نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: اختلال خواب

1969
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8063
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy اختلال خواب

سلام
    من شب ها حتی در وضعیتی که خیلی خسته و خواب آلودم بیشتر از 2 ساعت طول می کشه تا خوابم ببره
    روال هر شبم به این شکله که برای چند ثانیه خوابم و دارم خواب می بینم، اما یه عامل درونی باعث میشه بیدار بشم، و این موضوع در طی 2 تا 3 ساعت انقد تکرار میشه تا بالاخره خوابم ببره

تحقیقاتی کردم تا بفهمم دلیل این بیدار شدنم چی میتونه باشه اما به نتیجه ای نرسیدم
    توی کتاب هیلگارد نوشته بود که در مرحله ی اول خواب مغز کاملا هوشیاره و در مراحل بعدی هوشیاری مغز کاهش پیدا میکنه، و گذر از مرحله ی اول به دوم در حدود 70 دقیقه طول می کشه
    من فکر میکنم نمی تونم در مرحله ی اول ثابت بمونم تا به خواب عمیق برم اما اینکه چی باعث میشه از خواب بیدار بشم رو نمیدونم
    مثل دستگاههایی که به بیمارانی که توی کما هستن وصل میشه و وقتی سطح هوشیاری مریض کم میشه بوق بوق میکنه، مغز منم به شدت با خوابیدن مغابله میکنه!

تا حالا دو بار برای این مسئله به پزشک مراجعه کردم اما به جز دادن قرص های خواب آور کاری برام انجام ندادن
    مدت کوتاهی آلپروزولام و پرانول مصرف می کردم اما به خاطر ترس از عادت بهشون ادامه ندادم و چند روزی هم هست که فلوکستین مصرف میکنم

ضمن اینکه تحت استرس کنکور ارشد و مشکلات خانوادگی هستم. و مشکل کوچک بودن ریه و انحراف بینی هم دارم.

همچنین تجویزاتی مثل به چیزای مثبت فکر کن...
    دعا بخون...
    شیر گرم بخور...
    کتاب بخون...
    ظهرها نخواب...
    و غیره رو انجام دادم و تحت هر کدوم از این شرایط هم باز نتونستم بخوابم!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9665
    تشکـر
    20
    تشکر شده 97 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اختلال خواب

نقل قول نوشته اصلی توسط meliti نمایش پست ها
    سلام
    من شب ها حتی در وضعیتی که خیلی خسته و خواب آلودم بیشتر از 2 ساعت طول می کشه تا خوابم ببره
    روال هر شبم به این شکله که برای چند ثانیه خوابم و دارم خواب می بینم، اما یه عامل درونی باعث میشه بیدار بشم، و این موضوع در طی 2 تا 3 ساعت انقد تکرار میشه تا بالاخره خوابم ببره

تحقیقاتی کردم تا بفهمم دلیل این بیدار شدنم چی میتونه باشه اما به نتیجه ای نرسیدم
    توی کتاب هیلگارد نوشته بود که در مرحله ی اول خواب مغز کاملا هوشیاره و در مراحل بعدی هوشیاری مغز کاهش پیدا میکنه، و گذر از مرحله ی اول به دوم در حدود 70 دقیقه طول می کشه
    من فکر میکنم نمی تونم در مرحله ی اول ثابت بمونم تا به خواب عمیق برم اما اینکه چی باعث میشه از خواب بیدار بشم رو نمیدونم
    مثل دستگاههایی که به بیمارانی که توی کما هستن وصل میشه و وقتی سطح هوشیاری مریض کم میشه بوق بوق میکنه، مغز منم به شدت با خوابیدن مغابله میکنه!

تا حالا دو بار برای این مسئله به پزشک مراجعه کردم اما به جز دادن قرص های خواب آور کاری برام انجام ندادن
    مدت کوتاهی آلپروزولام و پرانول مصرف می کردم اما به خاطر ترس از عادت بهشون ادامه ندادم و چند روزی هم هست که فلوکستین مصرف میکنم

ضمن اینکه تحت استرس کنکور ارشد و مشکلات خانوادگی هستم. و مشکل کوچک بودن ریه و انحراف بینی هم دارم.

دعا بخون...
    شیر گرم بخور...
    کتاب بخون...
    ظهرها نخواب...
    مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و همچنین روانشناس رو بهت توصیه میکنم...

3. کاربران زیر از nard_121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

دعا بخون...
    شیر گرم بخور...
    کتاب بخون...
    ظهرها نخواب...
    سلام

نگفتید چند وقته درگیرید ؟ و چند سالتونه؟ بگذریم شما تایم بیولوژیک بدنتون بهم خورده فلوکسیتین برای تنظیم خواب مناسب نیست و در خیلی از افراد نظم خواب رو تازه بهم میزنه!

سر خود دارو مصرف نکنید. البته اضطراب کنکور نیز که فرمودید مزید بر علت شده و هم چنین مشکلات تنفسی که فرمودید. نیاز به مشاور و دارو دارید.

بهتره که به یک مرکز تحقیقاتی دانشگاهی مراجعه کنید( واحد مغز و اعصاب). از موارد زیر نیز میتوانید کمک بگیرید:

1-مدی تیشن
    2- عناصر کمکی گیاهی زیر نظر متخصص طب سنتی
    3- دوش آب ولرم قبل از خواب
    4-نخوردن یا خوردن شام سبک قبل از 8 شب و یا یک لیوان شیر گرم
    5- مطالعه سبک قبل از خواب

سوال داشتید نقل قول لطفا

دکترا در روانشناسی

5. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8063
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

نگفتید چند وقته درگیرید ؟ و چند سالتونه؟ بگذریم شما تایم بیولوژیک بدنتون بهم خورده فلوکسیتین برای تنظیم خواب مناسب نیست و در خیلی از افراد نظم خواب رو تازه بهم میزنه!

سر خود دارو مصرف نکنید. البته اضطراب کنکور نیز که فرمودید مزید بر علت شده و هم چنین مشکلات تنفسی که فرمودید. نیاز به مشاور و دارو دارید.

بهتره که به یک مرکز تحقیقاتی دانشگاهی مراجعه کنید( واحد مغز و اعصاب). از موارد زیر نیز میتوانید کمک بگیرید:

1-مدی تیشن
    2- عناصر کمکی گیاهی زیر نظر متخصص طب سنتی
    3- دوش آب ولرم قبل از خواب
    4-نخوردن یا خوردن شام سبک قبل از 8 شب و یا یک لیوان شیر گرم
    5- مطالعه سبک قبل از خواب

سوال داشتید نقل قول لطفا

دکترا در روانشناسی
    حدودا 1 ماه یا 1 ماه و نیم، قبلا هم گاهی وقتا این مشکل تو یه برهه ی زمانی خاص که درگیری های فکریم زیاد می شد برام پیش میومد اما نه به شدت الان
    22 سالمه
    فلوکستین رو پزشک برام تجویز کرده
    بعد از خرداد ماه که از دانشگاهم که توی شهر دیگه ای بود برگشتم یه دفعه با حجم زیادی از نگرانی ها برای آینده و مشکلات خانوادگی روبرو شدم
    از طرفی با اومدن به شهر خودم استقلالم تا حد زیادی کم شده، دیگه براحتی نمیتونم برم گردش و پیاده روی چون اینجا یه شهر خیلی کوچیکه و مردم زود حرف در میارن و البته از دوستامم جدا شدم
    از یه زندگی نسبتا ایده آل (از نظر خودم البته) برگشتم به یه زندگی سنتی و همین زمینه های افسردگی رو برام ایجاد کرده و برای همین فلوکستین مصرف میکنم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام من فکر میکنم دلیل این اختلال سبک زندگی شما باشه
    و اگر موقعیت پیاده روی ندارید بهتره یه باشگاهی چیزی ثبت نام کنید و آخر شب برید تا بدنتون کاملا خسته بشه
    ورزش های هواازی خیلی تو کیفیت و سرعت خواب تاثیر میزاره
    (دوست من از حرفای دیگران نترس بلکه این افکار و عکس العمل های تو در مقابله با این حرفاست که ترسناکه )
    موفق باشید
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

حدودا 1 ماه یا 1 ماه و نیم، قبلا هم گاهی وقتا این مشکل تو یه برهه ی زمانی خاص که درگیری های فکریم زیاد می شد برام پیش میومد اما نه به شدت الان
    22 سالمه
    فلوکستین رو پزشک برام تجویز کرده
    بعد از خرداد ماه که از دانشگاهم که توی شهر دیگه ای بود برگشتم یه دفعه با حجم زیادی از نگرانی ها برای آینده و مشکلات خانوادگی روبرو شدم
    از طرفی با اومدن به شهر خودم استقلالم تا حد زیادی کم شده، دیگه براحتی نمیتونم برم گردش و پیاده روی چون اینجا یه شهر خیلی کوچیکه و مردم زود حرف در میارن و البته از دوستامم جدا شدم
    از یه زندگی نسبتا ایده آل (از نظر خودم البته) برگشتم به یه زندگی سنتی و همین زمینه های افسردگی رو برام ایجاد کرده و برای همین فلوکستین مصرف میکنم
    نه عزیز مشکل شما افسردگی نیست .استرس و در نتیجه اضطراب و عوارض آن. اصلا فلوکسیتین رو به صلاحتون نمیدونم.

به مرکز تحقیقاتی و در صورت دسترسی نداشتن به یک روانپزشک خوب مراجعه کنید و البته مشاور هم میخواهین. اگر خانم هستید مشاور زن و آقا ,مرد.

موارد بالا که ذکر شد کمک کننده است. موفق باشید

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8063
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    سلام من فکر میکنم دلیل این اختلال سبک زندگی شما باشه
    و اگر موقعیت پیاده روی ندارید بهتره یه باشگاهی چیزی ثبت نام کنید و آخر شب برید تا بدنتون کاملا خسته بشه
    ورزش های هواازی خیلی تو کیفیت و سرعت خواب تاثیر میزاره
    (دوست من از حرفای دیگران نترس بلکه این افکار و عکس العمل های تو در مقابله با این حرفاست که ترسناکه )
    موفق باشید

ممنون از جوابتون و وقتی که گذاشتید

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8063
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نه عزیز مشکل شما افسردگی نیست .استرس و در نتیجه اضطراب و عوارض آن. اصلا فلوکسیتین رو به صلاحتون نمیدونم.

به مرکز تحقیقاتی و در صورت دسترسی نداشتن به یک روانپزشک خوب مراجعه کنید و البته مشاور هم میخواهین. اگر خانم هستید مشاور زن و آقا ,مرد.

موارد بالا که ذکر شد کمک کننده است. موفق باشید
    فلوکستین عوارض داره؟
    من توی اینترنت خوندم ماه اول مصرف باعث ایجاد میل به خودکشی میشه ولی من خوشبختانه هیچ میلی به خودکشی ندارم و به شدت دارم برای بهتر شدن آیندم می جنگم

و درسته که میگن شادی آوره؟

در ضمن خانم هستم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

فلوکستین عوارض داره؟
    من توی اینترنت خوندم ماه اول مصرف باعث ایجاد میل به خودکشی میشه ولی من خوشبختانه هیچ میلی به خودکشی ندارم و به شدت دارم برای بهتر شدن آیندم می جنگم

و درسته که میگن شادی آوره؟

در ضمن خانم هستم
    سلام

همه چی عوارض داره حتی نفس کشیدن, فلوکسیتین داروی کم عارضه ای است ولی به عقیده من به درد شما نمیخوره. حتما به یک روانپزشک رجوع کنید. موفق باشید

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8063
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

همه چی عوارض داره حتی نفس کشیدن, فلوکسیتین داروی کم عارضه ای است ولی به عقیده من به درد شما نمیخوره. حتما به یک روانپزشک رجوع کنید. موفق باشید
    ممنون به خاطر راهنمایی هاتون و وقتی که گذاشتید

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

ممنون به خاطر راهنمایی هاتون و وقتی که گذاشتید
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد