نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: نمیتونم شوهرمو دعوا کنم؟

958
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

نمیتونم شوهرمو دعوا کنم؟

سلام دوستان قدیمی
    اینقدر گرفتارم که نمیتونم زود زود به سایت سربزنم
    دوتامشکل دارم که واقعا داره داغونم میکنه
    اول اینکه چرا نمیتونم شوهرمو داعواکنم؟؟؟ هروقت هرکاری میکنه که من عصبانی میشم نمیتونم دعواش کنم خیلی وقتا شده تو خلوتم گریه کردم چون نتونستم حرفمو بهش بزنم اکثر اوقات وقتی پیشم نیست باخودم حرف میزنم جمله بندی میکنم که چی بگم یا چجوری سرصحبتو باز کنم چطوری دعواش کنم که بهش بررر نخوره ولی همینکه چشمم بهش میافته همه چی یادم میره و به یه لبخند میرم پیشش و قربون صدقه ش میرم!!! مثلا خیلی بدقوله و هیچ وقت سرساعت نمیرسه بارها و بارها شده تو اوج عصبانیت تو دلم هزار بد بیراه بهش گفتم که چرا دیرکرده ولی همینکه دیدمش با لبخندرفتم جلو و گفتم عزیزم کجابودی دلم برات شور زد و اونم کلی ذوق میکنه و یه جوری خودشو توجیح میکنه
    دوم اینکه تو عقد که بودیم باتوجه به شرایط بد اقتصادی یه ضرر خیلی داغون کرد و یه جورایی ورشکست شد هم خودش و دوتابرادر دیگه ش که باهم شریک بودن بعد از عروسی سعی کردم یکم تو خرج خونه کمک کنم تا بتونه خودشو جمع کنه ولی الان شرایط جوری شده انگار وظیفه منه همه خرج خونه به عهده من شده از پرداخت قبوض گرفته تا خرید سیب زمینی و پیاز و گوشت و ..... اون فقط اجاره خونه رو میده و قسط بانکشو تازه اونم چندباری از کسی قرضی گرفته
    شوهرم قبلا خودش صاحب مغازه بود ولی الان شاگرد شده و توی چندماهی که ازدواج کردیم 1ماه رفته سرکار و 2ماه بیکار بوده تاحالا 3-4جا رفته و هی اومده بیرون چون یا دوست نداشته یا شرایط جور نبوده و همش هم خیالش به من راحته که من هستم و میتونه از من کمک بگیره همون اوایل عروسیم یه مقدار پول داشتم و تو کشو گذاشته بودم بعد از چندوقت رفتم ازاون پول بردارم دیدم نیست ازش که پرسیدم گفت خیلی وقته ورشون داشته و خرج کرده این موضوع خیلی منو ناراحت کرد
    این مشکل مالی و اینکه نمیتونم دعواش کنم داره داغونم میکنه حتی شده به طلاق هم فکر کردم ولی میدونم چون دوستم داره و واقعا دوستم داره یه جوری خودمو اروم میکنم
    این ماه اعتصاب کردم و هیچی نخریدم خودشم میدونه که خسته شدم ولی واقعا دلم گرفته
    چکارکنم؟؟؟؟؟
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31863
    تشکـر
    44
    تشکر شده 75 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نمی تونم شوهرمو دعواکنم

سلام
    عجب دور و زمونه ای شده ها
    خواهر من زندگی اروم دارید
    مشکلت اینه که چرا نمیتونی دعواش کنی؟
    دعواش کنی که زندگیت خراب شه؟
    والا درسته میگن که از ماست که بر ماست
    درمورد حرف دومتون هم باید بگم که زن و شوهر مکمل هم هستن
    خودتون میگید کار نداره و درامدی هم نداره
    دوماه یا صد سال شما خرج کنید تا ایشون روی روال بیوفته زندگیش بده؟
    زندگیتون میگذره دیگه
    شما هنوز درک درستی از ازدواج ندارید
    ایشالا مشکلاتتون() حل بشن

3. کاربران زیر از mamadiiiiii بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31863
    تشکـر
    44
    تشکر شده 75 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

البته اینم بگم اگه بیخیال نشسته توی خونه و فقط میخوره و میخوابه اون فرق میکنه مسئلش
    یه شوک بهش وارد بشه خوبه تا به خودش بیاد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیز جون
    اول اینکه
    شوهرت فرزندت نیست که دعواش کنی پس این کلمه اصلا مناسب نیست
    دوما محبت خوبه اما بجاش
    وقتی وقت عصبانیت واکنش نشون نمیدی و قربون صدقه میری چطور توقع داری ایشون رفتارش رو اصلاح کنه ؟
    خوبه که وقتی ازش عصبانی هستی سکوت کنی ولی قهر نکنی صحبت کنی ولی قربون صدقه نری محبت نکنی
    و وقتی اروم شدی به شکل صحیح ازش انتقاد کنی
    شکل صحیح انتقاد:
    اول تعریف و گفتن ویژگی های همسر،و بعد احساست راجب کار اون

مثلا عزیزم تو خیلی خوب و مهربونی تو خیلی به من احترام میزاری ولی اون دفعه دیر سر قرارت با من حاضر شدی و من واقعا احساس ناراحتی کردم اگه برات مقدوره رو این قضیه کار کن
    ویرایش توسط حناء : 11-26-2016 در ساعت 01:56 PM

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

اگر خدای ناکرده مشکلاتی در زندگی زناشویی برای انسان پیش بیاید مخصوصا اگر این مشکل و خطا از ناحیه همسر انسان باشد

اولاً: تا جایی که مقدور است انسان باید چشم پوشی، عفو و گذشت نماید ثانیا: مشکلات را با ایجاد فضای محبت‏آمیز و گرم به صورت روشن،صریح و شفاف با همسرش در میان گذارد که این کار اگر در اولین فرصت مناسب صورت بگیرد بهتر است. فایده این کار آن است که اگر خطایی از هر کسی صادر شده باشد با این صحبت کردن در فضای آرام روشن میشود و بعد از روشن شدن مطلب باید سعی شود که آن مسأله دیگرتکرار نشود چرا که تکرار آن باعث از هم پاشیده شدن زندگی مشترک میشود. نکته‏ای که در خاتمه به آن اشاره میکنیم این است که به خاطر مسائل کوچک موقعیکه باعث اختلال در روند طبیعی زندگی شما نشود زندگی را برای خود و همسرتان تلخ نکنید و اعصاب خودتان و همسر گرامیتان را خراب ننمایید همانطور که بالا اشاره کردیم زندگی با عفوو گذشت شیرین‏تر میشود و نهایتا اینکه همسر گرامی شما به ادعای شما خیلی علاقه‏مند به شما میباشد شما میتوانید از حسن اعتماد ایشان نسبت به شما بهره برداری کنید و موارد اختلاف را با گفتگوی همراه با صداقت و در محیط گرم و صمیمی به بحث و بررسی دوستانه بپردازیدتا حل شود چرا که شاید اشتباه از خود شما و رفتار نامناسب شما باشد نه از همسر محترمتان و لذا به کلام و رفتار خود به طور مطلق نگاه نکنید. البته بهتر است در این باره به کتاب‏هایی که پیرامون اخلاق و شیوه همسرداری و رابطه زناشویی نگارش یافته‏اند مراجعه کنید، ولی به طور خلاصه چند نکته را متذکر میشویم. انشاءاللّه‏ در زندگی آتیه زیبای شما خالی از فایده نباشد.

1- به مسائل واقع‏بینانه بنگرید. اموری که در پیرامون شما و همسرتان میگذرد سعی بکنید آن چنان که در واقع است دریابید.

2- با حوادث اتفاق افتاده برخورد معقولانه داشته باشید. تا آن‏جا که میتوانید از تکیه بر امور حدسی و ظنی خودداری بکنید. با اهرم احساسات بهاستقبال مسائل نروید.3- طرز برخورد با همسرتان رفتار همدلانه باشد؛ یعنی در حل مسائل نوعی برخورد بکنید که او شما را عین خود بداند و تو را با خود همراه و هم‏مقصدببیند. به این نقطه برسد که شما او را درک کرده‏اید و یا در صدد درک فهم و شعور او هستید.

4- به همسرتان به چشم یک دوست و شریک واقعی زندگی بنگرید هم‏چنان که انسان سعی دارد دوستش را به سبب نوع رفتار و گفتار خود نرنجاند وهمیشه او را از خود راضی نگه دارد. در برخورد با همسر نیز باید رفتار این‏گونه باشد.5- به اموری که مربوط به همسرتان میباشد مثل جهیزیه، پدر و مادر، برادر و خواهر و فامیل و دوستان او به چشم احترام بنگرید. هرگونه که شما به اموروابسته به خودتان مینگرید همان نگرش را هم نسبت به امور وابسته به همسرتان داشته باشید.6- اگر میتوانید گاهی در کارهای خانه به همسرتان کمک کنید. مثلاً شستن ظرف‏ها، تمیز کردن خانه و نگه‏داری از بچه.

این به علت این است که اولاً خانم احساس نکند که اینها کارهایی است که از ناحیه مرد به گردن او گذاشته شده است. ثانیا: ایجاد فراغت بال برای همسر موجب آرامش وشادی و طراوت در زندگی میگردد.7- مشکلات را با ایجاد فضای محبت‏آمیز و گرم به صورت روشن، صریح، شفاف با همسرتان در میان بگذارید. در اولین فرصت این کار صورتبگیرد بهتر است
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نمیتونم شوهرمو دعوا کنم؟

ممنون از راهنمایی های شما دوستان
    اره من زندگی اروم و دوست داشتی دارم جوریکه واقعا همه حسرت زندگی ما رو دارن
    مشکل من اینه که نمیتونم احساسمو نسبت به کارش بهش بگم
    اون دوست عزیزی که گفتن شوهرت بچه ت نیست که دعواش کنی دقیقا برای من برعکس شده شوهرم شده بچم باید مواظبش باشم غذاش به موقع باشه خوابش به موقع باشه نمازش قضا نشه حتی شب 2-3بار از خواب بیدار میشم تا پتو بکشم روش یه وقت سرما نخوره و اون از این رفتار خیلی لذت میبره
    خیلی راحت کاراش رو توجیح میکنه و خیلی خیلی هم عصبیه همه اینارو انجام دادم که فقط کاری کنم عصبی نشه
    خوب منم ادمم احساس کمبود میکنم دلم میخواد حرفمو بهش بزنم به نظرم اون داره بدون اینکه بفهمه از این قضیه استفاده میکنه
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    شوهرم شده بچم باید مواظبش باشم غذاش به موقع باشه خوابش به موقع باشه نمازش قضا نشه حتی شب 2-3بار از خواب بیدار میشم تا پتو بکشم روش یه وقت سرما نخوره و اون از این رفتار خیلی لذت میبره
    خیلی راحت کاراش رو توجیح میکنه و خیلی خیلی هم عصبیه همه اینارو انجام دادم که فقط کاری کنم عصبی نشه
    خوب منم ادمم احساس کمبود میکنم دلم میخواد حرفمو بهش بزنم به نظرم اون داره بدون اینکه بفهمه از این قضیه استفاده میکنه

سلام
    این کارهایی که شما برای همسرتون انجام میدید خیلی هم خوبه ایرادش کجاست ؟
    اما در کنار رسیدگی به ایشون باید خواسته هاتون رو گوشزد کنید .
    شاید اصلا" همسر شما نمیدونند شما چه انتظاراتی دارید.
    ایشون علم غیب ندارند باید شما خواسته هاتون رو برای شوهرتون باز کنید
    حرفهای گفته نشده ،و انتظارات برآورده نشده تبدیل به خشم سرکوب شده میشه و یک جایی فوران میکنه زندگی شما خراب میشه.

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی های شما دوستان
    اره من زندگی اروم و دوست داشتی دارم جوریکه واقعا همه حسرت زندگی ما رو دارن
    مشکل من اینه که نمیتونم احساسمو نسبت به کارش بهش بگم
    اون دوست عزیزی که گفتن شوهرت بچه ت نیست که دعواش کنی دقیقا برای من برعکس شده شوهرم شده بچم باید مواظبش باشم غذاش به موقع باشه خوابش به موقع باشه نمازش قضا نشه حتی شب 2-3بار از خواب بیدار میشم تا پتو بکشم روش یه وقت سرما نخوره و اون از این رفتار خیلی لذت میبره
    سلام بهشت جانم

خوش اومدی دوباره

دلمون تنگیده بود برات...

عزیزم خیلی خوشحالم که زندگی آرومی داری.

راستش اصلا نباید به این فکر کنی که شوهرت رو چطور دعوا کنی! چون نباید دعوا کنی!

ولی اینکه تو دلت بذاری ناراحتی رو باعث میشه یهویی فوران کنه و مثه آتش فشان بریزه بیرون که اینجوری هم خوب نیست...

حقیقت اینکه تو خودت باعث این رفتارهای شوهرت شدی و یه جورایی مادری کردی براش نه همسری!

نمیدونم تاپیک سمیراه رو خوندی یا نه! ولی اگه نخوندی حتما یه سربهش بزن به اسم ( لطفا زن باشید )

رفتارت رو با شوهرت تصحیح کن اونم خود به خود میدونه چطور رفتار کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)