نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: احساس تنهایی

1211
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7020
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy احساس تنهایی

سلام
    من دخترم متولد 75
    یه مدتیه نمیتونم با افراد خانوادم راحت باشم ینی هرچی من میگم برا اونا غیر قابل درکه و برعکس.
    احساس میکنم تنهام وغریبم حتی تو خونه
    من و مادرم باهم زندگی میکنیم و پدرم ده ساله فوت کرده
    واقعا نمیدونم چیکار کنم خستم و ارزوی مرگ دارم و به شدت نا امیدم
    کمکم کنید
    من میخوام هرچی بگم مادرم برام ایراد میگیره و حرف همو نمیفهمیم و این مشکلو با بعضی از افراد خانواده هم دارم
    نمیدونم چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساس تنهایی

در قدم اول سعی کنید با خانواده یک بحث و گفتگو بی تنش و راحتی داشته و نیاز ها و کمبود های خود را بی پرده و بدون خجالت و سستی بیان کنید و از انها کمک بخواهید .
    همچنین سعی کنید در هر کار حرف مادرتان را بر خود مقدم در نظر بگیرید و این نکته بسیار مهمه .

در قدم دوم سعی کنید در فعالیت های گروهی شرکت و حتی در مدرسه نیز بدنبال دوستان سالم و صالح باشید و بعد از اشنایی با طرز برخورد و اخلاقیات هر یک از انان طرح دوستی بریزید و این دوستی را صمیمی کنید و با دوستان خود به تفریحات سالم عم از سینما و قدم زدن و دیدن اماکن تفریحی و .. بروید
    همچنین بهتره که سریعتر به فکر یک رشته ورزشی و یا هنری مورد علاقه خود باشید و بدنبالش بروید . این مورد در رفع تنهایی بسیار موثر است . چون حتی میتوانید در انجا نیز دوستانی پیدا کنید
    اما هیچ وقت با هر کسی دوست نشوید مخصوصا با جنس مخالف و حد و حدود های خود را بشناسید و سعی در پوشش خود داشته باشید .
    و اینکه تا خداوند هست کسی تنها نیست . تنهایی یک بهانه است . چون خداوند را قلبا باور نداریم و با او نزدیک نیستیم
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

3. 2 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme f نمایش پست ها
    سلام
    من دخترم متولد 75
    یه مدتیه نمیتونم با افراد خانوادم راحت باشم ینی هرچی من میگم برا اونا غیر قابل درکه و برعکس.
    احساس میکنم تنهام وغریبم حتی تو خونه
    من و مادرم باهم زندگی میکنیم و پدرم ده ساله فوت کرده
    واقعا نمیدونم چیکار کنم خستم و ارزوی مرگ دارم و به شدت نا امیدم
    کمکم کنید
    من میخوام هرچی بگم مادرم برام ایراد میگیره و حرف همو نمیفهمیم و این مشکلو با بعضی از افراد خانواده هم دارم
    نمیدونم چیکار کنم
    سلام

یعنی چی مثال عینی بزنید

لطفا نقل قول کنید.سپاس

5. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

متاسفانه این پرسش رو اغلب نوجوانان و جوانان می پرسند و مشکل راحت نبودن در ارتباط برقرار کردن با والدین از جمله مشکلاتی است که اغلب فرزندان جامعه ی صنعتی امروزی با آن دسته و پنجه نرم می کنند. زمانی که والدین ارتباطات خودشون رو با فرزندان به حداقل می رسانند و همجنین برخورد نامناسبی (تند خویی، بی حوصلگی، محل نذاشتن و تحویل نگرفتن و ...)در مواقع ارتباط فرزندان با آن ها از خود نشان می دهند، فرزندان ارتباطات خودشون رو با والدین کمتر و کمتر می نمایند و این کمبود در ارتباط بر قرار کردن و انس گرفتن رو به انحاء مختلف جبران می کنند که موجب بروز مشکلاتی متعدد در زندگی فردی و اجتماعی فرزندان می شود.

و اما پاسخ به این سوال به صورت عام:
    1. با والدینتون در شکل های مختلف ارتباط داشته باشید.
    2. از هر زمان و مکانی برای صحبت با آن ها استفاده کنید و هیچ ترسی از نوع برخود آن ها نداشته باشید.
    3. از احساسات و عواطف و نیازمندی های روحی و روانی خودتون راحت و صریح حرف بزنید
    4. ار راحت حرف زدن نهراسید. راحت و صریح حرف بزنید. بگید که دوست دارید باهاشون حرف بزنید. بگید که دوست دارید تو بغلشون محبت ببینید. راحت این ها رو بگید.

+ یک روش دیگری هم هست که به ارتباط والدین با فرزندان و فرزندان با والدین کمک می کنه.
    اونم اینکه به مشاوری مراجعه نمایید. از مشکلات و نیازمندی های خودتون حرف بزنید. راهنمایی های مشاور رو با گوش جان گوشش بدید و عمل کنید. قطعا مشاور با والدین شما گفتگو می کنند. جلساتی رو با آن ها برگزار میکنن و نکاتی رو در مورد ارتباط با فرزندان به آن ها گوشزد میشه. در این مواقع باید والدین آموزش ببینند که مشاور محترم این آموزش رو انجام می دهند. شما هم باید این رو توجه داشته باشید که راحت احساساتتون رو با والدینتون در میان بذارید. خیلی خیلی راحت...

کتاب" پدر و مادر نامرئی" تهیه کنید و در دسترس والدین قرار بدید تا بتونن ازش استفاده کنن .
    این کتاب در قطع خشتی از انتشارات تلاوت آرامش وابسته به موسسه علمی کاربردی خیبر به انتشار رسیده است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد