نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: احساس دلتنگی‌ و غم از بهم خوردن رابطه

915
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26483
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy احساس دلتنگی‌ و غم از بهم خوردن رابطه

خیلی‌ خودم رو درمانده احساس می‌کنم.

با دختری ۱،۵ سال پیش آشنا شدم و از همون اول قصدم رو که ازدواج بود گفتم. چون من خارج از ایران زندگی‌ می‌کنم سعی‌ کردم تو این مدت زیاد بیام ایران و با هم وقت بگذرونیم. از همون اول یکسری اخلاق‌ها دیدم که سعی‌ کردم خودمو تطبیق بدم باهاش. مثلا خیلی‌ مغرور بود و هیچ وقت حتا اگر مقصر بود عذر خواهی‌ نمیکرد. با همهٔ اینجور اخلاق‌ها کنار اومدم و برای خودم حالش کردم. چون خیلی‌ دوسش داشتم. از دروغ خیلی‌ بدم میاد و گفت بودم که هیچ وقت دروغ نمیگم و دوست هم ندارم دروغ بشنوم. چندین بار بهم دروغ گفت و من متوجه شدم. دروغ هاش هم خیلی‌ بیخود و بی‌ ارزش بود. مثلا اگر با دوستش مریم رفته بود بیرون میگفت با مژده بودم. و از این قبیل. همیشه هم وقتی‌ من میفهمیدم میگفت اشتباه کردم و دیگه تکرار نمیکنم. ولی‌ اولش همیشه هی‌ سعی‌ میکرد که بگه نه دروغ نگفته. آخرین بار وقتی‌ که بهم دوباره دروغ گفت من دیگه گفتم نمیتونم تحمل کنم. جایی که بود رو به من دروغ گفت و من میدونستم اونجایی نیست که داره میگه. حتا با یون دوستی‌ هم که میگفت نبود. ولی‌ هیچوقت حاضر نشد قبول کنه دروغ گفته. من ارتباطمو قطع کردم ولی‌ عاشقشم و دارم دیونه میشم. اونم سعی‌ نکرد که دوباره ارتباط بر گردون. همش جوری حرف میزد که من انگار مریضم و شک دارم بهش، ولی‌ من می‌گفتم که رفترش که باعث شک می‌شه. اینکه بار‌ها دروغ گفت و بازم تکرار کرده. با همهٔ این تفاسیر خیلی‌ حالم بهم ریخته بخصوص که اینجا تنها هستم و خیلی‌ حس می‌کنم کم آوردم، حتا به این فکر کردم که دیگه زندگی‌ چه معنی‌ داره. رو کارم هم تاثیر گذشته و به هیچ چیزی امید ندارم دیگه. لطفا نظرتونو بدین، مرسی‌

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساس دلتنگی‌ و افسردگی بد از ترک ارتباطم

اینکه بعد از شکست توی یه رابطه عاطفی احساس ناکامی و ناراحتی کنید طبیعی هست. وابستگی وجود داشته و حالا این وابستگی بعد از قطع ارتباط تا مدتی اذیت کننده هست.
    اول این رو در نظر داشته باشید وابستگی شدید عاطفی قبل از ازدواج کلا اشتباه هست، باعث تصمیم گیری های اشتباه و انتخاب های اشتباه میشه که شاید جبران بعضی نتایج این وابستگی ها خیلی سخت و سنگین باشه...
    اگر شناختتون در مورد ایشون درست بوده و واقعا دروغ می گفتن ( و این تفکرات شما نبوده ) به این فکر کنین اگر بعد از ازدواج با ایشون متوجه می شدین چه زندگی سخت و دشواری به وجود میومد و چقد این وابستگی شدید تر می شد؟
    الان باید خوشحال باشید شناخت کافی قبل از ازدواج و رسمی شدن رابطه بوده.
    بهتره به فعالیت های گروهی مثل ورزش های گروهی و شرکت در انجمن های گروهی بپردازین. وقت های خالیتون رو با فعالیت های مناسب پر کنید و با خانواده و دوستانتون مراوده بیشتری داشته باشید تا اثرات وابستگی زودتر از بین برن و فکرهای اذیت کننده وقتی برای درگیر کردن ذهنتون پیدا نکنن
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26483
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

moshkele asli ine ke taghriban hameye doostaam ro be khatere in khanoom too 1,5 saale pish kenr gozashtam. chon az har kodoom ye iradi migereft. az khanevadeh ham door hastam va aslan nazashtam ke motevajehe in mozoo beshan ke be man doroogh gofte va joda shodim. say mikonam varzesh konam vali hata zaman haye varzesh ham az fekram biroon nemire. bikhodi vaghti tanha to khoone hastam geryam migire va gerye mikonam. vaghean dige nemidoonam chi kar konam.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Rima78 نمایش پست ها
    moshkele asli ine ke taghriban hameye doostaam ro be khatere in khanoom too 1,5 saale pish kenr gozashtam. chon az har kodoom ye iradi migereft. az khanevadeh ham door hastam va aslan nazashtam ke motevajehe in mozoo beshan ke be man doroogh gofte va joda shodim. say mikonam varzesh konam vali hata zaman haye varzesh ham az fekram biroon nemire. bikhodi vaghti tanha to khoone hastam geryam migire va gerye mikonam. vaghean dige nemidoonam chi kar konam.
    اگه ممکنه فارسی تایپ کنید ، ممنونم ...

در مورد خانواده ، بالاخره متوجه میشن، چه امروز، چه فردا ، چه یک ماه دیگه. ولی بهتره شما روحیه خودتون رو حفظ کنید و خبر رو بگین تا ضعفی درون شما دیده نشه.
    در مورد اینکه میگین وقتایی که تنها هستین ... هنوزم حرف پست قبل رو میگم. برنامه ریزی کنید و وقت های خالیتون رو تا جایی که ممکنه پر کنید، هم با کار و هم تفریح و فعالیت هایی که بهشون علاقه مندین. ورزش، کار، و فعالیت ها رو هم بهتره در محیط های اجتماعی و به صورت گروهی و تیمی انجام بدین، تنهایی ها و وقت های بیکاری تون رو به حداقل برسونید ، زمان هم لازمه، ولی وقت های تنهایی و بی کاریتون رو تا جایی که میشه کاهش بدین تا به مغزتون فرصت فکرهای عذاب آور ندین
    امضای ایشان

1

5. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26483
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با اینکه خودم رابطه رو قطع کردم همش منتظر تماسش هستم. این انتراز خیلی‌ کشنده شده برام. نمیدونم چطوری به خودم بقبولونم که تموم شده. همش خاطرات مثل یه فیلم جلوی نظرم میاد.
    استفاده ازدارو

میتون کمکی‌ بکنه به من؟
    ویرایش توسط Rima78 : 02-11-2016 در ساعت 02:28 PM

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

با اینکه خودم رابطه رو قطع کردم همش منتظر تماسش هستم. این انتراز خیلی‌ کشنده شده برام. نمیدونم چطوری به خودم بقبولونم که تموم شده. همش خاطرات مثل یه فیلم جلوی نظرم میاد.
    استفاده ازدارو

میتون کمکی‌ بکنه به من؟
    استفاده از دارو باید با تجویز و تحت نظر پزشک باشه. غیر از این به هیچ وجه از دارو استفاده نکنید که مسلما نتیجه بدی داره.
    سعی کنید وقت های خالی تون رو پر کنید، انشاالله اوضاع خیلی بهتر و بهتر میشه
    امضای ایشان

1

8. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خیلی‌ خودم رو درمانده احساس می‌کنم.

با دختری ۱،۵ سال پیش آشنا شدم و از همون اول قصدم رو که ازدواج بود گفتم. چون من خارج از ایران زندگی‌ می‌کنم سعی‌ کردم تو این مدت زیاد بیام ایران و با هم وقت بگذرونیم. از همون اول یکسری اخلاق‌ها دیدم که سعی‌ کردم خودمو تطبیق بدم باهاش. مثلا خیلی‌ مغرور بود و هیچ وقت حتا اگر مقصر بود عذر خواهی‌ نمیکرد. با همهٔ اینجور اخلاق‌ها کنار اومدم و برای خودم حالش کردم. چون خیلی‌ دوسش داشتم. از دروغ خیلی‌ بدم میاد و گفت بودم که هیچ وقت دروغ نمیگم و دوست هم ندارم دروغ بشنوم. چندین بار بهم دروغ گفت و من متوجه شدم. دروغ هاش هم خیلی‌ بیخود و بی‌ ارزش بود. مثلا اگر با دوستش مریم رفته بود بیرون میگفت با مژده بودم. و از این قبیل. همیشه هم وقتی‌ من میفهمیدم میگفت اشتباه کردم و دیگه تکرار نمیکنم. ولی‌ اولش همیشه هی‌ سعی‌ میکرد که بگه نه دروغ نگفته. آخرین بار وقتی‌ که بهم دوباره دروغ گفت من دیگه گفتم نمیتونم تحمل کنم. جایی که بود رو به من دروغ گفت و من میدونستم اونجایی نیست که داره میگه. حتا با یون دوستی‌ هم که میگفت نبود. ولی‌ هیچوقت حاضر نشد قبول کنه دروغ گفته. من ارتباطمو قطع کردم ولی‌ عاشقشم و دارم دیونه میشم. اونم سعی‌ نکرد که دوباره ارتباط بر گردون. همش جوری حرف میزد که من انگار مریضم و شک دارم بهش، ولی‌ من می‌گفتم که رفترش که باعث شک می‌شه. اینکه بار‌ها دروغ گفت و بازم تکرار کرده. با همهٔ این تفاسیر خیلی‌ حالم بهم ریخته بخصوص که اینجا تنها هستم و خیلی‌ حس می‌کنم کم آوردم، حتا به این فکر کردم که دیگه زندگی‌ چه معنی‌ داره. رو کارم هم تاثیر گذشته و به هیچ چیزی امید ندارم دیگه. لطفا نظرتونو بدین، مرسی‌

اختلال دیس تایمیک، اختلالی است مزمن که مشخصه اش وجود علایمی ثابت و یکنواخت است. علایم همان علایم اختلال افسردگی عمده است و محور اختلال وجود خلقی افسرده است که با احساس ناراحتی، اندوه، دلتنگی و بی دلی و دماغی و یا احساس بی علاقگی به فعالیت های همیشگی مشخص می شود. شدت علایم افسردگی در اختلال دیس تایمیک کمتر از افسردگی عمده است. آنچه بیش از همه به نفع تشخیص اختلال دیس تایمیک است، فقدان حملات مشخص و جداگانه است به طوری که خلق افسرده دراکثر اوقات روز و در اکثر روزها به مدت حداقل 2 سال وجود دارد. این خلق افسرده براساس توضیح خود فرد از حالت درونیش و یا مشاهده دیگران اثبات می گردد. در کودکان و نوجوانان خلق می تواند برافروخته باشد. مدت طول بیماری در کودکان حداقل باید یک سال باشد تا تشخیص دیس تایمیک گذاشته شود. همچنین حداقل وجود 2 مورد از موارد ذیل به همراه افسردگی الزامی است. این موارد عبارتند از:
    1-کم اشتهایی یا پرخوری.
    2-بی خوابی یا پرخوابی.
    3-کمبود انرژی یا خستگی.
    4-کاهش اعتماد به نفس.
    5-ضعف در تمرکز یا دشواری در تصمیم گیری.
    6-احساس نومیدی.
    این بیماران در طی این دوره 2 ساله اختلال هرگز بیش از 2 ماه علایم مذکور فارغ نبوده اند. و نیز توجه شود که در این دو سال هرگز اختلال حمله افسردگی عمده رخ نداده باشد.
    بیماران مبتلا به اختلال دیس تایمیک اغلب زبان پر نیش و کنایه ای دارند. پوچ انگار، غرق در اندیشه، طلبکار و متوقع، شاکی و نق نق کن هستند. اختلال دیس تایمیک در جمعیت عمومی شایع است، به طوری که 5-3 درصد کل افراد به آن مبتلا هستند. این اختلال در زنان زیر 64 سال شایعتر از مردان با هر سن و سالی است. همچنین در افراد مجرد و جوان و کم درآمد نیز این اختلال شایع است.
    درمان
    الف) روان درمانی:
    -شناخت درمانی
    -رفتار درمانی
    -روان درمانی مبتنی بر بینش
    -درمان بین فردی
    -خانواده درمانی و گروه درمانی
    ب)دارو درمانی
    برای دارو درمانی باید به پزشک متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) مراجعه نمود.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26483
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یعنی‌ به نظر شما من دچار اختلال دیستایمیک هستم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد