نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: عدم اطمنان بعد از تکرار خیانت

3785
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36828
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم اطمنان بعد از تکرار خیانت

ما حدود 4 سال هست که ازدواج کردیم، خواهر همسرم با من دوست بود و باعث آشنایی شد.
    من همسرم هر دو 35 سال سن داریم هر دو شاغل هستیم با یک میزان تحصیلات و خانواد های مشابه به هم.
    زندگی در ظاهر همه چیزش خوبه دوتا زوج که بدون هیچ مشکلی با عشق و درآرامش زندگی می کنن
    اما اینها همه ظاهریه از نظر من و همه این داستان ها از روزی شروع شد که به طور انفاقی تو گوشی همسرم دیدم که با دوست های دختر سابقش در ارتباطه و حتی ان ها رو به خونه آورده و بعد از مدتی کشمکش این مسئله رو حل کردیم و قول داد که تکرار نمیشه همه اونها می دونن که متاهله و زندگیش رو دوست داره و نمی خواد بهم بخوره و هزارتا وعده و قول. چند ماهی گذشت متوجه شدم که با خانم دیگه ای ارتباط داره البته به طورغیر مستقیم خودش اومد و گفت که چنین اتفاقی افتاده و این مکالمات من با این خانمه. خانم ایکس با اینکه می تونست ایشون متاهله باز اصرار به ادامه رابطه داشت و حتی ابراز ناراحتی م یکرد که چرا زنت مانع ارتباط براقرار کردن ما شده. از اون به بعد من دیگه هیچ وقت نتونستم به همسرم اعتماد کنم بارها دیدم اون خانم بهش پیغام یمیده که و ایشون هم خیلی خوب جوابش رو میده به دفعات بهش تذکر دادم اما الان فقط انکار میکنه و میگه تو فکرت بیماره تو شکاکی درصورتی که من چیزی که می بینم رو میگم متن پیغام هاش رو پاک می کنه وقتی نیستم قرار میذاره وقتی ایناها رو میگم فقط انکار میکنه
    جوری شده که زندگی آروم ما شده پنهان کاری دروغ فریب دادن از طرف اون و تظاهر به اینکه همه چیز خوبه و من دارم این زندگ یقشنگ رو خراب می کنم و از طرف من بی اعتمادی و تنفر
    زندگیمون داره روز به روز سرد میشه من با اینهمه بی اعتمادی نمی تونم تظاهر به دوست داشتن بکنم در حالیکه اون خانم مدام لوندی می کنه و حرف های عاشقانه می زنه
    من نمی تونم دوستش داشته باشم دارم ازش متنفر میشم
    دنبال راه چاره می گردم برم بی کی بگم چطور بهش بفهمونم که به من نگه توهم زدم هیچیزی برای اثبات حرفهام جز پیام هایی که گاه بی گاه از دستش در میره و پاک نمیکنه ندارم
    نمی خام بدونه که دارم از طریق گوشیش مدام کنترلش می کنم

2. کاربران زیر از ریرا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم اطمنان بعد از تکرار خیانت

نقل قول نوشته اصلی توسط ریرا نمایش پست ها
    من همسرم هر دو 35 سال سن داریم هر دو شاغل هستیم با یک میزان تحصیلات و خانواد های مشابه به هم.
    زندگی در ظاهر همه چیزش خوبه دوتا زوج که بدون هیچ مشکلی با عشق و درآرامش زندگی می کنن
    اما اینها همه ظاهریه از نظر من و همه این داستان ها از روزی شروع شد که به طور انفاقی تو گوشی همسرم دیدم که با دوست های دختر سابقش در ارتباطه و حتی ان ها رو به خونه آورده و بعد از مدتی کشمکش این مسئله رو حل کردیم و قول داد که تکرار نمیشه همه اونها می دونن که متاهله و زندگیش رو دوست داره و نمی خواد بهم بخوره و هزارتا وعده و قول. چند ماهی گذشت متوجه شدم که با خانم دیگه ای ارتباط داره البته به طورغیر مستقیم خودش اومد و گفت که چنین اتفاقی افتاده و این مکالمات من با این خانمه. خانم ایکس با اینکه می تونست ایشون متاهله باز اصرار به ادامه رابطه داشت و حتی ابراز ناراحتی م یکرد که چرا زنت مانع ارتباط براقرار کردن ما شده. از اون به بعد من دیگه هیچ وقت نتونستم به همسرم اعتماد کنم بارها دیدم اون خانم بهش پیغام یمیده که و ایشون هم خیلی خوب جوابش رو میده به دفعات بهش تذکر دادم اما الان فقط انکار میکنه و میگه تو فکرت بیماره تو شکاکی درصورتی که من چیزی که می بینم رو میگم متن پیغام هاش رو پاک می کنه وقتی نیستم قرار میذاره وقتی ایناها رو میگم فقط انکار میکنه
    جوری شده که زندگی آروم ما شده پنهان کاری دروغ فریب دادن از طرف اون و تظاهر به اینکه همه چیز خوبه و من دارم این زندگ یقشنگ رو خراب می کنم و از طرف من بی اعتمادی و تنفر
    زندگیمون داره روز به روز سرد میشه من با اینهمه بی اعتمادی نمی تونم تظاهر به دوست داشتن بکنم در حالیکه اون خانم مدام لوندی می کنه و حرف های عاشقانه می زنه
    دنبال راه چاره می گردم برم بی کی بگم چطور بهش بفهمونم که به من نگه توهم زدم هیچیزی برای اثبات حرفهام جز پیام هایی که گاه بی گاه از دستش در میره و پاک نمیکنه ندارم
    شما چطور با پسری که قبلا دوست دختر داشته احساس ارامش میکنید تو زندگی؟

4. کاربران زیر از قیامت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36828
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    شما چطور با پسری که قبلا دوست دختر داشته احساس ارامش میکنید تو زندگی؟

آدمها هر کدوم گذشته ای دارن که مربوط به خودشونه و میتونن با توجه با شرایطون اون رو تجربه قرار بدن
    من نمیتونم باور کنم که تو این زمانه پسری پیدا بشه که با هیچ دختری دوست نبوده باشه و یا حتی به دختری فکر نکرده باشه این نوع تفکر کاملا ایدااله که نه در جامعه ما بلکه هیچ جای این دنیا پیدا نخواهد شد.
    خیلی آدمها هستند که قبل از ازدواجشون با کسی دوست بودن و این برای انتخاب بهتر کردن براشون تجربه بوده و زندگی گذشتشون رو وارد زندگی جدیدشون نمیکنند. این رو گفتم که از زهر نوشتنون کم کنم و بدونید که اگر احساس ارامش می کردم الان اونور میز نشسته بودم
    متاسفانه همسر بیماره ارتباط برقرار کردن با خانم هاست و نه نمی تونه بگه و این ارتباط رو عاطفی می کنه در حالیکه اگر می تونست فاصله بین روابط با خانم ها رو تشخیص بده و حد و حدود خودش رو مشخص کنه من مشکلی باهاش نداشتم

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

مطلب شما را خواندم عزیز و متاسفم ولی چون سوال کردید باید خدمتتان عرض کنم که اولا خیانت حتما عشق رو خواهد کشتکه شکی در آن نیست در هر مورد و هر کیسی!!

ولی در مورد شما و گفته های شما:

با توجه به سن و سالتون زمان زیادی برای مادر شدن ندارید نمیدانم فرزندی دارید و یا خیر؟ ولی با توجه به شرایط حتما فعلا باردارشدنتان غلطه!؟

لرای رفع هر گونه شیهه هر دو با هم پهلوی یکی از همکاران حاذق روانشناس ما در جهت دادن تست شخصیتی (من mmpi) رو سفارش میکنم جهت شناختن شخصیت هر دو و بعد اگر شما شخصیتی پارانوئیدی و شکاک رو نداشتید!! با توجه به واقعیتها و حقایق میتوانید هر دو تصمیمی درست و بر مبنای واقعیت رو بگیرید..

متاسفم و آرزوی بهترینها رو دارم

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

آدمها هر کدوم گذشته ای دارن که مربوط به خودشونه و میتونن با توجه با شرایطون اون رو تجربه قرار بدن
    من نمیتونم باور کنم که تو این زمانه پسری پیدا بشه که با هیچ دختری دوست نبوده باشه و یا حتی به دختری فکر نکرده باشه این نوع تفکر کاملا ایدااله که نه در جامعه ما بلکه هیچ جای این دنیا پیدا نخواهد شد.
    خیلی آدمها هستند که قبل از ازدواجشون با کسی دوست بودن و این برای انتخاب بهتر کردن براشون تجربه بوده و زندگی گذشتشون رو وارد زندگی جدیدشون نمیکنند. این رو گفتم که از زهر نوشتنون کم کنم و بدونید که اگر احساس ارامش می کردم الان اونور میز نشسته بودم
    متاسفانه همسر بیماره ارتباط برقرار کردن با خانم هاست و نه نمی تونه بگه و این ارتباط رو عاطفی می کنه در حالیکه اگر می تونست فاصله بین روابط با خانم ها رو تشخیص بده و حد و حدود خودش رو مشخص کنه من مشکلی باهاش نداشتم
    من چیزی رو به شما گفتم که شما از اونجا ضربه خوردین
    من یه پسرم که با هیچ دختری دوست نبودم
    و اینکه فکر کردن به دختر با دوستی با دختر اینا خیلی فرق داره
    فکرو همه میکنن اما دوستی خیر
    شوهر شما بیمار نیست
    شوهر شما دختر باز شده و بهش عادت کرده چیزی که یه معیار هست برای ازدواج
    ینی پسر هیز و سبک نباشه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

شوهر شما بیمار نیست
    ینی پسر هیز و سبک نباشه

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

دوست عزیز سلام

اول بگم که تو این سایت همه جور آدمی پیدا میشه و با توجه به اسم سایت مشخصه که نگیم اکثر افراد اما تعدادی از اونایی که میمونن مشکلاتی دارن که میخوان اینجا یا راه حل پیدا کنن یا با اذیت کردن دیگران خودشون رو تخلیه کنن...پس شما از حرفاشون ناراحت نشید

دوم اینکه دکتر شهرام راهنمایی کردن که امیدوارم بهتون کمک کنه

اما سوم از نظر خودم یه چن خطی رو میخوام براتون بنویسم که شاید بتونه راهگشا باشه

در مورد اینکه رفتار همسرتون اشتباه هست شکی نیست

اگه قضیه فقط شک کردن شما نباشه و واقعا این اتفاقات بیفته بهتره شما وقتی همون پیامایی که میگید از دستش در رفته رو میبینید یه عکس برای خودتون بگیرید که اثبات حرفاتون باشه...اینو نمیگم که خدایی نکرده فضولی کرده باشین یا بخواید ببرید نشون کسی بدید...نه اصلا! فقط اگه همسرتون گفت توهم زدید یه مدرک برا حرفاتون داشته باشید!

و اینکه باید ببینی چی باعث شده همسرتون به سمت اون خانم گرایش پیدا کنه؟

به رفتارای خودت دقت کن...علت این جاذبه و دافعه رو پیدا کن!

به این زودی همسرت و زندگیت رو تقدیم به شخص سوم نکن چون اونم قطعا همینو میخواد!

یه مدت برای حفظ زندگیت هم که شده با همسرت گرم بگیر و سعی کن به حرفش بیاری که علت این رفتاراش چیه...البته نه با جدل و بحث و دعوا...با آرامش و خونسردی زمینه ی درددل کردن رو براش فراهم کن ببین واقعا چی تو دلش هس

و در آخر اگه نمیخوای این کارا رو بکنی بهت پیشنهاد میکنم حتما مشاوره حضوری برو که البته یه فرد آگاه و باتجربه باشه

10. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

شوهر شما بیمار نیست
    ینی پسر هیز و سبک نباشه

من موندم تو چرا اینقدر جفنگ میگی؟؟؟

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام خانم به همسرتون بگید که واسه شما نامه بنویسه و دلایلشو بگه

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    من موندم تو چرا اینقدر جفنگ میگی؟؟؟
    برای امثالی چون تو که دوستی دختر و پسر رو درست میدونن حرف های من جفنگی بیش نیست

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    کجاش اشتباس
    بگو

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

برای امثالی چون تو که دوستی دختر و پسر رو درست میدونن حرف های من جفنگی بیش نیست

خداروشکر بچه ها هم منو میشناسن هم تورو

دوستان جوابی ندارید واسه آقای قیامت

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

کجاش اشتباس
    بگو
    لحنت و کلماتی که به کار میبری

و اینکه خودت رو برتر میدونی!!!!!!!!

همیشه این بحثو باید ایجاد کنی

اگه تو واقعا خوبی و آدم درستی هستی و خدا و بنده ی خدا ازت راضین راه درست رو به بقیه نشون بده نه اینکه بزنی تو سرشون که من خوبم و تو اشتباه کردی و چطور میتونی این همه اشتباه کنی وووووووووووووو

هروقت خودت از عیب و گناه بری شدی بعد از مردم ایراد بگیر.

اینجا سایت ایراد یابی نیست سایت مشاوره است....میشه متوجه بشی؟؟؟؟

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها

خداروشکر بچه ها هم منو میشناسن هم تورو

دوستان جوابی ندارید واسه آقای قیامت
    آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟!!؟؟!؟

18. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

لحنت و کلماتی که به کار میبری

و اینکه خودت رو برتر میدونی!!!!!!!!

همیشه این بحثو باید ایجاد کنی

اگه تو واقعا خوبی و آدم درستی هستی و خدا و بنده ی خدا ازت راضین راه درست رو به بقیه نشون بده نه اینکه بزنی تو سرشون که من خوبم و تو اشتباه کردی و چطور میتونی این همه اشتباه کنی وووووووووووووو

هروقت خودت از عیب و گناه بری شدی بعد از مردم ایراد بگیر.

اینجا سایت ایراد یابی نیست سایت مشاوره است....میشه متوجه بشی؟؟؟؟
    خب وقتی کسی اشتباه کرده نباید بگیم دلیل گرفتاریت اون اشتباه بوده؟

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خب وقتی کسی اشتباه کرده نباید بگیم دلیل گرفتاریت اون اشتباه بوده؟
    خودش میدونه که اومده مشاوره بگیره

و میتونیم هم به شکل بهتری بگیم

مثلا به جای اینکه بگیم تو چون دوست پسر / دوست دختر داشتی اینجوری شدی

میتونیم بگیم شناخت قبل از ازدواجتون کافی نبوده و احساسی عمل کردین!

بشین و بفرما و بتمرگ یه منظور دارن ولی مهمه کدومشو به کار ببریم

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

خودش میدونه که اومده مشاوره بگیره

و میتونیم هم به شکل بهتری بگیم

مثلا به جای اینکه بگیم تو چون دوست پسر / دوست دختر داشتی اینجوری شدی

میتونیم بگیم شناخت قبل از ازدواجتون کافی نبوده و احساسی عمل کردین!

بشین و بفرما و بتمرگ یه منظور دارن ولی مهمه کدومشو به کار ببریم
    خب منم همینو بگم فقط جمله بندیم مثل شما قشنگ نیست
    منظور از شناخت کافی ینه پسره دختر باز بوده و به عقده من پسری که دختر باز باشه خیی سخته بتونه بعد از ازدواج فقط با یک نفر ادامه بده

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خب منم همینو بگم فقط جمله بندیم مثل شما قشنگ نیست
    منظور از شناخت کافی ینه پسره دختر باز بوده و به عقده من پسری که دختر باز باشه خیی سخته بتونه بعد از ازدواج فقط با یک نفر ادامه بده
    اگه نمیتونی با کسی "خوب" حرف بزنی، مجبور نیستی چیزی بگی...سخته برات؟؟؟؟

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

به رفتارای خودت دقت کن...علت این جاذبه و دافعه رو پیدا کن!
    من نمیدونم چرا وقتی یه نفر خیانت می کنه بعضیها به طرف مقابلش میگن خودتو درست کن
    اگه اون آدم رفتار بدی هم داشته باشه شوهرش باید ازش می خواسته که اصلاح کنه نه اینکه خیانت کنه

خطاب به استارتر

اول بگم من پسرم و مجرد با توجه به این دیدگاهم رو بخونید

خیلی وقتها هم موضع ضعف داشتن طرف مقابل رو جری تر میکنه اگه می خواین به توصیه دوستان درمورد اصلاح کردن خود عمل کنین حواستون به این مطلب باشه

به کی می خواین اثبات کنین به نظرم اگه به خودتون اثبات شده کافیه و اینکه همسرتون زیر بار نمیره و همچنان به کارش ادامه میده که اوضاع خرابه

می تونین از پیامهاش عکس بگیرین
    می تونین پرینت تماس و پیامک بگیرین
    اگه ماجرا ادامه داره اثبات کردن عملی هست

در ضمن فقط جهت اطلاع تو این فروم دموکراسی نیم بندی پیاده میشه در نتیجه افراد خل و چل هم می تونن نظر بدن
    ویرایش توسط آرش67 : 10-08-2017 در ساعت 01:39 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

24. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

اگه نمیتونی با کسی "خوب" حرف بزنی، مجبور نیستی چیزی بگی...سخته برات؟؟؟؟
    حالا مثلا تو که خوب حرف زدی خیلی موثر بوده حرفات؟
    این خانوم بچه ایندشو باید طوری تربیت کنه که سراغ دوستی با نامحرم نره
    مطمئن باش فرزندان اینا از خودشون بدتر میشن و رابطه ازادتری دارن و اخرش هم چوبش رو میخورن
    وقتی شما دقیق نمیگی مشکل کارش کجا بوده این دلیل بر خوب حرف زدنت نیست

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

حالا مثلا تو که خوب حرف زدی خیلی موثر بوده حرفات؟
    این خانوم بچه ایندشو باید طوری تربیت کنه که سراغ دوستی با نامحرم نره
    مطمئن باش فرزندان اینا از خودشون بدتر میشن و رابطه ازادتری دارن و اخرش هم چوبش رو میخورن
    وقتی شما دقیق نمیگی مشکل کارش کجا بوده این دلیل بر خوب حرف زدنت نیست
    فک نمیکنم تربیت بچه های دیگران به من و شما ربطی داشته باشه

شما خیلی آگاهی به تربیت خودت برس

27. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

فک نمیکنم تربیت بچه های دیگران به من و شما ربطی داشته باشه

شما خیلی آگاهی به تربیت خودت برس
    ینی برات مهم نیست مردم افرادت چه سطح فکری دارن و چجوری بچه هاشون تربیت میکنن؟
    یکی بچشو بد تربیت کنه به راه بد بکشه برات مهم نیست؟
    اعصاب نزاشتی برام

28. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

ینی برات مهم نیست مردم افرادت چه سطح فکری دارن و چجوری بچه هاشون تربیت میکنن؟
    یکی بچشو بد تربیت کنه به راه بد بکشه برات مهم نیست؟
    اعصاب نزاشتی برام
    من نمیتونم رو تمام افراد و زندگیشون کنترل داشته باشم و در واقع به من هم ربطی نداره

میتونم راهنماییشون کنم و بهشون پیشنهاد بدم اما نمیتونم مجبور یا سرزنششون کنم

و این راهنمایی هم فقط در صورتی هست که خودشون درخواست کمک داشته باشن وگرنه اسمش میشه دخالت کردن

چون هرکس عقل و شعور داره و خودش انتخاب میکنه که چطور باشه... و مسلما جواب دخالت هم اینکه میگن به تو چه ربطی داره؟؟!!؟؟؟

بعد هم شما یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به مردم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد