صفحه 3 از 3 123
نمایش نتایج: از 101 به 129 از 129

موضوع: احساساتی بودن

71591
  1. بالا | پست 101

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساساتی بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    دقیقا .مرسی
    و اینم بدون دوست عزیز ناراحتی بی مورد مثل افسردگی و تنهایی و انزوا معنا ندارد
    تمام این موارد به دور بودن از خداوند و یاد او هست . ذکر نام خدا خود ارام بخش قلب هاس و از
    ناراحتی ها و .. کم میکنه و یا از بین میبره. همچنین امید به خداوند و یاری او به زندگی معنا میده.موضوع مذهبی بودن نیست
    مذهبی نخواستی نباش اما با خدا باش و پادشاهی کن.
    پس تا خداوند هست نیازی به خلق خدا برای رفع نیازهایمان نداریم و دلیلی بر ناراختی نیست .
    اگر امیدی نداری . امید بساز
    havnet hope . make it
    موفق باشید

2. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 102

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط aikido نمایش پست ها
    و اینم بدون دوست عزیز ناراحتی بی مورد مثل افسردگی و تنهایی و انزوا معنا ندارد
    تمام این موارد به دور بودن از خداوند و یاد او هست . ذکر نام خدا خود ارام بخش قلب هاس و از
    ناراحتی ها و .. کم میکنه و یا از بین میبره. همچنین امید به خداوند و یاری او به زندگی معنا میده.موضوع مذهبی بودن نیست
    مذهبی نخواستی نباش اما با خدا باش و پادشاهی کن.
    پس تا خداوند هست نیازی به خلق خدا برای رفع نیازهایمان نداریم و دلیلی بر ناراختی نیست .
    اگر امیدی نداری . امید بساز
    havnet hope . make it
    موفق باشید
    مرسی از راهنماییتون ..

4. بالا | پست 103

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

مهارت نه گفتن
    چرا باید نه بگوئیم؟ آیا نه گفتن یک مهارت است؟ چگونه می‌توان آن را یاد گرفت؟
    این ها سؤالاتی هستند که شاید برای برخی افراد مطرح شده باشند. از آنجایی که زندگی اجتماعی مستلزم رعایت مواردی است که هم حقوق دیگران و هم حقوق فرد در آن باید مورد توجه قرار گیرد مهارت نه گفتن یکی از لازمه‌های موفقیت فرد در زندگی شخصی و اجتماعی‌اش است.
    نه‌گفتن، يعني وقتي ما نمي‌خواهيم مطلبي را بپذيريم با استفاده از اين مهارت، بدون آن كه به خود و ديگران آسيبي برسانيم، نه‌مان را به صورت فعال ابراز كنيم.علت های زیادی در مشكل "نه گفتن" افراد نقش دارد، از جمله: -ترس از دست دادن رابطه با فرد مقابل،-احساس مسؤلیت در خصوص احساسات دیگران،-اعتقاد به اینكه اگر از درخواست دیگران سر باز بزنید، آدم بد و خودخواهی هستید و شاید این كار را با از خودگذشتگی، ایثار و فداكاری و... كه در دوران كودكی به شما آموخته اند، در تناقض می بینید،-احساس مهم و با ارزش بودن در مواقعی كه درخواستی از شما می شود و تصور اینكه اگر حتی برای یك بار هم درخواست دیگران را رد كنید، آنها دیگر شما را به حساب نمی آورند و ممكن است حتی دیگر از شما چیزی نخواهند،-دلسوزی كردن برای طرف مقابل و تصور اینكه اگر نه بگویید، شاید هیچ كس دیگر نخواهد یا نتواند به او كمك كند و در نتیجه ممكن است كارش راه نیفتد،-تصور اینكه اگر نه بگویید، طرف مقابل دیگر شما را دوست نخواهد داشت .اینکه شما بتوانید حالات و احساسات درونی‌تان را به‌راحتی به دیگران بگویید، در داشتن روابط سالم و شفاف خیلی مهم و مؤثر است...
    اما در خصوص چگونگی "نه گفتن"، لازم است كه سه گام را بردارید: گام اول اینكه، تصمیم بگیرید كه كدام پاسخ به نفع شماست (تصمیم گیری)، گام دوم اینكه، علت تصمیم خود را بگویید ( مثلاً، قول آن را به كسی دادم یا برنامه دیگری دارم)، گام سوم اینكه، همدلی و درك احساسات دیگران باعث می شود كه پاسخ منفی شما را راحت تر بپذیرند ( مثلاً، می دانم كه تو به آن نیاز داری و یا البته وضع تو را درك می كنم).

سؤال: وقتی که طرف مقابل برخواسته‌هایش پافشاری می‌کند و خواسته‌هایش به ضرر ماست، چگونه با او برخورد کنیم؟1.پاسخ خود را به‌طور واضح، روشن، با صلابت و با استفاده از اجزای بدنی (استفاده از مهارت‌های غیرکلامی مثل نگاه چشمی، بیان چهره و ژست‌های بدنی یا نزدیک‌شدن و دور شدن از طرف مقابل) دوباره بیان کنید.2. نظر خودتان را با ارایه‌‌ دلیل و با تأکید بر آن دلیل، دوباره عنوان کنید.۳ پاسخ طرف مقابل را نشنیده بگیرید و به موضوع دیگری بپردازید و یا آن موقعیت را ترک کنید.4. توضیح دادن: ”نه، بهتره در این مورد اصرار نکنی، متشکرم“۵. مسأله را به شوخی بگیرید: ”خیلی با مزه گفتی و یا مثل این‌که بچه شدی‌ها!“۶. ایجاد این احساس که خودتان بهتر می‌دانید. ”تو که عاقل‌تر از این حرف‌ها هستی که این‌کار رو بکنی!“، ”تو که این‌جوری نبودی؟“، ”تو که هیچ‌وقت این‌کاره نبودی؟“، ”شما که خودت صد نفر دیگر رو از این کار منع می‌کردی؟“اگر بخواهید قدرت ”نه“ گفتن را در خودتان تقویت کنید، از همین حالا این کار را انجام دهید و به فردا واگذار نکنید تا فردا افسوسش را نخورید. ”نه“ گفتن را از همین الآن با کارهای کوچک شروع کنید و به تدریج آن را در همه‌ امور گسترش دهید. ر

راه هاى متفاوت يك "نه گفتن" منطقى و معنى دار: 1-استفاده از روش مستقيم و ساده:وقتى شخصى از شما مى خواهد كارى را انجام دهيد كه امكان آن وجود ندارد، خيلى مختصر و به دور از هرگونه دليل تراشى، مخالفت خود را اعلام كنيد، حاشيه پردازي نكنيد.-براى مثال دوستى از شما مى خواهد تکالیف او را انجام دهيد ، اگر امكان اين كار وجود ندارد خيلى ساده بگوييد: نه، متأسفم، من اين كار را انجام نمي دهم. 2-روش بازتابى:رضايت و علاقه مندى خود را نسبت به اين پيشنهاد نشان دهيد و به دنبال آن مشخص كنيد در حال حاضر شرايط پذيرش اين درخواست را نداريد. -اگه شرايطم اجازه مي داد دوست داشتم تکالیف تان را بنويسم، اما الان نمي توانم و امكانش نيست. 3-گفتن نه همراه با دليل:دليل كوتاه و واقعى رد تقاضا را بدون پرداختن به حاشيه و ذكر جزئيات، مطرح كنيد.-نمى توانم تکالیف شما را انجام دهم، چون براي انجام كارهاي خودم وقت كم دارم. 4-در اين روش با مطرح كردن پيشنهادى ديگر در واقع حُسن نيت خود را به درخواست كننده نشان مى دهيد.-اين هفته نمي توانم با شما تفريح بيايم، براي هفته بعد اگه فرصت شد. چطوره؟ 5- نه گفتن همراه با پُرس و جو براى يافتن كارى ديگر.راه ديگر اين است كه به درخواست كننده نشان دهيم براى انجام امرى ديگر آمادگى داريم و رد كردن اين مورد خاص به منزله رد تمام موارد ارتباطى نيست.-نمي توانم تکالیف تو را انجام دهم، اما اگه كتاب يا منابعي خواستي مي تونم در اختيارت بذارم. 6- يك نوع از نه گفتن به گونه ای است که درست مانند «نوارى كه سوزنش گير كرده است ». موقعيت ساده و خاص خود را تكرار كنيد. بدون هيچ شرح و توضيح. فقط تكرار ... مثل نه من نمى توانم جزوه ام را به تو امانت دهم (نزديك امتحان است و شما فرصت كمي داريد)-اما خواهش مى كنم زياد طول نمى كشد.o نه نمى توانم جزوه ام را به تو دهم-قبول، چند فصل اول يا آخرش را بده .o نه من نمى توانم جزوه ام را به تو دهم الان دارم مي خونم.ي
    یك نه بگوييد و از عواقب احتمالى بله خلاص شويد.

5. بالا | پست 104

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

مهارت نه گفتن
    این ها سؤالاتی هستند که شاید برای برخی افراد مطرح شده باشند. از آنجایی که زندگی اجتماعی مستلزم رعایت مواردی است که هم حقوق دیگران و هم حقوق فرد در آن باید مورد توجه قرار گیرد مهارت نه گفتن یکی از لازمه‌های موفقیت فرد در زندگی شخصی و اجتماعی‌اش است.
    نه‌گفتن، يعني وقتي ما نمي‌خواهيم مطلبي را بپذيريم با استفاده از اين مهارت، بدون آن كه به خود و ديگران آسيبي برسانيم، نه‌مان را به صورت فعال ابراز كنيم.علت های زیادی در مشكل "نه گفتن" افراد نقش دارد، از جمله: -ترس از دست دادن رابطه با فرد مقابل،-احساس مسؤلیت در خصوص احساسات دیگران،-اعتقاد به اینكه اگر از درخواست دیگران سر باز بزنید، آدم بد و خودخواهی هستید و شاید این كار را با از خودگذشتگی، ایثار و فداكاری و... كه در دوران كودكی به شما آموخته اند، در تناقض می بینید،-احساس مهم و با ارزش بودن در مواقعی كه درخواستی از شما می شود و تصور اینكه اگر حتی برای یك بار هم درخواست دیگران را رد كنید، آنها دیگر شما را به حساب نمی آورند و ممكن است حتی دیگر از شما چیزی نخواهند،-دلسوزی كردن برای طرف مقابل و تصور اینكه اگر نه بگویید، شاید هیچ كس دیگر نخواهد یا نتواند به او كمك كند و در نتیجه ممكن است كارش راه نیفتد،-تصور اینكه اگر نه بگویید، طرف مقابل دیگر شما را دوست نخواهد داشت .اینکه شما بتوانید حالات و احساسات درونی‌تان را به‌راحتی به دیگران بگویید، در داشتن روابط سالم و شفاف خیلی مهم و مؤثر است...
    اما در خصوص چگونگی "نه گفتن"، لازم است كه سه گام را بردارید: گام اول اینكه، تصمیم بگیرید كه كدام پاسخ به نفع شماست (تصمیم گیری)، گام دوم اینكه، علت تصمیم خود را بگویید ( مثلاً، قول آن را به كسی دادم یا برنامه دیگری دارم)، گام سوم اینكه، همدلی و درك احساسات دیگران باعث می شود كه پاسخ منفی شما را راحت تر بپذیرند ( مثلاً، می دانم كه تو به آن نیاز داری و یا البته وضع تو را درك می كنم).

سؤال: وقتی که طرف مقابل برخواسته‌هایش پافشاری می‌کند و خواسته‌هایش به ضرر ماست، چگونه با او برخورد کنیم؟1.پاسخ خود را به‌طور واضح، روشن، با صلابت و با استفاده از اجزای بدنی (استفاده از مهارت‌های غیرکلامی مثل نگاه چشمی، بیان چهره و ژست‌های بدنی یا نزدیک‌شدن و دور شدن از طرف مقابل) دوباره بیان کنید.2. نظر خودتان را با ارایه‌‌ دلیل و با تأکید بر آن دلیل، دوباره عنوان کنید.۳ پاسخ طرف مقابل را نشنیده بگیرید و به موضوع دیگری بپردازید و یا آن موقعیت را ترک کنید.4. توضیح دادن: ”نه، بهتره در این مورد اصرار نکنی، متشکرم“۵. مسأله را به شوخی بگیرید: ”خیلی با مزه گفتی و یا مثل این‌که بچه شدی‌ها!“۶. ایجاد این احساس که خودتان بهتر می‌دانید. ”تو که عاقل‌تر از این حرف‌ها هستی که این‌کار رو بکنی!“، ”تو که این‌جوری نبودی؟“، ”تو که هیچ‌وقت این‌کاره نبودی؟“، ”شما که خودت صد نفر دیگر رو از این کار منع می‌کردی؟“اگر بخواهید قدرت ”نه“ گفتن را در خودتان تقویت کنید، از همین حالا این کار را انجام دهید و به فردا واگذار نکنید تا فردا افسوسش را نخورید. ”نه“ گفتن را از همین الآن با کارهای کوچک شروع کنید و به تدریج آن را در همه‌ امور گسترش دهید. ر

راه هاى متفاوت يك "نه گفتن" منطقى و معنى دار: 1-استفاده از روش مستقيم و ساده:وقتى شخصى از شما مى خواهد كارى را انجام دهيد كه امكان آن وجود ندارد، خيلى مختصر و به دور از هرگونه دليل تراشى، مخالفت خود را اعلام كنيد، حاشيه پردازي نكنيد.-براى مثال دوستى از شما مى خواهد تکالیف او را انجام دهيد ، اگر امكان اين كار وجود ندارد خيلى ساده بگوييد: نه، متأسفم، من اين كار را انجام نمي دهم. 2-روش بازتابى:رضايت و علاقه مندى خود را نسبت به اين پيشنهاد نشان دهيد و به دنبال آن مشخص كنيد در حال حاضر شرايط پذيرش اين درخواست را نداريد. -اگه شرايطم اجازه مي داد دوست داشتم تکالیف تان را بنويسم، اما الان نمي توانم و امكانش نيست. 3-گفتن نه همراه با دليل:دليل كوتاه و واقعى رد تقاضا را بدون پرداختن به حاشيه و ذكر جزئيات، مطرح كنيد.-نمى توانم تکالیف شما را انجام دهم، چون براي انجام كارهاي خودم وقت كم دارم. 4-در اين روش با مطرح كردن پيشنهادى ديگر در واقع حُسن نيت خود را به درخواست كننده نشان مى دهيد.-اين هفته نمي توانم با شما تفريح بيايم، براي هفته بعد اگه فرصت شد. چطوره؟ 5- نه گفتن همراه با پُرس و جو براى يافتن كارى ديگر.راه ديگر اين است كه به درخواست كننده نشان دهيم براى انجام امرى ديگر آمادگى داريم و رد كردن اين مورد خاص به منزله رد تمام موارد ارتباطى نيست.-نمي توانم تکالیف تو را انجام دهم، اما اگه كتاب يا منابعي خواستي مي تونم در اختيارت بذارم. 6- يك نوع از نه گفتن به گونه ای است که درست مانند «نوارى كه سوزنش گير كرده است ». موقعيت ساده و خاص خود را تكرار كنيد. بدون هيچ شرح و توضيح. فقط تكرار ... مثل نه من نمى توانم جزوه ام را به تو امانت دهم (نزديك امتحان است و شما فرصت كمي داريد)-اما خواهش مى كنم زياد طول نمى كشد.o نه نمى توانم جزوه ام را به تو دهم-قبول، چند فصل اول يا آخرش را بده .o نه من نمى توانم جزوه ام را به تو دهم الان دارم مي خونم.ي
    یك نه بگوييد و از عواقب احتمالى بله خلاص شويد.

6. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

a

7. بالا | پست 105

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    میزان امتیاز
    12

مرسی دوسته عزیزم .مطلبت آموزنده بود . آره قدرت نه واسه من کمی سخته ... ولی باید یادش بگیرم دیگه .. خیلی میتونه کمکم کنه ...

8. بالا | پست 106

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    مهارت نه گفتن

http://forum.moshaver.co/f115/%2A%2A...729/#post25502
    ویرایش توسط farokh : 07-11-2014 در ساعت 05:14 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. بالا | پست 107

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    تشکر شده 146 بار در 94 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام من برعکس شماهستم تقریبا میشه گفت به احساساتم اهمیت نمیدم نه اینکه احساس نداشته باشم نه!اتفاقاوقتی که احساس ناراحتی کنم بدجور گریه میکنم ولی اکثراوقات سعی میکنپم بیشتربخندم تا اینکه غصه هرچیزروبخورم شماهم باید سعی کنیدخودتون رودرگیر احساسات نکنید.سرگرمی های زیادی وجود دارن که میتونید باهاشون از این مسایل فاصله بگیرید مشکل شما چیزیه که فقزط باتمرین درست میشه سعی کنید فیلم های جنگی،ترسناک وخشن نگاه کنید اینها باعث میشن تاحدودی احساسات شما ازبین برن .
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

10. کاربران زیر از خسته دل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

a

11. بالا | پست 108

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته دل نمایش پست ها
    سلام من برعکس شماهستم تقریبا میشه گفت به احساساتم اهمیت نمیدم نه اینکه احساس نداشته باشم نه!اتفاقاوقتی که احساس ناراحتی کنم بدجور گریه میکنم ولی اکثراوقات سعی میکنپم بیشتربخندم تا اینکه غصه هرچیزروبخورم شماهم باید سعی کنیدخودتون رودرگیر احساسات نکنید.سرگرمی های زیادی وجود دارن که میتونید باهاشون از این مسایل فاصله بگیرید مشکل شما چیزیه که فقزط باتمرین درست میشه سعی کنید فیلم های جنگی،ترسناک وخشن نگاه کنید اینها باعث میشن تاحدودی احساسات شما ازبین برن .
    خوشبحالتون .
    همه اینکارارو امتحان کردن .از طرفی هم خودم رابطه خوبی با فیلم های خشن و ترسناک دارم .یعنی برام فرقی نداره .. روم زیاد تاثیری نداره که خشن باشه یا نه . من فقط لذتشو میبرم همین وگرنه اینکه فیلم خشن رو تاثیری بذاره تو بگو یه صدم . هیچ فایده ایی نداره . همه این کارارو انجام دادم

12. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 109

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4760
    تشکـر
    163
    تشکر شده 120 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    10

90 درصد حالاتی که توضیح دادی مشکل منم هست،
    مدت ها باهاش درگیر بودم و بهش فکر کردم

موضوع اینه که احساساتی بودن از خصوصیات روحی تو هست،
    متاسفانه یا خوشبختانه وقتی روح مهربونی داری به این راحتی نمیتونی تغییرش بدی! به جای تغییر سعی کن قدر خودتو بدونی

تو به همه کمک میکنی، حالا با "پذیرفتن خودت اونجوری که هستی" به خودت کمک کن!

تو همزمان میتونی احساساتی و مهربون باشی ولی ضعیف نباشی

به نظر من درحال حاضر مشکل تو احساساتی بودنت نیست، مشکل اینه که به خاطر بی محبتی هایی که دیدی افسرده شدی، این افسردگیته که داره اذیتت میکنه

سعی کن این راه را امتحان کنی(سخته ولی کاریه که خودم میکنم): فقط طرز فکرت را راجع به کارایی که میکنی عوض کن

آدما فقط به خاطر انسان بودنشون لابق محبت کردن هستن ، حتی اگه جواب محبتات را ندن مهم اینه که تو حداقل برای مدتی روی اون فرد تاثیر مثبت گذاشتی

این خودش به تنهایی عین خوشبختیه! چون علم روانشتاسی میزان خوشبختی فرد را با میزان "حس مفید بودن" فرد تعریف میکنه! و این عین واقعیته، بهش فکر کن

محبت کردن بدون توقع یه مهارت قابل یادگیریه، بیشتر از همه مادرامون این مهارت را خوب بلدن!

اصلا لازم نیست که منتظر جواب محبتات از طرف اون شخص باشی، این حس مثبت از طرف کائنات و خداوند چندین برابر به تو برمیگرده، فقط باید یاد بگیری که چجوری جذبش کنی!

دوست من اینکه درک اطرافیانت از تو خیلی کمتره به هیچ وجه نباید باعث بشه به خودت احساس بدی پیدا کنی

واقعا میخوای از موهبتی که بهت داده شده استفاده نکنی و مثل بقیه باشی؟!

14. کاربران زیر از ویولت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 110

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5345
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام امین آقا، منم این چیزایی رو که گفتید کاملا درک مکنم، تنها راهی که جواب میده اینه که با کسی مشابه خودتون دوست باشید و تا احساساتتون رو بفهه و سعی کنید با هر کسی مثل خودش رفتار کنید و تا اون رو نشناختید محبت نکنید که ضربه بخورید، تا از شما درخواست نداشتند کمک نکنید، یه کم تمرین میخواد میتونید. یه چیز دیگه یادم رفت بگم، اگر هر کاری که انجام میدید بگید برای رضای خداست نه انتظار جواب دارید نه از بی اعتنایی اونها ضربه یمخورید. موفق باشید

16. بالا | پست 111

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13907
    تشکـر
    149
    تشکر شده 49 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    9

من فقط صفحه اولو خوندم
    ی سریا کلا بیشعورن و از دیگران توقع دارن و جواب محبتو نمیدن ولی ی سریا عین من خجالتی ان و بلد نیستن چطوری جواب محبتاتونو بدن
    راستی خوش ب حال کسایی که کمکشون میکنید
    مثل اینکه به مهارت نه گفتن ربط داره
    منم سعی کردم ولی تنها اتفاقی که افتاد تموم دوستامو از دست دادم
    گاهی اوغات دوست دارم قلبمو از تو سینم دربیارم که دیگه از این احساسای بدردنخور نداشته باشم
    ویرایش توسط smiley : 03-23-2015 در ساعت 04:26 AM

17. بالا | پست 112

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11806
    تشکـر
    58
    تشکر شده 83 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    این مطلب در رابطه با احساسی بودن و راهکار برای احساساتی بودن می باشد
    سلام .
    .من از لحاظ روحی واقعا کم اوردم ام .ادمی هستم شدیدا احساساتی .توروخدا کسی هست بتونه باهام حرف بزنه کمکم کنه .از مشاورین محترم .اگر کسی هست خواهشا کمکم کنه .ای خدا بریدم.

احساساتی بودن خوبه اما نه اونقدر که روی تصمیمات تاثیر بذاره. از این ویژگیتون درست استفاده کنید و نگذارید باعث به وجود اوردن مشکلات بشه. یکی از دوستان منم احساساتیه ولی باعث دردسرش شده چون هر مشکل دیگران خیلی ناراحت و اذبتش میکنه. همدردی و همدلی خیلی خوبه ولی نه اونقدر که شبا برای ناراحتی دیگران گریه کنی و خودت رو اذیت کنی
    امضای ایشان
    دلم هوای گریه کرده

18. بالا | پست 113

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8655
    تشکـر
    6
    تشکر شده 32 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

الهییی..منم همینطورم...و اصلا هم ناراضی نیستم با اینکه زود دلم میشکنه.اما به نظرم همین آدما با همین احساسات میتونن دنیا رو قشنگ کنن ...

19. بالا | پست 114

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15253
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خسته نباشید من 25 سالمه و 1/5 ساله عقد کردم خانواده همسرم چون انجوری که اونا میخواستن نشدم با من مشکل دارن و تسلط زیادی روی نامزدم دارن من به گفته اطرافیانم کلا دختر مهربون و خوش خنده ای هستم وخیلی احساساتی حتی اگر ناراحت هم بشم کسی رو ناراحت نمیکنم ولی به جاش خودم شب و روزم میشه گریه در اصل مشکل اصلیه من که این اواخر واقعا اذیتم میکنه زیاد گریه کردنمه سر هر چیزی بلافاصله اشکم سرازیر میشه حتی بعضی مواقع خودمم متعجب میشم که چرا گریم گرفت . نمیخوام گریه کنم دیگه که همه یه دختر ضعیف که اشکش لب مشکشه خطابم کنن

20. بالا | پست 115

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط شیما6807 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من 25 سالمه و 1/5 ساله عقد کردم خانواده همسرم چون انجوری که اونا میخواستن نشدم با من مشکل دارن و تسلط زیادی روی نامزدم دارن من به گفته اطرافیانم کلا دختر مهربون و خوش خنده ای هستم وخیلی احساساتی حتی اگر ناراحت هم بشم کسی رو ناراحت نمیکنم ولی به جاش خودم شب و روزم میشه گریه در اصل مشکل اصلیه من که این اواخر واقعا اذیتم میکنه زیاد گریه کردنمه سر هر چیزی بلافاصله اشکم سرازیر میشه حتی بعضی مواقع خودمم متعجب میشم که چرا گریم گرفت . نمیخوام گریه کنم دیگه که همه یه دختر ضعیف که اشکش لب مشکشه خطابم کنن
    سلام
    خوش اومدی
    البته بهتره یه تاپیک دیگه ایجاد کنی.

رنجش یعنی من در موقعیتی قرار بگیرم و آزرده شوم که عموما" این آزردگی بیان نمی شود و اکثرا" ناشی از عدم درک درست از واقعیت است.
    آیا اینکه من از یک رفتار نا پسند آزرده شوم یک ایراد است؟ خیر بلکه امری طبیعی و سالم بوده ولی اگر حد این آزردگی باعث اختلال در زندگی روزمره شود و وارد اختلال زودرنجی شود یک رفتار نا سالم است.

پیشنهاد می کنم به این تاپیک سر بزنی و فایلش رو دانلود و گوش کنی:
    زود رنج و حساس بودن
    امضای ایشان

21. 2 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 116

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15253
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

e.v عزیز ممنون از راهنماییت

23. بالا | پست 117

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15364
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من قراره از اهواز به تهران بیام واسه کار حقوق بگیری توی اداره ی دولتی
    البته مجردم
    ولی خب به خانواده وابسته ام
    چیکار میشه کرد؟
    تازه خدمتم تموم شده

24. کاربران زیر از my1400 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 118

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط my1400 نمایش پست ها
    سلام
    من قراره از اهواز به تهران بیام واسه کار حقوق بگیری توی اداره ی دولتی
    البته مجردم
    ولی خب به خانواده وابسته ام
    چیکار میشه کرد؟
    تازه خدمتم تموم شده
    سلام به انجمن خوش اومدین

برای مطرح کردن مشکلتون و پاسخگویی دوستان لازمه ابتدا یه تاپیک جدید با عنوان مناسب ایجاد کنین، از اینجا : مشاوره آنلاین
    امضای ایشان

26. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 119

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17324
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. احساساتی بودن شما به خاطر ویزگی مهرطلبی شماست. در اینترنت سرچ کنید راهکارهابرای درمان این مشکل شما عنوان شده.یا کتاب مهرطلبی هاریت بریکر را مطالعه کنید

28. بالا | پست 120

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همگی وقت بخیر.تازه عضوشدم وبه جمعتون بیوستمممم.منم این مشکلوداشتم ولی یه مدت سعی کردم وانمودکنم که منطقی ام اخه تظاهربه چیزی بعدیه مدت به واقعیت تبدیل میشه دوستای گلم احساساتی بودن مانع خیلی ازبیشرفتام شددرگذشته ومطمن باشیدباوانمودکردن اینکه احساساتی نیستین مشکلمون درست میشششه

29. بالا | پست 121

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میتونیم دوست باشیم و به درد و دل هم گوش کنیم؟

30. بالا | پست 122

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام خدمت شما
    احساسات وجه مهمی در زندگی انسان است ، اما مثل همه تمامی وجه های زندگی مشکل ایجاد تعادل در احساسات و ایجاد هماهنگی با سایر وجه های زندگی است. لذا به شما پیشنهاد می کنم از هر راهی که می توانید در متعادل کردن احساسات خود بردارید یکی از این راه ها رفتن نزد مشاور است. باتشکر و امید موفقیت

31. بالا | پست 123

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29156
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بدجوری حالم بده مغزم کم آورده لطفا کمک کنید
    یه چند روزی بایه دختری توی تلگرام آشنا شدم اول واسه این که اذیت کردن و سرگرمی میرفتم پی ویش از دوست داشتن و..... براش میگفتم ولی آون اهمیتی نمیاد همینطور که ادامه میدادم کم کم جدی شد به جایی که هروقت تصمیم میگرفتم دیگه بی خیال آین موضوع بشم بیشتر از چند ساعت نمیتونستم تحمل کنم ولی وقتی فهمیدم که هیچ ارزشی براش ندارم اکانت تلگرامم رو حذف کردم ولی الان یه احساس خیلی بد مثل خفگی.منگی و... دارم که داره دیوونم میکنه
    لطفا بگین چطوری باید کنار بیام با این موضوع چطوری فراموشش کنم

32. بالا | پست 124

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29156
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خو شما که جواب نمیدین چرا همچین سایتی رو زدیم

33. بالا | پست 125

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,096 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Hnsrcr7 نمایش پست ها
    خو شما که جواب نمیدین چرا همچین سایتی رو زدیم

سلام

برای مشکلتون تاپیک جدا با عنوان مناسب بزنید ، اگه کسی اطلاعی راجب مشکلتون داشت دریغ نمیکنه .

http://forum.moshaver.co/newthread.p...newthread&f=77

34. بالا | پست 126

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

...
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

35. بالا | پست 127

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33449
    تشکـر
    11
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    ...
    اخ اخ اخ منم بدجور احساساتی ام

36. بالا | پست 128

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

هر انسانی احساسی داره اما باید از عقلشم کمک بگیره

37. بالا | پست 129

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    1

احساسی بودن بد نیست خیلی هم خوبه. چیزی که از روی احساسات تصمیم گرفتنه. وگرنه احساسات بسیار مثبته اما اگر ازتون سوء استفاده شده اولا باید فرد شبیه به خودتون رو پیدا کنید دوما احساسات نباید از روی بی عقلی باشه و همیشه باید جوانب عقل رو رعایت کرد.

صفحه 3 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد