نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: کینه ای بودن همسرم

2160
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کینه ای بودن همسرم

سلام به همگی امیدوارم که حالتون خوب باشه..
    من با شوهرم یه مشکلی دارم میخواستم اگر امکانش هست راهنماییم کنید فقط لطفا اگه میشه از تجربیات خودتون یا راه حل کاربردی بگید نه اینکه از یه سایت دیگه کپی پیست کنید ممنونم..
    همسرم بسیار کینه ای هستش و این یه جورایی ارثی هم هست تو خانواده شون و با پدر و مادرم از زمان عروسی و نامزدی تا الان که سه سال میگذره به مشکل برخوردن و به هیچ وجه کوتاه نمیاد..واجازه رفت و آمد هم نمیده در ضمن از دو شهر مختلف هم هستیم من خودم یکی دو ماه یه بار با کلی اصرار و اوقات تلخی میرم..ولی چطور این مشکل رو حل کنم..نمیدونم چطور باید رفتار کنم که این ماجرا ختم بخیر بشه..خسته ام کرده با هر بحث کوچیکی تمام مشکلات زندگی رو از اول دوباره دوباره مرور میکنه..ممنون میشم راهنماییم کنید..

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : کینه ای بودن همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Setareh123450 نمایش پست ها
    من با شوهرم یه مشکلی دارم میخواستم اگر امکانش هست راهنماییم کنید فقط لطفا اگه میشه از تجربیات خودتون یا راه حل کاربردی بگید نه اینکه از یه سایت دیگه کپی پیست کنید ممنونم..
    همسرم بسیار کینه ای هستش و این یه جورایی ارثی هم هست تو خانواده شون و با پدر و مادرم از زمان عروسی و نامزدی تا الان که سه سال میگذره به مشکل برخوردن و به هیچ وجه کوتاه نمیاد..واجازه رفت و آمد هم نمیده در ضمن از دو شهر مختلف هم هستیم من خودم یکی دو ماه یه بار با کلی اصرار و اوقات تلخی میرم..ولی چطور این مشکل رو حل کنم..نمیدونم چطور باید رفتار کنم که این ماجرا ختم بخیر بشه..خسته ام کرده با هر بحث کوچیکی تمام مشکلات زندگی رو از اول دوباره دوباره مرور میکنه..ممنون میشم راهنماییم کنید..

بهترین راه حل اینه که از وساطت دوستان و افرادی استفاده کنید که شوهر شما رابطه خوبی باهاشون داره

در غیر اینصورت شما نمیتونید رفتار کسی رو که علاقه ای به تغییرش نداره رو عوض کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

مردا اصولا کینه ای تر از خانومهان بقول اقا فرخ یا باید از وساطت ریش سفیدا استفاده کنید
    یا به مرور زمان با صحبت حلش کنید میتونید پیشش بگید که مادرم دل تنگته و ازت تعریف میکنه و ازین حرفها تا دلش نرم شه اونم به نرمی
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    مردا اصولا کینه ای تر از خانومهان بقول اقا فرخ یا باید از وساطت ریش سفیدا استفاده کنید
    یا به مرور زمان با صحبت حلش کنید میتونید پیشش بگید که مادرم دل تنگته و ازت تعریف میکنه و ازین حرفها تا دلش نرم شه اونم به نرمی
    حرفتون درست ولی ریش سفیدی نیست که حرفش گوش کنه..حتی حرف پدر و مادر خودش رو هم گوش نمیده..میدونید از بچگی هر چیزی(هر چیزی) که خواسته باید براش تهیه میکردن یعنی حرف حرفه خودشه و بس..ولی سیاستی که راجع به دلتنگی و.. گفتین خوبه و البته بسیاررر زمان بر (شاید ده بیست سال )..:/

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

حرفتون درست ولی ریش سفیدی نیست که حرفش گوش کنه..حتی حرف پدر و مادر خودش رو هم گوش نمیده..میدونید از بچگی هر چیزی(هر چیزی) که خواسته باید براش تهیه میکردن یعنی حرف حرفه خودشه و بس..ولی سیاستی که راجع به دلتنگی و.. گفتین خوبه و البته بسیاررر زمان بر (شاید ده بیست سال )..:/

خب
    گلم نمیتونی تغییرش بدی نمیشه یه شبه معجزه بشه شما همسرت رو همینجوری که هست قبول کردی و بهش بله گفتی پس باید این روش سیاست زمان بر رو انجام بدی سخته ولی شدنیه صبور باش گلم اگه تو سختیهای زندگی صبور باشی به هدفت میرسی
    گاهی هم میتونی خودت غمگین نشون بدی البته تو شرایطی که با شوهرت مشکلی نداره و وقتی شوهرت گفت چرا غمگینی
    بهش بگو خیلی دوست داشتم دوتایی زن و شوهری بریم خونمون چون تو باعث افتخارمی و ازین حرفها
    کم کم نرم میشه محبت رو سنگم تاثیر میزاره چه برسه ادم
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درسته باید این روش رو بیشتر و بیشتر تمرین کنم..راستش به خاطر این رفتارش و حرفهای بدی که مدام پشت سر خانواده ام میگه یه جورایی منم تحریک شدم و تمایلم نسبت به این جور سیاست ها و تعریف و تمجیدها کمتر و کمتر شده..ممنونم

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

درسته باید این روش رو بیشتر و بیشتر تمرین کنم..راستش به خاطر این رفتارش و حرفهای بدی که مدام پشت سر خانواده ام میگه یه جورایی منم تحریک شدم و تمایلم نسبت به این جور سیاست ها و تعریف و تمجیدها کمتر و کمتر شده..ممنونم
    خواهش میکنم پس سیاست نداری یه تایپیک دیدم خیلی به من کمک کرد به شمام معرفی میکنمش تا سیاست های زنانه رو یاد بگیری
    یادت باشه همونطور که گفتی تربیت همسرت اینجوری بوده پس از دستش عصبانی نباش توقع نداشته باشه یه شبه کینشو بریزه دور
    تایپیک زیرو بخون

http://forum.moshaver.co/f124/%D9%84...C%D8%AF-30478/
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم پس سیاست نداری یه تایپیک دیدم خیلی به من کمک کرد به شمام معرفی میکنمش تا سیاست های زنانه رو یاد بگیری
    یادت باشه همونطور که گفتی تربیت همسرت اینجوری بوده پس از دستش عصبانی نباش توقع نداشته باشه یه شبه کینشو بریزه دور
    تایپیک زیرو بخون

http://forum.moshaver.co/f124/%D9%84...C%D8%AF-30478/
    ممنونم ولی میشه بگید وقتایی که داره پشت سر خانواده ام بد میگه چه عکس العملی باید نشون بدم؟..من واقعا ناراحت میشم به قول خودش نقطه ضعفم (یعنی خانواده ام) رو پیدا کرده چیکار باید بکنم..

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32486
    تشکـر
    58
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ببخشید... خیلی معذرت میخوام... خیلی خیلی ببخشید!
    خانوم شوهر شما ....
    سخته نمیگم نمیشه سخته
    براتون دعا میکنم شما هم مثل خواهر من...
    ویرایش توسط polis : 01-03-2017 در ساعت 12:01 PM

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط polis نمایش پست ها
    خیلی ببخشید... خیلی معذرت میخوام... خیلی خیلی ببخشید!
    خانوم شوهر شما دیوانس و به مشاوره و روانکاوی نیاز داره,
    شما گیر کرده اید و راه نجاتی ندارید, یا باید بسوزید یا بسازید...!
    شما مثله یه طعمه در دست اون هستید و هر جور رفتار کنید غلطه...!
    ببین کی بوده که شما میگید از دوران نامزدی مشکل داشتین حل نکردین
    سه سال گذشته خب رو هم دیگه اومده آجر به آجر دیوار شده
    سخته نمیگم نمیشه سخته
    براتون دعا میکنم شما هم مثل خواهر من...

چطور به خودتون اجازه میدید انگ دیوانگی به کسی بزنیدو انقدر قاطعانه قضاوت کنید.
    اددیت کنید این حرفهای شما اتیش این خانوم بدتر تند میکنه !!چیزی که من داشتم سعی میکردم ارومش کنم
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

ممنونم ولی میشه بگید وقتایی که داره پشت سر خانواده ام بد میگه چه عکس العملی باید نشون بدم؟..من واقعا ناراحت میشم به قول خودش نقطه ضعفم (یعنی خانواده ام) رو پیدا کرده چیکار باید بکنم..

وقتی پشتشون بد میگن لازم نیست طرف شوهرت یا خانوادتو بگیری
    کافیه فقط همدردی کنی
    مثلا میگه مادرت به من اون جمله روگفت حرفش خیلی زشت بود
    کافیه بگی خیلی ناراحت شدی اره ؟
    سعی کن احساسشو درک کنی و همدلی کنی و اصلا طرف کسی رو نگیری
    یا مثلا بگه پدرت فلان کارو کرد ازش بدم اومد
    کافیه بگی تنها بودی اون لحظه ؟ چی جوابشو دادی؟حتما برات سخت بوده نه ؟ بعدشم بری سراغ قربون صدقه بگی خب منکه عاشقتم
    منکه پشتتم بگو چطوری ارومت کنم ؟؟؟

کار راحتیه فقط بی طرف باش
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32486
    تشکـر
    58
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

چطور به خودتون اجازه میدید انگ دیوانگی به کسی بزنیدو انقدر قاطعانه قضاوت کنید.
    اددیت کنید این حرفهای شما اتیش این خانوم بدتر تند میکنه !!چیزی که من داشتم سعی میکردم ارومش کنم
    چی میگی آخه بابا
    کجاش رو ادیت کنم آخه
    چه بدبختی گیر کردیما!!!
    میگه من داشتم درستش میکردم... همش وعده, وعید !!! امید واهی...
    من نمیدونم حصوله خوندن تک تک پستهای شما رو در این باره ندارم که قضاوت کنم که چی شده چی نشده
    من پست اول رو خوندم یه راست رفتم سره اصل مطلب, حرفم رو زدم, قبول دارم یمقدار تند رفتم... ولی هیچی بابا اصلا من بدم تو خوب

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام

شما یه راه بیشتر ندارید
    لپ کلام
    بخاطر جنسیتتون و اینکه انعطااف پذیری بیشتر و قلب رئوف تری خدا بهتون بخشیده ، از این قابلیت برای نجات زندگیتون و کش پیدا نکردن یک سری مسایل بیهوده از گذشته به اینده زندگی مشترکتون ، استفاده کنید !!!!

و شیوه اش:

سکوت در مقابل بدگویی های ایشون.... من اون لحظه کر هستم و هییییچ چیزی نشنیدم.
    نشنیدم.......= پس روترش کردن و دفاع و تلافی و ... و اخم و هیچی در کار نیست!!!
    و
    برای مدتی بیخیال خانواده شدن !!!!!!!
    همه کس من و پناه و ماوای من همسرم هست و بس !!!!
    بسیار سخته = ولی به ایشون احساس تعلق خاطر و مهم بودن میده .

با معجزه سکوت و معجزه عدم درخواست = قول میدم در مدتی نه چندان طولانی به هدفتون برسین.

پ.ن: اینکار اصلا باج دادن به همسر و رساندن به خواسته هاش نیست !
    اینکار استفاده از سکوت و ملایمت زنانه برای رام و ارام کردن خشم درون همسر و احساس اینکه هیچ کس و چیزی در زندکی مشترکش برای همسرش مهمتر از اون نیست ، ه ...
    به این صورت اون اتش درونش خاموش میشه و زخم ها و کینه های دلش التیام پیدا میکنه .

و همه اینها باید با همون دو تا ترفند بصورت غیر مستقیم انجام بشه .
    صحبت و توضیح دادن هم ممنوع .فقط عمل

موفق باشید.

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    این موضوع ناراحت کننده ای هست ولی ان شاالله با راه حل درست حل میشه
    به نظر من اول باید ریشه یابی کنین موضوع رو که مشکلشون چی هست دقیقا و بعد آروم آروم سعی کنین تو یه بازه زمانی ازش بخواین ببخشه
    والدین همسر هم مثل والدین خود آدم قابل احترام و ستایشن سعی کنین اون موضوعاتی که باعث دلخوریشون شده رو از بین ببرین و از طرف دیگه از والدینتون بخواین ازشون دلجویی کنن در صورت امکان البته
    دوم راه نفوذ توی همسرتون رو در این مورد که انقدر سرسخت هستن پیدا کنید
    به هرحال هر کسی راه نفوذی داره
    این جور وقتا یکی با پادرمیونی یه بزرگتر کوتاه میاد
    یکی به خاطر دل همسر و خونواده اش
    یکی با حرف زدن با بقیه و نظر خواهی میبخشه و ...
    سعی کنین این راه رو پیدا کنین و بعد عملیش کنین
    خانوما احساسی هستن
    از این وضعیت که هستین بهشون نشون بدین که ندیدن والدینتون چقدر اذیتتون میکنه به هرحال ایشون هم خودشون خونواده دارن دلشون بالاخره به رحم میاد
    امیدوارم از پسش بر بیاین
    خانوم ها قدرتشون زیاده شما میتونین...
    سربلند و خوشبخت باشین.

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33284
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    سلام

شما یه راه بیشتر ندارید
    لپ کلام
    بخاطر جنسیتتون و اینکه انعطااف پذیری بیشتر و قلب رئوف تری خدا بهتون بخشیده ، از این قابلیت برای نجات زندگیتون و کش پیدا نکردن یک سری مسایل بیهوده از گذشته به اینده زندگی مشترکتون ، استفاده کنید !!!!

و شیوه اش:

سکوت در مقابل بدگویی های ایشون.... من اون لحظه کر هستم و هییییچ چیزی نشنیدم.
    نشنیدم.......= پس روترش کردن و دفاع و تلافی و ... و اخم و هیچی در کار نیست!!!
    و
    برای مدتی بیخیال خانواده شدن !!!!!!!
    همه کس من و پناه و ماوای من همسرم هست و بس !!!!
    بسیار سخته = ولی به ایشون احساس تعلق خاطر و مهم بودن میده .

با معجزه سکوت و معجزه عدم درخواست = قول میدم در مدتی نه چندان طولانی به هدفتون برسین.

پ.ن: اینکار اصلا باج دادن به همسر و رساندن به خواسته هاش نیست !
    اینکار استفاده از سکوت و ملایمت زنانه برای رام و ارام کردن خشم درون همسر و احساس اینکه هیچ کس و چیزی در زندکی مشترکش برای همسرش مهمتر از اون نیست ، ه ...
    به این صورت اون اتش درونش خاموش میشه و زخم ها و کینه های دلش التیام پیدا میکنه .

و همه اینها باید با همون دو تا ترفند بصورت غیر مستقیم انجام بشه .
    صحبت و توضیح دادن هم ممنوع .فقط عمل

موفق باشید.
    من به خاطر این موضوع افسردگی شدید گرفتم موقعی که من داشتم انتخاب میکردم ایشون به من قول دادن که هر وقت خواستم میتونم پیش خانواده ام برم و حتی ما خواستیم جز شروط ازدواج قید کنیم ولی اجازه نداد که من قول دادم و پای حرفم هستم..از زمان ازدواجم تا الان روی خوش ندیدم من فقط یکی از اخلاق های بدش رو گفتم هر خرابکاری که تو خانواده اش از دعوا و خاله زنک بازی گرفته تا تصمیمات اشتباهی که میگیره میندازه گردن من..و با هیچکدوم از اعضای خانواده اش به جز پدر و مادرش رابطه ی خوبی ندارم..چون آقا بهم زده اونها هم از چشم من میبینن..بگذریم از اینکه از تمام تفریحات و هدف های خودم تو زندگی مجردی گذشتم که آقا پیشرفت کنن..این ازدواج جز گرفتن آرامش از من ثمره ی دیگه ای نداشت و از طرفی من به خاطر پدر و مادرم و ترس از آینده ی نامعلوم بعد از طلاق و امید به درست شدن همچین آدمی دارم زندگی میکنم ولی مثل مرده ی متحرک میمونم که تمام انرژیش رو گرفتن و دیگه هیچ جونی واسم نمونده..

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Setareh12345 نمایش پست ها
    من به خاطر این موضوع افسردگی شدید گرفتم موقعی که من داشتم انتخاب میکردم ایشون به من قول دادن که هر وقت خواستم میتونم پیش خانواده ام برم و حتی ما خواستیم جز شروط ازدواج قید کنیم ولی اجازه نداد که من قول دادم و پای حرفم هستم..از زمان ازدواجم تا الان روی خوش ندیدم من فقط یکی از اخلاق های بدش رو گفتم هر خرابکاری که تو خانواده اش از دعوا و خاله زنک بازی گرفته تا تصمیمات اشتباهی که میگیره میندازه گردن من..و با هیچکدوم از اعضای خانواده اش به جز پدر و مادرش رابطه ی خوبی ندارم..چون آقا بهم زده اونها هم از چشم من میبینن..بگذریم از اینکه از تمام تفریحات و هدف های خودم تو زندگی مجردی گذشتم که آقا پیشرفت کنن..این ازدواج جز گرفتن آرامش از من ثمره ی دیگه ای نداشت و از طرفی من به خاطر پدر و مادرم و ترس از آینده ی نامعلوم بعد از طلاق و امید به درست شدن همچین آدمی دارم زندگی میکنم ولی مثل مرده ی متحرک میمونم که تمام انرژیش رو گرفتن و دیگه هیچ جونی واسم نمونده..

ببین عزیز،اون سوال اولت که جوابشو دادم چکار کنی یه بحثه
    و
    این صحبتی که میگی از زندگیت همسرت ناراضی هستی و داری تحمل میکنی یه بحث !

شما باید یه تصمیم اساسی بگیری ..اگر شرایط جدایی داری که باید در موردش قبلش حتما مشاوره بری و تصمیم راحتی نیست که بخوای براش عجله کنی و مراحل خاص خودش رو داره و فقط با نیت خیر بسم الله میگی و میری جلو !!!

ولی اگر شرایطش رو نداری و فکرشم نمیتون بکنی پس بسم الله بگو و زندگیتو بساز !
    دست از آه و ناله کردن و نارضایتی بردار و با خودت کنار بیا که این زندگیمه این همسرمه این مادرشه این خانوادشه و ....
    بگو همه همینن که هستن .... من نمیتونم عوضشون کنم یا پسشون بدم....
    ولی "من" میتونم اینی که هستم نباشم!

من میتونم خودمو و زندگیمو و روابطمو بسازم...
    همسر من از یک شیر پرخاشگر و از یک ببر درنده تر نیست که هست؟؟؟

چطور ما ادم ها اگر بخوایم میتونیم این حیوانات درنده و وحشی رو رام کنیم ....

اونوقت نتونیم همجنس خودمون رو که هزار برابر عاطفی تر و دارای عقل و شعوره رام و شیفته خودمون کنیم؟؟؟؟

دو تا خط موازی هیچوق به هم نمیرسن!

شما اونی باش که خم میشه تا به عشقش برسه.
    بخاطر زندگیت و ارامش خودت باید خودتو تغییر بدی ...
    نگرشت رو افکارت رو ناله هاتو گله هاتو همه رو بریز تو سطل زباله و از نو شروع کن.

دیگران رو رها کن ....
    حتی خانوادتو
    اول از همه باید زندگی مشترک خودت رو بسازی ...
    رابطه زناشویی خودتو و احساس مابین خودتونو بساز ...
    باید به جایی برسین که قلبا عاشق هم باشین نه فقط وقت خوبی و خوشی.

تمرکزتونو روی روابطتون بزارین و نهایت سرنرمی رو در برابر همسرت داشته باش.

حتما حتما کتاب های کاملی رو هم در این خصوص مطالعه کن.
    وقت تنگه !!!!اونقدر تنگه که از یه جایی باید این روابط و احساسات مسموم رو جلوش رو گرفت و نزاشت بال و پر بگیرن.

پس بسم الله

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد