نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آیا من افسرده ام؟

1207
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34277
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا من افسرده ام؟

سلام.
    من حالاتم رو میگم؛لطف کنید راهنمایی بفرمایید ایا این حالات از علائم افسرگیست ؟؟!
    ۲۲سالم هستم؛اول اینکه خواب زیاد دارم؛گاهی کم اشتها و گاهی اشتهای زیادی به غذا خوردن دارم.
    همیشه تو اتاق خودم هستم و فقط برای ناهار وشام بیرون میام
    حوصله کار ودرس رو ندارم موقع ای که درس میخونم بعد از چند دقیقه بی حوصله میشم و درس خوندن رو کنار میذارم؛توکارهای دیگه هم همینطور
    دیگه ارامش برام نمونده مثل ادم های گیج فقط وقت میگذرونم از دست خودم گاهی عصبانی میشم وقتی میبنم دیروزم اینطور هدر رفته واینو میدونم ولی باز امروز هم مثل دیروزم گذشته وهیچ تلاشی نکردم
    دچار عدم تمرکزم همیشه واحساس خستگی شدید بعضی روزها
    بیقرارم واحساس درماندگی میکنم وتصمیم گیری برام سخت شده
    ضربه روحی بدی خوردم واز اون موقع حالم اینطور شده وروز به روزهم بدتر میشم
    یه ادم پرخاشگر و عصبی خسته وخواب الود وتنبل
    حتی چندین بار به خودکشی فکرکردم ولی جرأت اینکارور ندارم
    فکر میکتم همه اطرافیان میخان سو استفاده کنند ازمن
    اعتماد به نفسم به شدت پایین اومده
    همش فکرای منفی میکنم وبا این فکرها پرخاشگری وبی حوصله گیم زیاد تر میشه وسردرد میگیرم
    گاهی وقتا اطرافیانم با تمسخر میگن تو روانی هستی دیوانه ای
    وقتی پرخاشگری من رو میبینند!!
    لطفا راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34579
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : من افسرده ام؟؟؟؟؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Parmisa نمایش پست ها
    سلام.
    من حالاتم رو میگم؛لطف کنید راهنمایی بفرمایید ایا این حالات از علائم افسرگیست ؟؟!
    ۲۲سالم هستم؛اول اینکه خواب زیاد دارم؛گاهی کم اشتها و گاهی اشتهای زیادی به غذا خوردن دارم.
    همیشه تو اتاق خودم هستم و فقط برای ناهار وشام بیرون میام
    حوصله کار ودرس رو ندارم موقع ای که درس میخونم بعد از چند دقیقه بی حوصله میشم و درس خوندن رو کنار میذارم؛توکارهای دیگه هم همینطور
    دیگه ارامش برام نمونده مثل ادم های گیج فقط وقت میگذرونم از دست خودم گاهی عصبانی میشم وقتی میبنم دیروزم اینطور هدر رفته واینو میدونم ولی باز امروز هم مثل دیروزم گذشته وهیچ تلاشی نکردم
    دچار عدم تمرکزم همیشه واحساس خستگی شدید بعضی روزها
    بیقرارم واحساس درماندگی میکنم وتصمیم گیری برام سخت شده
    ضربه روحی بدی خوردم واز اون موقع حالم اینطور شده وروز به روزهم بدتر میشم
    یه ادم پرخاشگر و عصبی خسته وخواب الود وتنبل
    حتی چندین بار به خودکشی فکرکردم ولی جرأت اینکارور ندارم
    فکر میکتم همه اطرافیان میخان سو استفاده کنند ازمن
    اعتماد به نفسم به شدت پایین اومده
    همش فکرای منفی میکنم وبا این فکرها پرخاشگری وبی حوصله گیم زیاد تر میشه وسردرد میگیرم
    گاهی وقتا اطرافیانم با تمسخر میگن تو روانی هستی دیوانه ای
    وقتی پرخاشگری من رو میبینند!!
    لطفا راهنمایی کنید
    بعله، منم مثل تو ام منتها در ابعاد خیلی وسیع تر

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آیا من افسرده ام؟

نشانه های افسردگی

1)خلق و خوی افسرده.
    برای اطلاق افسرده بودن به فرد، او باید تمام روز و تقریباً هر روز این حالت را داشته باشد. این خلق و خوی افسرده توسط خود شخص با احساس اندوه، پوچی و افسردگی حس می شود یا توسط اطرافیانش مشاهده می گردد. در میان کودکان یا بزرگسالان، این خلق و خو می تواند با تندخویی بروز پیدا کند.
    2) بی علاقگی یا لذت نبردن از فعالیت هایی فیزیکی که معمولاً لذت بخش و جالب اند.
    این نشانه هر روز و عملاً برای تمامی فعالیت ها دیده می شود.
    3) حس خودکم بینی یا احساس گناه بیش از حد و نامتناسب واحساس بی ارزش بودن.
    این احساس تقریباً همیشه و تقریباً هر روز حضور دارد.
    4) داشتن ایدۀ خودکشی به طور مکرر، خواه با نقشه یا بدون نقشۀ دقیق یا با اقدام به خودکشی
    فکر به مرگ (مثلاً گفتن «من ترجیح می دهم که مرده باشم») نیز از این دسته محسوب می شوند.
    5) مشکلات خواب. ممکن است به شکل بی خوابی یا پرخوابی بروز کند.
    این مشکلات هر روز در میان افراد افسرده دیده می شود.
    6) آشفتگی یا کندشدن روانی_ حرکتی.

این نشانه نیز هر روز حضور دارد که یا توسط خود فرد افسرده گزارش می شود یا اطرافیانش مشاهده می کنند. در افسردگی، حرف فقط بر سر یک احساس بی قراری یا کندشدگی ساده نیست، بلکه این آشفتگی یا کندشدگی قابل ملاحظه و مشهود است.
    7) مشکلات اشتها که هم به شکل بی اشتهایی و کاهش وزن و هم بالعکس
    با افزایش اشتها و اضافه شدن وزن می تواند روی دهد. این مشکلات بدون رژیم گرفتن به وجود می آیند.
    8) مشکلات تمرکز.
    این مورد اغلب با مشکل در اندیشیدن و حتی تردیدهای تکراری ظاهر می شود. پدیده ای قابل مشاهده و روزانه است و تنها احساس عدم موفقیت در متمرکز شدن نیست.
    9)احساس روزانه خستگی یافقدان انرژی .
    10)بی علاقه بودن به استحمام

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

برای مطرح کردن افسردگی با یک تشخیص جدی، باید حداقل 2 مورد از 4 مورد اول در شخص دیده شود. و در ادامه، در افسردگیحداقل 5 مورد از این10 معیار یافت می شوند.

اگر بادقت مطالب گفته شده را مطالعه کنید درتمامی موراد اصرار به مشاهده هر روزه ی این علایم بوده است

چرا که گاهی اوقات افراد ممکن است به هر دلیلی در طول شبانه روز ساعت یا دقایقی بدخلق شده یا فسرده به نظر بیایند که به معنی این نیست که فرد افسرده است.

اگر این موارد را درخود می بینید به خودتان کمک کنید که مهم ترین راه نیز همین است.برای درمان این بیماری روشهای دارویی و درمانهای غیر دارویی نظیر ورزش,تغییر روش کار وزندگی و...وجود دارد.نشانه های افسردگی کدامند؟؟

1)خلق و خوی افسرده.برای اطلاق افسرده بودن به فرد، او باید تمام روز و تقریباً هر روز این حالت را داشته باشد. این خلق و خوی افسرده توسط خود شخص با احساس اندوه، پوچی و افسردگی
    حس می شود یا توسط اطرافیانش مشاهده می گردد. در میان کودکان یا بزرگسالان، این خلق و خو می تواند با تندخویی بروز پیدا کند.

2) بی علاقگی یا لذت نبردن از فعالیت هایی فیزیکی که معمولاً لذت بخش و جالب اند. این نشانه هر روز و عملاً برای تمامی فعالیت ها دیده می شود.

3) حس خودکم بینی یا احساس گناه بیش از حد و نامتناسب واحساس بی ارزش بودن.این احساس تقریباً همیشه و تقریباً هر روز حضور دارد.

4) داشتن ایدۀ خودکشی به طور مکرر، خواه با نقشه یا بدون نقشۀ دقیق یا با اقدام به خودکشی فکر به مرگ (مثلاً گفتن «من ترجیح می دهم که مرده باشم») نیز از این دسته محسوب می شوند.

5) مشکلات خواب. ممکن است به شکل بی خوابی یا پرخوابی بروز کند.این مشکلات هر روز در میان افراد افسرده دیده می شود.

6) آشفتگی یا کندشدن روانی_ حرکتی. این نشانه نیز هر روز حضور دارد که یا توسط خود فرد افسرده گزارش می شود یا اطرافیانش مشاهده می کنند.

در افسردگی، حرف فقط بر سر یک احساس بی قراری یا کندشدگی ساده نیست، بلکه این آشفتگی یا کندشدگی قابل ملاحظه و مشهود است.

7) مشکلات اشتها که هم به شکل بی اشتهایی و کاهش وزن و هم بالعکس با افزایش اشتها و اضافه شدن وزن می تواند روی دهد. این مشکلات بدون رژیم گرفتن به وجود می آیند.

8) مشکلات تمرکز. این مورد اغلب با مشکل در اندیشیدن و حتی تردیدهای تکراری ظاهر می شود. پدیده ای قابل مشاهده و روزانه است و تنها احساس عدم موفقیت در متمرکز شدن نیست.

9)احساس روزانه خستگی یافقدان انرژی .

10)بی علاقه بودن به استحمام

برای مطرح کردن افسردگی با یک تشخیص جدی، باید حداقل 2 مورد از 4 مورد اول در شخص دیده شود. و در ادامه، در افسردگیحداقل 5 مورد از این10 معیار یافت می شوند.

اگر بادقت مطالب گفته شده را مطالعه کنید درتمامی موراد اصرار به مشاهده هر روزه ی این علایم بوده است چرا که گاهی اوقات افراد ممکن است به هر دلیلی در طول شبانه روز ساعت یا دقایقی بدخلق شده یا فسرده به نظر بیایند که به معنی این نیست که فرد افسرده است.

اگر این موارد را درخود می بینید به خودتان کمک کنید که مهم ترین راه نیز همین است.برای درمان این بیماری روشهای دارویی و درمانهای غیر دارویی نظیر ورزش,تغییر روش کار وزندگی و...وجود دارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)