نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل رابطه رفتاری من وهمسرم

1208
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل رابطه رفتاری من وهمسرم

باسلام
    دوسالی میشودازدواج کردم حدودچهارده ماهشوعقدبودیم بقیشوزندگی مشترک تواین دواکثرروزاکارمون به دعواوکتکاری رسیده دوران عقدکمتر کتککاری نداشت امابعدازداوج روزبه روزشدیدترشدوتنهادلیلشورفت ارهمسرم میدونم که آدم مغروروحق بجانبیه وزودازکوره درمیره علت عصبانیتشودوران سخت کودکیش میدونه وبه قول خودش دنبال ارامشه چندجلسه ای مشاوررفتیم امابعدبیرون امدن بجای اینکه فکراصلاح باشه میگه مشاورتورومقصردونست ازنظرمن ادم بی محبتوبی لطافتیه مخصوصاوقتی منوکتک میزنه اصلامعذرت خواهی نمیکنه وفحاشی میکنه منم اون لحظه بهش میگن ازت متنفرم بدترمیشه راستش خانواده من خیلی بهش خوبی کردن وتحت هرشرایطی حرمتشوگرفتن اما ادم ناسپاسیه همه رونادیده میگیره اماخانواده خوش,بااینکه بی احترامی بهشون نکردم اصلامهم نیست داره چه ب سرم میادحتاشیش ماهه دعوتم نکردم خیلی دارم داغون میشم بخاطربی احترامیاشون براپدرومادرم ناراحتم انقدازخودشون مایه گذاشتن براشوهرم وخانوادش الان همش نادیده گرفته شدمادرخیلی غصه میخوره بخاطراین آیندم اگه کاربه جدایی برسه اعتبارپدرم چی میشه من ازهمه نظرآدم ایده آلی هستم اماهمسرم همیشه ازم خرده میگیره ازخودم خانوادم منم دیگه طاقتم تمام شده خیلی وقتامیگم خانوادت برامون چه کردن که انقدناحق بخانوادم میگی وچون تحمل ایرادگرفتن ازخودشوخانوادش نداره کاربه دعوامیرسه همیشه بمن میگه تودروغگویی وناحق میگی اماحرفای خودشوحق میدونه انتظاراحترام زیادبرای خودشوخانوادش داره امابه من وخانوادم کوچیکترین احترامی نذاشته مقابل همچین ادمی بایدچه کرد؟خیلی عرصه بهم تنگ اومده ناامیدحق من وخانوادم نیست چکارکنم مقابل همچین ادمی که فکرمیکنه من رقیبشم آیادرست میشه راهکاری بمن بگیدتاشایدرفتاراین آدم عوض بشه بخدادیگه کم آوردم خیلی اذیتم خودش که فکرمیکنه خیلیم آدم خوبیه ازلحاظ مالی امامن محبت میخام احترام شخصیت نه همیشه استرس جواب خودمونده جواب داداشم یاهرکس دیگه خدایاناراحت نشه چون سریع تورفتارش نشان میده وممکنه ابروم بره خواهشاراهکاری بدیدباتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل رابطه رفتاری من وهمسرم

سلام
    عزیزم شما که دوران نامزدی اینقدر اختلاف داشتید چرا باز به رابطتون ادامه ددید در حالیکه این دوران برای شناخت و تصمیم برای ادامه یاعدم ادامه زندگی مشترک هست !
    بهرحال گذشته و حسرت خوردن فایده ای نداره .

در دعواهای زناشویی نمیشه گفت یکی از طرفین،همیشه مقصره !
    بلکه نوع کنتاک هردو و عدم شناخت درست همدیگر و عدم دانستن چگونگی روابط به شل صحیح در هر دو نفر باعث مشکلات و نارضایتی میشه.

پس تنها کاری که میتونه به شما کمک کنه مشاوره و یادگیری شیوه صحیح ارتباطه.

شما که دوست دارید به بهبود روابطتون وحل مشکلتون کمک کنید ; پس اول تغییر رو از خودتون شروع کنید .

با صبرو سکوت خود مانع ادامه دعوا بشین .
    در برابر حرفهای همسرتون سکوت کنید .
    از خانوادتون دفاع نکنید .بزارید هر چی میخواد بگه .
    باور کنید چند بار که بی تفاوت باشید ایشونم رفتارشون خاموش میشه و دیگه اون حرف هارو نمیزنن .

در برابر بد دهنی هاش مقاوم باشید و سکوت کنید .

سعی کنید و سعی کنید عصبانیش نکنید ..پیشگیری بهتراز درمانه .

وقتی عصبانی شد ازش فاصله بگیرید و خودتون رو به کاری مشغول کنید تا نسبت به حرفاش جبهه نگیرید .

ببینید عزیزم زن ; مظهر لطافت و ارامش و از همه مهمتر عشقه .
    پس اگر تو دعواهاتون شما هم پا به پاش پیش بریذ و جواب حرفاشو بدید فرقی با ایشون ندارید .

شما باید با ارامش خودتون گذشت و دوست داشتن رو وقتی سکوت میکنید بهش یاد بدی .

خیلی خیلی کارها هست که میتونیم بگیم انجام بدید و مطمینا نتیجه میگیرید ولی فعلا همش تو یه فرصت نمیشه گفت .

این رو هم بدونید شما بدون توجه به تغییر همسرتون باید رو خودتون کار کنید .

و همسرتون هم بخاطر اینکه مقدار خشونتشون بسیاربالاست باید به یک مشاور خبره جهت درمان و مظمینا ارام شدن اقدام کنن تا روان درمانی بشن.

و همین هم با کمک و همراهی شما نیاز داره تا صبور باشید و انتظار تغییر یک شبه ر نداشته باشید .

شما با زبون نرم و از در عشق و محبت وارد شدن میتونین ایشونو مجاب به رفتن نزد مشاور کنین .
    ولی قبلش حتما باید نظر ایشون در مورد شما با تغییری که در خودتون ایاد میکنین عوض شده باش و نسبت به شما نرم شده باشن تا زیر بار برن .

شما میتونید موفق باشید .

3. 3 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کاملاحرفاتونوقبول دارم من دوران عقدخیلی کوتاه میومدم چون دوسش داشتم فکرمیکردم اینجورتغییرمیکنه اماتوقعش بالارفت اره قبول دارم منم الان اعصابم ضعیف شده وجوابشومیدم واسترس پیداکردم درجوابش میگه توهی اینطوربودی صدبارمیگع بیاتغییرکنیم فرداش یادش میره خودش دنبال ارامشه امابه زبانامحبت کردن بلدنیست اماادمیه به درارمدت اهل تغییرمیخوام تغییرش بدم اول خودم بعداونوتمام راهکارای چاره سازونشونم بدیددکتراعصابم میرفت اماهمه میگفتن نروبرات بده اونم دیگه نمیره من دلم میخوادآرامسوبه زندگیم بعدپدرومادرم برگردونم پس هرراهی هست کمکم کنیدخودشم عقیدداره که فقط به حرفاش گوش بدم ولی همیشه غرمیزنه خب منم بالاخره اعصابم بهم میریزه میخوام خودموبهش ثابت کنم دیگه اذیتم نکنه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من هنوزمنتظرراهنمایی بیشترم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد