نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ارتباط عاطفي نامتعارف

1773
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32925
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ارتباط عاطفي نامتعارف

سلام
    يك مشكل دارم كه ممكنه اسباب زحمت براي من و خانواده م فراهم كنه . راستش من 32 ساله متاهل و داراي دو فرزند دختر دوقلو هستم . كارمند و داراي شرايط متوسط اقتصادي خانواده ي همسرم بسيار از لحاظ اخلاقي خوب و محترم هستند . روابطم از هر لحاظ با همسرم خوب هست . اما يك خواهر زن دارم كه از بچگيش كه من داماد اين خانواده شدم انس و الفت و علاقه ي زيادي بهش پيدا كردم و حالا كه بزرگتر شده و حدود 17 سال داره اين علاقه به تعصب تبديل شده و گاهي وقتها آنقدر زياد ميشه كه باعث رنجش اون ميشه .بايد اضافه كنم كه از لحاظ ظاهر و اخلاق با همسرم قابل قياس نيست و همسرم از اون بهتره . نوازش گاه و بي گاه كه بعضي وقتها با عكس العمل روبرو ميشه و بعضي وقتها نه ، كلمات عاشقانه و عموما يكطرفه از من بعضي وقتها طوري ميشه كه خودم احساس بدي پيدا ميكنم . دعواهاي پنهاني هم نميتونن اين وضع رو تغيير بدن . توي مهمونيها ناخداگاه بيشترين سمت نگاهم به اونه و از هم صحبتي اون با بقيه احساس خوبي ندارم . فكرم خيلي درگيرش شده . از نظر حجاب داخل منزل خوبه و رعايت ميكنه ولي من نميتونم نگاهم رو تغيير بدم . يكبار براي مشاوره حضوري مراجعه كردم ولي راهكار موثري ارائه ندادند. چون خانواده خلوتي هستند و به واسطه بچه ها نميتونم رفت و آمد رو كم كنم بايد يك روشي پيدا كنم كه حتي المقدور كسي از موضوع اين ارتباط مطلع نشه چون هم براي اون بده و هم براي من.
    لطفا راهنمايي كنيد

2. کاربران زیر از mohsen331 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : ارتباط عاطفي نامتعارف

سلام خیلی خوشحالم که خودتون ازین مسئله ناراحت هستید و سعی دارید رویه رو تغییر بدید
    شیطون ممکنه تو جلد هر انسانی بره
    الان کمینه کرده به شما
    به نظر من بهترین کار تقویت ایمانتونه و توکل کردن به خدا هروقت چشمتون سمتش رفت سوره ای بخونید و از خدا طلب کنید کمکتون کنه رویه
    شیطون رو زمین بزنید.
    هروقت تویه جمعی نگاهتون جلبش شد کنار همسرتون بنشینیدو سعی کنید با ایشون صحبت کنید.
    ارتباطتتون روو با خدا نزدیکتر کنید و ازش بخواید کمکتون کنه شیطونو کنار بزنید.

بارها و بارها شیطون اومده تو جلد منو ازم خواسته زشتترین گناهارو انجام بدم و با توکل به خدا تونستم روبروش وایسم
    شما هم میتونید
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

4. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen331 نمایش پست ها
    سلام
    يك مشكل دارم كه ممكنه اسباب زحمت براي من و خانواده م فراهم كنه . راستش من 32 ساله متاهل و داراي دو فرزند دختر دوقلو هستم . كارمند و داراي شرايط متوسط اقتصادي خانواده ي همسرم بسيار از لحاظ اخلاقي خوب و محترم هستند . روابطم از هر لحاظ با همسرم خوب هست . اما يك خواهر زن دارم كه از بچگيش كه من داماد اين خانواده شدم انس و الفت و علاقه ي زيادي بهش پيدا كردم و حالا كه بزرگتر شده و حدود 17 سال داره اين علاقه به تعصب تبديل شده و گاهي وقتها آنقدر زياد ميشه كه باعث رنجش اون ميشه .بايد اضافه كنم كه از لحاظ ظاهر و اخلاق با همسرم قابل قياس نيست و همسرم از اون بهتره . نوازش گاه و بي گاه كه بعضي وقتها با عكس العمل روبرو ميشه و بعضي وقتها نه ، كلمات عاشقانه و عموما يكطرفه از من بعضي وقتها طوري ميشه كه خودم احساس بدي پيدا ميكنم . دعواهاي پنهاني هم نميتونن اين وضع رو تغيير بدن . توي مهمونيها ناخداگاه بيشترين سمت نگاهم به اونه و از هم صحبتي اون با بقيه احساس خوبي ندارم . فكرم خيلي درگيرش شده . از نظر حجاب داخل منزل خوبه و رعايت ميكنه ولي من نميتونم نگاهم رو تغيير بدم . يكبار براي مشاوره حضوري مراجعه كردم ولي راهكار موثري ارائه ندادند. چون خانواده خلوتي هستند و به واسطه بچه ها نميتونم رفت و آمد رو كم كنم بايد يك روشي پيدا كنم كه حتي المقدور كسي از موضوع اين ارتباط مطلع نشه چون هم براي اون بده و هم براي من.
    لطفا راهنمايي كنيد

از جمله عوامل مؤثر بر رفتارهای صحیح جنسی، ادب اجتماعی، پایبندی به باورهای دینی، رعایت معیارهای اخلاقی، علاقه به طهارت و پاكی خانواده از شر آلودگی ها، عشق به همسر و خانواده و ازدواج بهنگام، اشباع جنسی و … است.
    به گزارش «فردا» و بر اساس مطالعات انجام شده توسط دكتر مجید ابهری از سوی دیگر رفتارهای نامناسب جنسی و نیز عرضه و تفاضای نامشروع می‏تواند ناشی از عدم ارضاء جنسی و نارضایتی از زندگی زناشویی باشد.
    همچنین زیاده خواهی و تنوع طلبی هم در تقاضای نامشروع مردان مؤثر است كه عمدتاً محصول شرایط ذیل است:ـ تغییر ناگهانی پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی افراد اعم از زن یا مرد متأهل كه می‏تواند فرد را به سوی تغییر همسر سوق دهد یا رضایت او را از همسر قانونیش كاهش دهد. در این شرایط اكثراً تأمین نیاز جنسی از راه نامشروع انجام خواهد گرفت.
    این آسیب شناس اجتماعی در خصوص نقش رفتار همسران نیز بیان داشته است : برخی از بانوان به محض تولد اولین فرزند تمام عاطفه و توجه خود را معطوف به فرزند نموده و به نیازها و عواطف همسر خود توجهی ندارند و مرد تشنه محبت را به حال خود رها می‏كنند. آمار طلاق زنان پس از تولد اولین فرزند گویای این حقیقت تلخ است. این شرایط مسلماً می‏تواند مرد را به سوی تقاضاهایی خارج از محدودة مشروع سوق دهد.
    بر اساس مطالعه دكتر ابهری ، عامل دیگر مؤثر بر اینگونه رفتارهای نا مناسب آقایان می تواند برخی عادتهای بانوان در مسائل ظاهری خود باشد به طوریكه برخی بانوان عادت دارند با لباس و ظاهر بسیار دل آزار در منزل حاضر شوند، اما در هنگام خروج از خانه،بی‏نهایت به ظاهر، آرایش و لباس خود توجه می‏كنند. از سوی دیگر همسر این نوع زنان در خارج از خانه بانوانی را می‏بیند كه با لوازم مختلف زیبایی چون لنز رنگی، ناخن مصنوعی، … و ظاهر دلفریب، مرد را مجذوب خود می‏نمایند و مرد دائماً همسر نامرتب خود را با آنها مقایسه می‏كند كه این قیاس، اساس اختلافات خانوادگی است.
    وی همچنین با تأكید بر نقش همسر در جلوگیری از انحراف مردان خاطرنشان كرده ؛ عامل دیگر سرد مزاجی زن است كه ركن ركین اختلافات زناشویی است. متأسفانه بعضی از بانوان علیرغم یقین به بیماری خود، درصدد درمان مشكل جنسی و روحی خویش نیستند. زن و مرد باید توجه كنند كه بی‏اعتنایی به نیازهای همسر می‏تواند موجب گرایش به كجرویها و انحرافات و نیز عامل اختلافات و جدایی زوجین باشد.
    دكتر مجید ابهری همچنین یادآور شده است : هوسرانی مرد یا تنبیه همسر از طریق بی‏ توجهی و سردی رفتار می‏تواند فاصله زوجین را بیشتر كرده و بتدریج مرد را به عادت ناپسند تنوع طلبی جنسی سوق دهد و در چنین وضعیتی مرد با دست خویش آشیانه خود را ویران می‏نماید .

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 31 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    5

ایشون هم به شما متمایل هستن؟ یا یه طرفه س؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)