نمایش نتایج: از 1 به 32 از 32

موضوع: احساس پوچی و بدبختی

4017
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    تشکر شده 16 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    8

احساس پوچی و بدبختی

سلام خدمت همگی

مشکلاتی که من دارم اینه

1-بسیار زشت و بد قیافه هستم تقریبا همه اجزای صورتم مشکل داره علاوه بر اون بد هیکلم هم هستم قدم 170 و وزنم 48 است . با باشگاه و مکمل هم درست نشد . مشکل تیروئید و ... هم ندارم . مشکل اشتها و تغذیه هم نیست چون زیاد میخورم

2-احساس پوچی میکنم یه عاملش درس خوندن هست فوق لیسانس گرفتم از دانشگاه عالی ولی چون تو مملکت ما به جز پزشکان افراد تحصیل کرده دیگر هیچ گونه ارزش و احترامی ندارن بنابراین خیلی با کارگر درامدم متفاوت نیست . ده سال پیش اگر میدونستم این وضع مملکت میشه به راحتی پزشکی میخوندم (رتبه ام تو ریاضی زیر 500 بود سال 86 ) ولی الان درامد پرستارم از ما بیشتره . انگیزه ام به کلی از دست رفته .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساس پوچی و بدبختی

سلام آقا فرهاد. باز من اومدم

اولا درست نیست بگی حتی حقوق پرستار هم از ما بیشتره! پرستاری شغل خیلی سخت و پرمسئولیتیه. بنظر من باید حقوق پرستارا بالا باشه.

دوما درحال حاضر 5700 پزشک توی ایران هست که شغل ندارند. یه سر به درمونگاه های خصوصی و دولتی توی شهرتون بزن و از پزشکاشون بپرس حقوقشون چقدره. توی تهران که جمعیت بالایی داره حقوق پزشک عمومی درمونگاه ها زیر سه تومن هست. توی شهر ما که شهر خیلی بزرگی نیست توی درمونگاه دولتی حقوق پزشک عمومی زیر یک تومن میشه. چون خود درمونگاه ها پنجاه درصد ویزیت پزشک رو برای خودشون برمیدارن. پس فکر نکن که موقعیت خیلی بدی داری.

سوما هیچ وقت خودتو با دیگران مقایسه نکن. مسلما همیشه خیلیا هستن که از هر نظری از ما بهترن. اگر همیشه بخوای دیگران رو نگاه کنی همیشه احساس ناراحتی و ناامیدی داری.

تو باید برای زندگیت هدف و برنامه ریزی داشته باشی. برای رسیدن به هدفت تلاش کنی و زحمت بکشی. تا احساس پوچی نکنی. با غر زدن شرایطت عوض نمیشه.

اگر از درآمدت ناراضی هستی، میتونی دنبال یه شغل دیگه بگردی. فقط برو دنبال چیزی که میخوای و بهش برس. حالا هرچقدر سختی و مشکلات جلوی راهت باشه باید همه این چیزا رو قبول کنی. مثلا اگه شغلی پیدا کردی که شرایطش خوبه ولی از شهر و منطقه خودت دور هست نباید بگی نه نمیخوام. اهل ریسک کردن باش. خودتو محدود نکن به یه شرایط خاص. نگو حتما شغل من باید پشت میز باشه، یا فقط صبح تا ظهر باشه. یا اگه یه شغلی پیدا کردی که شرایطش سخته فورا عقب نکشی.

هیچ جوونی از روز اول بعد از فارغ التحصیلی بهترین شغل گیرش نمیاد. خب یه مدت باید توی شرکتای کوچک با حقوق کم با سختی زیاد کار کرد. کم کم سابقه کاریت میره بالا، با موقعیت های بیشتری آشنا میشی. کم کم میرسی به اون شرایطی که دلت میخواد.

تیپ و قیافه هم انتخاب خود آدم نیست. نمیشه کاریش کرد. پس بهش فکر نکن. اگر یه نفر زشت ترین آدم روی زمین باشه باید تا آخر عمرش زانوی غم بغل بگیره؟ روزی هزاربار به خودت بگو من خیلی زشتم و غصه بخور! چه فایده ای داره این کارا. هیچی.

مورد داشتیم که زشت ترین آدم روی زمین بوده ولی به تواناییهاش و نکات مثبت خودت تکیه کرده و تونسته به همه آرزوهاش و اهدافش برسه. فرق تو با اینجور آدمی چیه؟ فقط اعتماد بنفستون فرق داره.

3. 4 کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    من این پست رو یه جا دیگه نوشتم الان تاپیکتونو دیدم انتقالش دادم اینجا
    من هم با رنگو جان موافق هستم
    ببینین آقای فرهاد هر آدمی تو زندگیش یه سری داشته ها داره و یه سری نداشته ها
    نمیشه چشممون رو به روی داشته هامون ببندیم و فقط غصه ی نداشته ها رو بخوریم
    بلکه باید با استفاده درست از داشته ها و شکرگزاری زندگی کنیم و احساس خوشبختی کنیم
    و برای رسیدن به آرزوها و نداشته هامون تلاش کنیم و امید داشته باشیم
    من پست هایی که در مورد مسائلتون توضیح داده بودین رو خوندم
    شما نعمت هایی دارید که آرزوی خیلی ها هستن مثل سلامتی، مثل تحصیلات عالی در یه دانشگاه عالی، شغل و ...
    ولی متاسفانه افکار منفی و نا امیدی در شما بوجود اومده و باعث شده چشمتونو به روی همه ی داشته هاتون ببندین و فقط نداشته ها رو بزرگ کنین
    تا حالا فکر کردین اگه خدایی نکرده سلامتی نداشتین با این وضع الانتون چه حالی داشتین؟
    وقتی دکتر بهتون بگه درصدی از بیماریت تو عصر حاضر هیچ راهی برای درمان نداره چه حالی میشین؟
    من خودم رو براتون مثال میزنم
    چون این حس رو تجربه کردم

خیلی دردناکه باید کسی تجربه کنه که بفهمه چه حسیه
    نمیگم اون موقع پاشدم رقصیدم و خوشحالی کردم
    منم ناراحت شدم وقتی دکتر اون حرفو زد انگاری همه ی دنیا روی سرم خراب شد
    درمانی که سال ها متنظرش بودم دکتر بهم قولشو داده بود
    ولی الان گفت نمیشه خیلی راحت
    تو خودم حس کردم شکستم
    ولی وقتی خودمو نگاه کردم دیدم خدا بقیه ی اعضای بدنم رو سالم بهم داده
    فقط یه بیماری دارم
    چند روز به خاطرش خیلی ناراحت بودم
    بعد هم گفتم خدایا درد رو خودت میدی درمون هم خودت
    اگه خودت بخوای بیماری من خوب میشه و اگه نخوای نمیشه
    دکتر خدا که نیست و نمیتونه بیشتر از علمش حرفی بزنه
    اجازه ندادم نا امیدی زندگیمو ازم بگیره
    بعضیا منو میبینن میگن دختر خوشگلی هستم یا شاید معمولی یا شاید از دید بعضیا خوشگل نباشم اصلا یا بگن زشتم چون نسبی هست
    ولی در کل قیافه ام تقریبا معمولیه ولی این بیماری سالهاست با منه و به خاطرش گاهی خیلی اذیت میشم
    اما خدا خودش گفته از رحمتش نباید نا امید شد
    هر کسی یه شرایطی داره تو این دنیا
    خدا خودش گفته ماها رو در رنج آفریده یه چیزی مثل امتحان
    تو قران میگه که قطعا همه ی شماها رو با مال یا جانها امتحان میکنیم تا صبورترین شما رو شناسایی کنیم

کسی رو میشناسید تو این دنیا باشه و هیچ مسئله ای تو زندگیش نداشته باشه؟
    نیک وی آچیچ رو میشناسید؟
    اگه نمیشناسیدشون کمی در باره شون مطالعه کنید
    حداقل بندگی اینه که به خاطر داشته هامون از خدا تشکر کنیم و بخوایم بهمون لیاقت بده که بتونیم نداشته ها رو به دست بیاریم
    سعی کنید اجازه ندید مشکلات زندگی در هر سطحی بهتون غلبه کنه و شادی رو ازتون بگیره
    بعضیا هستن از نظر ظاهری زیاد خوشگل یا خوشتیپ نیستن ولی موقعیتهایی دارن که آرزوی خیلیاست

خود شما مگه نمیگید رتبه ی زیر 500 کنکور بودید؟
    خب این خوشحالی و افتخار نداره؟
    فکر میکنید چیز با ارزشی نیست؟
    ارشد خوندن از یه دانشگاه معتبر چیز کم ارزشی نیست
    کاری نداریم الان وضع جامعه مناسب نیست و شما جایگاهی که حقتونه رو شاید ندارین از نظر شغلی
    ولی دلیلی نمیشه تلاش های شما کم ارزش باشن
    برید دکتر تغذیه
    برای ظاهرتون اگه واقعا در این حدی هست که فرمودین این همه جراحی زیبایی هست
    برای لاغری کلی راهکارا هست
    اگه واقعا مدت طولانی هست همش احساس ناخوشانیدی دارید اول برید پیش یه مشاور که شادیتونو بهتون برگردونه
    بعد هم برید دنبال راه حل های مسائلتون
    همه ی دکترا نگفتن که مشکل شما حل نمیشه
    با امید و تلاش جلو برید
    در مورد ازدواج هم قیافه که همه چیز نیست
    همه ی دخترای دنیا هم خوشگلیشون در حد 100 که نیست و همینطور پسرا
    خوشگلی و خوش تیپی یه موضوع نسبیه
    هستن بعضی پسرا که خیلی خوشتیپن با دختری که از نظر خوشگلی از خودشون پایین تره ازدواج میکنن و همینطور برعکس
    چیزایی که دست خودتون هست رو مثل قبل عالی باشید که کمبودها اثرشون به حداقل برسه.
    توی علم پیشرفت های بیشتری میتونید داشته باشید
    توی اخلاق عالی باشید
    تو ورزش و خیلی دیگه از زمینه ها که میتونه آدم رو به وجد بیاره
    قراره یه دختر شما رو انتخاب کنه و خوشبختتون کنه
    امیدوارم بتونید به رضایت و خوشبختی و آرامش برسید.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 02-20-2017 در ساعت 12:56 AM

5. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام حاضر بودم خیلی زشت بودم ولی بعضی از مشکلاتی که الان دارمو نداشتم...مشکل فوق لیسانستونم همگانیه ...ینی همه از لحاظ درس خوندن ضربه خوردن...دوستم رتبش دو شده الان ارشد میخونه بسیار باهوشه ولی افسرده.شده میگه چه آینده ای در انتظارمه مثلا...
    و هر چی بیشتر خداروشکر به خاطر داشته هاتون شکر کنید ،نداشته هاتونو بتون میده
    و مورد آخر همه چی به اعتماد به نفسه...
    من یه هم کلاسی داشتم تو دانشگاه پسری بود شاید از شما کوتاهتر و بسیار لاغر عین بچه ها بود واقعا هم خوشگل نبود این قد اعتماد به نفس داشت و مسلط ارتباط برقرار. میکرد که همه دوستش داشتن ...نه اینکه فکر کنید علاقه ی دختر پسری....اینکه بسیار مهم بود براشون و با ارزش حتی وقتی فهمیدم که فلان دختر دوستش داره کفم بریده بود ...همه چی به اعتماد نفس قلبی خود آدم برمیگرده...یعنی قلبا بپذیرین اعتماد بنفس بالایی دارین نه ظاهری..

7. 3 کاربران زیر از مبینا1111111111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    به نظر من این چیزا در اون حد که شما میگید اهمیت نداره.باور کنید زیبایی هم خیلی دردسر و اذیت ممکنه برای ادما ایجاد کنه.خدا رو شکر کنید که توانایی درسی بالایی دارید و من حرفتون رو واقعا قبول دارم که تو این مملکت به ادمای امثال شما توجه نمیشه .من به عنوان یه دخترصادقانه بهتون میگم که اولین اولویت برای انتخاب همسرم خوبی و سلامت اخلاقیه طرف هست.از بس که همه جا حتی توی همینجا پسرای خراب و کثیف دیدم این اولویت برام هر روز پر رنگ تر از بقیه اولویت ها میشه .شما سعی کن درست زندگی کنی و مهمتر از همه حق الناس نکنید مطمئن باشید به چیزای با ارزشی میرسید.
    اگر عاملی خارجی باعث ازردگی تان شد ، رنج حاصل به دلیل وجود خود ان عامل نیست بلکه به دلیل تفسیری است که از ان عامل میکنید ، و شما با قدرت خود در هر لحظه که اراده کنید ، ان را از میان بردارید

9. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30970
    تشکـر
    6
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

قیافه شاید واسه خودمون مهم باشه شاید واسه هزار نفر بعدیم مهم باشه اما هستن هزار نفرای بعدی که قیافه خیلی براشون مهم نیست هرچند که باید ببینیم منظور از زشتو زیبا چیه! هیچ کسی زشت نیست مگر اینکه بد دهن باشه بداخلاق باشه بی فرهنگ باشه بی سواد باشه(منظورم سواد درسی نیست) و خیلی چیزای دیگه هست که به نظرم زشت میاد قیافه ها فقط متفاوتن .... مهم اینه دید ما چی باشه شما که ادم تحصیل کرده ای هستین باید اعتماد به نفستونو ببرین بالا خب به نظر من اگه شما علاقه دارین حتما درستونو ادامه بدین اینطوری هم افسرده نمیشین هم کنار کارتون یه کار دیگه ای میکنین که مفیده هم ممکنه موقعیتای بهتری براتون ایجاد بشه به نظرم .... اجتماعی باشین خودتونو مجبور کنین تو جمع حضور داشته باشین اولش سخته اما بعد عادی میشه دیگه دست از مقایسه کردن برمیدارین مشکل ما اینه خودمونو با بقیه مقایسه میکنیم اخر سرم به خودمون سرکوفت میزنیم که چرا اینطوری شد اونطوری نشد ...

11. 3 کاربران زیر از shahnaz.d بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34015
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام، یکی از دوستام همیشه با ظاهرش مشکل داشت. اسم خودشو گذاشته بود میمون زشت. با این حال اعتماد به نفس و روابط عمومی خوبی با همه داشت مخصوصا در رابطه با خانوما. حتی یه بار از دخترای کلاس شنیدم دو تا از دخترای سال پایینی ما که از این آقا خوششون میومد سر همین موضوع با هم تو خوابگاه دعوا کردن.
    به نظرم ظاهر شما هر طور که باشه مهم اعتماد به نفستون هست. باید خودت رو دوست داشته باشی بعد انتظار داشته باشی بقیه هم دوستت داشته باشن.

واسه مورد دوم هم بیشتر فارغ التحصيلان دانشگاهی شرایط مشابه رو دارن. خود من کارشناس ارشد هستم ولی کارم هیچ ربطی به رشته ای که از بچگی علاقه داشتم و کلی براش تلاش کردم نداره. با این حال از کارم راضیم اما به خاطرش از صفر شروع کردم. هیچ وقت نباید ناامید شد.

13. 3 کاربران زیر از zirzamin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

فرهاد جان
    خوشگلی و زشتی کاری رو دوا نمیکنه
    مطمئن باش خودت به فکر خودت نباشی کسی به کسی نیست و از زندگی خیلی عقب میمونه
    مستند راز رو ببین داداش :
    فیلم مستند راز - بخش اول

15. 2 کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام آقا فرهاد. باز من اومدم

اولا درست نیست بگی حتی حقوق پرستار هم از ما بیشتره! پرستاری شغل خیلی سخت و پرمسئولیتیه. بنظر من باید حقوق پرستارا بالا باشه.

دوما درحال حاضر 5700 پزشک توی ایران هست که شغل ندارند. یه سر به درمونگاه های خصوصی و دولتی توی شهرتون بزن و از پزشکاشون بپرس حقوقشون چقدره. توی تهران که جمعیت بالایی داره حقوق پزشک عمومی درمونگاه ها زیر سه تومن هست. توی شهر ما که شهر خیلی بزرگی نیست توی درمونگاه دولتی حقوق پزشک عمومی زیر یک تومن میشه. چون خود درمونگاه ها پنجاه درصد ویزیت پزشک رو برای خودشون برمیدارن. پس فکر نکن که موقعیت خیلی بدی داری.

سوما هیچ وقت خودتو با دیگران مقایسه نکن. مسلما همیشه خیلیا هستن که از هر نظری از ما بهترن. اگر همیشه بخوای دیگران رو نگاه کنی همیشه احساس ناراحتی و ناامیدی داری.

تو باید برای زندگیت هدف و برنامه ریزی داشته باشی. برای رسیدن به هدفت تلاش کنی و زحمت بکشی. تا احساس پوچی نکنی. با غر زدن شرایطت عوض نمیشه.

اگر از درآمدت ناراضی هستی، میتونی دنبال یه شغل دیگه بگردی. فقط برو دنبال چیزی که میخوای و بهش برس. حالا هرچقدر سختی و مشکلات جلوی راهت باشه باید همه این چیزا رو قبول کنی. مثلا اگه شغلی پیدا کردی که شرایطش خوبه ولی از شهر و منطقه خودت دور هست نباید بگی نه نمیخوام. اهل ریسک کردن باش. خودتو محدود نکن به یه شرایط خاص. نگو حتما شغل من باید پشت میز باشه، یا فقط صبح تا ظهر باشه. یا اگه یه شغلی پیدا کردی که شرایطش سخته فورا عقب نکشی.

هیچ جوونی از روز اول بعد از فارغ التحصیلی بهترین شغل گیرش نمیاد. خب یه مدت باید توی شرکتای کوچک با حقوق کم با سختی زیاد کار کرد. کم کم سابقه کاریت میره بالا، با موقعیت های بیشتری آشنا میشی. کم کم میرسی به اون شرایطی که دلت میخواد.

تیپ و قیافه هم انتخاب خود آدم نیست. نمیشه کاریش کرد. پس بهش فکر نکن. اگر یه نفر زشت ترین آدم روی زمین باشه باید تا آخر عمرش زانوی غم بغل بگیره؟ روزی هزاربار به خودت بگو من خیلی زشتم و غصه بخور! چه فایده ای داره این کارا. هیچی.

مورد داشتیم که زشت ترین آدم روی زمین بوده ولی به تواناییهاش و نکات مثبت خودت تکیه کرده و تونسته به همه آرزوهاش و اهدافش برسه. فرق تو با اینجور آدمی چیه؟ فقط اعتماد بنفستون فرق داره.
    سلام
    تو تاپیک قبلی فکر کنم نزدیکتون بودم یه کتک حسابی منو میزدید منظورم از مرگ این بوذ که با اون تمام مشکلات تموم میشه البته دنیوی

من که نگفتم پرستارها زحمت نمیکشن هر شغلی قابل احترامه . ولی انصافا عدالت نیست حقوقشون از ما بیشتر باشه البته بیشتر مشکل اینه که حقوق های ما خیلی کمه و زیر خط فقره!!

در مورد پزشکان شما امار 10 درصد پزشک ها رو میارید!!! ولی این ها فقط مورد احترام هستن . شما خبر نداری ما تحریم هستیم و ما برای همین پزشکان دستگاه میساختیم ولی دولت فقط به

اونا توجه میکنه و ما ...

فکر کردید من درامد زیاد که نه، درامد معمولی میخام چیکار کنم خب میخام برم ازدواج کنم اون وقت دست کدوم دختر بگیرم بیاد باهام زندگی بکنه . قیافه که ندارم اندام درست و حسابی هم

ندارم پولم که ندارم . مدرک به چه دردش میخوره یا چه میدونم اخلاق خوب

دنبال کار که اینقدر گشتم که کلا امار اکثر شرکت ها رو دارم کار خوب کجا بود همه درامدها همین حول و حوشه. البته اگر پارتی داشته باشی میتونی تا 10 تومن هم درامد داشته باشی بدون

زحمت خیلی زیاد. اومدیم مثلا کارافرینی بکنیم چنان بعضی اقایون نشوندنمون سر جای که تا چند سال فکرش نکنیم چون باعث میشدیم منبع رانت خوریشون قطع بشه.

شما خیلی مثبت فکر میکنم شاید چون ارامش فکر دارید (چون پزشکید) و نگرانی و دغدغه پیدا کردن شغل ندارید . و هم چنین خانم هستید کسی توقع نداره از شما خرج یک خانواده رو بدید ولی

بنده پسر هستم و همه توقعات زیادی ازم دارن و ارامش فکری ندارم و حتی اگر خواستگاری دختر هم برم متهم به بی جنمی خواهم شد

فکر نکنید من یه روزه خسته شدم همه مشکلاتم اومده روی پیک خودش .تازه فقط مشکل 2 رو کمی توضیح دادم دیگه مشکل 1 بیشتر توضیح ندادم . من دلمو به چی خوش کنم به تقویت اعتماد

به نفس اونم تو این شرایط من .

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد تنها نمایش پست ها
    سلام
    تو تاپیک قبلی فکر کنم نزدیکتون بودم یه کتک حسابی منو میزدید منظورم از مرگ این بوذ که با اون تمام مشکلات تموم میشه البته دنیوی

من که نگفتم پرستارها زحمت نمیکشن هر شغلی قابل احترامه . ولی انصافا عدالت نیست حقوقشون از ما بیشتر باشه البته بیشتر مشکل اینه که حقوق های ما خیلی کمه و زیر خط فقره!!

در مورد پزشکان شما امار 10 درصد پزشک ها رو میارید!!! ولی این ها فقط مورد احترام هستن . شما خبر نداری ما تحریم هستیم و ما برای همین پزشکان دستگاه میساختیم ولی دولت فقط به

اونا توجه میکنه و ما ...

فکر کردید من درامد زیاد که نه، درامد معمولی میخام چیکار کنم خب میخام برم ازدواج کنم اون وقت دست کدوم دختر بگیرم بیاد باهام زندگی بکنه . قیافه که ندارم اندام درست و حسابی هم

ندارم پولم که ندارم . مدرک به چه دردش میخوره یا چه میدونم اخلاق خوب

دنبال کار که اینقدر گشتم که کلا امار اکثر شرکت ها رو دارم کار خوب کجا بود همه درامدها همین حول و حوشه. البته اگر پارتی داشته باشی میتونی تا 10 تومن هم درامد داشته باشی بدون

زحمت خیلی زیاد. اومدیم مثلا کارافرینی بکنیم چنان بعضی اقایون نشوندنمون سر جای که تا چند سال فکرش نکنیم چون باعث میشدیم منبع رانت خوریشون قطع بشه.

شما خیلی مثبت فکر میکنم شاید چون ارامش فکر دارید (چون پزشکید) و نگرانی و دغدغه پیدا کردن شغل ندارید . و هم چنین خانم هستید کسی توقع نداره از شما خرج یک خانواده رو بدید ولی

بنده پسر هستم و همه توقعات زیادی ازم دارن و ارامش فکری ندارم و حتی اگر خواستگاری دختر هم برم متهم به بی جنمی خواهم شد

فکر نکنید من یه روزه خسته شدم همه مشکلاتم اومده روی پیک خودش .تازه فقط مشکل 2 رو کمی توضیح دادم دیگه مشکل 1 بیشتر توضیح ندادم . من دلمو به چی خوش کنم به تقویت اعتماد

به نفس اونم تو این شرایط من .
    بله حق با شماست. هر پسری توی این شرایط جامعه ما، دغدغه مالی داره. شاید منم جای شما بودم احساس پوچی و بدبختی میکردم.
    نمیدونم چی بگم. توکل کنید به خدا. غصه نخورید. بالاخره یه روز مشکلاتتون حل میشه.
    اعتماد به نفس رو بخاطر اینکه میگید من خیلی زشتم، ببرید بالا.

یه مسئله دیگه این که دخترا اینقدرا هم سخت گیر نیستن. بنظرم یه پسر که تحصیلات بالا داره و شغل داره و اخلاق خوبی داشته باشه راحت میتونه ازدواج کنه. خیلی از دخترا سطح توقع پایینی دارن. چون مشکلات پسرا رو خوب درک میکنن. خیلیا توقع ندارن که بهترین خونه و ماشین و درآمد بالا داشته باشید. به کمک خونواده و وام گرفتن و این چیزا میشه یه خونه رهن یا اجاره کرد.

بله بعضی وقتا دلم میخواد بزنمتون. چون ناشکری میکنید. داشته های خودتون رو فراموش کردید.

اوضاع مملکت ما خیلی خرابه. ولی هیچ وقت ناامید نباشید. ما از آینده خبر نداریم. شاید یه روز یه اتفاق خوب بیفته و همه چی درست بشه. فقط میتونم بگم ناامید نباش. غصه نخور. از داشته های خودت لذت ببر. دنیا دو روزه.

18. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30970
    تشکـر
    6
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت همگی

مشکلاتی که من دارم اینه

1-بسیار زشت و بد قیافه هستم تقریبا همه اجزای صورتم مشکل داره علاوه بر اون بد هیکلم هم هستم قدم 170 و وزنم 48 است . با باشگاه و مکمل هم درست نشد . مشکل تیروئید و ... هم ندارم . مشکل اشتها و تغذیه هم نیست چون زیاد میخورم

2-احساس پوچی میکنم یه عاملش درس خوندن هست فوق لیسانس گرفتم از دانشگاه عالی ولی چون تو مملکت ما به جز پزشکان افراد تحصیل کرده دیگر هیچ گونه ارزش و احترامی ندارن بنابراین خیلی با کارگر درامدم متفاوت نیست . ده سال پیش اگر میدونستم این وضع مملکت میشه به راحتی پزشکی میخوندم (رتبه ام تو ریاضی زیر 500 بود سال 86 ) ولی الان درامد پرستارم از ما بیشتره . انگیزه ام به کلی از دست رفته .

میشه بگین رشته تحصیلیتون چیه؟

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

به نفس اونم تو این شرایط من .[/quote]

حرفاتون متینه و حقیقت
    من پسر نیستم زیاد درک کنم ولی خب اطرافم میبینم بعضی پسرا چقدر سختی میکشن تو این شرایط
    من واقعا گاهی به زندگی مردها و به خصوص پسرای جوون جامعه فکر می کنم خیلی ناراحت میشم
    خیلی مسائلی هست که واقعا آزار دهنده است
    آدما یه بار زندگی میکنن ولی خدایی این روزا شرایط خیلی سخت شده با این حال نباید جا زد بالاخره باید راهی پیدا کرد
    از ته دلم میخوام خدا حق این همه جوونی که به خاطر مسائل مالی این همه بهشون فشار میاد رو از باعث و بانیشون بگیره
    و امیدوارم زودتر شرایط بهتر بشه
    جوون آینده میخواد
    شغل میخواد
    پشتوانه میخواد
    ازدواج میخواد
    و ....
    آخه این پول چرا باید این همه ارزش انسانیت رو زیر سوال ببره و مشکل ساز بشه!
    حقیقت تلخ هست...
    ولی بازم من عرض میکنم باید صبور بود و امیدوار و تلاش کرد
    من بعضی جوون ها رو میبینم شرایطشون از شما سخت تره
    اما یه مرد خوب نیست تسلیم بشه حتی وقتی همه چیز در بدترین شرایط باشه.
    دعا میکنم تو این شرایطی که بنده ها باعث بوجود اومدن این همه مشکلات شدن و کاری هم براش نمیکنن خداوند خودش دست به کار بشه و یه راهی پیش پا بذاره.

21. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

من نمیدونم با این شرایط نابسامان نسل های بعد ما چه وضعیتی دارن.فکر کنم اون موقع اونقدر بهشون فشار بیاد که یدفعه دست بکار شن و یه حرکتی کنن.ما کلا اینجوری هستیم تا به اوج فلاکت نیفتیم کسی کاری نمیکنه. اگر مشکل اقتصادی حل بشه میتونم به جرات بگم 70 درصد همه ی مشکلات حل میشه.
    ویرایش توسط saba95 : 02-24-2017 در ساعت 06:42 PM

23. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

ممنون از تمام دوستانی که نظر گذاشتند.
    حالم اصلا خوب نیست.
    خانم رنگو ناشکر نیستم . خسته شدم هیچ اینده ای خوبی وجود نداره
    خانم یلدا 25 تسلیم نشدم .

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

ممنون از تمام دوستانی که نظر گذاشتند.
    حالم اصلا خوب نیست.
    خانم رنگو ناشکر نیستم . خسته شدم هیچ اینده ای خوبی وجود نداره
    خانم یلدا 25 تسلیم نشدم .
    درکتون میکنم. خیلی سخته. باید شرایط رو عوض کرد.

نمیتونید از ایران برید؟ نمیتونید برید مناطق محروم مثل عسلویه، ماهشهر، بندرعباس کار کنید؟

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

برای این احساس راه کارهای زیادی وجود داره

برای جلوگیری از این احساس، 25 مورد زیر را مد نظر داشته باشید و به آنها عمل کنید:

1- محرک ها را بشناسید.
    کی و کجا این احساس به شما دست می دهد؟ آیا یک موقعیت خاص و یا یک فرد خاص، احساس پوچی شما را تحریک می کند؟ هر زمانی که آن محرک برای شما پیش آمد، آن را در ذهن خود ثبت کنید. از آن زمان به بعد، می توانید با توجه به نیازهایتان، تغییرات را بوجود آورید.

2- احساسات خود را بشناسید.
    چشمان خود را ببندید و راجع به بدترین زمانی که احساس پوچی داشتید، فکر کنید. به احساس خود چه رنگی می دهید و آن را به چه شکلی می بینید؟

3- به کسی بگویید.
    برخی اوقات وقتی راجع به احساسات خود با کسی صحبت می کنید، آن احساس یا کم می شود و یا از بین می رود. با کسی حرف بزنید که شما را می فهمد و با شما صادق است.

4- بیرون بروید.
    بسیاری از افراد وقت زیادی را صرف کار می کنند و وقت کافی برای لذت بردن از طبیعت ندارند. بیرون رفتن و چرخیدن در طبیعت، احساس خوبی برایتان بوجود می آورد.

5- کمک کنید.
    اگر افکاری را که باعث افسردگی می شود، دوباره مرور کنید، باعث می شود احساس پوچی کنید. رفتن به مکان های مذهبی (مثل مسجد، زیارتگاه ها و ...)، شرکت در کارهای گروهی و اجتماعی و کمک به افراد محروم می تواند به شما احساس ارزشمندی بدهد.
    کمک کردن به دیگران باعث می شود که فرد دریافت کننده کمک، سپاسگزار باشد و فرد کمک کننده، در قلب خود احساس خوبی داشته باشد. علاوه بر آن باعث آزاد شدن هورمون اندروفین می شود که همانند سروتونین نشاط آور می باشد و باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می شود و آرامش بیشتری را به شما می دهد.
    دید مثبت راجع به زندگی داشته باشید و سعی کنید نکات خوب را بیشتر ببینید

6- کمک بگیرید.
    افرادی که دائما احساس پوچی می کنند، دچار افسردگی هستند. کمک خواستن از دیگران به معنای ناتوانی نیست.
    در زندگی همه افراد پست و بلندی وجود دارد. کسی که در زندگی دچار نزول شده، اگر از فردی کمک بخواهد، زودتر می تواند در زندگی صعود داشته باشد.
    مشاوره، مصرف دارو و درمان های طبیعی همه خوب هستند و شما می توانید با کمک این ها، از نزول کردن در زندگی جلوگیری کنید.

7- اجازه ندهید افکار ناراحت کننده در ذهن شما جای بگیرد و همیشه آرام باشید.

8- عشق بورزید.

9- در جمع خانواده باشید.
    اگر در محلی زندگی می کنید که خانواده تان در آنجا نیست، دنبال دوستانی بگردید که افکار مثبتی دارند و از شما حمایت می کنند.

10- خود را سرزنش نکنید.
    این یکی از ساده ترین و مهم ترین روش های مقابله با افسردگی می باشد.

11- سعی کنید نیمه پر لیوان را ببینید.
    دید مثبت راجع به زندگی داشته باشید و سعی کنید نکات خوب را بیشتر ببینید. برای مثال اگر باران می بارد، به این فکر کنید که باران باعث می شود احساس خوبی به شما دست دهد، زیرا با آب باران، گیاهان سبز می شوند.

12- در شب خوب بخوابید.
    همه افراد نیاز یکسانی به خوابیدن ندارند. برای مثال یک فرد ممکن است 5 ساعت بخوابد و بعد از آن با انرژی زیادی از خواب بلند شود، ولی فردی دیگر بعد از 88 ساعت خواب، باز هم نیاز به خواب داشته باشد.
    رابطه بین خواب و افسردگی هنوز مشخص نیست، اما محققان پیشنهاد می کنند که افراد افسرده، برنامه منظمی برای خواب و بیداری داشته باشند.

13- اجازه دهید نورخورشید به داخل خانه تان بیاید.
    هنگامی که از خواب بلند می شوید، اگر اتاقتان با نور خورشید روشن شود، در تمام طول روز احساس شادمانی می کنید. پرده ها را کنار بزنید و اجازه دهید نورخورشید، خلق و خوی شما را بهتر کند.

14- لامپ خانه تان را عوض کنید.
    یکی از مهم ترین علل اختلال خلقی فصلی، کمبود نورخورشید است.
    اگر فکر می کنید افسردگی شما به علت کمبود نورخورشید است، در آشپزخانه و یا در اتاقی که خانواده دور هم جمع می شوید، لامپ های فلورسنت آفتابی قرار دهید. نور این لامپ ها شبیه نورخورشید هستند و بهتر از نور لامپ های رشته ای می باشند.

15- لبخند بزنید.
    در یک مطالعه، به یک گروه از شرکت کنندگان گفته شد لبخند بزنند و به گروه دیگر گفته شد اخم کنند.
    بعد از آن، هر دو گروه را به تماشای کارتون دعوت کردند و مشاهده کردند، گروهی که گفته شده بود لبخند بزنند، در مقایسه با گروه مخالف، بیشتر می خندیدند.
    لبخند زدن و خندیدن هر چند مصنوعی باشد، باعث می شود مراکز شادی در مغز فعال تر شوند.

16- یکی دیگر از روش های جلوگیری از بارداری را امتحان کنید.
    برخی زنان اظهار می دارند بعد از مصرف قرص های ضدبارداری و یا استفاده از روش های هورمونی ضدبارداری، دچار تغییر خلق و خو و افسردگی می گردند.
    اگر تنها این عامل باعث افسردگی شما گشته است، پس روش های ضدبارداری غیرهورمونی را امتحان کنید.

17- خلاق باشید.
    نقاشی بکشید، مقاله بنویسید و هر هنری را که دارید انجام دهید تا به این وسیله افکار منفی را از خود دور کنید و شادتر باشید.

18- رنگ آبی رنگی تسکین دهنده و کاهش دهنده اضطراب است. پس به آسمان، دریا و هر چیز آبی رنگ نگاه کنید.
    افرادی که افسرده اند، کاکائو بخورند، زیرا تریپتوفان موجود در آن باعث افزایش هورمون سروتونین می شود و این هورمون، خلق و خو را بهتر می کند

19- مراقب سلامتی خود باشید.
    افسردگی می تواند بیماری های دیابت و قلبی را تشدید کند. عدم مراقبت از سلامتی می تواند علائم افسردگی را بدتر کند.

20- داشتن برنامه منظم
    برنامه های روزانه را در ساعت های معین انجام دهید.

21- ترک سیگار
    سیگار علاوه بر آنکه باعث آسیب قلب و ریه ها می گردد، افسردگی را نیز در شما زیاد می کند.

22- دوری از الکل و مواد اعتیادآور

23- خوردن کاکائو
    افرادی که افسرده اند، کاکائو بخورند، زیرا تریپتوفان موجود در آن باعث افزایش هورمون سروتونین می شود و این هورمون، خلق و خو را بهتر می کند.

24- برنامه غذایی مناسب
    ماهی های چرب دارای امگا3 و آجیل دارای سلنیوم است و آب پرتقال منبع فولات است که همه اینها باعث آزاد شدن سروتونین و احساس شادی می گردند.
    کربوهیدرات و غذاهای دارای ویتامین D نیز باعث افزایش سروتونین می شوند.
    افسردگی و اضافه وزن با هم ارتباط دارند، پس سعی کنید وزن اضافی خود را کم کنید.

25- ورزش روزانه را انجام دهید.
    ورزش کردن، احساس خوبی به شما می دهد. هنگامی که 30 دقیقه و یا بیشتر ورزش می کنید، علائم افسردگی را از خود دور می کنید.
    ورزش کردن باعث می شود خلق و خوی شما بیش از 12 ساعت بهتر گردد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

27. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

درکتون میکنم. خیلی سخته. باید شرایط رو عوض کرد.

نمیتونید از ایران برید؟ نمیتونید برید مناطق محروم مثل عسلویه، ماهشهر، بندرعباس کار کنید؟
    فعلا نمیتونم از ایران برم هر چند از مهاجرت بدم میاد

عسلویه هم دیگه مثل قبل تعریفی نداره ولی به این گزینه دارم فکر میکنم

الان حوصله هیچ کاری ندارم حتی اون کتابی که گفتید رو نخوندم .حس خوبی نسبت به هیچی ندارم.

احساس ادم بازنده رو دارم پول و کار درست و حسابی و ظاهر مناسب ندارم ازدواجم که هیچی ،کی با ادم زشت و بدترکیب و بی پول و الان دیگه افسرده ای مثل من ازدواج میکنه

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17532
    تشکـر
    27
    تشکر شده 54 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    9

بله حق با شماست. هر پسری توی این شرایط جامعه ما، دغدغه مالی داره. شاید منم جای شما بودم احساس پوچی و بدبختی میکردم.
    نمیدونم چی بگم. توکل کنید به خدا. غصه نخورید. بالاخره یه روز مشکلاتتون حل میشه.
    اعتماد به نفس رو بخاطر اینکه میگید من خیلی زشتم، ببرید بالا.

یه مسئله دیگه این که دخترا اینقدرا هم سخت گیر نیستن. بنظرم یه پسر که تحصیلات بالا داره و شغل داره و اخلاق خوبی داشته باشه راحت میتونه ازدواج کنه. خیلی از دخترا سطح توقع پایینی دارن. چون مشکلات پسرا رو خوب درک میکنن. خیلیا توقع ندارن که بهترین خونه و ماشین و درآمد بالا داشته باشید. به کمک خونواده و وام گرفتن و این چیزا میشه یه خونه رهن یا اجاره کرد.

بله بعضی وقتا دلم میخواد بزنمتون. چون ناشکری میکنید. داشته های خودتون رو فراموش کردید.

اوضاع مملکت ما خیلی خرابه. ولی هیچ وقت ناامید نباشید. ما از آینده خبر نداریم. شاید یه روز یه اتفاق خوب بیفته و همه چی درست بشه. فقط میتونم بگم ناامید نباش. غصه نخور. از داشته های خودت لذت ببر. دنیا دو روزه.
    سلام دوست عزیز در رابطه با مطالب قرمزرنگ واقعا اگر دختر خوب و موقعیت دار (از نظر ظاهر، شرایط مالی، تحصیلات و رفتاری) دیدید که شرایط مالی پسر براش زیاد مهم نبود و روی این مساله سخت گیری نداشت، جدا سلام و احترام من رو به ایشون ابلاغ بفرمایید.

و اما در مورد آقا فرهاد عزیز،
    گفتنیها رو خیلی از دوستان گفتن. من هم خودم از نظر تحصیلی و رتبه کنکور شرایطی مثه شرایط شما رو دارم ولی متاسفانه اون زمان باید در مورد انتخاب رشته تحصیلی تو دبیرستان دقت بیشتری میکردیم و تجربی میخوندیم که متاسفانه این کارو نکردیم. ولی بدونید که مشکل کم بودن حقوق و درآمد فقط منحصر به شما نیست و خیییییلی از مهندسین از وضعیت کارشون و درآمدشون راضی نیستن، خیلی ها هم که اصلا شغل ندارن و وضعشون بدتره. ضمن اینکه با غصه خوردن چه مشکلی تا الان حل شده؟
    فقط یه مثال براتون میزنم، فردی رو در شرکت خودمون داریم فوق لیسانس عمران از شریف ، و دکترا از پلی تکنیک.... دارای سواد و هوش بسیاااار بالا و تبحر مثال زدنی در کار (واقعا هر چی بگم کم گفتم)، یه جورایی آچار فرانسه هست و مشکلات کاری خیلی از همکارا رو هم حل میکنه
    ایشون تقریبا فول تایم میاد شرکت به خاطر گرفتن ماهی 2.5 میلیون حقوق در شهر تهران... متاهل هم هست
    خوب دیگه چی میشه گفت؟!!
    بهرحال مطمئن باشید دست پایین دست بسیار است... به نظرم برای حفظ آرامشتون خودتون رو همیشه با بالادستیها مقایسه نکنید و گاهی مقایسات رو با پایین دستی ها انجام بدید
    امیدوار باشید چرا که بشر به امید زنده است

30. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mhdgh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز در رابطه با مطالب قرمزرنگ واقعا اگر دختر خوب و موقعیت دار (از نظر ظاهر، شرایط مالی، تحصیلات و رفتاری) دیدید که شرایط مالی پسر براش زیاد مهم نبود و روی این مساله سخت گیری نداشت، جدا سلام و احترام من رو به ایشون ابلاغ بفرمایید.

و اما در مورد آقا فرهاد عزیز،
    گفتنیها رو خیلی از دوستان گفتن. من هم خودم از نظر تحصیلی و رتبه کنکور شرایطی مثه شرایط شما رو دارم ولی متاسفانه اون زمان باید در مورد انتخاب رشته تحصیلی تو دبیرستان دقت بیشتری میکردیم و تجربی میخوندیم که متاسفانه این کارو نکردیم. ولی بدونید که مشکل کم بودن حقوق و درآمد فقط منحصر به شما نیست و خیییییلی از مهندسین از وضعیت کارشون و درآمدشون راضی نیستن، خیلی ها هم که اصلا شغل ندارن و وضعشون بدتره. ضمن اینکه با غصه خوردن چه مشکلی تا الان حل شده؟
    فقط یه مثال براتون میزنم، فردی رو در شرکت خودمون داریم فوق لیسانس عمران از شریف ، و دکترا از پلی تکنیک.... دارای سواد و هوش بسیاااار بالا و تبحر مثال زدنی در کار (واقعا هر چی بگم کم گفتم)، یه جورایی آچار فرانسه هست و مشکلات کاری خیلی از همکارا رو هم حل میکنه
    ایشون تقریبا فول تایم میاد شرکت به خاطر گرفتن ماهی 2.5 میلیون حقوق در شهر تهران... متاهل هم هست
    خوب دیگه چی میشه گفت؟!!
    بهرحال مطمئن باشید دست پایین دست بسیار است... به نظرم برای حفظ آرامشتون خودتون رو همیشه با بالادستیها مقایسه نکنید و گاهی مقایسات رو با پایین دستی ها انجام بدید
    امیدوار باشید چرا که بشر به امید زنده است
    سلام. بنظرم شما پسرا خیلی ترسیده شدید. وگرنه ازینجور دخترا خیلی زیادن. من به شخصه شرایط مالی پسر برام مهم نیست.

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

فعلا نمیتونم از ایران برم هر چند از مهاجرت بدم میاد

عسلویه هم دیگه مثل قبل تعریفی نداره ولی به این گزینه دارم فکر میکنم

الان حوصله هیچ کاری ندارم حتی اون کتابی که گفتید رو نخوندم .حس خوبی نسبت به هیچی ندارم.

احساس ادم بازنده رو دارم پول و کار درست و حسابی و ظاهر مناسب ندارم ازدواجم که هیچی ،کی با ادم زشت و بدترکیب و بی پول و الان دیگه افسرده ای مثل من ازدواج میکنه
    به قانون جذب اعتقاد داری آقا فرهاد؟ تا وقتی انرژی منفی به همه چیز بدی و به زندگی و آینده دید منفی داشته باشه زندگیت همینجوری میمونه.

ببینید شما اول باید شرایط مالی خودتون رو بهتر کنید. هر کاری که به ذهنت میرسه رو انجام بده تا به این هدفت برسی. هرکاری. هرجا که میتونی رزومه خودتو بفرست. فکر کنم اگر از نظر شغل و درآمد وضعیت خوبی پیدا کنی حالت بهتر میشه.

سال آینده زندگی روزمره خودت رو عوض کن. مثلا هر روز نیم ساعت ورزش باید داشته باشی. هر روز فیلمای خوب ببین یا کتابای مفید در هر زمینه ای بخون. روحیه شادی داشته باش. وضعیت روحیت که دیگه دست خودته. بقیه مشکلاتت شاید تغییر دادنش سخت باشه ولی روحیه خودت رو میتونی عوض کنی.

دیگه نبینم انرژی منفی دور و برت باشه.

32. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 96 نمایش پست ها
    برو بینم توهم دلت خوشه
    نابودیم همگی
    باشه، از حالا هر روز گریه کنین، بزنین تو سر و کله خودتون، همش غصه بخورین، اصلا دنبال پیشرفت نباشید، بشینین توی خونه و از صبح تا شب بخوابید، وسطش که بیدار شدید میتونید گریه کنید و آهنگ مجید خراطها هم گوش بدید. ناله کنید فقط ناله. اینجوری همه چی درست میشه

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

به قانون جذب اعتقاد داری آقا فرهاد؟ تا وقتی انرژی منفی به همه چیز بدی و به زندگی و آینده دید منفی داشته باشه زندگیت همینجوری میمونه.

ببینید شما اول باید شرایط مالی خودتون رو بهتر کنید. هر کاری که به ذهنت میرسه رو انجام بده تا به این هدفت برسی. هرکاری. هرجا که میتونی رزومه خودتو بفرست. فکر کنم اگر از نظر شغل و درآمد وضعیت خوبی پیدا کنی حالت بهتر میشه.

سال آینده زندگی روزمره خودت رو عوض کن. مثلا هر روز نیم ساعت ورزش باید داشته باشی. هر روز فیلمای خوب ببین یا کتابای مفید در هر زمینه ای بخون. روحیه شادی داشته باش. وضعیت روحیت که دیگه دست خودته. بقیه مشکلاتت شاید تغییر دادنش سخت باشه ولی روحیه خودت رو میتونی عوض کنی.

دیگه نبینم انرژی منفی دور و برت باشه.
    قبول دارم دیدم تا حدودی منفی است ولی وقتی شرایطم میبینم نمیتونم مثبت قکر کنم . خودمو نمیتونم گول بزنم وقتی زشتم بگم زیبا هستم مگه میشه . یا وقتی پول ندارم بگم پولدارم و ...

اون کتاب خوندم اما فقط اعتماد به نفسو تحلیل کرده بود تقریبا هیچ راهکار موثری نداشت .

روحیه شاد از کجا بیارم .غم منو احاطه کردم ول کنم نیست

35. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

قبول دارم دیدم تا حدودی منفی است ولی وقتی شرایطم میبینم نمیتونم مثبت قکر کنم . خودمو نمیتونم گول بزنم وقتی زشتم بگم زیبا هستم مگه میشه . یا وقتی پول ندارم بگم پولدارم و ...

اون کتاب خوندم اما فقط اعتماد به نفسو تحلیل کرده بود تقریبا هیچ راهکار موثری نداشت .

روحیه شاد از کجا بیارم .غم منو احاطه کردم ول کنم نیست
    ببینید اشکال ما آدما اینه که همه چیز رو بهم ربط میدیم. باید طرز فکرتون رو عوض کنید. نباید اجازه بدید که وضعیت ظاهری یا مالی روی روحیتون اثر بزاره. درسته که جامعه ما به این چیزا خیلی اهمیت میدن ولی خداییش این ملاک ها بی ارزش هستن. شما جوری فکر کن و جوری زندگی کن که خودت میدونی درسته. کاری به جامعه نداشته باش. این جامعه ما هیچ کارشون درست نیست. شاید از نظر بعضی از دخترا یه پسر خوشکل و خوشتیپ و پولدار مرد ایده آلشون باشه، ولی شما که میدونید این طرز فکر خیلی مسخرست نباید بخاطرش غصه بخورید. من به شخصه اگه پسر بودم ترجیح میدادم تا آخر عمرم تنها باشم ولی با دختری که اینجور ملاکهایی داره زندگی نکنم. اصلا هم غصه نمیخوردم.
    از نظرمن، زندگی اینقدر سخت و پیچیده نیست. همین که سلامتی دارید و خونواده دار هستید، همین که تحصیل کرده هستید و شاغل هستید، باید خداروشکر کنید و دلتون شاد باشه.
    اینکه شما رو غم احاطه کنه یا شادی، انتخاب خودتونه. همه چیز فقط و فقط به خودتون بستگی داره.

موفق باشید

36. 2 کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

آقا فرهاد، شما چقدر در روز ورزش میکنید؟ چقدر مطالعه دارید؟

من ازت میخوام یه دست گرمکن ورزشی برای خودت بگیر، هر روز نیم ساعت ورزش کن. اگر فرصت ورزش کردن ندارید یه دوچرخه برای خودت بگیر، با دوچرخه برو سر کار. من اگر دختر نبودم برای رفت و آمدم یه دوچرخه واسه خودم میخریدم. بعد از ورزش هم مواد غذایی پرکالری مصرف کن. خوردن بلافاصله بعد از ورزش چاق کنندست.
    هر روز یک ساعت هم کتاب بخون. هر کتابی که خودت علاقه داری. اگر نمیتونی کتاب بخری، عضو کتابخونه شو.

این دوتا کار رو فعلا انجام بده. میخوام که انرژی مثبت تولید کنی. باشه؟

درضمن شاد بودن و غصه نخوردن گول زدن خودتون نیست.

38. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

آقا فرهاد، شما چقدر در روز ورزش میکنید؟ چقدر مطالعه دارید؟

من ازت میخوام یه دست گرمکن ورزشی برای خودت بگیر، هر روز نیم ساعت ورزش کن. اگر فرصت ورزش کردن ندارید یه دوچرخه برای خودت بگیر، با دوچرخه برو سر کار. من اگر دختر نبودم برای رفت و آمدم یه دوچرخه واسه خودم میخریدم. بعد از ورزش هم مواد غذایی پرکالری مصرف کن. خوردن بلافاصله بعد از ورزش چاق کنندست.
    هر روز یک ساعت هم کتاب بخون. هر کتابی که خودت علاقه داری. اگر نمیتونی کتاب بخری، عضو کتابخونه شو.

این دوتا کار رو فعلا انجام بده. میخوام که انرژی مثبت تولید کنی. باشه؟

درضمن شاد بودن و غصه نخوردن گول زدن خودتون نیست.
    قبلا چند سالی باشگاه میرفتم ولی تاثیری برام نداشت و کلی به تغذیه ام می رسیدم و مکمل هم مصرف میکردم ولی تاثیری برام نداشت و انگیزه ام از دست رفت و باشگاه رفتن هم دوست

نداشتم از سر اجبار میرفتم که حداقل اندامم بهتر بشه که نشد . ولی الان روزانه که سهله ماهانه هم یک دقیقه ورزش نمیکنم البته به جز پیاده روی صرفا اجباری . البته ورزش کردن تو این هوا

مضره

در مورد مطالعه ساعات مشخصی نداره روزهایی که سرکار میرم بین 1 تا 4 ساعت معمولا شده حداقل یک ساعت انجام میدم و روزهای تعطیلم باز هم بستگی داره شاید به 10 ساعتم برسه

اخه من اهل فیلم و تلویزیون نیستم .

من اطرافم انرژی منفی زیاده حتی در داخل خانواده.

باور کنید منم میخام شاد باشم ولی احساس یه ادم بازنده رو دارم به ازدواج که دیگه فکر نمیکنم با این اوضاع . همین که زنده هستم و حداقل به لحاظ جسمی سالم هستم خدارو شکر میکنم

ممنون از نظرتون

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

قبلا چند سالی باشگاه میرفتم ولی تاثیری برام نداشت و کلی به تغذیه ام می رسیدم و مکمل هم مصرف میکردم ولی تاثیری برام نداشت و انگیزه ام از دست رفت و باشگاه رفتن هم دوست

نداشتم از سر اجبار میرفتم که حداقل اندامم بهتر بشه که نشد . ولی الان روزانه که سهله ماهانه هم یک دقیقه ورزش نمیکنم البته به جز پیاده روی صرفا اجباری . البته ورزش کردن تو این هوا

مضره

در مورد مطالعه ساعات مشخصی نداره روزهایی که سرکار میرم بین 1 تا 4 ساعت معمولا شده حداقل یک ساعت انجام میدم و روزهای تعطیلم باز هم بستگی داره شاید به 10 ساعتم برسه

اخه من اهل فیلم و تلویزیون نیستم .

من اطرافم انرژی منفی زیاده حتی در داخل خانواده.

باور کنید منم میخام شاد باشم ولی احساس یه ادم بازنده رو دارم به ازدواج که دیگه فکر نمیکنم با این اوضاع . همین که زنده هستم و حداقل به لحاظ جسمی سالم هستم خدارو شکر میکنم

ممنون از نظرتون
    درمورد ازدواج نگران نباش. من هفت سال توی خوابگاه دانشجویی بودم. شاید فکر کنید دروغ میگم ولی توی این مدت، شوهرهای بچه های خوابگاه که ازدواج میکردند اکثریت خوشکل و خوشتیپ نبودند. حتی چند تا از پسرای دانشگاه که واقعا زشت بودند با دخترای خوشگل دانشگاه ازدواج کردند.
    پس ناامید نباش. شما تحصیلکرده هستید، شاغل هستید، خانواده دار هستید، اگر شما از ازدواج ناامید باشید پس اون پسرایی که معتاد، بیکار و بی خانواده هستند چی بگن.

من دیگه اینجا پست نمیزارم و تشویقتون نمیکنم. فکر کنم خیلی حرف زدم. خودتون فکراتون رو بکنید و تصمیم بگیرید که چجوری زندگی کنید. من مطمئنم کم کم مشکلاتتون حل میشه.

موفق باشید.

41. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

درمورد ازدواج نگران نباش. من هفت سال توی خوابگاه دانشجویی بودم. شاید فکر کنید دروغ میگم ولی توی این مدت، شوهرهای بچه های خوابگاه که ازدواج میکردند اکثریت خوشکل و خوشتیپ نبودند. حتی چند تا از پسرای دانشگاه که واقعا زشت بودند با دخترای خوشگل دانشگاه ازدواج کردند.
    پس ناامید نباش. شما تحصیلکرده هستید، شاغل هستید، خانواده دار هستید، اگر شما از ازدواج ناامید باشید پس اون پسرایی که معتاد، بیکار و بی خانواده هستند چی بگن.

من دیگه اینجا پست نمیزارم و تشویقتون نمیکنم. فکر کنم خیلی حرف زدم. خودتون فکراتون رو بکنید و تصمیم بگیرید که چجوری زندگی کنید. من مطمئنم کم کم مشکلاتتون حل میشه.

موفق باشید.
    ممنون از همراهیتون و وقتی که گذاشتید

من دنبال دختر خوشکل نیستم .دختری که اهل زندگی باشه و دنبال تجملات و چشم و هم چشمی نباشه خیلی کم شده مخصوصا توی نسل جدید

شاغلی که حقوقش زیر خط فقره . تحصیلکرده ای که فرقی با دیپلمه نداره. حرف از پسر بیکار و معتاد زدید همکلاسی داشتم الان به خاطر اوضاع اشتغال هم معتاده هم بیکار ولی بی خانواده

نیست .بسیارم باهوش بود ولی خودشو نابود کرده یا شاید هم نابودش کردن

مشکل من شاید از دید شما ساده باشه و فکر کنید خیلی ها وضعشون از من بدتره و من ناشکرم و به قول این کتاب های روانشناسی داشته های خودتون بنویسید و هر روز صبح اونو یاداوری

کنید ولی همش شعاره مثلا من درامدم کمه وقتی میبینم یه عده با پارتی بدون داشتن سواد درامد چند برابر دارن ناامید میشم . اینکه فقط به پزشک ها احترام میذارن در حالی که حتی درس

های ما هم خیلی سخت هم بوده. با گفتن جملات مثبت وضعم چه تغییری میکنه . من الان 29 سالمه ولی هیچ اینده ای ندارم خیلی ها شرایطشون مثل منه کسی هم براش مهم نیست

فکر اینکه خودروهای اشغالشون به مردم قالب کنند هستن یا اینکه هر سال تعرفه های پزشکی بالا ببرن ولی کسی کوچکترین توجه ای نمیکنه که اینده این جوان هایی که با امید و ارزو عمرشون

گذاشتن پای درس چی بوده ... بگذریم همونطوری که اونا از ما گذشتن

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

ممنون از همراهیتون و وقتی که گذاشتید

من دنبال دختر خوشکل نیستم .دختری که اهل زندگی باشه و دنبال تجملات و چشم و هم چشمی نباشه خیلی کم شده مخصوصا توی نسل جدید

شاغلی که حقوقش زیر خط فقره . تحصیلکرده ای که فرقی با دیپلمه نداره. حرف از پسر بیکار و معتاد زدید همکلاسی داشتم الان به خاطر اوضاع اشتغال هم معتاده هم بیکار ولی بی خانواده

نیست .بسیارم باهوش بود ولی خودشو نابود کرده یا شاید هم نابودش کردن

مشکل من شاید از دید شما ساده باشه و فکر کنید خیلی ها وضعشون از من بدتره و من ناشکرم و به قول این کتاب های روانشناسی داشته های خودتون بنویسید و هر روز صبح اونو یاداوری

کنید ولی همش شعاره مثلا من درامدم کمه وقتی میبینم یه عده با پارتی بدون داشتن سواد درامد چند برابر دارن ناامید میشم . اینکه فقط به پزشک ها احترام میذارن در حالی که حتی درس

های ما هم خیلی سخت هم بوده. با گفتن جملات مثبت وضعم چه تغییری میکنه . من الان 29 سالمه ولی هیچ اینده ای ندارم خیلی ها شرایطشون مثل منه کسی هم براش مهم نیست

فکر اینکه خودروهای اشغالشون به مردم قالب کنند هستن یا اینکه هر سال تعرفه های پزشکی بالا ببرن ولی کسی کوچکترین توجه ای نمیکنه که اینده این جوان هایی که با امید و ارزو عمرشون

گذاشتن پای درس چی بوده ... بگذریم همونطوری که اونا از ما گذشتن
    بله درست می فرمایید حق با شماست. درکتون میکنم. نمیدونم چجوری باید این مشکلات رو حل کرد. وقتی به این مملکت و آیندش فکر میکنم واقعا اعصابم خورد میشه. چون زورمون نمیرسه کاری بکنیم. یا باید فرار کرد یا صبر و تحمل کنیم تا شاید یه روز یه معجزه ای اتفاق بیفته.

موفق باشید

44. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

منم پسرم تقریبا مشکلات شما هم دارم ولی هیچ وقت خودم نمی بازم متاسفانه بیکاری مشکل اصلی همه جوانهای مملکت شده است ما باید یاد بگیریم در بدترین شرایط هم شاد و با روحیه باشیم

46. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

به نظرم فضای تاپیک یکم غمگین شد.

خانم رنگو من عذرخواهی میکنم دوست ندارم فاز کسی غمناک بشه

اقا سعید شما هم درست میگید بالاخره مشکل تو زندگی هست باید یاد بگیریم بتونیم کنترلش کنیم .

من چون احساس میکنم یکم اوضاع از کنترلم خارج شده تصمیم گرفتم پیش روانشناس برم .

باز هم ممنون از تمام دوستان

48. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

به نظرم فضای تاپیک یکم غمگین شد.

خانم رنگو من عذرخواهی میکنم دوست ندارم فاز کسی غمناک بشه

اقا سعید شما هم درست میگید بالاخره مشکل تو زندگی هست باید یاد بگیریم بتونیم کنترلش کنیم .

من چون احساس میکنم یکم اوضاع از کنترلم خارج شده تصمیم گرفتم پیش روانشناس برم .

باز هم ممنون از تمام دوستان
    تصمیم خوبی گرفتید. فکر کنم مشاوره حضوری خیلی موثرتر از مشاوره اینترنتی باشه.

موفق باشید

49. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    8

حالم این روزها خیلی بده. دوست ندارم تو عید کسی ببینم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)