مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: استرس در حرف زدن

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    Be yourself☺
    شماره عضويت
    32875
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

استرس در حرف زدن

درود بر دوستان واساتید
    یه مورد عجیب ذهنی برام پیش اومده بود حدود یک ماه پیش
    یکم با خودم کلنجار رفتم خلاصه تا حدودی راه حل و مهار کردنش رو فهمیدمم الان خیلی نسبت به قبل بهترم
    این مورد عجیب در اواخر بلوغ جسمی(۱۵ سالگی اینطورا) هم برام پیش اومده بود در کل گذرا بود و رفع شد
    اما هرگز نفهمیدم چیه و چجوری پیش میاد اما تو اون دوره که پیش میاد آزار دهنده س و من ازش نفرت دارم
    ببینید همه چیز از یه تلقین شروع شد داشتم با یکی از بچه ها راجع به بیماری ذهنیش حرف میزدم بعد یه لحظه تلقین کردم نکنه دارم
    با این حرف میزنم قدرت گفتاریم تحت تأثیر قرار بگیره همون شد که نسبت به حرف زدنم حساس شدم و همش حس میکردم کیفیت جمله بندیم
    و حرف زدنم به خوبی قبل نیست خلاصه یکم گذشت دیگه ذهنم از حالت عادی خارج شده بود و هروقت دلش میخواست به حالتی میرفت که
    قبل از حرف زدن به حرفی که میخواستم بزنم فکر میکردم در صورتی که تو حالت عادی میدونم کجا چه حرفی رو بگم و این ناخودآگاهه نیازی به فکر کردن نیست وخلاصه استرس اینو داشتم که نکنه به خوبی قبل بیان نکنم همینطور هم میشد چون همش تو اون حالت ناخواسته ی چی نمیذاشت درست بیان کنم
    یا گاهی اوقات سر بعضی کلمات ذهنم میگفت نکنه این کلمه رو با لکنت بگم..اصلا یه چیز پیش و پا افتاده.. بخاطر همین موضوع دیگه م
    حس حرف زدن نداشتم و حرف ها فقط تو ذهنم میومدن اما از گفتنش خودداری میکردم که مبادا درست نگم تو این حالت گاهی اوقات قسمت گیج گاه حس بدی داشتم احساس فشار یا خستگی انگار گرفته باشه اون قسمت گاهی توهم حالت تهوع هم بهم دست میداد...
    زیاد میخوابیدم و هنگام خواب و بیداری این مورد برام خیلی بیشتر به چشم میومد...
    الانم این مورد عجیب گاهی سراغم میاد یه ماهی میشه اینطورم اما خیلی بهتر شدم...
    میخوام بدونم این موردی که پیش اومده چی هست؟؟ آیا بخاطر تغییرات خاص در ذهن هستش(مث رشد ذهن)که باعث اختلال شده و گذراست؟
    یا علتش اون تلقینه؟ آخه من وقتای دیگم تلقین میکردم اما انقد راحت این موارد منفی برام پیش نمیومد درکل منظورم اینه تلقین بهونه بوده و این اختلال با اون تلقین خودشو نشون داده یا تلقین علت اصلیه خود موضوعه آخه چند وقت قبلش هم با یکی دیگه از دوستام داشتم انگلیسی کار میکردم با خودم گفتم نکنه با این زبانم ضعیف شه همینطور هم شد...
    اینم بگم برای پدرم هم این مورد دوبار پیش اومده بود(پایان بلوغ جسمی و فکری) رو این حساب میگم شاید علتش همون تغییرات ذهنی چیزی باشه..
    جالبه برای پدرم یک هفته طول کشید برای من یک ماه اینطورا.. برای اون دیگه هیچوقت پیش نیومد.. درکل ارثی بوده
    اینم بگم من تو زندگیم همیشه تنها بودم شایدم این یکی از دلایلش باشه اما اون مورد تو شلوغی هم برام پیش اومده بود
    ممنون میشم بگید این مورد چی هست علتش چیه و گذرا بوده و واسه همیشه از بین میره ؟؟گفتم شاید ازونجایی که برای بابام پیش اومده و گذرا بوده شاید برای منم همینطور باشه و خیلی رو این قضیه امیدوارم و هیچوقت نمیخوام پیش بیاد چون کیفیت زندگی و روابط اجتماعیم رو پایین میاره و این خیلی برام مهمه
    ببخشید طولانی شد واقعا نمیشد خلاصه کردش سعی کردم واضح بیان کنم
    منتظر راهنمایی هاتون هستم.. سپاس
    ویرایش توسط secretboy : 12-19-2016 در ساعت 02:30 AM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.29
    تشکـر
    3,946
    تشکر شده 9,248 بار در 4,549 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : استرس در حرف زدن

شما اضطراب و استرس زیادی در حرف زدن دارید و همین اضطراب باعث می شود رفتار چک کردن داشته باشید که نتیجه ای نیز ندارد.دوست عزیز ما معتقدیم افکار ، موجب احساسات و احساسات رفتار را شکل می دهد . بنابراین برای پی بردن به فکر پشت احساس اضطارب نیاز است افکارتان را بنویسید و به چالش بکشید. بررسی کنید چقدر از فکر هایی که هنگام حرف زدن دارید درست و چقدر اشتباه است ؟ با این روش می توانید به افکار غیر منطقی قبل از حرف زدن پی ببرید. داشتن خود مانیتورینگ خوب است اما افراط و تفریط در هر کاری اختلال به شمار می رود.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    Be yourself☺
    شماره عضويت
    32875
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسختون
    تقریبا هیچوقت رفتار چک کردن نداشتم به جز این دوره ی کوتاه که دوبار برام پیش اومد
    الان تقریبا خیلی بهترم از حرف زدن در جمع نمیترسیدم و سعی میکردم
    وقتی با اون حالت رو به رو شم و اون حرف رو بزنم تا دیگه تو اون حالت غیر ارادی هم
    مشکلی نداشته باشم و اینو تمرین کردم رو کاغذ هم گاهی مینویسم که نتیجه گرفتم
    درکل توحرف زدن در حالت عادی مشکلی ندارم و خیلی ریلکس حرفم رو به بهترین شکل ممکن میزنم
    نگرانی من از اون حالت ناخودآگاهه بیشتر چون بعد از اون تلقین برام پیش اومد
    فقط تو این حالت که حس میکنم ذهن از حالت عادیش خارج میشه این مورد بود و الان خیلی کمتر شده
    در این حالت حتی وقتایی که حرف هم نمیزدم این نکند ها تو ذهنم بود مثلا نکنه فلان تاریخ پیش فلانی کم بیارم
    یا گاهی اوقات آهنگ گوش میدادم به یه کلمه تو یا جمله تو آهنگ ذهنم گیر میداد و اون رو با لکنت میگفت
    یا کلا تو ذهنم یه کلماتی یا جملاتی رو که اصلا قرارم نبود بگم تکرار میشد
    فقط تو اون حالت به این مورد دچار میشدم که ناخواسته میومد سراغ ذهنم برای چند لحظه و خودش هم میرفت..
    منشأ این مورد تلقین بود و چون حساس شدم بهش یه جورایی ذهنم عادت کرده بهش و با بی توجهی تا حد زیادی خوب شدم
    اما چیزی که من میخوام اینه که این حالت ناخواسته که برام پیش میومد گذرا باشه و هیچوقت برام پیش نیاد
    چون پدرمم مشابه من براش پیش اومده بود و خوب شد شاید ارثی باشه اما چیزی که مهمه برای اون هرگز پیش نیومد
    و برای من هم یه دوره ی گذرا بود الانم بهتر شده نسبت به قبل .. پس با این اوصاف میشه امیدوار بود به اینکه این یه مورد
    عادی و گذرا بوده باشه بخاطر تغییرات جسمی یا ذهنی و دیگه پیش نیاد برام؟ خودمم خیلی تلقین میکنم که از لحاظ ذهنی
    سالم هستم و این یه مورد گذرا بوده و هیچوقت پیش نمیاد تا ناخودآگاهم باور کنه..ولی واقعیتم میخوام بدونم...

5. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.25
    تشکـر
    727
    تشکر شده 1,066 بار در 592 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

سلام
    روبروی آیینه بایستید و حرفهایی که میخواهید در جمع به کار ببرید یا اگر قرار مهمی دارید با خودتان تکرار کنید
    فکر کنید میخواهید در بک سمینار یا کنفرانس مهم سخنرانی کنید
    برای رفع این مشکل میتونید به یک روانشناس گفتار درمانی هم مراجعه کنید
    منطق سلاح سرد آدمهاییست

که دلشان بی دفاع شده است

6. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    Be yourself☺
    شماره عضويت
    32875
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

سپاس از پاسخ
    اما همونطور که تو متن تأکید کردم مشکل حرف زدن در جمع ندارم و غیره ندارم
    موردی که پیش اومد یه حالت ناخواسته بوده و گذرا البته و از یه تلقین هم شروع شد
    و شاید اصلا این موردی که برام پیش اومد مشکل نباشه و خیلی درباره ش توضیح دادم
    در پست های بالا..
    ظاهرا یکم طولانی شد متنش و خوندنش یکم زمان بره ...

8. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    دلم از دنیا گرفته ... غم من مهتاب نداره
    شماره عضويت
    27671
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.03
    تشکـر
    485
    تشکر شده 441 بار در 288 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sarbezir
    میزان امتیاز
    2

اضطراب نداشته باش همش حل میشه
    به مسائل پیرامونت هم زیاد حساس نباش
    قدر دان دانشته هایتان باشید نمیتوانید باور کنید که چه بسیار ادم هایی که به داشتن آنها ارزو مندند

طراح وب ، سئو ، اندروید ، تبلیغات سوالات کامپیوتری و فناوری خود را خصوصی کنید در خدمت شما هستم

9. کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    Be yourself☺
    شماره عضويت
    32875
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    اضطراب نداشته باش همش حل میشه
    به مسائل پیرامونت هم زیاد حساس نباش
    بله همش از حساسیت شروع شد
    تلقین یه طرف قضیه اون حساسیت هم باعث شد الکی گیر بدم به حرف زدنم و یه جورایی ذهنم عادت کنه به این موضوع
    اما نفهمیدم اون حالت ناخواسته چیه.. مثلا اگه اون حالت ناخواسته برام پیش بیاد وقتی حرفی هم ندارم حس خوبی ندارم
    مثلا هنگام تایپ یا گوش دادن آهنگ هم باخودم تو اون حالت حرف ها و کلمات خاصی رو تکرار میکنم
    شایدم عادی باشه و من حساس شدم چون انتظار دارم همیشه ذهنم به بهترین شکل عمل کنه نه وقتی که فقط حالم خوبه
    چون آدم همیشه شاد نیست یا آدم گاهی تنها میشه .. نمیخوام شرطی شه مثلا حتما تو فلان شرایط بهترین باشه
    به نظرتون من حساس شدم و عادیه که گاهی یه حالت ناخواسته پیش میاد و همیشه نمیشه به بهترین کیفیت حرف زد ؟؟
    ویرایش توسط secretboy : 12-20-2016 در ساعت 03:57 PM

11. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    زندگی رو سخت نمی گیرم همون طور که هس دوستش دارم تا الان بیشتر کارایی که میخواستم تو زندگیم انجام بدم انجام دادم خدارو شکر اهل مسافرتم کتاب خوندن رو دوست دارم ولی نه تند تند نهایتش ماهی یه کتاب:)))))عاشق کوهنوردیم
    شماره عضويت
    32916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.27
    تشکـر
    24
    تشکر شده 27 بار در 19 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

به نظره منم یه مقدار حساس شدی،خیلی به جزعیات توجه میکنی اینقدر به خودت سخت نگیر هیچ کدوم از ما کامل نیستیم،وخیلی عادیه بعضی اوقات نمی شه کارهارو مثه اون چیزی که دوست داری انجام داد به کیفت زیاد فکر نکن فقط رو عملی که در حال انجام میدی تمرکز کن خود به خود خوب پیش میره
    بیخیال زندگی

12. کاربران زیر از هومن23 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    Be yourself☺
    شماره عضويت
    32875
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

همش از تلقین و بعدش توجه زیادی شروع شد الان اصلا توجه نمیکنم اما گاهی اوقات ناخواسته میاد سراغ ذهنم اینم بگم خیلی بهتر شدم الان تقریبا ۹۰℅ حالتم عادیه در طول روز...ولی چیزی که الان با قبل اینکه موردی پیش بیاد اینه که اون موقع هرچقدرم تلقین و فکر میکردم بهش اصلا بهش دچار نمیشدم
    اما این بار با یه تلقین کوچیک یه ماه مهمون ذهنم شد... شاید تو یه سن خاصی این اختلالات ناخواسته پیش میاد و گذراست حالا علتش رو نمیدونم
    اما همونطور که گفتم تو سن ۱۵ و ۲۱(الآن) برام پیش اومد... ضمنا من حتی سعی هم میکردم سراغ ذهنم نیاد اما فایده نداشت و ناخواسته میومد
    در صورتی که قبلا هرچقدر فکر و تلقین هم میکردم یه چیز غریبه ای بود برای ذهنم و اجازه ورود نداشت این برام عجیبه!!

14. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    زندگی رو سخت نمی گیرم همون طور که هس دوستش دارم تا الان بیشتر کارایی که میخواستم تو زندگیم انجام بدم انجام دادم خدارو شکر اهل مسافرتم کتاب خوندن رو دوست دارم ولی نه تند تند نهایتش ماهی یه کتاب:)))))عاشق کوهنوردیم
    شماره عضويت
    32916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.27
    تشکـر
    24
    تشکر شده 27 بار در 19 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

ببین ممکنه وسواسم داشته باشی
    تو وسواس خود شخص میدونه یه طرز دید غلط .ولی ناچارا دوباره تکرارش میکنه من دوستم وسواس تو عقاید مذهبیش داشت، یه روز بهم میگفت همش میترسه تو ذهنش به مساعلی فکر کنه که خلاف شرع بعد نا خودآگاه این کارو تکرار میکرد ازاون طرف همش میگفت استغفر الله ،الان که مشاوره میره خیلی راضی ،خودش میگه حساسیتش خیلی کم شده . این حساسیت توهم به نظرم وسواس گونس .فقط بدون خیلیا از این مشکلات دارن تو تنها نیستی من برادر کوچیکم وسواس درس خوندن داشت لغاتو تو ذهنش از ترس فراموشی تکرار میکرد اونم یه چن وقته میره مشاور الان خیلی راحت تر ازقبل
    اگه دیدی زیاد اذیت میشی به نظرم بری پیش یه روان شناس خوب خیلی بتونه بهت کمک کنه راستی دوست عزیز استرس زیاد تو یک دوره ممکنه اختلال وسواس شما رو تحت تاثیر قرار بده براهمین گاهی ممکنه تو یه دوره هایه خاصی تشدید شدنشو به وضوح ببینی .وبه نظرت یه سری بازه هایه بی معنا بیاد ولی خب به اینا هم ربط داره،مخصوصا اینکه خودتون اشاره کردید پدرتونم این مشکل رو داشتن تا حدودی اختلالت استرسی .وسواس وغیره میتونه ارثی هم باشه
    ویرایش توسط هومن23 : 12-20-2016 در ساعت 06:02 PM
    بیخیال زندگی

15. کاربران زیر از هومن23 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

وسواس حرف زدن

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

استرس,  استرسن يوك,  استرسل,  استرسال,  استرس چیست,  استرسيتا,  ستراس,  ستريت,  سترس بول,  سترس تابس,  استرس دربارداری,  استرس در زبان انگلیسی,  استرس درکودکان,  استرس در دانش آموزان ابتدایی,  استرس در امتحانات,  استرس در خواب,  استرس در کودکان دبستانی,  استرس در زبان انگلیسی چیست,  استرس در محیط کار,  استرس در امتحان,  استرس همیشگی,  درمان استرس همیشگی,  علت استرس همیشگی,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)