دنبالت باشن مهم نیست که..طلا که پاکه پاکه...
    تا ان شالله زمان ازدواحت برسه و مستقل بشی
    با غصه خوردن هیچی درست نمیشه عزیزجان

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیز.
    خانواده قطعا کار درستی نمیکنن چون این شیوه تربیتی درست نیست.
    اما شما میتونید به یه مشاوره حضوری برید تا با خانواده گرامی صحبت کنن.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیزجان
    میدونی از هم پاشیدن اعتماد یه ثانیه وقت میبره
    و اعتماد سازی دوباره سالها زمان میبره و شاید بعد سالها هم اعتماد سازی انجام نشه
    خیلی هارو میشناسم که بدون اینکه خطا بکنن پدرو مادرشون بهشون شک دارن
    بنظرت وضع اونا بدتره نیست؟
    پدرو مادرو نمیشه تغییر داد
    بنظرم‌باید سعی کنی روی خودت نیاری و زندگیت رو بکنی
    اگر دنبالتن بزار باشن
    هداروشکر توبه کردی
    بزار همحا دنبالت باشن مهم نیست که..طلا که پاکه پاکه...
    تا ان شالله زمان ازدواحت برسه و مستقل بشی
    با غصه خوردن هیچی درست نمیشه عزیزجان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد