نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلال سوظن در همسرم

1435
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37839
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلال سوظن در همسرم

سلام خسته نباشید
    من به مدت 8 ماه هست عقد کرده ام. من و همسرم عاشق هم بودیم و واقعا همه چیز خوب بود تا اینکه یه ماه پیش همسرم دچار اضطراب د استرس شدید و تصورات ذهنی اینکه کسی علیه او دسیسه میکنه و .... شد عوارض این مسئله گوشه گیری و عدم خروج از منزل و... بود با مراجعه به پزشک مشخص شد که اختلال سوظن یا پارانویا داره و دکتر براش دارو داده ولی هموز استرس رو داره و نمیتونه و نمیخواد از خونه خارج بشه
    این مشکل از یک سو و از سوی دیگر خانواده ی من مدام منو تحت فشار قرار میدن که تو باید اونو بیاری بیرون از خونه باید بیاین چند روز پیش ما و ..... ما الان خانه مادر همسرم هستیم و این فشارها داره منو نابود میکنه
    از طرفی نمیدونم چجوری همسرم رو ترغیب به خروج از خانه کنم و از طرفی هم فشارهای مداوم خانواده ام منو تحت استرس وحشتناکی قرار داده و اصلا حال خوبی ندارم
    لطفا کمک و راهنمایی کنید چگونه همسرم رو به خروج از خونه راضی کنم ؟ با فشارهای خانواده ام چی کار کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلال سوظن

اختلال شخصتی پارانوئید
    محققان امروز هنوز دلیل ایجاد این اختلال شخصیتی را نمی‌دانند.

اینحال تئوری‌های مختلفی درمورد علت‌های بروز اختلال شخصیتی پارانوئید وجود دارد.
    اکثر متخصصین بر این عقیده هستند .
    که این اختلال می‌تواند ریشه ژنتیکی، اجتماعی (مثل چگونگی روابط فرد در سنین کودکی با خانواده و دوستان).
    و روانشناختی (شخصیت و روحیات فرد که توسط محیط و مهارت‌های سازگاری اکتسابی او برای کنار آمدن با استرس شکل می‌گیرد) داشته باشد.
    این نشان می‌دهد که بروز این اختلال فقط یک علت مشخص ندارد و می‌تواند با مجموعه پیچیده‌ای از هر سه این عوامل شکل بگیرد.
    تحقیقات عنوان می‌کنند که اگر فردی به این اختلال مبتلا باشد احتمال اینکه آن را به فرزندان خود مبتلا کند نیز بسیار بالاست.

درمان اختلال شخصیتی پارانوئید
    درمان این اختلال شامل روان‌درمانی طولانی مدت توسط یک متخصص که در زمینه درمان این نوع اختلال شخصیتی تجربه دارد، می‌شود.

داروهایی نیز ممکن است برای این بیماران تجویز شود که به آنها کمک می‌کند با علائم خود بهتر کنار بیایند.

مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    https://t.me/kanonmoshaveran_bot

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)