نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: طلاق پدر و مادر

1697
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39914
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

طلاق پدر و مادر

من یه دختر ۱۵ ساله هستم که پدر مادرم در حال طلاق هستن طلاقشون به دلیل عدم تفاهم هستش و سر چیز های خیلی خیلی مسخره دعوا های بزرگ می کنن من رو خیلی دوست دارن و به خاطر من به مدت ۸ ماه در مدت زمان طلاق تو یه خونه زندگی کردن تا شاید مشکلاتشون رو حل کردن اختلاف های اونا خیلی شدید به صورتی که هر روز ۳ بار دعوا میکنن بعد ۸ ماه مادرم خسته شد و به خونه ی پدربزرگم رفت البته خونش جداست , برادر کوچیک تر از خودم که ۵ سالش است رو قانونی از پدرم گرفت و برد و من هم بعد از ۴۰ روز به دلیل وابستگیه زیاد به برادرم مادرم رو به عنوان سرپرست انتخاب کردم و الان همراه مادرم زندگی می کنم ولی مادرم اجازه ی ملاقات با پدرم رو نمیده و وقتی دلیل این کارش رو میپرسم مگه که پدر خوبی برای شما نیست اگه بود اخلاق خودش رو به خاطر شما تغییر میداد پدرم هم میگه که برای همیشه بیا کنار من خلاصه هر کدوم به فکر خودشونن و به ما فکر نمی کنن و فکر میکنن همه چی پول و می خوان نبودشون رو با پول پر کنن مثلا هر ماه یه تلفت همراه جدید میخرن و هر هفته ۳ الی ۴ ست لباس جدید می خرن و من از این همه توجهی که نسبت به من دارن خسته شدم حتی به جای این که با سرویس به مدرسه برم وبیام خودشون من رو میارن و میبرن وقتی که خونه ی دوستام میرم با من میان و وقتی می خوام بیرون برم یکی رو دنبالم میفرستن یا خودشون میان قبلا این جوری نبودن و من رو ازاد گذاشته بودن و هر کاری که دوست داشتم می کردم ولی حالا زندگی رو برای من سخت کردن مثلا می خوان بگن که دوسم دارن و براشون با ارزشم ولی حتی روز تولدم هم به دو جشن رفتم و دوستام دلیل دو جشن تولد برای من رو می پرسن و من نمی تونم جوابی برای سوالاتشون بدم خیلی از وضع خسته شدم فکر رفتن به یه خونه ی دیگه از سرم بیرون نمیره در فکر اینم که از خانوادم جدا بشم و یه خونه ی جدید بگیرم می دونم که پدر و مادرم مخالفتی نمیکنن چون هر چی بخوام برام فراهم میکنن ولی میدونم که هیچ راه فراری از اونا ندارم حتی اگه نتونن من رو کنار خودشون نگه دارن برام یه خونه ی جدید میخرن و یه خونه هم کنار خونه ی من میخرن و خودشون ساکن میشن تا چشمشون روی من باشه از یه طرف دیگه درس ها روم فشار میاره پدرم می خواد که مثل خودش متخصص مغذ و اعصاب بشم و مادرم هم میخواد که زنان زایما بشم مثل خودش و مایه ی افتخارشون بشم ولی من می خوام معلم بشم ولی باید به حرف یکیشون گوش بدم از الان برای من کلاس های خصوصی گرفتن تا که درس های دوازدهم رو بهم یاد بدن و من هم مجبورم تو همه ی کلاس ها شرکت کنم من از اینکه درس های چند سال بعد رو می خونم خسته میشم روز من از درس خوندن و خوابیدن و مدرسه تشکیل میشه که ینی همون درس خوندن
    کمکم کنید نمی تونم از مشاور های دیگه کمک بگیرم چون که به شان پدر و مادرم ضربه می خوره کل خانواده و مردم میگن که بخاطر طلاق پدر و مادرش افسرده شده و حرف های گوناگون پشت سرمون میگن.
    تو رو خدا راهنمایم کنید که چی کار کنم نمی تونم این زندگی رو تحمل کنم فکر خود کشی به سرم میزنه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : طلاق پدر و مادر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    قابل درک است که شرایط سختی را تحمل می کنید. پدرو مادر شما نیز می توانند برای زندگی خودشان تصمیم بگیرند هرچند که ممکن است گاهی تصمیماتشان اشتباه باشد . با طلاق آنها ممکن است نوعی سردرگمی برای شما ایجاد شود که کاملا طبیعی می باشد گاهی پدرو مادرها دیدگاه منفی خودشان را نسبت بهم به یکدیگر به شما نیز انتقال بدهند که بهتر است شما دیدگاههای منفی آنها را از احساسات خودتان دور کنید. سعی کنید در مورد احساساتتان نسبت به طلاق پدرو مادرتان و این فشارهای درسی و رشته ای که دوست دارید با مادر و پدرتان صحبت کنید البته در کمال آرامش و احترام چون آنها از نظر خودشان دارند درست ترین مسیر را برای پیشرفت شما اجرا می کنند و ممکن است نداند که این مسیر چه آسیبی برای شما ایجاد می کند. با توجه به اینکه آنها توجه زیادی به شما دارند امکان اینکه با مشاوره موافقت کنند زیاد است سعی کنید با توجه به اینکه افکار خودکشی نیز در ذهنتان می آید حداقل مشاوره تلفنی دریافت کنید و با کمک مشاوره مادر و پدرتان را وارد پروسه مشاوره کنید. خودکشی راحل هیچ مشکلی نمی باشد بهتر است برای مشکلاتتان در اول به صورت حضوری یا تلفنی با یک متخصص مشورت کنید بهتر است راحل های حل مسئله را آموزش ببینید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری در مشکلات داشته باشید شما در سن حساسی هستید و بسیاری از مسائل می تواند برای شما برداشت متفاوتی ایجاد کند.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۸۳
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد