نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: احساس تنهایی شدید

3862
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32634
    تشکـر
    35
    تشکر شده 10 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    8

احساس تنهایی شدید

سلام ب همه
    خسته نباشید دوستان
    دیگ کارم ب جایی رسیده ک اومدم و اینجا دارم این بحثو مطرح می‌کنم، شاید ب ظاهر چیز ساده ای باشه،
    اما برام یکمی سخت و پیچیده شده.
    من ی پسر 20 ساله م،
    و دو تا نیازم داره بدجوری اذیتم میکنه،
    یکیش نیاز عاطفی،
    دومیش نیاز جنسی،
    البت نیاز جنسی خیلی کمتر، اما باز هم اذیتم میکنه.
    مشکل من اینجاست ک چرا الان؟
    چرا الان این نیازام گل کردن؟
    اولا ک هنوز سنی ندارم برای ازدواج، دوما ک اصن موقعیتش نیست، ن کاری دارم ن سربازی رفتم.
    پس خیلی زوده.
    و واقعا چرا الان توی این سن انقد شدید این دوتا نیاز داره اذیتم میکنه،
    گاهی نیاز جنسیم وحشتناک میشه واسم، با اینکه اصلا و ابدا خودارضایی هم نمیکنم، تازه ورزش هم میکنم، باشگاه میرم، اما بازم گاهی خیلی مازاد انرژی دارم.
    باز این گفتم کمتره.

نمیدونم چرا نیاز عاطفیم اینطوری شده،
    احساس تنهایی شدیدی دارم و احساس نیاز ب دوست داشتن و دوست داشته شدن از طرف جنس مخالف.
    البت یک سال و نیم پیش ی شکست داشتم ک یکمی منو رنجور تر کرده و الان بیشتر اذیت میشم.
    منم شدیدا احساسی ام.

اما الان وقت این چیزا نیس ک، من باید الان فقط توی ذهنم درسم باشه و اهدافم، تلاشم برای آینده م.

اما واقعا دارم اذیت میشم،
    انقد اذیت میشم ک اومدم و اینجا این موضوعو مطرح میکنم.
    خیلی برام سنگین شده دیگ ،
    دیگ غیر قابل تحمل شده، واقعا تحملم کم شده،
    یکی ی راهی پیش روم بذاره لطفا
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : احساس تنهایی شدید

احساس تنهایی شدید : گاهی اوقات، دنیا محل غریبی برای زندگی می‌شود. شما خود را در اجتماعی می‌بینید که دور و برتان را انسان‌نماها پر کرده‌اند؛ و با وجود این همه آدم، شما از درون احساس خالی بودن می‌کنید و متوجه می‌شوید که واقعاً تنهایید.
    با فهمیدن این نکته، حس غریبی به شما دست می‌دهد. در آن لحظه، احساس بیهودگی بر شما مستولی می‌شود و سر تا پایتان شروع به لرزیدن می‌کند. این همه آدم دور و برتان، با این احساس تنهایی و پوچی، تضاد شدید دارد.

پس باید خودتان را از این مهلکه بیرون بکشید. چرا وقتی می‌توانید با این احساس ناراحتی و بیهودگی مبارزه کنید، به سراغ تنهایی بروید؟

1. قبول کنید
    همه ما باید بدانیم و آگاه باشیم که تنها به دنیا می‌آییم و تنها هم به دیدار دوست حقیقی‌مان خواهیم رفت. در کل جهان، آدم‌های خوب، بد، سفید، سیاه و خاکستری بسیارند و خیلی‌ها به ما علاقه دارند و از وجودمان لذت می‌برند، اما در نهایت، موقعی که به اطراف نگاه می‌کنیم، باید بدانیم که تنهاییم و مسئول عملکرد خودمان.

2. انتخاب ماست
    اینکه در این لحظه با وجود انسان بودن و اینکه به ذات، موجودی اجتماعی آفریده شده‌اید اما احساس تنهایی می‌کنید، انتخاب شخصی خودتان و شیوه زندگی‌تان است.
    کارهای یکنواخت و خسته کننده روزانه، یک‌جا نشینی و دوری از معاشرت با دیگران، مهم‌ترین عوامل تنهایی ما هستند. چرا انسان خسته کننده‌ای هستید؟ سعی کنید جواب این سوال را صادقانه بیابید.

3. گذشته را رها کنید
    چنگ زدن به گذشته و اشک ریختن برای آنچه از دست رفته و دیگر امیدی به بازگشتش نیست، کار غیر معقولی است. گذشته، تنها در یک صورت به درد شما می‌خور،د برای اینکه از آن درس بگیرید و اشتباهات گذشته را تکرار نکنید.

4. اول از همه، با بهترین دوستتان آشتی کنید
    بهترین دوست، همراه و دلسوز ما خداوند بخشنده و یکتایی است که هیچ احتیاجی به ما ندارد، اما از حضور و توجه ما به خودش بهترین استقبال را به عمل می‌آورد. پس اول از همه، دوستی‌تان را با او تقویت کنید. منظور ما اصلاً این نیست که فقط نماز و روزه‌تان را بیشتر کنید و یا کارهای سخت بکنید. همه ما بلد هستیم كه چطور دل عزیزترین دوستمان را به دست بیاوریم. کاری کنید که از آن بالاها ما را به فرشته‌ها نشان بدهد و با افتخار بگوید: فلانی را می‌بینید، او بنده من است.

5. با خودتان مهربان باشید
    دست از سخت‌گیری و آزار خودتان بردارید. بعضی از ما آنقدر از خودمان طلبکاریم و به خودمان سخت می‌گیریم که انگار با موجود خبیثی طرف هستیم که جز با درد و عذاب، به راه نمی‌آید! پس، کمی به خودتان راحت بگیرید و دست از آزار خودتان بردارید.

6. درها را بگشایید
    درهای دلتان را به روی مردم باز کنید، به روی عابران پیاده، همسایه‌ها، هم محلی‌ها، همکاران و اعضای خانواده‌تان. از معاشرت با دیگران هراس نداشته باشید. سعی کنید در قلبتان برای همه، جایی باز کنید و بدون اینکه احساس ترحم کنید و یا بخواهید جلب توجه کنید، به همه مهربانی کنید. محبت، معجزه‌هایی می‌کند که آثارش غیر قابل انکار است.

7. لیست تهیه کنید
    از افرادی که دوست دارید با آن‌ها معاشرت کنید و یا معاشرت داشته باشید، یک لیست تهیه کنید. بعد راه‌های برقراری ارتباط با آن‌ها را بررسی کنید. بهترین راه‌کار، یافتن نقاط مشترک و علایق مشابه‌تان است كه از این طریق می‌توانید یک رابطه را شروع کنید.

8. در سلام کردن پیشی بگیرید
    هر روز یک مسابقه را شروع کنید. مسابقه سلام کردن! سعی کنید اولین نفری باشید که به دیگران سلام می‌کنید و تمام تلاشتان را بکنید که هیچ کس از شما نبرد!

9. از مگس‌های دور شیرینی پرهیز کنید
    بعضی از افراد هستند که به دنبال دوست، همراه و هم‌صحبت نیستند، بلکه بیشتر دنبال کسی هستند که از او سوء استفاده کنند. به اصطلاح خودمان از موقعیت اجتماعی، ثروت و محبوبیت‌ او استفاده کنند. برای پیدا کردن هم‌نشین، به این افراد تکیه نکنید که پشیمان خواهید شد. یک هم نشین و معاشر خوب، شما را به خاطر خوبی‌هایتان می‌خواهد نه موقعیت‌تان.

10. خودتان را افشا کنید
    نه، اشتباه نکنید! منظور این نیست که اسرار مگو را بازگو کنید. همه ما برای خودمان رازهایی داریم که بهترین کار، حفظ آن در قلب خودمان است؛ اما از علایق، سلایق و دوست داشتنی‌هایتان برای دیگران بگویید. خودافشایی، یکی از تضمین شده‌ترین راه‌های آغاز یک ارتباط خوب و موثر است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط MYMAVS نمایش پست ها
    سلام ب همه
    خسته نباشید دوستان
    دیگ کارم ب جایی رسیده ک اومدم و اینجا دارم این بحثو مطرح می‌کنم، شاید ب ظاهر چیز ساده ای باشه،
    من ی پسر 20 ساله م،
    یکیش نیاز عاطفی،
    دومیش نیاز جنسی،
    اولا ک هنوز سنی ندارم برای ازدواج، دوما ک اصن موقعیتش نیست، ن کاری دارم ن سربازی رفتم.
    پس خیلی زوده.
    گاهی نیاز جنسیم وحشتناک میشه واسم، با اینکه اصلا و ابدا خودارضایی هم نمیکنم، تازه ورزش هم میکنم، باشگاه میرم، اما بازم گاهی خیلی مازاد انرژی دارم.
    باز این گفتم کمتره.

احساس تنهایی شدیدی دارم و احساس نیاز ب دوست داشتن و دوست داشته شدن از طرف جنس مخالف.
    البت یک سال و نیم پیش ی شکست داشتم ک یکمی منو رنجور تر کرده و الان بیشتر اذیت میشم.
    منم شدیدا احساسی ام.

اما الان وقت این چیزا نیس ک، من باید الان فقط توی ذهنم درسم باشه و اهدافم، تلاشم برای آینده م.

ممنون
    دوست عزیز، من چنتا سوال ازتون دارم؟ آیا دوستان اطرافتون اغلب با کسی دوست هستند و یا ازدواج کردند؟
    این احساس شما دقیقا از همین سن بیشتر قوی میشه (البته در برخی افراد زودتر و در برخی دیرتر) اینم ممکنه بخاطر این باشه که اطرافیانتون این بحث رو زیاد می کنند و یا دوستان نزدیکتون داخل یک رابطه هستند و در موردش زیاد حرف می زنن. توی چنین شرایطی افراد فکر می کنند که کسانی که توی یک رابطه ان چقدر آدم های خوشبخت و محبوبی هستند در حالی که بسیاری از این افراد بعد از مدتی ممکنه در این روابط شکست بخورنن و برای آیندشون نگران بشن. (من به جرات میتونم بگم که از دوستان دوره دبیرستان و دانشگاهم که در همون اوایل وارد رابطه شدن، هیچکدوم با همون فرد ازدواج نکردند.) سعی کنید بخودتون بگید که این سن برای وارد رابطه شدن هنوز زوده و ممکنه بخاطر این نیاز عاطفی وارد رابطه ای بشید که تازه به زندگیتون ضربه بزنه. پیشنهاد من اینه سعی کنید به جای رابطه وارد یک اکیپ دوستی خوب و مطمئن (نه اینترنتی) مثلا انجمن های دانشگاه تون بشید و با اون ها ارتباط برقرار کنید. این جوری میفهمید جنس مخالف هیچ چیز عجیبی نیست. و این حس نیاز عاطفی تا حد زیادی از بین میره. گام دوم می تونید با تورهای گردشگری آخرهفته هاتونو به سفر برید تا هم افراد مختلف رو ملاقات کنید و هم افرادی با سلایق مشابهتون پیدا کنید که دیدتون رو به زندگی تغییر بدند. اما به هیچ عنوان گزینه ازدواج و دوستی رو از رویی نیاز عاطفی و جنسی توصیه نمیکنم.
    شما وقتی باید وارد یک رابطه ازدواجی یا دوستی بشید که دقیقا بدونید هدفتون از زندگی چی هست و چرا این فرد براتون با دیگران متفاوته. دقت کنید که اگر به این نکات توجه نکنید وارد یک زندگی مشترک یا رابطه ای خواهید شد که پس از چند سال به شکست خواهد انجامید.
    موفق باشید

4. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    به نظرم با توجه به سن و شرایطتون که اوج جوونی و شور وانرژی هستین طبیعیه
    هم برای پسر و هم دختر
    خیلیی عالیه که پاک موندید و هستید
    از این بابت کلی باید قربون صدقه ی خودتون برید!
    چون هر کسی این زمونه قدرت نداره اینجوری تنها و پاک بمونه، به خصوص پسر

خیلی خوبه که فعالید و انرژیتونو صرف کاراتون میکنید
    به نظرم باز هم تلاش کنین و این انرژی مازاد رو صرف علاقه ها و برنامه ها و اهداف زندگیتون بکنید
    که زودتر شرایط ازدواج پیدا کنید و اقدام کنید براش
    وقت هایی که حس میکنین انرژیتون خیلی زیاده، برید سراغ ورزشهایی که انرژی زیادی میگیره از آدم، مثل شنا
    هم روحیه تون رو بهتر میکنه و هم خسته تون میکنه.
    در کنارش هم برای ازدواجتون برنامه بریزید و براش تلاش کنید.

علاوه بر این ها دوستان خوبی مثل خودتون انتخاب کنید و ساعت هایی رو باهاشون بگذرونید
    و مهم تر از این هم ارتباطتتون با خونواده تون رو خیلی قوی کنین که احساس تنهایی خیلی براتون کم بشه.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 11-20-2017 در ساعت 01:52 PM

6. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط MYMAVS نمایش پست ها
    سلام ب همه
    خسته نباشید دوستان
    من ی پسر 20 ساله م،
    یکیش نیاز عاطفی،
    دومیش نیاز جنسی،
    پس خیلی زوده.
    باز این گفتم کمتره.

منم شدیدا احساسی ام.

ممنون
    سلام

چرا با دختری دوست نمیشید؟؟

احساس نیاز عاطفی و جنسی هم کاملا طبیعیه و هممون اینجوری هستیم و ورزش و کلاس رفتن و اینا فقط مسکن هست و نمیتونه این نیازهارو از بین ببره

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32634
    تشکـر
    35
    تشکر شده 10 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    8

از همه دوستان خیلی ممنونم .
    به راهنمایی هاتون عمل میکنم.

9. کاربران زیر از MYMAVS بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32634
    تشکـر
    35
    تشکر شده 10 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

چرا با دختری دوست نمیشید؟؟

احساس نیاز عاطفی و جنسی هم کاملا طبیعیه و هممون اینجوری هستیم و ورزش و کلاس رفتن و اینا فقط مسکن هست و نمیتونه این نیازهارو از بین ببره
    راستش هم بخاطر یه شکستی ک داشتم و ناجور داغونم کرد الان خیلی محتاط تر شدم ، و هم اینکه حس میکنم اگ با دختری رابطه برقرار کنم وقتمو خیلی تلف میکنه و نمیذاره روی کارام متمرکز شم . اما از یه جهت هم یکی از دوستام که خیلی بهم گیر داده ب اصطلاح خودش یکی رو مخ کن! بهم میگه ک اگ یکی ک دوستت داره و دوستش داری کنارت باشه انگیزه ت خیلی قوی میشه.
    ی چیز دیگ هم درمورد خودم هست اینه که ناجور سخت پسندم
    باز هم خودم فکر میکنم ک وقتش نیست ، اما شرایط یجوری شده ناجور .
    اونم اینه ک ، تعریف از خود نباشه ، اما نمیدونم چرا دخترا خیلی جذبم میشن (تو دانشگاه مخصوصا) منم هرچقد بی اعتنا باشم بازم دلم یکم میلرزه گاهی اوقات ، و اذیتم میکنه.
    الان ک صحبت میکنم بیشتر اذیتم میکنه ، فکر کنم کلا ذهنمو باید دور کنم از این بحث و درگیرش نشم.
    نمیدونم درگیرش بشم ک بخوام حلش کنم یا از ذهنم بریزم بیرون و اصلا فکر نکنم ، چون بخوام درگیر شم ک راه حل پیدا کنم همین یعنی فکر کردن به این موضوع ، و کلا سخته دیگه ، مخصوصا وقتایی که پر حرف و درد دلم اما هیچ کس نیست درکم کنه ، و ب حرفام گوش بده.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43658
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزان منم حالتی شبیه ایشون دارم ولی سنم کمتره دعا کنید از این حالت در بیام خیلی سخته

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinn نمایش پست ها
    سلام عزیزان منم حالتی شبیه ایشون دارم ولی سنم کمتره دعا کنید از این حالت در بیام خیلی سخته
    سلام خوبی خوشد هست
    اگه میبینی خیلی داره بهت فشار میاد مشکلت رو در قالب یه تایپک جدا بزن و بیشتر برامون بگو رفیق های مشاور من کمکت میکنن

13. کاربران زیر از tarah2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد