مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

موضوع: احساس خوشبختی نمیکنم

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26654
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شاید مسخره به نظر برسه

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    عزیز جواب سوال تعداد خواهران و یا برادران رو ندادید؟؟

ممکنه راجب حالات وسواسیتون یک یا چند مثل(نه مثال) بزنید؟

ایا بعضی اوقات ممکنه حس کنید بی سبب خیلی خوشحالید و تو اسمانهائید؟

سابقه بیماری و یا اختلال روانی در خانواده پدری و مادری؟؟

با سپاس

دکتر
    یدونه خواهر بزرگ تر ۳ سال و یه برادر کوچک تر ۴ سال دارم
    خودم رفتار وسواسی احساس نمی کنم ولی به شدت رو اینکه تو کاری که شروع می کنم از همه بهتر باشم حساسم و اگه نباشم ترجیح میدم کارو ول کنم
    در مورد سابقه هم مادرم در دوران اولین بارداری antepartum depression داشتن تا اونجا که من میدونم که یه دوره دارو خوردن و الان ocd دارن احتمالا البته من خودم فکر می کنم چون هم وسواس واسه تمیزی دارن و هم فکری و مامان بزرگ پدریم هم وسواس شدید واسه تمیزی داشتن به حدی که حتی نمیذاشتن بچه هاشون بهشون نزدیک بشن
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    گذشته در گذشته و فردا نیز ناپیداست در حال زندگی کن
    شماره عضويت
    8594
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.38
    تشکـر
    70
    تشکر شده 1,131 بار در 633 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط symantec نمایش پست ها
    یدونه خواهر بزرگ تر ۳ سال و یه برادر کوچک تر ۴ سال دارم
    خودم رفتار وسواسی احساس نمی کنم ولی به شدت رو اینکه تو کاری که شروع می کنم از همه بهتر باشم حساسم و اگه نباشم ترجیح میدم کارو ول کنم
    در مورد سابقه هم مادرم در دوران اولین بارداری antepartum depression داشتن تا اونجا که من میدونم که یه دوره دارو خوردن و الان ocd دارن احتمالا البته من خودم فکر می کنم چون هم وسواس واسه تمیزی دارن و هم فکری و مامان بزرگ پدریم هم وسواس شدید واسه تمیزی داشتن به حدی که حتی نمیذاشتن بچه هاشون بهشون نزدیک بشن
    ممنون از پاسخ ولی باز هم مثل بروز حالاتتون رو نگفتین, دانشجوی رشته پزشکی هستین پس امید دارم متوجه عرایض بنده بشید:

ببینید گلم زمینه ژنتیک شما که بارز و مشهوده, جایگاه تولد شما هم با توجه به فاصله سنی با خواهر بد نیست ولی با برادر زیاده 4 سال. و همین حالت کودک ساندویچ Press Child رو به شما داده.

و حالا فشار درسی (رشته ای که علاقه ندارید و خوب سنگینه) و حالتهای رقابتی شدیدبا دیگران, بکن و نکنهای پدر و مادر و تنشهای وسواسی. شما رو وارد فازهای افسردگی و .... کرده

در نتیجه حتما بهتره که به یک کلنیک روانشناختی و یا واحد روانشناسی دانشگاه مراجعه کنید. جهت بررسی بیشتر و در نتیجه تشخیص درست و دقیق.

که میتونه خیلی هیلی کمک کننده باشه. بعد خوب مشاوره+ دارو هم زمان.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26654
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

بسیار متشکرم

5. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    29853
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.12
    تشکـر
    10
    تشکر شده 15 بار در 12 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : احساس خوشبختی نمیکنم

درود

برای شما از روانشناس و روانپزشک هیچ کاری ساخته نیست و متاسفانه مشکل شما با بالا رفتن سنتان بدتر خواهد شد.

6. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.79
    تشکـر
    7,543
    تشکر شده 7,557 بار در 3,343 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خرد نمایش پست ها
    درود

برای شما از روانشناس و روانپزشک هیچ کاری ساخته نیست و متاسفانه مشکل شما با بالا رفتن سنتان بدتر خواهد شد.

رو چه حساب این حرفو میزنین؟؟؟
    دوستانی که لطف میکنید و در پست کاربران نظر میذارید،

یه مسئله رو فراموش نکنید،

کسانی که برای مشاوره به این سایت مراجعه میکنند به اندازه کافی حالشون نامناسب هست

پس تو حرفهاتون این نکته رو لحاظ کنید که :

حال پریشان به آرامش نیاز دارد نه سرزنش!

7. Top | #16

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30982
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.76
    تشکـر
    371
    تشکر شده 655 بار در 369 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal
    میزان امتیاز
    2

سلام
    حس خوشبختی حسیه که از درون ادم میاد
    فکر کنم شما کمالگرایین

۲. یاد بگیرید چطور انتقادپذیر باشید

هیچکس دوست ندارد مورد انتقاد واقع شود. اما بعضی از مردم انتقادپذیرند، یعنی:– آنها برای اینکه چه کسی انتقاد می‌کند ارزش قائل هستند و این سوال برایشان پیش می‌آید که چرا آن شخص انتقاد می‌کند.– هرچیزی که برای بهبودشان مفید است، تشخیص می‌دهند و به کار می‌گیرند.– انتقاداتی را که مفید نیستند، به راحتی دور می ریزند.بقیه‌ی مردم انتقادناپذیرها هستند، یعنی:
    – احساس می‌کنند هر انتقادی، بدون توجه به اینکه از طرف چه کسی است، حمله به شخصیت و نظر دادن در مورد ارزش فردی آن‌هاست.– به جای اینکه سعی کنند از انتقادها چیزی یاد بگیرند، فقط به خاطر اینکه از آن‌ها انتقاد شده احساس بدی دارند.– در ذهن‌شان بارها و بارها به انتقاد پاسخ می‌دهند.کمال‌گرایان در دسته‌ی دوم جا دارند: انتقاد آن‌ها را نابود می‌کند. پس برای اینکه از انتقاد فرار کنند، همیشه بیشتر و فراتر از انتظارات ظاهر می‌شوند. فکرشان این است که آنقدر دقیق باشند که جایی برای انتقاد باقی نماند.اما می‌دانید که! هر چقدر هم سعی کنید کارتان را بدون نقص انجام دهید، مردم همیشه راهی برای مخالفت، انتقاد و اشاره به نکاتی برای بهبود کار شما پیدا می‌کنند. بنابراین، به جای اینکه سعی کنید به هر قیمتی از انتقاد فرار کنید، فکر نمی‌کنید اگر انتقادپذیر باشید راحت‌تر است؟

۳. تفاوت بین تلاش زیاد و کمال‌ گرایی را بدانید

این‌که می‌خواهید خودتان را بهتر کنید – چه بخواهید وزن کم کنید، چه بخواهید سرعت دویدن‌تان را زیاد کنید، چه بخواهید کتاب‌های بیشتری بخوانید یا سخنرانی عمومی بهتری داشته باشید- خیلی خوب است. اما تلاش زیادِ سالم با کمال‌ گرایی متفاوت است.برن برون، محقق و نویسنده‌ی آمریکایی تلاش سالم را به عنوان تلاشی برای رسیدن به بهترین‌ها تعریف می‌کند. یعنی، از خودتان راضی هستید و می‌دانید که می‌توانید بهتر بشوید.از طرف دیگر، کمال‌ گرایی از احساسی می‌آید که می‌گوید که هیچ‌چیز به اندازه‌ی کافی خوب نیست. کمال‌گراها فکر می‌کنند اگر به استاندارد X یا Y برسند، آخرش می‌توانند حس خوبی به خودشان داشته باشند.به بیان دیگر، تلاش سالم یعنی برای خودتان ارزش قائل شوید و سعی کنید از همه‌ی پتانسیل‌هایتان استفاده کنید. کمال‌ گرایی یعنی به خودتان بگویید که برای به اندازه‌ی کافی خوب بودن باید به چیز خاصی برسید، و با این حرف به خودتان بی‌احترامی می‌کنید

.۴. اهداف واقع‌گرایانه داشته باشید

کمال‌گراها اهدافی انتخاب می‌کنند که رسیدن به آن اصلا امکان‌پذیر نیست. بعد از چند ماه عصبانی و مستاصل می‌شوند چون هرچه تلاش می‌کنند، هدف‌شان هنوز خارج از دسترس است. راه‌حل این است که اهداف واقعی تعیین کنید.اهداف واقعی هم در دسترس نیستند و برای رسیدن به آن‌ها باید کمی تلاش کنید، اما احتمال دست‌یابی دارند. وقتی‌که به یک هدف واقعی رسیدید، یک هدف واقعیِ کمی سخت‌تر انتخاب کنید. همین‌طور پیش بروید و خیلی زود خواهید دید که چقدر پیشرفت کرده‌اید.۵. «ضروری‌ها» و «نه‌چندان ضروری‌ها» را تشخیص دهید

فرض کنید دنبال خانه می‌گردید. اولین کاری که باید بکنید این است که ویژگی‌های «ضروری» را تعیین کنید. مثلا بگویید:– سه اتاق خواب و دو سرویس بهداشتی– آشپزخانه‌ی بزرگ– محله‌ی آرام– ناحیه‌ی مناسب از نظر مدرسه– نورگیرحالا ویژگی‌های «نه‌چندان ضروری» را تعیین کنید. مثلا:– شومینه– استخر شنا– حیاطحالا دو گزینه دارید. یا می‌توانید دنبال خانه‌ای باشید که فقط ویژگی‌های ضروری را داشته باشد، یا دنبال خانه‌ای بگردید که هم «ضروری‌ها» را داشته باشد هم «نه‌چندان ضروری‌ها». آیا حاضرید هزینه‌ی بیشتری بپردازید- هم از نظر وقت و هم قیمت- تا ویژگی‌های «نه‌چندان ضروری» را هم داشته باشید؟باید پیش از انجام هر کدام از کارهای زیر چند سؤال از خودتان بپرسید:– گزارشی که باید به رئیس‌تان تحویل دهید– انجام دادن یک پروژه برای یک مشتری– کوزه‌ای که برای کلاس سفالگری درست می‌کنید؛ و غیرهسوال‌هایی که لازم است بپرسید اینها هستند: ویژگی‌های «ضروری» کدام‌هاست؟ ویژگی‌های «نه‌چندان ضروری» چطور؟کمال‌گراها دوست دارند «غیرضروری‌ها» را در همه‌ی کارهایشان وارد کنند، در حالی که اکثر مواقع «ضروری‌ها» کافی هستند.فقط «نه‌چندان ضروری»هایی را در کارتان وارد کنید که ارزش وقت گذاشتن داشته باشند و وقت و منابع لازم برای دستیابی به آنها را در اختیار داشته باشید.مطالب پیشنهادی از سراسر وب

۶. استاندارهایتان را پایین بیاورید

یکی از مشکلات کمال‌گراها این است که استاندارهایشان خیلی بالاست. کمی استانداردهایتان را پایین بیاورید. به جای تصمیم برای انجام دادن ۱۰۰ درصدیِ یک کار، به یک تلاش ۹۰ درصدی هم راضی شوید. بعد ببینید چه اتفاقی می‌افتد:– آسمان به زمین آمد؟– رئیس‌تان از اینکه پروژه به اندازه‌ی کافی خوب نیست، ناراحت شد؟– کسی شکایت کرد؟– مشتری ناراضی بود؟– عواقب جبران‌ناپذیری داشت؟اگر همه چیز در تلاش ۹۰ درصدی شما خوب بود، سعی کنید استانداردتان را تا ۸۰ درصد پایین بیاورید. باز هم مشکلی وجود نداشت؟ پس باز هم کمی استاندارتان را پایین‌تر بیاورید.۷. چیزهای جدید را امتحان کنید

کمال‌گراها ترس وحشتناکی از اشتباه‌ کردن دارند. این باعث می‌شود که از چیزهای جدید فرار کنند. یادتان باشد، اشتباه کردن است که باعث رشد ما می‌شود. به‌علاوه، تحمل اشتباهات مؤلفه‌ی اصلی خلاقیت و ریسک‌پذیری است.یکی از راه‌های غلبه بر ترس از اشتباه کردن، امتحان کردن چیزهای جدید است. وقتی یک چیز جدید یاد می‌گیرید با بی‌نقص بودن فاصله زیادی دارید. در واقع نه تنها بی‌نقص نیستید بلکه کاملا برعکس، اشتباه می‌کنید، زمین می‌خورید و حتی همه چیز را خراب می‌کنید.وقتی به خودتان اجازه دهید در حوزه‌هایی که تازه‌کار هستید اشتباه کنید، در تمام جنبه‌های زندگی احساس راحت‌تری نسبت به اشتباه‌ کردن خواهید داشت.۸. از هرچیزی که کمال‌ گرایی شما را تقویت می‌کند فاصله بگیرید

چند وقت پیش از تلویزیون برنامه‌ای پخش می‌شد که یک خانم زیبا را نشان می‌داد، این خانم یک جراح مغز و اعصاب نابغه بود. در یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده بود و به چندین زبان مسلط بود. وقتی نشان داد که دونده ماراتن هم هست، کانال را عوض کردم.دنیای اطراف ما استانداردهای واقعاً بالایی دارد:– خبره‌های تجارت همیشه به ما می‌گویند خدمات فراتر از عالی بدهید.– تلویزیون و مجله‌ها پر از افرادی هستند که چهره و تیپ بی‌نقصی دارند.– همه در شبکه‌های اجتماعی وانمود می‌کنند که همسر عالی، بچه‌های عالی، خانه‌ی عالی و شغل بی‌نقصی دارند.و تازه همه‌چیز به همین‌ها هم ختم نمی‌شود. بنابراین باید از تمام محرک‌هایی که گرایشات کمال‌گرایانه‌ی شما را تقویت می‌کنند فاصله بگیرید:– مجله‌هایی نخوانید که به شما احساس بازنده بودن می‌دهند.– در شبکه‌های اجتماعی افرادی را فالو نکنید که همیشه در حال تعریف کردن از زندگی عالی‌شان هستند.– با افرادی معاشرت نکنید که باعث می‌شوند احساس کنید هیچ‌ کاری را درست انجام نمی‌دهید.

در عوض:– مطالبی بخوانید که به شما روحیه می‌دهند.– افرادی را اطراف‌تان نگه دارید که شما را همان‌طور که هستید پذیرفته‌اند و تشویق‌تان می‌کنند بهتر هم بشوید.– افرادی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید که به شما انگیزه و انرژی می‌دهند.۹. قبول کنید هیچ‌وقت کارتان تمام نمی‌شود

ممکن است که به وزن دلخواه‌تان برسید و در شغل‌تان موفق باشید، اما شریک زندگی‌تان شغلش را از دست بدهد و رابطه‌ی شما تحت استرس ناشی از این موضوع قرار بگیرد. بعد که توانستید رابطه‌تان را به حالت عادی برگردانید، رئیس‌تان عوض می‌شود و عادت کردن به شرایط جدید چندان راحت نیست و استعفا می‌دهید. چند ماه دنبال پیدا کردن کار هستید، وقتی یک کار خیلی خوب پیدا می‌کنید، می‌بینید که از وزن‌تان غافل شده بودید و چند کیلو اضافه‌وزن پیدا کرده‌اید.می‌بینید؟ زندگی همین‌طور جریان دارد. حتی اگر بتوانید به جایی برسید که همه‌چیز کاملا بی‌نقص باشد- تاکید می‌کنیم: اگر- با اطمینان می‌توان گفت عمر چندان بلندی ندارد. برای غلبه بر کمال‌ گرایی باید قبول کنید که هیچ‌وقت کارتان تمام نمی‌شود.

۰. از سواری لذت ببرید

کمال‌گراها هیچ‌وقت چشم از مقصد برنمی‌دارند، چون تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد مقصد است. در واقع آنقدر روی هدف تمرکز کرده‌اند که یادشان می‌رود از سواری لذت ببرند.– اگر امروز نتوانستید ۱۰ کیلومتر بدوید، از اینکه ۶ کیلومتر دویده‌اید راضی و خوشحال باشید.– اگر هنوز از شغل اصلی‌تان راضی نیستید، از این که کسب‌و‌کار کوچک خودتان روزبه‌روز در حال رشد است احساس غرور کنید.– اگر هنوز نمی‌توانید سونات مهتاب بتهون را بزنید، از نواختن قطعات دیگری که یاد گرفته‌اید نهایت لذت را ببرید.و اینکه اجازه ندهید کمال‌ گرایی زندگی شما را خراب کند. از اجرای این نکات شروع کنید و از زندگی نهایت لذت را ببرید.
    ویرایش توسط فرشته مهربان : 09-10-2017 در ساعت 03:22 PM
    کمتر بد جنس باشیم

بیشتر خوش جنس باشیم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

احساس,  احساس غريب,  احساس جديد,  احساسنا بغنية,  احساس مجنون,  احساس فظيع,  احساسي,  احساس الحب,  احساسي بصورة,  احساس جميل,  احساس خوشبختی,  احساس خوشبختی میکنم,  احساس خوشبختی نمیکنم,  احساس خوشبختی در زندگی,  احساس خوشبختی به انگلیسی,  احساس خوشبختی چیست؟,  احساس خوشبختی احسان خواجه امیری,  احساس خوشبختی در زنان,  احساس خوشبختی با همسر,  احساس خوشبختی در زندگی مشترک,  من ما كنتي تكوني,  من و تو,  من فضلك,  منشن الكايد,  من اللي اختار اسمك,  منتدى فتكات,  من النظرة الثانية,  منال العالم,  منتدى الجلفة,  من سيربح المليون,  مهمل,  مهمة صعبة,  مهما يقولون,  مهمة السكند,  مهما الليالي,  مهمة خاصة,  مهما يحاولو يطفو الشمس,  مهما صار ومهما صرنا,  مهموم رعد وميثاق,  مهمان امشب خندوانه,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)