نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اضطراب از ارائه کنفرانس

1022
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31044
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب از ارائه کنفرانس

با سلام.بنده فارغ التحصیل رشته مکانیک هستم از یک دانشگا معتبر کشور و حالا ارشد قبول شدم.همیشه ی مشکل با منه اینکه تو جمع نمیتونم صحبت کنم و مشکل اصلی تر اینک کنفرانس دادن همیشه واسم ی کابوس بوده و هست.یادمه اولین روزای کارشناسی بود ک قرار شد ی موضوعی رو کنفرانس بدم خب خیلی ابرو ریزی شد.با گرفتگی صدا شرو شد بعد ی دفه اصلا هنگ کردم کل عضلاتم داشت میلرزید جلوی 30 نفر ک قرار بود باهاشون چهار سال زندگی کنم.بعد از اون زنددگی من شد کابوس کنفرانس و از همه کنفرانسا با موفقیت فرار کردم .من بچه فوق العاده باهوشیم و تو خیلی از مسایل خیلی جرات دارم اصلا ترسو نیستم اما این مشکلمو نمیتونم برطرف کنم الانم ک ارشد قبول شدم،باورتون نمیشه ترس از دفاع ارشد باعث شد ک ادامه تحصیلو اصلا فراموش کنم اما وقتی رتبم اومد دیدم حیفه ثبت نام نکنم حالا ترم یکی بهم سمینارم دادن نمیدونم واقعا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید مرسی.

2. کاربران زیر از hossein132 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ارائه کنفرانس

سلام دوست عزیز

من یک راه حل واست دارم که در واقع صورت مساله رو پاک میکنه و مشکلتو حل نمیکنه

الان قانون جدید اومده که تو اکثر دانشگاه ها (مخصوصا سراسری) در صورت تمایل میتونی بجای واحد پایانامه، 6 واحد درس تئوری بخونی و جایگزین پایانامه کنی. در این مورد تحقیق کن. بهش میگن آموزش محور

4. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

وقتی روی یک موضوعی مسلط باشی خیلی کم پیش میاد که دیگه اشتباه کنی به نظرم باید چندینو چن بار برای خودت تو تنهاییت جلوی آینه یا جلوی پدرومادرت کنفرانس بدی تا ترست بریزه . همچنین میتونی با خودت بگی این کنفراسی که داری برای استاد یا همکلاسیت ارائه میدی تصور کنی داری برای سیب زمینی داری کنفراس میدی اصلا حس کن اینا میوه هستن که نشستن دارن گوش میدن .و بهت پیشنهاد میکنم روزای اول که برای درسات کنفراس میدی سعی کن تا حدی تند تند صحبت کنی چون وقتی زیاد رو حرفات مکث کنی یا بخوای یواش یواش توضیح بدی ممکنه حواست پرت بشه و همچینین کمتر به حضار نگاه کن و بیشتر به پاورپوینتت نگاه کن . کم کم که ترست ریخت این مواردو اصلاح کن یعنی سرعتتو یواشتر و بیشتر به حضار نگاه کن. هرچه بیشتر کنفرانس بدی بیشتر ترست میریزه البته تلقین هم موثره ویا شرکت در انجمن های علمی یا بسیج که مجبوری در جلسه ها صحبت کنی سعی کن خودتو به چالش بندازی و خودت داوطلبانه کنفراس بدی اینجوری شجاع تر میشی و تجربت بیشتر میشه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز
    ببینید یه جمله ی معروف که میگه از هر چیزی میترسی خودتو درونش قرار بده به جای فرار کردن از ترست باهاش مواجه شو
    تنها راهی که باعث میشه باهاش کنار بیای همون دفعه ی اول و سخت ترین دفعه هست
    به نظر من شما با تمرین هم میتونید این مهارت رو به دست بیارید
    مثلا موقعی که کنفرانس داری اول تنها با خودت تمرین کن بعد برو جلوی خانوادت انقدر تمرین کن که کاملا مسلط باشی بعد برو توی جمع دوستات همونو تمرین کن
    کم کم تعداد افراد رو بالا ببر
    اون موقع به نظرم راحت تر میشی و برات عادی تر میشه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

8. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

منم دقیقا مثل شما بودم ، تو چند تا کنفرانسی که دادم تو دانشگاه گند زدم ، اما بعدش از همه بدتر این بود که کاری که داشتم متصدی برگزاری همایشهای یه شرکت بود که مجبور بودم تو خیلیهاشون مجری باشم.
    خب تو دو سه تای اول یکم سوتی دادم و اما چون بحث کار بود تونستم زود خودم و جمع کنم بعدش دیگه عادی شد . انگار که دارم یه کار عادی انجام می دم . الان که کم و بیش اون کار رو در کنار کار اصلیم ادامه می دم خیلی خوبه . خیلی روزهای همایش رو دوست دارم . شما هم اگه خودت رو زیاد تو اون موقعیت قرار بدی این موضوع رفع می شه. در ضمن یه چیز دیگه اینکه فکر نکنید که اونایی که دارن به شما گوش می دن همه خوبن و بی عیب ، نه اونا هم ممکنه اگه جای شما برن اون بالا بدتر از شما ارائه بدن.

10. 3 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31044
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون بابت راهنماییتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد