نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: غم و یاس به دلیل مخالفت خانواده با ازدواجم

1434
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37190
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

غم و یاس به دلیل مخالفت خانواده با ازدواجم

سلام نیازدارم کسی راهنماییم کنه همیشه همه ی ادمای اطرافم حتی مادرم توبزرگترین تصمیماتش ازمن کمک میگیره اما من واس خودم نمیتونم کاری کنم دوستای زیادی دارم اما نمیتونم باکسی همه رازای زندگیمو بگم حس میکنم اینقدر تو خودم ریختم اینقدر داغون شدم، 20سالمه مدتیه باشخصی در ارتباطم ودوسش دارم س سالی میشه حس میکنم از رابطمون خستم ازاون ادم ن ازاین همه تکرار از زندگیمم خستم ازاینک این همه کارتکراری در روز میکنم از زندگی واز اطرافیانم خسته شدم نیاز ب تنوع دارم امانمیدونم چ طوری حتی دوست دارم تمام ادمای زندگیمو عوض کنم تنوع طلب نیستم بعد بیست سال زندگی تکراری خسته شدم هیچ تفریح خاصی جز درس خوندن ندارم انگاردیگ حتی تفریح یا هرسرگرمی یامسافرتی برام بی معناشده ولذت نمیبرم خانوادموخیلی دوس دارم اما ازشون ناراحتم چون اونا باازدواج من باشخصی ک دوسش دارم مخالفن وهرروز اینو باکاراشون نشون میدن واین باعث میشه ازشون دور شم تنهاچون هیچ دلیل محکم ومنطقی ندارن فقط چون خودخواهن خانواده من خانواده اون همشون لج بازن باهم مشکل دارن وماباید تاوانشو بدیم تقریبا فامیلیم متاسفانه
    مشکلات زیادی تو رابطم دارم بااون اقادارم فقط بخاطر دعواهای دیگران واینک من ب خانوادم شاید حق بدم وخودمم تو وجودم خشم وناراحتی دارم اماسعی میکنم فراموش کنم
    روحم خیلی خستس ارزوهای زیادی دارم اما اشتیاق رسیدنو ازدست دادم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : احساس خوشبختی ندارم

چرا احساس خوشبختی نمیکنیم ؟
    اینکه چرا بیشتر افراد جامعه احساس خوشبختی نمی‌کنند دلایل متعددی دارد.
    داشتن
    توقعات غیرواقع‌بینانه، مقایسه زندگی خود با دیگران، ترس و ناامیدی و ... از جمله مواری است که مانع احساس رضایت در زندگی است.
    در اینفوگرافی زیر به 12 مورد اشاره شده که مانع
    احساس خوشبختی است.
    مطمئناً می‌توان با آگاهی از این موارد و تلاش برای برطرف کردن آنها زمینه احساس رضایتمندی را در زندگی فراهم کرد.
    و با حس امید، رضایت و خوشبختی بیشتری به آینده فکر کرد.
    توجه به داشته های دیگران یکی از مسائلی است که آرامش ذهنی افراد را از بین می‌برد.
    وقتی ما تنها داشته های دیگران را می‌بینیم و توجهی به داشته هایمان نداریم.
    بنابراین نسبت وضعیت موجود خود راضی نیستیم و در نتیجه احساس خوشبختی نمی‌کنیم.
    اگر میزان ترس از ناامیدی در مقایسه با تمایل به خوشبختی در افراد بیشتر باشد.
    در نتیجه آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان تلاش چندانی نمی‌کنند.
    برخی اشخاص خوشبختی را با واحد‌های اشتباه می‌سنجند.
    ما ابتدا باید ببینیم خوشبختی از نظرمان چه مفهومی دارد و چه دارایی‌هایی باید داشته تا انسانی خوشبخت باشیم.
    وقتی تلاش می‌کنیم که افکار، اعمال و باور‌های ما در مورد خودمان و دیگران منفی نباشد .
    این امر ما را به سوی
    کمال‌گراییسوق می‌دهد و به دلیل اینکه نمی‌توانیم در تمامی امور زندگی خوب باشیم بنابراین احساس ناخشنودی می‌کنیم.
    گاهی نیز می‌خواهیم وضعیت رقت باری را از خودمان نشان دهیم تا دیگران به ما ترحم کنند.
    این افراد مهرطلب بوده و طوری رفتار می‌کنند که انگار خوشبخت نیستند.

استقلال، شایستگی، ارتباط اجتماعی و عزت نفس از جمله عواملی هستند که به احساس خوشبختی کمک شایانی می‌کنند.
    احساس کارایی و کنترل درونی با
    رضایت از زندگی ارتباط مستقیمی دارند.
    وقتی توانایی کنار آمدن با زندگی را داشته باشیم خود را فردی خوشبخت می‌پنداریم.
    احساس کنترل داشتن بر امور زندگی نیز سبب می‌شود که شخص آرامش ذهنی داشته باشد.

خودپذیری، تسلط بر محیط، خودمختاری (استقلال) را از دیگر فاکتور‌هاست .
    که در احساس خوشبختی دخالت دارند و خودپذیری به معنای
    ارزیابی مثبت زندگی خویش است.
    تسلط بر محیط عبارت است از توانایی حل و فصل کردن موثر چالش‌ها و مشکلات، استقلال نیز به احساس نیرومند خودگردانی اشاره دارد.

اعتماد، منبع کنترل درونی، ثبات هیجانی و عزت نفس با آرامش ذهنی همبستگی بالایی دارند.
    افرادی خوشبخت هستند که روان‌رنجور (زود رنج) نبوده، خوش‌بین و با اشتیاق هستند .
    و هدف، سبک زندگی سالم و
    مشارکت اجتماعی بالایی دارند.
    بنابراین اینکه احساس خوشبختی نمی‌کنیم بستگی به نوع تفکر و باور ما دارد.
    خوشبختی یک احساس درونی خوب و مرکز احساسات و عواطف در مغز انسان است.
    افکار مثبت احساس خوب و نظام فکری بد، احساس ناخوشایند را در فرد منجر می‌شوند.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

021-88422495

021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37190
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : احساس خوشبختی ندارم

ممنون لطف کردین، راستش نسبت به شخصی به دلایلی احساس تنفربیش ازحدپیداکردم ومیخوام این موضوع وناراحتیش روفراموش کنم چون ارامشو اززندگیم برده نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد