نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکلات اعتقادی با همسر

1512
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33709
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات اعتقادی با همسر

من هفت ساله ازدواج کردم وحاصل اون دوفرزند بوده از همسرم راضی ام واون هم مهربان وبه لحاظ اخلاقی بسیار عالی فقط یک موضوعه که من ازش ناراحتم وتوزندگی منو اذیت میکنه ودر برخی مواقع نیز تو روابط همدیگه تاثیر گذاره وباعث کدورت نیزمیشه ، مسائل اعتقادی تو زندگی مشتر************ هست. به طوریکه من با یک خانواده متدین ازدواج کردم قبل از ازدواج همسرم چادری و نسبت به مسائل اعتقادی خوب بود ولی الان به لحاظ پوشش ولباس مناسب نیست و کمتر رعایت میکنه ضمن اینکه کلا دیگه نمازم هم نمیخونه در درحالی که ما الان دوتا بچه داریم واینا از ما الگو میگیرن ومن دلم نمی خواد اینا هم اینطوری بشن ودوست دارم بچه های معتقدی بشن می خواستم راهنماییم کنین ممنون که وقت گذاشتین.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : مشکلات اعتقادی با همسر

سلام براشون صحبت کنین رو در رو با محبت و مستقیمو بی پرده
    اما نهایت یادتون باشه نباید تو صحبتاتون مجبورش کنید...باید بزارین دست خودش ولی شما هم با محبت نظر خودتونو بگین...
    مثلا همسر من وقتی میخواد من یکاریو و انجام بدم بهم دور از بقیه و در فضایی محبت آمیز میگه میخوام راجع به یه چیزی بات صحبت کنم بعد بم میگه من مطمئنم تو عاقلی برای همین نمیخوام فلان کارتو زیر سوال ببرم اما میدونی چقدر دوس دارم خانومم فلان کارو بکنه....همین و دیگه ادامه نمیده ..همین رفتارش باعث میشه من خوشحال بشم که خودم حق انتخاب دارم از طرفی برای خوشحالیش اون کارو انجام میدم...بعدم همسرم به گرمی ازم تشکر میکنه و میگه تو میتونستی این کارو انجام ندی ولی دادی به خاطر دوست داشتن من و من امروز بیشتر از همیشه به داشتن تو افتخار میکنم....این یه مثال بود شما هم می تونین از این روش استفاده کنید فقط یادتون باشه اگه یه درصد فکر کنه شما مجبورش می کنین این کارو نمیکنه
    ویرایش توسط مبینا1111111111 : 01-29-2017 در ساعت 03:02 PM

3. کاربران زیر از مبینا1111111111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط مبینا1111111111 نمایش پست ها
    سلام براشون صحبت کنین رو در رو با محبت و مستقیمو بی پرده
    اما نهایت یادتون باشه نباید تو صحبتاتون مجبورش کنید...باید بزارین دست خودش ولی شما هم با محبت نظر خودتونو بگین...
    مثلا همسر من وقتی میخواد من یکاریو و انجام بدم بهم دور از بقیه و در فضایی محبت آمیز میگه میخوام راجع به یه چیزی بات صحبت کنم بعد بم میگه من مطمئنم تو عاقلی برای همین نمیخوام فلان کارتو زیر سوال ببرم اما میدونی چقدر دوس دارم خانومم فلان کارو بکنه....همین و دیگه ادامه نمیده ..همین رفتارش باعث میشه من خوشحال بشم که خودم حق انتخاب دارم از طرفی برای خوشحالیش اون کارو انجام میدم...بعدم همسرم به گرمی ازم تشکر میکنه و میگه تو میتونستی این کارو انجام ندی ولی دادی به خاطر دوست داشتن من و من امروز بیشتر از همیشه به داشتن تو افتخار میکنم....این یه مثال بود شما هم می تونین از این روش استفاده کنید فقط یادتون باشه اگه یه درصد فکر کنه شما مجبورش می کنین این کارو نمیکنه

به هر حال خیلی از زوج ها بعد از ازدواج متوجه می شوند که برای حفظ هماهنگی و خوشبختی زندگی زناشوییشان باید با هم مصالحه کنند. اما برای خیلی از زوج ها بعضی از موضوعات دشوارتر از این است که بخواهند سر آن به تفاهم برسند.یکی از مسائلی که ممکن است بعد از ازدواج زوج ها سر آن به مشکل بخورند، تفاوت های مذهبی است. ازدواج هایی که در آن دو نفر با پیش زمینه های مذهبی متفاوت با هم ازدواج می کنند، این روزها خیلی متداول شده است. بااینکه اعتقادات مذهبی مسئله ای است که دو نفر قبل از ازدواج درمورد آن با هم بحث می کنند، اما دو طرف تصور می کنند هیچ چیز نمی تواند بر عشق آنها به هم غلبه کند. اما وقتی زندگی واقعی خود را به آنها نشان می دهد و خانواده ها باید تصمیم بگیرند فرزندانشان را با چه دین و مذهبی بزرگ کنند یا کدام مراسم مذهبی را جشن بگیرند و کدام را نگیرند، تفاوت های مذهبی به مشکلی بزرگ تبدیل می شود.
    اگر شما هم با همسرتان تفاوت مذهبی دارید، نکاتی که در این مقاله برایتان عنوان می کنیم می تواند کمکتان کند با تفاوت های مذهبی در ازدواجتان کنار بیایید:
    احترام گذاشتن به اعتقادات مذهبی همدیگر در ازدواج امری ضروری است. یادتان باشد که مذهب همسر شما بخش بسیار مهمی از زندگی اوست. با هم عهد ببندید که هیچوقت به اعتقادات و باورهای مذهبی هم بی احترامی نکنید و به عهدتان وفادار بمانید.
    با پیدا کردن وجه اشتراک بین باورهای مذهبی خودتان و همسرتان، می توانید با تفاوت های دینی هم کنار بیایید. مثلاً اگر در دین هر دو شما عید نوروز جشن گرفته می شود، پس تمرکز خودتان را روی این عید قرار دهید. به باورهایی که هر دو شما در مورد خدا دارید توجه کنید.
    حتی اگر مذهب شما با همسرتان فرق کند، باز هم باید سعی کنید اعتقادات او را بفهمید. با اینکار نه تنها می توانید در موقعیت های مختلف او را درک کرده و حمایتش کنید، بلکه آشنا شدن با باورهای همسرتان بینشی عمیق تر نسبت به همسرتان در شما ایجاد می کند و او را بهتر می فهمید. درمورد مذهبش از همسرتان سوال کنید و به هیچ وجه بحث و جنجال سر باورهای همدیگر راه نیندازید.
    زوج ها با تفاوت مذهبی باید قبل از بچه دار شدن تصمیم بگیرند که بچه هایشان را با چه دینی می خواهند بزرگ کنند. در این نقطه است که باید بیشتر با هم مصالحه کنید. از خودتان بپرسید که دوست دارید فرزندتان تا چه میزان مذهبی باشد. مطمئناً هر زوجی نظر متفاوتی خواهد داشت. بعضی ها دوست دارند فرزندشان را فقط با خدا آشنا کنند، بعضی دیگر دوست دارند او را با مباحث مذهبی دیگر هم آشنا کنند و خیلی ها هم به کل مسئله مذهب را برای فرزندشان نادیده می گیرند تا خود او بعدها تصمیم بگیرد که چه مذهبی برای خود اتخاذ کند.
    اگر فکر می کنید در مورد مسائل مذهبی هیچوقت با همسرتان به تفاهم نخواهید رسید، سعی کنید روی مسائل غیرمذهبی که هر دو شما از آن لذت می برید تمرکز کنید مثل سرگرمی های مختلف، ورزش یا فیلم. انجام دادن کارهایی که هر دو شما را خوشحال می کند کمکتان می کند حس اتحاد در ازدواجتان را بالاتر ببرید و دیگر وقتتان را صرف دعوا کردن سر مسائل مذهبی تلف نکنید.
    تفاوت های مذهبی در ازدواج می تواند مشکل ساز باشد، حتی در بادوام ترین و با عشق ترین ازدواج ها. اما با درک متفابل و مصالحه می توانید از بروز مشکل جلوگیری کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

انسان به هر چیزی که منع می شود بیشتر به انجام آن عمل حریص می شود به هیچ وجه عقاید خانمتون را نفی نکنید تا آنجا که می توانید با مهر و محبت نسبت به همسرتان رفتار کنید با اخلاق خوب و مهربانی همسرتان را شیفته خود کنید انسان با عملش و با رفتارش می تواند نظرات دیگران تغییر دهد همیشه گفتند که با وسلیه ای غیر زبان دیگران ارشاد کنید

7. 3 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)