نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ادامه یا قطع رابطه دوستی

1497
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35371
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ادامه یا قطع رابطه دوستی

سلام دوستان
    احسان هستم ،20ساله و دانشجو
    (قبلا از طولانی شدن متنم عذر میخوام...)
    حقیقتش چند روز قبل از عید با یه پسری از طریق اینترنت آشنا شدم که خارج از کشور دانشجو بود و تازه خونشون هم نزدیک خونمون بود.
    بعد از اینکه برگشت ایران همش میمومد دنبالم و میرفتیم بیرون و خیلی همدیگه رو دوست داشتیم مثل دو تا برادر.
    همیشه به من میگفت دوست دارم و من هم متقابلا دوستش داشتم و دارم.ولی متاسفانه نزدیک یه ماهه که دیگه خبری ازش نیست.
    دیگه برام پیام نمیفرسته و حتی جواب پیام هام رو هم خیلی خیلی کوتاه میده.
    حتی یه بار امتحان کردم وقتی با شماره خودم زنگ میزنم جواب تلفنمو نمیده اما وقتی با شماره های نا شناس زنگ میزنم به خیال اینکه مشتریه جواب میده(آخه شرکت داره و تو کار تجارته)
    قبل از آشنایی و حتی در طول آشنایی از من میپرسید که چقدر با معرفتی،حرف از مرام و معرفت میزد و از این جور حرفا اما الان دیگه خبری ازش نیست
    چیزی که الان من باهاش مشکل دارم اینه که با این شرایط این رابطه رو ادامه بدم یا قطعش کنم؟چون واقعا تحمل این همه بی توجهی و بی معرفتی واسم سخته
    (یه نکته مهم اینکه پدر و مادر من با داشتن رابطه با این آقا مخالف بودند.خودش کمکم کرد تا بتونم راضیشون کنم و باهاش رابطه داشته باشم اما الان همه اون جنگیدن ها واسه داشتن خودش رو ندید گرفته...)
    خواهش میکنم دوستان هر راهکار معقول و منطقی که به ذهنتون میرسه بهم ارائه بدید چون بد جوری تحت فشار روانی ام ونمی تونم با کسی مشورت کنم.ممنون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ادامه یا قطع رابطه دوستی

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558

من بعنوان یک راهنما و مشاور در زمینه دوستیابی هیچوقت قوانین سخت و سریع را برای روابط توصیه نمی کنم. با این وجود در این مقاله برخی از رفتار هایی را برایتان عنوان می کنم که بدون شک هر نوع رابطه ای را از بین خواهد برد. پس برای اینکه به شما کمک کنیم دیوار اعتماد رابطه تان را خراب نکنید، در زیر به ۶ رفتار بسیار زیان آور برای رابطه اشاره می کنیم که تا می توانید باید از انجام آن دوری کنید:

۱) کاوش در اطلاعات خصوصی
    اگر شک کرده اید که طرف مقابلتان به شما خیانت می کند، آیا این اجازه را به شما می دهد که ایمیل های خصوصی او را چک کنید؟ یا پیام های گوشی همراهش را بخوانید؟ یا پروفایل شخصیش را وارسی کنید؟ پاسخ همه این سوال ها منفی است.
    هیچوقت به هیچ قیمتی نباید درایمیل ها، اس ام اس ها و شماره های طرف مقابلتان کاوش کنید. بااینکار نه تنها اعتماد او را به خودتان از بین می برید، بلکه اعتماد او را به همه آن کسانیکه ایمیل ها و اس ام اس ها را برایش گذاشته اند خدشه دار می کنید.

۲) گفتن دروغ مصلحت آمیز
    دروغ گفتن در یک رابطه تحت هر شرایطی بد است، گرچه همه ما همیشه اینکار را انجام میدهیم. اینکه برای جلوگیری از ناراحت شدن طرف مقابلتان به او دروغ بگویید، شاید به نظرتان تصمیم عاقلانه ای بیاید. اما واقعیت این است که وقتی آن دروغ برملا شود، که همیشه غیرقابل پیشگیری است، با اینکار چاله ای عمیقتر برای خودتان خواهید کند. وقتی گرفتار چنین موقعیتی شوید، بخواهید و نخواهید طرفتان را آزرده خاطر خواهید کرد و همه آنچه سعی داشتید با دروغ گفتنتان از آن جلوگیری کنید، به خاطر این فریبتان، حتی بدتر هم اتفاق می افتد. توصیه من این است که همیشه و در همه شرایط با طرفتان روراست و صادق باشید.

۳) جاسوسی کردن
    هیچوقت نباید در وسائل خصوصی طرفتان (مثل کمدش، کیف پولش، دفترچه حساب پس اندازش و …) کنکاش کنید. علاوه بر این، هیچ طوری نمی توانید این کنجکاوی را برایش توجیه کنید. مهم نیست که به چه چیز شک کرده باشید، برای تایید یا رد آن شک نباید در وسائل شخصی طرفتان جاسوسی کنید. وسائل شخصی او جزء حریم خصوصی او هستند و باید خصوصی و محرمانه بماند مگراینکه خودش به شما اجازه دیدن آنرا بدهد. این رفتار یکی از مخرب ترین رفتارها برای برهم خوردن روابط است که به کلی اعتماد طرف مقابل را به شما خراب می کند و باعث می شود او دیگر هیچوقت نتواند به شما اعتماد و اطمینان کند.

۴) بازی کردن نقش کارآگاه های خصوصی
    یکی دیگر از راه های بدی که مردم سعی می کنند برای تایید رفتار مشکوک طرفشان از آن استفاده کنند این است که با تلاش برای گرفتن مچ طرف حین انجام آن عمل، نقش کارآگاه های خصوصی را بازی می کنند. این رفتار چه با رفتن در خانه او، در باشگاهش با محل کارش برای مطمئن شدن از بودن اتومبیلش در آنجا باشد یا دنبال کردن او با ماشین، عملی است که تحت هیچ شرایطی نباید مرتکب شوید. حتی اگر کاملاً مطمئن هستید که طرفتان چیزی را از شما پنهان می کند، تعقیب کردن راه پی بردن به آن نیست. اگر او متوجه شود که چندین و چند ساعت او را با ماشین دنبال می کرده اید مطمئناً هیچوقت دیگر به شما اطمینان نخواهد کرد.

۵) فرستادن دیگران برای انجام دستوراتتان
    هیچوقت از یک دوست یا هر کس دیگری نخواهید که برای شما درمورد او اطلاعات جمع آوری کند. این یعنی هیچوقت کسی را نفرستید که دور و بر او بپلکد، حین کار از او عکس بگیرد، به تلفن ها و مکالمات او گوش دهد و از رمز و راز او شما را باخبر کند. همه اینکارها نه تنها اعتماد طرف مقابلتان را به شما از بین می برد بلکه بی اعتمادی شما را هم به او آشکار می کند.

۶) چک کردن مداوم
    یکی از مهمترین راه هایی که نشان می دهد شما به کلی به طرفتان بی اعتماد هستید، رفتارهای پارانوئیدی و وسواسی است. بااینکه تماس گرفتن با طرفتان به طور مرتب مسئله ای کاملاً نرمال است اما اگر پشت هم به او زنگ بزنید و او را چک کنید که کجاست و چه می کند اصلاً خوشایند نیست. مثلاً اگر طرفتان نتواند چند ساعت تلفنش را جواب بدهد و بعد که به گوشی همراهش دسترسی پیدا کرد ببیند که ۵۰ بار با او تماس گرفته اید، نه تنها در نظرش فردی وسواسی جلوه می کنید که به زمین و زمان شک دارد، بلکه نشان می دهد که هیچ اعتمادی هم به او ندارید.
    پس اگر خدای ناکرده به طرفتان مشکوک شدید که چیزی را از شما پنهان میکند، به جای اینکه مخفیانه به دنبال پاسخ آن بگردید، رک و راست با او در این رابطه صحبت کنید. حتی اگر دفعه اول که از او خواستید، نخواهد که به شما جواب درستی بدهد، بار دوم یا سوم این احتمال وجود دارد که شانس حرف زدن در این مورد را با او پیدا کنید. یادتان باشد اگر افکارتان را آزادانه با او درمیان بگذارید خیلی بهتر از آن است که بفهمد یکی از رفتارهای بالا را مرتکب شده اید.
    مهم نیست که چقدر عشق در رابطه تان وجود داشته باشد، اگر اعتماد نباشد، این عشق ماندگار نخواهد بود. از بین بردن اعتماد هیچوقت رابطه را جلو نمی برد. درواقع، بااینکار فقط موجب برهم خوردن رابطه می شوید. نکته آخر که ذکر نکردم بدترین رفتاری است که هر رابطه ای را به نیستی می کشاند و آن هم خیانت است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan140 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    احسان هستم ،20ساله و دانشجو
    (قبلا از طولانی شدن متنم عذر میخوام...)
    حقیقتش چند روز قبل از عید با یه پسری از طریق اینترنت آشنا شدم که خارج از کشور دانشجو بود و تازه خونشون هم نزدیک خونمون بود.
    بعد از اینکه برگشت ایران همش میمومد دنبالم و میرفتیم بیرون و خیلی همدیگه رو دوست داشتیم مثل دو تا برادر.
    همیشه به من میگفت دوست دارم و من هم متقابلا دوستش داشتم و دارم.ولی متاسفانه نزدیک یه ماهه که دیگه خبری ازش نیست.
    دیگه برام پیام نمیفرسته و حتی جواب پیام هام رو هم خیلی خیلی کوتاه میده.
    حتی یه بار امتحان کردم وقتی با شماره خودم زنگ میزنم جواب تلفنمو نمیده اما وقتی با شماره های نا شناس زنگ میزنم به خیال اینکه مشتریه جواب میده(آخه شرکت داره و تو کار تجارته)
    قبل از آشنایی و حتی در طول آشنایی از من میپرسید که چقدر با معرفتی،حرف از مرام و معرفت میزد و از این جور حرفا اما الان دیگه خبری ازش نیست
    چیزی که الان من باهاش مشکل دارم اینه که با این شرایط این رابطه رو ادامه بدم یا قطعش کنم؟چون واقعا تحمل این همه بی توجهی و بی معرفتی واسم سخته
    (یه نکته مهم اینکه پدر و مادر من با داشتن رابطه با این آقا مخالف بودند.خودش کمکم کرد تا بتونم راضیشون کنم و باهاش رابطه داشته باشم اما الان همه اون جنگیدن ها واسه داشتن خودش رو ندید گرفته...)
    خواهش میکنم دوستان هر راهکار معقول و منطقی که به ذهنتون میرسه بهم ارائه بدید چون بد جوری تحت فشار روانی ام ونمی تونم با کسی مشورت کنم.ممنون.

خاطرم هست قبلا یک تایپیک مشابه همین زده بودی

و چیز که برام جالبه اینه که من ندیدم دوتا پسر به هم بگن دوستت دارم اون هم همیشه این حرفو بزنن !!!!!!!!!!!

به هر حال به نظرم با توجه به بی محلیهای دوستتون
    بهتره که سعی کنی دوستای جدید پیدا کنی و
    خیلی پیگیر ادامه این دوستی نباشی

اگه هنوز دوست میدونیش و باهش خاطره داری می تونی به مناسبت عید یا هر چیز دیگه ای تماس بگیری به وسیله پیامک ، تلفن یا ...
    ویرایش توسط آرش67 : 06-24-2017 در ساعت 01:50 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. به نظر من چیزی ک ادمو تو یه رابطه پاگیر میکنه اینه ک ناراحت باشی یا دلخور باشی یا عصبیانیت یا کینه داشتن.
    شاید حتی بی توجهیای طرفتو توهین ب خودت بدونی و سخت تر بتونی ازش بگذری. ب خاطر همین به نظر من اینجور وقتا باید تا جایی ک میشه خوش بین باشی حتی اگه مدرک داری ک طرفت داره از قصد بی توجهی میکنه به نفع خودته ک اهمیت ندیندی تا عزت نفست زیر لکه نره. اینجوری زودتر فراموش میکنی. چون این رابطه از طرف اون قطع شده شما کاری نمی تونی بکنی پس بهتره درگیرش نباشی. اگه واقعا از قصد بی توجهی کنه ک اینجوری شمام فراموش میکنی تموم میشه اگرم از قصد نباشه شما با هیچ کار نکردنت یه فرصت بهش میدی ک باز این دوستیو ادامه بده.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35371
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    خاطرم هست قبلا یک تایپیک مشابه همین زده بودی

و چیز که برام جالبه اینه که من ندیدم دوتا پسر به هم بگن دوستت دارم اون هم همیشه این حرفو بزنن !!!!!!!!!!!

به هر حال به نظرم با توجه به بی محلیهای دوستتون
    بهتره که سعی کنی دوستای جدید پیدا کنی و
    خیلی پیگیر ادامه این دوستی نباشی

اگه هنوز دوست میدونیش و باهش خاطره داری می تونی به مناسبت عید یا هر چیز دیگه ای تماس بگیری به وسیله پیامک ، تلفن یا ...
    به نظرم چیز عجیبی نیست که شما میگید ندیدم
    این مساله بسیار در بین افراد وجود داره و همونطور که گفتم رابطه ما صرفا مثل دوتا برادر هست نه چیز دیگری.
    ولی سعی میکنم با استفاده از راهکار هایی که دوستان ارائه دادند مشکل رو حل کنم.
    ممنون از همگی

6. کاربران زیر از ehsan140 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35371
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام. به نظر من چیزی ک ادمو تو یه رابطه پاگیر میکنه اینه ک ناراحت باشی یا دلخور باشی یا عصبیانیت یا کینه داشتن.
    شاید حتی بی توجهیای طرفتو توهین ب خودت بدونی و سخت تر بتونی ازش بگذری. ب خاطر همین به نظر من اینجور وقتا باید تا جایی ک میشه خوش بین باشی حتی اگه مدرک داری ک طرفت داره از قصد بی توجهی میکنه به نفع خودته ک اهمیت ندیندی تا عزت نفست زیر لکه نره. اینجوری زودتر فراموش میکنی. چون این رابطه از طرف اون قطع شده شما کاری نمی تونی بکنی پس بهتره درگیرش نباشی. اگه واقعا از قصد بی توجهی کنه ک اینجوری شمام فراموش میکنی تموم میشه اگرم از قصد نباشه شما با هیچ کار نکردنت یه فرصت بهش میدی ک باز این دوستیو ادامه بده.
    سلام و ممنون از لطفتون
    بله حق با شماست.سعی میکنم همین کار رو انجام بدم

8. کاربران زیر از ehsan140 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)