نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: آرامش ذهني

1154
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2842
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

آرامش ذهني

سلام

اين روزا خيلي دلم گرفته- فقط هم با خدا راز و نياز كردم چون اون ميدونه من چمه.
    نميدونم فقط خواستم درد دلي كنم كه اومدم اينجا

دختر مجرديم و 30 ساله - هيچ نور اميدي تو دلم نيست نه توي تحصيلات نه براي ازدواج (ارشد دارم)

مدتي بود كه به يكي علاقمند شدم و دوست داشتم كه خدا يكي مثل اون يا خود اون رو نصيبم كنه - چون خيلي خوب بود و هموني بود كه من آرزو دارم.
    (شايد خنده دار باشه : من دعا ميكردم كه اون شخصي كه بهش علاقه دارم نصيب من بشه يا اينكه حداقل قبل از من ازدواج نكنه!چون واقعا نميتونستم تحمل كنم كه كسي ديگه رو انتخاب كرده... ولي اون ازدواج كرده و من مدام تو فكرشم... )
    ميدونم كه شايد صلاحم نبوده و ... ولي اونقدر نااميدم كه از خدا گله ميكنم!! و مدام دعا ميكنم كه هر چه زودتر منم ازدواج كنم....

يعني واقعا به نظر شما خدا ميخواد كه بنده اش اينجوري عذاب بكشه؟؟ من كه براي ازدواج دنبال چيز غيرمعمول نبودم و ميخوام كه فرد مورد نظرم خدايي باشه ...
    هيچ شور و نشاطي ندارم - با توجه به اينكه يكي از اعضاي خانواده رو هم از دست دادم خيلي آدم غمگيني شدم - خودم رو با كلاس مشغول ميكنم ولي فكرم يه لحظه هم آرامش نداره.

دلم يه شادي خيلي بزرگ ميخواد يه موفقيت ...

برام دعا كنين براي همه دختر پسراي دم بخت دعا كنين كه خوشبخت بشن و زودتر ازدواج كنن.

خدايا يه لحظه هم نذار ازت دور بشيم

2. کاربران زیر از دل گرفته بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : آرامش ذهني

ایشا لا درست میشه

کمی به خودت برس

4. کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2842
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mronaldo نمایش پست ها
    ایشا لا درست میشه

کمی به خودت برس

به خودم برسم ؟!!!
    ویرایش توسط دل گرفته : 03-14-2014 در ساعت 03:55 PM

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط دل گرفته نمایش پست ها
    سلام

دختر مجرديم و 30 ساله - هيچ نور اميدي تو دلم نيست نه توي تحصيلات نه براي ازدواج (ارشد دارم)

مدتي بود كه به يكي علاقمند شدم و دوست داشتم كه خدا يكي مثل اون يا خود اون رو نصيبم كنه - چون خيلي خوب بود و هموني بود كه من آرزو دارم.
    (شايد خنده دار باشه : من دعا ميكردم كه اون شخصي كه بهش علاقه دارم نصيب من بشه يا اينكه حداقل قبل از من ازدواج نكنه!چون واقعا نميتونستم تحمل كنم كه كسي ديگه رو انتخاب كرده... ولي اون ازدواج كرده و من مدام تو فكرشم... )
    ميدونم كه شايد صلاحم نبوده و ... ولي اونقدر نااميدم كه از خدا گله ميكنم!! و مدام دعا ميكنم كه هر چه زودتر منم ازدواج كنم....

يعني واقعا به نظر شما خدا ميخواد كه بنده اش اينجوري عذاب بكشه؟؟ من كه براي ازدواج دنبال چيز غيرمعمول نبودم و ميخوام كه فرد مورد نظرم خدايي باشه ...
    هيچ شور و نشاطي ندارم - با توجه به اينكه يكي از اعضاي خانواده رو هم از دست دادم خيلي آدم غمگيني شدم - خودم رو با كلاس مشغول ميكنم ولي فكرم يه لحظه هم آرامش نداره.

برام دعا كنين براي همه دختر پسراي دم بخت دعا كنين كه خوشبخت بشن و زودتر ازدواج كنن.

سلام دوست عزیز
    بنظرم احساس نگرانی شما طبیعیه اما باید سعی کنید خودتون روانقدر سخت و آزار دهنده درگیر این نگرانی نکنید.

ازدواج تنها میتونه یک جنبه از زندگی شما باشه.

نباید از این موضوع سدی ساخت مانع رسیدگی به جنبه های دیگه.

اگرچه این مطلبی هست که تاحد زیادی اتفاق افتادن یا نیفتادن و یا کیفیت و زمانش تا حد زیادی تحت اختیار شخص هست اما بنظرم بعضی از دختر خانمها با وجود علاقمندی بازدواج و حتی با وجود آمادگی و شرایط مناسبشون از مسائل مهمی غافل میشن که فکر میکنم شناخته شدن و یا دیده شدن در اجتماعات مناسبشون هست .

در صورت در نظر گرفتن معیارهای صحیح و معقول ٬ فکر میکنم قرار گرفتن در معرض معاشرتهای مناسب باین دسته از دخترای مجرد کمک کننده باشه.

پس بنظرم باید در حالیکه تسلیم مطلق در برابر خواست پروردگار هستیم ٬ هرگز از حرکت نایستیم. چون قضای الهی با قدر الهی فرق داره . قدر الهی تغییر ناپذیر هست اما قضای الهی بوسیله بندگان و البته همچنان به خواست پروردگار قابلیت تغییر داره.( مثلا با دعا ٬ فراهم کردن شرایط و ...)

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

7. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2842
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بر شما دوست گرامي
    ممنون بابت پاسختون

بله حرف شما صحيحه و قبول دارم.
    ولي گاهي به خودم ميگم اگه خدا نخواد كه يكي ازدواج كنه چي؟؟؟؟ شايد اينجوري ميخواد امتحانش كنه شايد داره تاوان گناهي رو شايد ميده!!!!! و خيلي فكراي ديگه و اين اذيتم ميكنه.

البته ميدونم كه نبايد فكر و ذهن رو به اين مسائل مشغول كرد و صد البته بيكاري تشديد كننده اين فكرها هست ولي به هر حال اين مشكل من و خيلي از جوونهاي ديگه اي هست كه دورو بر خودم هم زيادن!!

9. کاربران زیر از دل گرفته بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    میزان امتیاز
    11

خواهش میکنم دوست خوبم
    حتی اگر اینطور باشه در صورتیکه شخصی هدف زندگی و بندگی رو درک کرده باشه هرگز نباید بخودش غصه راه بده.

امام صادق (ع) فرموده اند: هر کس از خدا خیر بخواهد و به آنچه خدا خواسته راضی باشد ، خداوند حتما برای او خیر خواهد خواست.

از نشانه های شخص متوکل این هست که هرگز نگران آنچه در آینده ممکنه اتفاق بفتته نیست. حضرت علی (ع) فرموده اند : بیمی ندارم وقتی صبحگاه برمیخیزم فقیر شده باشم یا غنی یا بیمار یا تنومند زیرا که خداوند میفرمایند: بنده مؤمن را به هر سو بگردانم برایش خیر است پس باید به خواست من راضی باشد و بر شدایدم صبر کند.
    ونیز خداوند در قرآن وعده داده است که بزودی پاداش صابران را خواهد داد.
    وعده خدا هم که حق هست.
    پس جای نگرانی نمیمونه...

شب بخیر.

امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...

11. 2 کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2153
    تشکـر
    0
    تشکر شده 47 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    11

منم یه فامیل نزدیک دارم دختر خیلی خوب و خوشگلیه خیلی مناسبه واسه ازدواج ولی باباش هرزه یه انگشت نمایه هیچکس سراغ دخترش نمیاد واسه باباش حالا هی حدیث بگو باران باران!!
    خانم دل گرفته سعی کن تو زمینه شغلی پیشرفت کنی صبر کن ببین چی میشه؟شاید پیدا کردن یه شغل باعث ازدواجت بشه

13. 2 کاربران زیر از zero بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط دل گرفته نمایش پست ها
    سلام

خیلی عالیه که تو این شرایط هم .با خدایی . و خیلی بهش ایمن داری و ازش کمک میخوای .مطمن باش جوابشو خوب بهت میده .
    خیلی از جوونا هستن که وقتی به مشکلی بر میخورن .تازه یاد خدا میوفتن و وقتی هم مشکلشون حل نشد . میگن خدا نخواست و از خدا گله میکنن و بعد تا مشکل بعدیشون طرف خداهم نمیرن .

مطمن باش یه جای خوب .تو یه شرایط خوب .توجایی که انتظارشو نداری .بهترین ها نصیبت میشه .

خیلی خوبه اینقدر ایمانت قویه .

ایشالا هرچی زودتر مشکل هرچی جووونه حل بشه .خصوصا شما

15. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

من احساس کردم از لحاظ مشکل ظاهری شما تا الان مجرد موندین ؟

خوب شما اصل مشکلتون رو بفرمایید که چرا خواستگار ندارید خودتون فکر میکنید برای چی هست ؟

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2626
    تشکـر
    163
    تشکر شده 106 بار در 74 پست
    میزان امتیاز
    11

توی سایت سر فصل دانستنی های روان پزشکیقسمت مشاوره ازدواج و خانواده , مطالبی هست که فکر میکنم به دردتون بخوره .برای مثال یک مطلب هست به نام چگونه همسری مناسب خود پیدا کنید و ​روشهای برای اینکه زودتر متاهل شوید

18. کاربران زیر از elisa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2053
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست خوبم
    نوشته ات رو خوندم.شما تنها نیستی.مشکل شما مشکلیست که ابن روزها واسه خیلی ها پیش اومده.تازه با جنبه های منفی تر و حادتر.من افرادی رو مشناسم که سن شون خیلی بالاتر و مجردهستن.بعضی ها تو شرایط تحصیلی پایینترند و بازهم قضیه حادتره. خیلی ها هم تو شهرستانها و خانواده هایی با سنت های آزاردهنده در مورد تجرد زندگی میکنن.متاسفانه امار تجرد دخترا تو ایران داره بالاتر میره و خیلی از افراد و خانواده ها رو گرفتار کرده. اینجور مشکلات به غیر از جنبه های دیگر،تبعات روحی و عاطفی ریادی رو برای شخص و حتی جامعه به همراه داره.اما مثل مابقی مسائل هیچ کارشناس و متخصصی نیست که با راهکارهای مناسب حداقل به کم رنگتر کردن موضوع کنه.هرچی هم هست راه حل سطحی ست.
    بهرحال این از نظر جامعه شناسی بود شاید کمی متاثرکننده باشه اما شما نیاید ناامید باشی.از نظر شخصی باید بگم به عقیده من اینکه ادم دیر ازدواج کنه به یک خودسازی و ارامش شخصی میرسه. باور کن این یه موقعیت خوبه که جنبه های مختلف خودت، دنیای اطرافت و خدارو بشناسی.خیلی ها این فزصت رو ندارن.خیلی ها دلشون میخواد تو این دوره زمونه جای شماباشن.عزیزم ضمن توجه به خودسازی،تلاشتو و اسه ازدواج صحیح انجام بده و منتظر یکی مثل خودت باش:خودساخته.یکبار با یه وب سایت تصادفا اشناشدم که وب سایت جالبی بود.فرصت داشتی برو تو اون وب سایت.مسائل مختلف دختران مجرد رو نوشته بود.نگاه خانواده،جامعه و... .مثلا نوشته ارزش یک خانم متاهل 20 ساله،دیپلمه، از یک خانم 30وچند ساله با تحصیلات بالا اما مجرد از دید خیلیا تو جامعه بیشتره!!اما خب مطالب مفید و مثبت هم هست.باز به عنوان مثال نوشته خیلی از خانمهای متاهل میخوان مجرد باشن!!
    اگر راهنمایی یا صحبتهای بیشتر خواستی درخدمتم
    موفق باشی و التماس دعا واسه همه جوونا...

20. کاربران زیر از roeya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2053
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    11

یادم رفت بگم واسه شادبودن خیلی کارا میتونی انجام بدی و اولیش هم که خدا رو شکر خودت بهش توجه داری.سعی کن به خدا بیشتر نزدیک شی.ارامش اصلی با یاد خدا بدست میاد...

22. کاربران زیر از roeya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2842
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همه دوستان خوبم

"باران باران" عزيز، ممنونم واقعا از صحبتهاي خوبي كه نوشتين و حديثهاي مفيد - ميدونين ما آدما شايد خيلي چيزا رو بدونيم و قبول هم داشته باشيم ولي وقتي موردي پيش مياد لازم داريم كه همون حرفا رو از كسي ديگه بشنويم (يكي بهمون يادآوري كنه) چون اينجوري آرومتر ميشيم- ممنونم باران جان.

دوست محترم"amin" ، از شما هم سپاسگزارم. بله قبلا هم از جايي كه انتظارش رو نداشتم كمكهاي خداي مهربون شامل حالم شده. (يعني مطمئنم كه خدا هواي همه بنده ها رو داره ) - انشاالله.

و دوست محترم "elisa"، ممنون بابت راهنمايي كه فرمودين. يه نكته در مورد پيدا كردن همسر: دختر خانمها نميتونن همسر پيدا كنن!! فقط ميتونن انتخاب كنن!!

"zero" گرامي، از شما هم ممنون بابت پيشنهادتون. از نظر شغلي جايي مشغول هستم ولي نميدونم چرا خيليا ازم تعريف ميكنن و خوششون مياد (خيلي كوچكتر از من!!!!) ولي اوني كه بايد، منو پيدا نميكنه!!!!

"mronaldo" گرامي، ممنونم از شما. نه خوشبختانه و خدا رو شكر مشكل ظاهري ندارم - مشكل اخلاقي ندارم - مشكل اعتقادي ندارم - ...
    نميدونم چراتا الان مجردم!!!!! مشكل چيه، خدا عالمه. اصلا اين يه مشكل هست يا نه باز هم خدا عالمه.

و تشكر از شما دوست عزيز "roeya"، يكي از مزيتهاي دير ازدواج كردن اينه كه شخص بيشتر متوجه ميشه كه از ازدواج چي ميخواد و همينطور معيارهاي سنجيده تري رو براي انتخاب همسر در نظر ميگيره. و يكي از معايب آزاردهنده دير ازدواج كردن ناراحتياي روحي و اطرافيان و ... است. كه ميشه با ايجاد فعاليت مثل رفتن به كلاس ورزش اين مشكل رو حل كرد....
    و طبق گفته شما كه كاملا موافقم بايد به خدا بيشتر نزديك شد.
    به گفته "باران باران" عزيز،
    ازدواج تنها میتونه یه جنبه از زندگی باشه
    . قبول اين حرف تاثير خوبي روي آدم ميذاره.
    شما هم موفق و پيروز باشي در همه مراحل - محتاجيم حتما - خدا كه با همه هست انشالله همه جوونا هم با خدا باشن !

[گل]
    ویرایش توسط دل گرفته : 03-14-2014 در ساعت 04:50 PM

24. 2 کاربران زیر از دل گرفته بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط zero نمایش پست ها
    منم یه فامیل نزدیک دارم دختر خیلی خوب و خوشگلیه خیلی مناسبه واسه ازدواج ولی باباش هرزه یه انگشت نمایه هیچکس سراغ دخترش نمیاد واسه باباش حالا هی حدیث بگو باران باران!!
    خانم دل گرفته سعی کن تو زمینه شغلی پیشرفت کنی صبر کن ببین چی میشه؟شاید پیدا کردن یه شغل باعث ازدواجت بشه
    به هر حال آزمونهای خدا برای بنده هاش بصورتهای مختلفی میتونه باشه و همین طور که این فرمایش خداوند هست که : هریک از شما مایه آزمایش دیگری هست.
    حتی این مورد و امثال این هم از این قاعده مستثنی نیست.
    من خودم شخصی رو سراغ دارم که بدجور اعتیاد داشت و در فقر مطلق هم بودن اما هرسه دخترش که اتفاقا بنظرم دختران لایقی بودن با آدمهای محترمی ازدواج کردن و هر بار دخترهارو میبینم از بار قبل زندگیشون بیشتر پیشرفت کرده.

امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...

26. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد