نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: لجبازی همسر

1089
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38550
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

لجبازی همسر

با عرض سلام و وقت بخیر
    بنده دو سه سالی هست که با خانمی از اقوام ازدواج کردم
    خانواده ها کاملا همدیگه رومیشناسیم و همدیگه رو قبول داریم از همه نظر و میشه گفت از خیلی لحاظ در یک سطح هستیم
    خانواده خانمم ساکن شهرستان هستند و بعد از ازدواج در شهری که خانواده بنده ساکن هستند یعنی تهران زندگی میکنیم
    مشکل بنده اینه که خانمم سر کوچکترین مسائل باهام لج می‌کنه مخصوصا مسائلی که مربوط به خانوادم باشه
    هر بحثی پیش میاد ربطش میده به مادرم و خواهرم
    مادر بنده در روستا بزرگ شدن و یه مقدار هنوز اون فرهنگ قدیمیشون رو دارن و سر کوچکترین مسائلی خانمم شروع به انتقاد از رفتارهای مادرم می‌کنه در حالی که مادرم جز خدمت به ما کاری نمیکنه و خانمم رو خیلی هم دوست داره
    اگه از خانمم چیزی بخام سریع میگه چطور خواهر خودت اینکارو می‌کنه بهش گیر نمیدی ولی بمن گیر میدی
    هرچقدر توضیح میدم که تو همسرمی و جایگاهت با خواهرم و همچنین حدود اختیارات من در مورد تو و خواهرم یکسان نیست اصلا زیر بار نمیره
    در نتیجه با هم دعوامون میشه و در‌کوچکترین دعواها سریع باهام قهر می‌کنه
    وقتایی که میخایم بریم تفریح، مهمونی یا ... بهیچ وجه خانواده من حق ندارن بیان چون خانمم خوشش نمیاد و کلا در این مورد سر ناسازگاری داره و یه حساسیت بی مورد پیدا کرده
    از اونور تا الان مادرم و خواهرم در مورد همسرم کوچکترین ایرادی به من نگرفتن و رفتار خوبی تا جایی که تونستم باهاش داشتن
    خانمم ۲۳ سالشه و ذاتا فوق العاده مهربونه اما احساس میکنم یه حساسیت خیلی بی مورد در مورد مادرشوهر و خواهرشوهر داره ک منشإش نمی‌دونم کجاست
    این در حالیه که من فوق‌العاده به خانواده همسرم احترام میگذارم و باهاشون رفتار خوبی دارم و گاهی اوقات هم اگر ازشون ناراحت بشم بهیچ عنوان به روی خودم نمیارم و خیلی راحت میگذرم
    من دوست دارم خانمم و خانوادم همیشه باهم رابطه خوبی داشته باشند و هیچوقت هیچکدوم از طرف مقابل پیش من گلایه نکنه
    لطفاً راهنماییم کنید چکارهایی باید انجام بدم تا بتونم به این هدف برسم
    باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : لجبازی همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط Arrrrash نمایش پست ها
    با عرض سلام و وقت بخیر
    بنده دو سه سالی هست که با خانمی از اقوام ازدواج کردم
    خانواده ها کاملا همدیگه رومیشناسیم و همدیگه رو قبول داریم از همه نظر و میشه گفت از خیلی لحاظ در یک سطح هستیم
    خانواده خانمم ساکن شهرستان هستند و بعد از ازدواج در شهری که خانواده بنده ساکن هستند یعنی تهران زندگی میکنیم
    مشکل بنده اینه که خانمم سر کوچکترین مسائل باهام لج می‌کنه مخصوصا مسائلی که مربوط به خانوادم باشه
    هر بحثی پیش میاد ربطش میده به مادرم و خواهرم
    مادر بنده در روستا بزرگ شدن و یه مقدار هنوز اون فرهنگ قدیمیشون رو دارن و سر کوچکترین مسائلی خانمم شروع به انتقاد از رفتارهای مادرم می‌کنه در حالی که مادرم جز خدمت به ما کاری نمیکنه و خانمم رو خیلی هم دوست داره
    اگه از خانمم چیزی بخام سریع میگه چطور خواهر خودت اینکارو می‌کنه بهش گیر نمیدی ولی بمن گیر میدی
    هرچقدر توضیح میدم که تو همسرمی و جایگاهت با خواهرم و همچنین حدود اختیارات من در مورد تو و خواهرم یکسان نیست اصلا زیر بار نمیره
    در نتیجه با هم دعوامون میشه و در‌کوچکترین دعواها سریع باهام قهر می‌کنه
    وقتایی که میخایم بریم تفریح، مهمونی یا ... بهیچ وجه خانواده من حق ندارن بیان چون خانمم خوشش نمیاد و کلا در این مورد سر ناسازگاری داره و یه حساسیت بی مورد پیدا کرده
    از اونور تا الان مادرم و خواهرم در مورد همسرم کوچکترین ایرادی به من نگرفتن و رفتار خوبی تا جایی که تونستم باهاش داشتن
    خانمم ۲۳ سالشه و ذاتا فوق العاده مهربونه اما احساس میکنم یه حساسیت خیلی بی مورد در مورد مادرشوهر و خواهرشوهر داره ک منشإش نمی‌دونم کجاست
    این در حالیه که من فوق‌العاده به خانواده همسرم احترام میگذارم و باهاشون رفتار خوبی دارم و گاهی اوقات هم اگر ازشون ناراحت بشم بهیچ عنوان به روی خودم نمیارم و خیلی راحت میگذرم
    من دوست دارم خانمم و خانوادم همیشه باهم رابطه خوبی داشته باشند و هیچوقت هیچکدوم از طرف مقابل پیش من گلایه نکنه
    لطفاً راهنماییم کنید چکارهایی باید انجام بدم تا بتونم به این هدف برسم
    باتشکر

دوست عزیز چنین مسایلی رو باید با گفتگو حل و فصل کنید .
    اگر واقعا بین خانم شما و خانواده شما تنش باشه بهتره رابطه رو گسترش ندید .
    تا در زمانی که مناسب هست و تونستید شرایط رو مهیا کنید .
    شما باید ریشه این بدبینی رو اول پیدا کنید .
    بعد اصلاحش کنید و بعد برای بهبود روابط اقدام کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)