نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: آقایون لطفا یه لحظه گوش بدید...

727
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

آقایون لطفا یه لحظه گوش بدید...

بعد از تایپیکه خیلی خوبی که یکی از دوستان با موضوعه "دختر خانم ها لطفا یه لحظه گوش بدید!!! " گذاشته بودن...یه نوشته ای خوندم که به نظرم مرتبط و مفیده .....گفتم بزارم براتون... فقط قبلش یه مقدمه بگم... اینکه:حرفهایی که درمورد بدحجابی و افراطه بعضی از خانوم ها زده شده و زده میشه،دلیل بر این نیست که همه ی عامل بی بند و باری ،تو یه جامعه فقط حجابه خانوماست...درسته موثره ولی همش نیست...نصفه قضیه هم آقایونن که که بعضیهاشون (البته خیلیاشون) این بدحجابیو بونه میکنن و اکثرا تو دوران مجردی دست به هرکاری میخان میزنن و خیلی راحتم خودشونو از این تقصیر و گناه تبریه میکنن و میگن "تقصیر خوده دختراست...خب اینجوری نگردن!" خب برادر عزیز هرچقدرم که حجابه یه خانوم بد باشه...شما خودتو نگهدار...نگاهتو نگهدار....بله سخته...خیلی سخته ...اگه سخت نبود که تقوای تو معنی نداشت...هنر نمیکردی....هنر اینه که تو هر وضعیتی خودتو حفظ کنی...خودتو...نگاهتو....زندگیت و... قرار نیست با خودت بگی "یه سفره ای پهنه ...ما هم یه بهره ای ببریم...حیفه.....! یا بگی حالا که وضع اینطوریه از آب گل آلود ماهی میگیرم،هر وقتم خاستم ازدواج کنم میرم یه دختره آفتاب مهتاب ندیده میگیرم..... اگه خدا گفته حجاب واجبه...در ادامشم گفته نگاه به نا محرم حرامه....چقدر قشنگ که خدا حواسش به دو طرف بوده....یعنی پنجاه پنجاه....پس حواسمون باشه که دو طرف مقصرن....کاش یه گشته ارشادم داشتیم که به جای اینکه بدحجابارو ارشاد کنه...نگاه های حرامم شناسایی میکرد....!!! چقدر مقدمم طولانی شد!!حالا متنی که گفتم...: فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم یک سؤال اساسی و یک جواب منطقی سؤال : از عالمی سوال شد:چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟ پاسخ : نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طورخلاصه اشاره می شود: 1_ می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی میشوی…! 2_ می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی، ازدواج میکنی، طلاق می دهی.! 3_ می بینی ، دائم به او فکر می کنی، از یاد خدا غافل می شوی، از عبادت لذت نمی بری.! 4_ می بینی ، با همسرت مقایسه می کنی،ناراحت می شوی، بداخلاقی می کنی.! 5_ می بینی، لذت می بری، به این لذت عادت می کنی، چشم چران می شوی، در نظر دیگران خوار می گردی.! 6_ می بینی ، لذت می بری، حب خدا در دلت کم می شود، ایمانت ضعیف می شود.! 7_ می بینی ، عاشق می شوی، از راه حلال نمی رسی، دچار گناه میشوی.! لذا خدا در یک کلمه می گوید : ""نگاهت را از جنس مخالف نگاهدار""

2. 7 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14528
    تشکـر
    52
    تشکر شده 158 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : آقایون لطفا یه لحظه گوش بدید...

عااااالی بود عزیزم

4. کاربران زیر از شقایق21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14528
    تشکـر
    52
    میزان امتیاز
    10

ب نظرم کار سخت تر کار اقایون هست ک باید نگاهو نگه دارن و اسون ترین کار حفظ حجاب توسط خانوماس
    موفق باشید اقا پسرا

6. 6 کاربران زیر از شقایق21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

ممنون از پستتون.

واقعا هم توو جامعه آقایون باید مواظب نگاهشون باشن.

به نظر من با هر نگاه یک نقطه ی سیاه روی لوح سفیدی هست که هر شخصی در طول عمرش داره.

و این نگاه ها میتونه انقدر زیاد بشه که تمام اون لوح سفید رو سیاه کنه.

همان قدری که به خانوم ها گفته میشه حجاب حجاب حجاب به نظرم به همان میزان هم باید به آقایون گفته بشه آقای محترم نگاهت رو مواظب باش هرز نره.

این دو، مثل دوتا ویروس میمونه که تمام وجود هر شخصی رو میتونه نابود کنه.

و تنها آنتی ویروسش هم نزدیک شدن ارتباط هر شخصی با خدا هست.

در ضمن در مورد نظر شقایق خانوم هم بگم به نظرم که کار خانوم ها هم واقعا سخت هست.

واقعا برای من خیلی سخت هست که در گرمای تابستان با چادر در خیابون راه برم.

خدایی نکرده از ارزش چادر خانوم ها کم نشه.چون کسی که سرش میکنه کار فوق العاده ای داره.

8. 6 کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن تشکر از مطلب عنوان شده...

تمام حرفهای گفته شده بعلاوه ی هزاران حرف ناگفته رو خلاصه میکنم تو همین بیت که خطاب به هر دو طرف هست ... ما در مورد فطرت انسانی حرف میزنیم :

در جوانی پاک بودن شیوه ی پیغمبری ست / وَر نه هر گَبری به پیری میشود پرهیزکار
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

10. 5 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14528
    تشکـر
    52
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdianshakib نمایش پست ها
    سلام. ممنون از پستتون. واقعا هم توو جامعه آقایون باید مواظب نگاهشون باشن. به نظر من با هر نگاه یک نقطه ی سیاه روی لوح سفیدی هست که هر شخصی در طول عمرش داره. و این نگاه ها میتونه انقدر زیاد بشه که تمام اون لوح سفید رو سیاه کنه. همان قدری که به خانوم ها گفته میشه حجاب حجاب حجاب به نظرم به همان میزان هم باید به آقایون گفته بشه آقای محترم نگاهت رو مواظب باش هرز نره. این دو، مثل دوتا ویروس میمونه که تمام وجود هر شخصی رو میتونه نابود کنه. و تنها آنتی ویروسش هم نزدیک شدن ارتباط هر شخصی با خدا هست. در ضمن در مورد نظر شقایق خانوم هم بگم به نظرم که کار خانوم ها هم واقعا سخت هست. واقعا برای من خیلی سخت هست که در گرمای تابستان با چادر در خیابون راه برم. خدایی نکرده از ارزش چادر خانوم ها کم نشه.[replacer_img]چون کسی که سرش میکنه کار فوق العاده ای داره.
    اره والا...تو سرمای زمستون نمیشه خیلی لباس گرم پوشید...الانم ک دیگه هوا داره رو ب گرمی میره واقعا ی جور دیگه شرایط سخت میشه....

12. کاربران زیر از شقایق21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)