نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: احساس یا منطق !؟

840
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25566
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس یا منطق !؟

سلام

میرم سر اصل مطلب چون نمیخوام وقت با ارزشتونو بگیرم. کل مشکل من تو عنوانیه که زدم , من 26 سالمه و در حال حاضر به مدت 1 ماهه که رابطه ی عاطفی که به شکل خاستگاری شروع شده بود رو بهم زدم به خاطره منطقم!!!! و البته این کاریه که همیشه میکنم اما این بار نمیدونم چرا نمیتونم از پسش بربیام , البته که احساسی که تو این رابطه داشتم با همیشه فرق میکرد, یعنی بهتر بگم هیچ وقت احساسی درگیر هیچ کس نمیشدم اما این بار درگیر شده بودم اما ترس از مسائل پیش نیومده!!! که ممکنه بود پیش بیاد !!! که منشاش میتونست مشکلایی که داشتیم از قبیل :‌{{{ اختلاف فرهنگی خوانواده هامون , تیپ شخصیتی تقریبا یکسانمون , تکرار شخصیتی مثل مادرم ( که بینهایت با هم مشکل داریم و هیچ تراپی هنوز نتونسته برای من این رابطه خراب من و مامانم رو درست کنه ) توی زندگیم و غیره باشه }}}} باعث شد من باز هم فرار کنم ...... اما این بار واقعا احساسی درگیر شدم و این بار فرار و ول کردن طرفم ارضام نمیکنه و داره زجرم میده ... در کنار این که میدونم باید بیشتر رو خودم کار کنم و مشکلات شخصیتی خودم رو حل کنم فکر میکنید احساس انقدر ارزش داره که برگردم توی اون رابطه ای که واقعا طرفم رو دوست دارم با تمام اینکه مشکلای زیادیم باهم داریم !؟

2. کاربران زیر از نگار غ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : احساس یا منطق !؟

مطمعنن منطق در اینجا درست میگه چون خودتون هم میدونید که گذینه مناسبی برای همیدگه نیستین

اما چون در این ارتباط عاطفه رو درگیر کردین و زمانش هم احتمالاً از حد مجاز یک خواستگاری گذروندین ، خلاصه بگم حدود رعایت نشده و وارد وابستگی شدین ، البته همه وابستگی ها یکسان نیستن و میزانی دارن و این بستگی به شما داره که چقدر بخواین بهش بها بدین

دوست داشتن شما هم منشع این دوست داشتن هم وابستگی هست ...

برای حل این مساله میتونید مشاره تلفنی یا حضوری داشته باشین ، برای پیش گیری از این وابستگی ها در آینده هم بهتره که یک مشاوره حضوری برای ازدواج برین .

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نگار غ نمایش پست ها
    سلام

میرم سر اصل مطلب چون نمیخوام وقت با ارزشتونو بگیرم. کل مشکل من تو عنوانیه که زدم , من 26 سالمه و در حال حاضر به مدت 1 ماهه که رابطه ی عاطفی که به شکل خاستگاری شروع شده بود رو بهم زدم به خاطره منطقم!!!! و البته این کاریه که همیشه میکنم اما این بار نمیدونم چرا نمیتونم از پسش بربیام , البته که احساسی که تو این رابطه داشتم با همیشه فرق میکرد, یعنی بهتر بگم هیچ وقت احساسی درگیر هیچ کس نمیشدم اما این بار درگیر شده بودم اما ترس از مسائل پیش نیومده!!! که ممکنه بود پیش بیاد !!! که منشاش میتونست مشکلایی که داشتیم از قبیل :‌{{{ اختلاف فرهنگی خوانواده هامون , تیپ شخصیتی تقریبا یکسانمون , تکرار شخصیتی مثل مادرم ( که بینهایت با هم مشکل داریم و هیچ تراپی هنوز نتونسته برای من این رابطه خراب من و مامانم رو درست کنه ) توی زندگیم و غیره باشه }}}} باعث شد من باز هم فرار کنم ...... اما این بار واقعا احساسی درگیر شدم و این بار فرار و ول کردن طرفم ارضام نمیکنه و داره زجرم میده ... در کنار این که میدونم باید بیشتر رو خودم کار کنم و مشکلات شخصیتی خودم رو حل کنم فکر میکنید احساس انقدر ارزش داره که برگردم توی اون رابطه ای که واقعا طرفم رو دوست دارم با تمام اینکه مشکلای زیادیم باهم داریم !؟
    تجربه به من نشون داده احساسات بايد تو مرحله دوم باشه اول از همه بايد شرايط مد نظر سطح اختلاف فرهنگي نبايد زياد با هم اختلاف داشته باشه همه اين شرايط بايد مهيا باشه من اوايل ميگفتم شرايط رو ميشه درست كرد و ميشه خيلي چيزها رو عوض كرد ولي عزيزم نميشه خسته ميشي ديگه نه علاقه اي مي مونه نه چيزي
    شايد الان واست سخت باشه ولي آيندت رو خراب نكن

6. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

انقدر تند نوشتم نميدونم چطور جمله بندي كردم ببخشيد اميدوارم منظورو رسونده باشم

8. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25566
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

آره عزیزم واضح بود ممنون از پاسخت

10. کاربران زیر از نگار غ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24659
    تشکـر
    69
    تشکر شده 77 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    9

ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ، ﻳﮏ ﺟﻔﺖ ﮐﻔﺶ ﺧﺮﻳﺪﻡ ﮐﻪ ﺭﻧﮕﺶ ﻗﺸﻨﮓ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﺍﻧﺪﮐﻲ.
    ﭘﺎﻫﺎﻳﻢ ﺭﺍ ﺁﺯﺭﺩﻩ ﻣﻲ ﮐﺮﺩ . ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﮔﻔﺖ: ﮐﻤﻲ ﮐﻪﺑﮕﺬﺭﺩ، ﺟﺎ
    ﺑﺎﺯﻣﻲ ﮐﻨﺪ . ﺧﺮﻳﺪﻡ ، ﭘﻮﺷﻴﺪﻡ ، ﺧﻴﻠﻲ ﮔﺬﺷﺖ ﺍﻣﺎ ﺟﺎ ﺑﺎﺯ
    ﻧﮑﺮﺩ ، ﻓﻘﻂ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﻫﺎﻱ ﭘﺎﻳﻢ ﺭﺍ ﺁﺯﺭﺩﻩ ﻣﻲ ﺳﺎﺧﺖ .
    ﺑﺎ ﺧﻮﺩﻡ ﮔﻔﺘﻢ ، ﺑﻬﺮ ﺣﺎﻝ ﺍﻳﻦ ﻫﻤﺎﻥ ﺭﻧﮕﻲ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻫﻢ ، ﺩﺭ
    ﻣﺴﻴﺮﻫﺎﻱ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻣﻲ ﭘﻮﺷﻢ .
    ﺩﺭ ﻣﺴﻴﺮﻫﺎﻱ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻫﻢ ، ﭘﺎﻫﺎﻳﻢ ﺭﺍ ﺁﺯﺭﺩﻩ ﻣﻲ ﮐﺮﺩ.
    ﻣﻦ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻡ . ﮐﻔﺸﯽ ﮐﻪ ﭘﺎﯾﻢ ﺭﺍ ﺁﺯﺭﺩﻩ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﻫﺮ ﭼﻘﺪﺭ ﻫﻢ
    ﺧﻮﺷﺮﻧﮓ ﺑﻮﺩ ، ﻧﺒﺎﯾﺪ ﻣﯽ ﺧﺮﯾﺪﻡ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﺧﺮﯾﺪﻡ ﻭ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ
    ﮐﺮﺩﻡ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﻧﮕﻬﺶ ﻣﯽ ﺩﺍﺷﺘﻢ .

12. 5 کاربران زیر از mahsan91 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

به نظر منم شاید به خاطر مشکلاتی که داشتید در مورد رابطه با مادر و... به ایشون وابسته شدید .

ولی باز هم نکات مثبت ومنفی ایشون رو لیست کنید .هیچ انسانی کامل نیست .اگر نکات مثبت بیشتری دیدید میتونید یه فرصت کوچولو هم به احساستون بدین .خواستگاری رو در نظر بگیرید که تمام معیار های شما رو داره ولی هیچ حسی نسبت به ایشون ندارید .قول میدم حتی یک ماه هم نتونید با چنین فردی که هیچ حسی نسبت بهش ندارید زندگی کتید .

موفق باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

14. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25566
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خدارو شکر شما یکم مثبت تری , و مرسی بابت پیشنهاد لیست مثبت و منفی ها ....

16. کاربران زیر از نگار غ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

من شما رو درک می کنم ولی کارتونو تایید نمی کنم ، چند مطلب می گم که منظورم خوب منتقل بشه :
    * اول اینکه زمان داره باسرعت میره پس عمر ما هم داره کم و کم تر میشه و دنیا منتظر من و شما نمی مونه تا با منطق با اهدافمون برسیم و بعضی جاها باید ریسک کرد
    * دوم اینکه هیچ چیز در این دنیا کامل نیست بخصوص انسانهاش ( بغیر از معصومین ع ) پس دنبال انسان کامل نگرد ، حتی خودت کم دارای عیب هایی هستی
    * سوم اینکه منطق خوبه و براحساسات برتری داره اما همیشه کارساز نیست و این صحبت برای احساسات هم صادق هست و کسی توانا و موفق هست که همیشه از تلفیق هر دوی اونها به هدفش برسه .
    راهکار : بیایید برای خودتون خطوط قرمز منطقی که دیگران اونها رو هم قبول دارن تعیین کنید و مبا قی رو به عنوان متغیرها در نظر بگیرید و حالا شروع کنید به گشتن ، هر موردی که خطوط قرمز شما رو رعایت کرد و بعضی از متغیرهات رو داشت و بعضی ها رو نداشت اقدام کن و دیگه هم پشیمون نشو و هر موقع وسوسه شدی که صبر کن شاید مورد دیگه متغیرهای بیشتری داشت به ذهن خودت رجوع کن و بگو وقت داره میره عمرم داره میره .

18. کاربران زیر از seyyedmahdifatemi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25566
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دقیقا همینجور هست که شما میگین , و همیشه آدم میتونه بهتر از چیزی که داره رو پیدا کنه ولی روزگار به آدم نشون میده تجربه کردن خرج داره ... شاید برای منم تو سن پایین تر درگیری و وابستگی احساسی خیلی معنایی نداشت اما الان با بالاتر رفتن سن این نیاز توی آدم بیشتر میشه و باید بهای این تجربه رو هم پرداخت کنم ... خودتونم میدونید توی دنیای امروز این معیارها یا به قول شما خط قرمزها انقدر زیاده که آدم نمیدونه به کدوم برسه ... خواسته های خودش ,توقعات خانواده,تکرار نکردن کارایی که باعث طلاق و جدایی دورو اطرافیانمون میشه که ماشالله کمم نیستن, و 1001 فکر دیگه که قدرت ریسک رو کمی از آدم میگیره .... اما خب دنیا مثل رود یه روده که راهی جز رفتن نداریم بازم ممنون از پیشنهاد های خوب و مفیدتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد