نمایش نتایج: از 1 به 38 از 38

موضوع: استرس شدید

2870
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9231
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

استرس شدید

سلام لطفاا به من کمک کنید من 27سالمه و توی شهری که هستیم هیچ آشنایی ندارم که بخواد واسطه بشه برای ازدواج خواهرای کوچیکتر ازخودم هم یکیش ازدواج کرده و اونیکی هم نامزد داره...من نه قیافه بدی دارم نه تحصیلاتم کمه...هم خانواده خوبی دارم ولی تا حالا خواستگار درست و حسابی نداشتم...همین چند موردی هم که بوده متاسفانه نشده.....و تمام ازدواج های دوروبر که میبینم همه خودشون همدیگرو انتخاب کردن و باهم دوست بودن...من گذشته تلخی داشتم..حدود 3سال با یه آقایی همدیگگرو میخواستیم که نشد.. بعد از اون هم چند مورد دیگه بود که هر کدوم جور نشد...من الان یه مشکلی دارم... وقتی به قصد آشنایی با یه نفر قرار میزارم بیرون پارک یا جایی حالم خوبه اما یدفعه از استرس حالت تهوو شدید میگیرم و ........... به خدا دست خودم نیست..هربار به خودم میگم تلقینه ولی تمام زندگیم از همون مورد اول اینطوری بودم..تو رابطه هایی که داشتم هیچ وقت بیشتر از یه رابطه معمولی و دوستانه خیلی خیلی ساده نبوده..یعنی خلاف آنچنانی نکردم ولی نمیدونم چرا اینطوری میشم...وقتی میخوام برای بار اول جایی برم یا قرار دارم یدفعه حالم بد میشه.... اصلا انگااار فوبیا دارم...واقعا نمیدونم چیکار کنم..خیلی ها هستن دوروبرم که صدتا جای بد میرن و خلافای بزرگتر میکنن ولی هیچ اتفاقی براشون نمیافته اما من انقدر ضعیف و بی اعتماد به نفسم..اصلا انگار یه نیروی مذخرفی وجود داره که نمیزاره زندگیمو بکنم...به خدا خسته شدم از اینهمه تنهایی...این همه انزوا..دلم میخواد منم ازدواج کنم..به خداهمه قصدم همینه...سروسامون بگیرم ولی با این حال مذخرفم همش شرمنده میشم...............

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8936
    تشکـر
    25
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : استرس شدید من و اختلال در زندگی شخصیم

اگه خیلی اذیت میشی قبل از اینکه بری سر قرار یه قرص پراپرانول 10 مصرف کن. آرام بخشه و جلوی استرس های شدید رو میگیره. البته من دکتر نیستم که بخوام برات قرص تجویز کنم. فقط تجربه ی شخصیم رو بهت گفتم. این که استرس میگیری هم یکمش مال تلقین و ترس هست و بقیه اش ممکنه نوعی بیماری باشه (بیماری های اضطرابی) که باید بری پیش روانپزشک ببینی چه درمانی برات پیشنهاد میکنه.

3. کاربران زیر از MamadH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : استرس شدید

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیا66 نمایش پست ها
    سلام لطفاا به من کمک کنید من 27سالمه و توی شهری که هستیم هیچ آشنایی ندارم که بخواد واسطه بشه برای ازدواج خواهرای کوچیکتر ازخودم هم یکیش ازدواج کرده و اونیکی هم نامزد داره...من نه قیافه بدی دارم نه تحصیلاتم کمه...هم خانواده خوبی دارم ولی تا حالا خواستگار درست و حسابی نداشتم...همین چند موردی هم که بوده متاسفانه نشده.....و تمام ازدواج های دوروبر که میبینم همه خودشون همدیگرو انتخاب کردن و باهم دوست بودن...من گذشته تلخی داشتم..حدود 3سال با یه آقایی همدیگگرو میخواستیم که نشد.. بعد از اون هم چند مورد دیگه بود که هر کدوم جور نشد...من الان یه مشکلی دارم... وقتی به قصد آشنایی با یه نفر قرار میزارم بیرون پارک یا جایی حالم خوبه اما یدفعه از استرس حالت تهوو شدید میگیرم و ........... به خدا دست خودم نیست..هربار به خودم میگم تلقینه ولی تمام زندگیم از همون مورد اول اینطوری بودم..تو رابطه هایی که داشتم هیچ وقت بیشتر از یه رابطه معمولی و دوستانه خیلی خیلی ساده نبوده..یعنی خلاف آنچنانی نکردم ولی نمیدونم چرا اینطوری میشم...وقتی میخوام برای بار اول جایی برم یا قرار دارم یدفعه حالم بد میشه.... اصلا انگااار فوبیا دارم...واقعا نمیدونم چیکار کنم..خیلی ها هستن دوروبرم که صدتا جای بد میرن و خلافای بزرگتر میکنن ولی هیچ اتفاقی براشون نمیافته اما من انقدر ضعیف و بی اعتماد به نفسم..اصلا انگار یه نیروی مذخرفی وجود داره که نمیزاره زندگیمو بکنم...به خدا خسته شدم از اینهمه تنهایی...این همه انزوا..دلم میخواد منم ازدواج کنم..به خداهمه قصدم همینه...سروسامون بگیرم ولی با این حال مذخرفم همش شرمنده میشم...............

1- به زندگی خود نظم و ترتیب بدهید
    کسانی که از استرس بیش از حد رنج می‌برند، «ساعت بدن‌شان» دچار اختلال شده است. تنظیم مجدد ساعت بدن برای خواب آرام، سرحال بیدار شدن و احساس راحتی و خوبی داشتن ضرورت دارد. زمان مشخصی برای خوابیدن و بیدار شدن خود تعیین کنید. 2 تا 3 هفته طول می‌کشد تا ساعت بدن شما خود را با آن تنظیم کند. برنامه زمانبندی خود را دقیقاً رعایت کنید. تا وقتی ساعت بدن شما دوباره به کار نیافتد، مشکل خواب شما حل نخواهد شد. اگر 45 دقیقه پس از آن که به بستر رفتید هنوز خوابتان نبرده بود، بلند شوید و کتاب بخوانید یا کارهای خانه را انجام دهید. دیر یا زود خوابتان خواهد گرفت. هر شب در ساعت مقرّر به رختخواب بروید. با کاهش سطح استرس، ساعت بدن شما کارش را آغاز خواهد کرد و به تدریج خود را با زمانبندی خواب شما تطبیق خواهد داد. صبور باشید و فراموش نکنید که این فرایند چند هفته‌ای طول خواهد کشید.

2- به خودتان فرصت استراحت بدهید
    شما باید زمان کافی در اختیار بدنتان برای بازسازی خود و تولید مجدّد پیام‌آوران شادی قرار دهید. اگر از عوارض استرس بیش از حد مانند خستگی، درد، اضطراب، مشکل خواب، افسردگی و ... رنج می‌برید به بدنتان فرصت التیام و بهبودی بدهید.

هر روز صبح لیست کارهایی که می‌خواهید در آن روز انجام دهید را تهیه کنید....
    سپس نصفه پائین آن لیست را پاره کنید و دور بریزید!

3- از فشار فعالیتها و درگیریهای اجتماعی خود بکاهید
    بگذارید کس دیگری ناهار خانواده در تعطیلات آخر هفته را درست کند. این هفته فقط یکروز از خانه بیرون بروید. به میهمانان شهرستانی خود که همیشه انتظار دارند در منزل شما اقامت کنند بگوئید که «بعد از این که در هتل اتاق گرفتند به شما تلفن کنند.»
    بیشتر از گذشته به درخواستهایی که از سوی دیگران برای گرفتن وقت شما به عمل می‌آید «نه» بگوئید.

4- هر تغییری در محیط زندگی خود را به تعویق بیاندازید
    یادتان نرود که تغییر، استرس است. بنابراین آرام بگیرید و هر نوع تغییر بزرگی را به تعویق بیاندازید. مثلاً تغییر دکوراسیون خانه یا اسباب‌کشی به یک خانه جدید. تغییر در محیط زندگی، حتی اگر آن تغییر برایتان خوشایند باشد، یک استرس عمده است و حداقل 25 نمره به مقدار استرس شما می‌افزاید و چنانچه دشواریهای مالی هم به همراه داشته باشد می‌تواند تا 65 نمره افزایش یابد.

وقتی در نظر بگیرید که می‌خواهید سطح استرس خود را به 150 یا پائین‌تر از آن برسانید، آنگاه خواهید دید که چقدر به تعویق انداختن یک تغییر در محیط زندگی برای دستیابی به این هدف مفید است.

5- ساعت حضور خود در محیط کار یا تحصیل را کاهش دهید
    کار یا تحصیل بیش از 40 ساعت در هفته، 40 نمره به مقداراسترس شما می‌افزاید، به خودتان مرخصی بدهید.

6- رژیم استرس بیش از حد
    • مقدار قند خون خود را ثابت نگه دارید.
    کسانی که دچار استرس بیش از حد هستند تقریباً همیشه به استفاده از قند به عنوان یک نیروبخش روی می‌آورند. در نتیجه، قند خون آنها بالا و پائین می‌شود. بنابراین، مهمترین نکته رژیمی، ثابت نگه‌داشتن مقدار قند خون و جلوگیری از نوسان آن است. قند مورد نیاز بدن خود را از ترکیبات کربوهیدرات مثل برنج، پاستا، نان، سیب‌زمینی و غلات تامین کنید. این‌گونه مواد غذایی به کندی توسط بدن شکسته می‌شوند و قند موجود در آنها در مدّت زمانی طولانی آزاد می‌شود. خوردن وعده‌های بیشتر غذای کم به جای یکی دو وعده غذای زیاد نیز به ثابت‌ نگه‌داشتن میزان قند خون کمک می‌کند.

• سبزیجات بیشتری بخورید.
    تولید سروتونین (یکی از پیام‌آوران شادی) توسط مغز شما، به رژیم غذایی‌تان وابسته است. خوردن سبزیجات بیشتر، تولید سروتونین توسط مغز شما را می‌تواند افزایش دهد. این افزایش به دلیل جذب بهتر آمینواسید «اِل تریپتوفان» است. سبزیجات دارای این مادّه به صورت طبیعی هستند. گوشت هم شامل «ال تریپتوفان» هست ولی هنگامی که شما گوشت می‌خورید، این آمینواسید باید با بسیاری آمینواسیدهای دیگر برای جذب شدن به رقابت بپردازد که غالباً در این رقابت بازنده می‌شود. در نتیجه، با خوردن سبزیجات، جذب بهتر و مطمئن‌تری از «ال تریپتوفان» خواهید داشت. به عبارت ساده‌تر، ناهار سالاد بخورید!

• ویتامین و مواد معدنی به قدر کافی به بدنتان برسانید.
    می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید. قرصهایی با این ترکیبات در همه داروخانه‌ها در دسترس است. بهتر است روزی یک قرص مصرف کنید.
    ویتامین a 5000 واحد ویتامین b12 9 میکروگرم منگنز 5 میلی‌گرم
    ویتامین e 30 واحد ویتامین d 400 واحد پتاسیم 30 میلی‌گرم
    ویتامین c تا 250 میلی‌گرم بیوتین 45 میکروگرم کلرید 2/27 میلی‌گرم
    اسیدفولیک 400 میکروگرم کلسیم 162 میلی‌گرم کرومیم 25 میکروگرم
    ویتامین b1 25/2 میلی‌گرم فسفر 125 میلی‌گرم سِلنیم 25 میکروگرم
    ویتامین b2 6/2 میلی‌گرم آهن 27 میلی‌گرم مولیبدن 25 میکروگرم
    نیاسینامید 20 میلی‌گرم ید 150 میکروگرم روی 15 میلی‌گرم
    ویتامین b6 3 میلی‌گرم منیزیم 100 میلی‌گرم
    ویتامین k 125 میکروگرم مس 2 میلی‌گرم

7- استفاده از نیروبخش‌ها را کاهش دهید
    نگران واکنش‌های نشانه‌ای باشید. توصیه می‌کنیم نیروبخش‌ها را از خانه‌تان و هر محل دیگری که به سادگی در دسترس باشند خارج سازید. توجه داشته باشید که حتی موقعی که واقعاً تصمیم گرفته‌اید مصرف نیروبخش‌ها را کاهش دهید، دیدن یک شیرینی می‌تواند به خوردن آن منجر شود، پیش از آن که بتوانید جلوی خود را بگیرید!

8- جلوی حساسیت‌تان را بگیرید
    حساسیت (آلرژی) یک منبع عمده استرس برای بسیاری از افراد است. اگر چیزهایی هست که در شما تولید حساسیت می‌کند از آنها دوری کنید.

9- به یک ورزش مفرّح بپردازید – به مغز خود استراحت بدهید
    یک ورزش مفرّح، ترجیحاً ورزشی که شما را در ارتباط با آدمهای دیگر قرار دهد را شروع کنید. ارزش این ورزش، سه بار در هفته از 20 دقیقه تا 2 ساعت، زایدالوصف است. این کار، پیام‌آوران شادی در مغز شما را به نحو آرام و مداومی تقویت خواهد کرد. و شما به سرعت بهتر شدن حالتان را حس خواهید کرد. ورزش خاصیت دیگری هم دارد. اغلب مردم به هنگام ورزش کردن، عصبانی نمی‌شوند. بنابراین، سلولهای عصبی مربوطه در مغز استراحت خواهند کرد و زمان لازم برای تجدید ذخیره‌سازی پیام‌آوران شادی را خواهند یافت. راههای دیگری نیز برای «استراحت دادن به مغز» وجود دارد. گوش کردن به موسیقی، رقصیدن، کتاب خواندن، کار بر روی صنایع دستی، نواختن یک ساز، مدیتیشن و یوگا نیز استرس را تسکین می‌دهند. به طور کلی، هر فعالیتی که تمرکز حواس شما را به موضوعی بجز مشکلات زندگی معطوف دارد، در این راه مفید است. با این کارها، بخش «حل مسأله» در مغزتان استراحت می‌کند و فرصت می‌یابد تا به تولید مجدد پیام‌آوران شادی و بازسازی خود بپردازد.

10- آرام‌بخش‌ها را کنار بگذارید
    آرام‌بخش‌ها بدن شما را از بازسازی پیام‌آوران شادی باز می‌دارند. برخلاف نیروبخش‌ها که می‌توان مقدار کمی از آنها را بدون آن که مشکل خاصی پیش آید مصرف کرد، آرام‌بخش‌ها را باید کلاً کنار گذاشت. با انجام 9 توصیه قبلی قاعدتاً نباید دیگر به آرام‌بخش نیاز داشته باشید.البته قبل از آن که مصرف هر داروی تجویز شده‌ای را قطع کنید، پزشکتان را در جریان بگذارید. مصرف بسیاری از آرام‌بخش‌ها باید به تدریج قطع شود، نه یکباره. حتماً با پزشکتان مشورت کنید. اگر کسی به شما آرام‌بخش، خصوصاً از خانواده والیوم، داده است تا به خوابتان کمک شود، با قطع آن ممکن است دچار مشکل جدّی بشوید. مصرف آنها را باید به تدریج و تحت نظر پزشک قطع کرد. حتی در این حالت هم عوارض کنار گذاشتن آنها بسیار ناخوشایند است. مهمترین عارضه، بی‌خوابی و خوابهای آشفته و آزاردهنده دیدن است. اگر سرخود مصرف آنها را قطع کنید ممکن است به بیخوابی، بدتر از همیشه، دچار شوید! و به اشتباه نتیجه‌گیری کنید که به آرام‌بخش‌ بیشتری نیاز دارید! افتادن به دام آرام‌بخش‌ها بسیار ساده است.

اگر این 10 توصیه کافی نبود
    اگر تمام کارهایی که گفته شد را انجام دادید و هنوز عوارض استرس بیش از حد، یعنی
    • خستگی
    • درد
    • اضطراب
    • افسردگی
    • مشکل خواب
    • لذت نبردن از زندگی
    پابرجاست، در این صورت زمان آن فرا رسیده است که از کمک دیگران استفاده کنید...

به پزشک مراجعه کنید

استرس بیش از حدی که خودتان نتوانید آن را از بین ببرید ممکن است علائم اولیه بیماریهایی از قبیل مشکل تیروئید، نامتعادل بودن کلسیم (زیاد بودن یا کم بودن)، کم خونی، مرض قند، شیدایی-افسردگی (اختلال دوقطبی)، مشکلات کبدی، اختلال ریوی، کمبود ویتامین و کمبود هورمونی باشد. اینها نمونه‌هایی از بیماریهای جسمی هستند که ممکن است شما از وجودشان آگاه نباشید اما آنقدر استرس در بدن شما به وجود آورند که شما را به استرس بیش از حد دچار سازند.

پزشک شما با در اختیار داشتن سابقه بیماریهای شما و انجام آزمایشهای کامل خون و ادرار می‌تواند وجود این بیماریها را تشخیص دهد.

پزشک همچنین می‌تواند با قطع کلیه نیروبخش‌ها، داروهای جایگزین برای شما تجویز کند.

به متخصص تغذیه مراجعه کنید
    پیش از این گفتیم که باید از خوردن غذاهایی که در شما حساسیت ایجاد می‌کند خودداری کنید. هر نوع واکنش حساسیتی، استرس‌زاست و می‌تواند به استرس بیش از حد شما کمک کند.
    اما نوع دیگری از غذاها هم هستند که باید از خوردن آنها خودداری کرد. غذاهایی که خیلی دوستشان دارید و یا به قول عامیانه دلتان برایشان لک می‌زند، غذاهایی هستند که مستقیماً بر مغز شما تاثیر می‌گذارند. در اغلب موارد، این گونه غذاها حاوی نیروبخش‌ها، مثل قند یا کافئین هستند. ولی گاهی اوقات نیز ذرت، شیر یا مخمرها این نقش را بازی می‌کنند. پروتئین موجود در آنها مستقیماً بر عملکرد پیام‌آوران مغز تاثیر می‌گذارد. متخصص تغذیه می‌تواند رژیمهای غذایی بدون ذرت، بدون شیر و یا بدون مخمّر به شما پیشنهاد کند.

به روان‌شناس مراجعه کنید
    یک روان‌شناس با تجربه می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. او می‌تواند منابع استرس‌زایی را که شما نادیده گرفته‌اید کشف کند و به شما کمک کند تا با مشکلات عمومی زندگی به نحوی کنار آئید که استرس کمتری در شما به وجود آورد. در این رابطه، تکنیکهایی مثل مدیتیشن و یوگا برای «استراحت دادن به ذهن» بسیار موثرند.

به روان‌پزشک مراجعه کنید
    اگر همه اقدامات قبلی را انجام داده‌اید و هنوز نتوانسته‌اید سطح استرس خود را کاهش داده و احساس راحتی کنید، به روان‌پزشک مراجعه کنید. روان‌پزشک می‌تواند با تجویز داروهای خاصی به «متعادل ساختن دوباره فعل و انفعالات شیمیایی مغز» شما کمک کند. این داروها در دو دسته عمومی قرار دارند. یکی تری سیکلیک‌ها که میزان سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین را افزایش می‌دهند و دیگری ssrt ها که مانع جذب سروتونین شده و عمدتاً عملکرد سروتونین را تقویت می‌کنند.
    هر دوی این گروه از داروها موثرند ولی دارای عوارض جانبی متفاوتی می‌باشند. این که روان‌پزشک کدامیک از آنها را تجویز کند به عوارض استرس بیش از حد در شما، بستگی دارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    تشکر شده 28 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

کمکم کنین

وای کمک کمک من 40 روز دیگه کنکور ارشد دارم خیلی هم خوندم الان از استرس دارم میمیرم مریض شدم ترو خدا کمکم کنین من به مشاوری احتیاج دارم که هر روز بهم بگه تو موفق میشی یکی با من حرف بزنه استرسم کم شه من سال پیش باید جز رتبه های تک رقمی میشدم از استرس رتبه ام 900 شد وای خدا تحمل یه سال دیگه پشت کنکور بودن ندارم خواهش میکنم یکی بگه چیکار کنم من شدیدا به کمک احتیاج دارم عمرم داره هدر میشه اگر به استرسم غلبه نکنم هیچ وقت به نتیجه ای که حقمه نمیرسم
    کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممک

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کمکم کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط nafi3 نمایش پست ها
    وای کمک کمک من 40 روز دیگه کنکور ارشد دارم خیلی هم خوندم الان از استرس دارم میمیرم مریض شدم ترو خدا کمکم کنین من به مشاوری احتیاج دارم که هر روز بهم بگه تو موفق میشی یکی با من حرف بزنه استرسم کم شه من سال پیش باید جز رتبه های تک رقمی میشدم از استرس رتبه ام 900 شد وای خدا تحمل یه سال دیگه پشت کنکور بودن ندارم خواهش میکنم یکی بگه چیکار کنم من شدیدا به کمک احتیاج دارم عمرم داره هدر میشه اگر به استرسم غلبه نکنم هیچ وقت به نتیجه ای که حقمه نمیرسم
    کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممک
    اینجا کسی نیست

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    تشکر شده 258 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

اینجا کسی نیست
    یا خدا ، ماشاالله

بزنم به تخته

چشم نخوری

تو بشی رتبه 900 بعد نری دانشگاه وایسی بعدا کنکور بدی

تو دیگه کی هستی ؟ پدیده

ما به رتبه 40 هزار راضی هستیم والا

اعصابمو خورد کردی ، چرا نرفتی آخه ، بیام بزنمت

9. کاربران زیر از Nimar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    تشکر شده 940 بار در 563 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام.شما رشتتون چیه مگه؟!
    باید قبول کنید که استرس فقط بازدهی کارتون رو پایین میاره.
    نگران بقیه رقبا نباشین.خیلیا سیاهی لشکرن

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimar نمایش پست ها
    یا خدا ، ماشاالله

بزنم به تخته

چشم نخوری

تو بشی رتبه 900 بعد نری دانشگاه وایسی بعدا کنکور بدی

تو دیگه کی هستی ؟ پدیده

ما به رتبه 40 هزار راضی هستیم والا

اعصابمو خورد کردی ، چرا نرفتی آخه ، بیام بزنمت

خب آخه از مرحله دوم کنکورمون که اسکیس هست با اسکیس 25% افتادم همش بخاطر استرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه اسمان نمایش پست ها
    سلام.شما رشتتون چیه مگه؟!
    باید قبول کنید که استرس فقط بازدهی کارتون رو پایین میاره.
    نگران بقیه رقبا نباشین.خیلیا سیاهی لشکرن
    مهندسی معماری
    نه سیاهی لشگر چیه همه دارن خود کشی میکنن
    ویرایش توسط nafi3 : 12-31-2014 در ساعت 08:33 PM

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    میزان امتیاز
    10

میخای استرست کم شه به نظر من وارد سالن شدی شروع کن به فحش دادن

روی من که جواب میده ، حالا توام تست کن

13. کاربران زیر از Nimar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

خدایا شکرت 2 نفر آدم پیدا شد جواب بدن
    الان احساس بهتری دارم آخیش ممنون
    لطفا بیشتر نصیحتم کنین

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

اهان.اره واقعا معماری ها دارن میتر************ن.
    شما که قبلا یه تجربه ی میشه گفت موفق امیز داشتین
    نزارین بیخودی نگران بشین و
    با این نگرانی از سواد و تجربتون نتونین ب درستی استفاده کنین.
    توکل کنین ب خدایی که بهتر از همه میدونه فردا چه اتفاقایی میتونه اتفاق بیفته.
    از اون بخواین همه چیزو کنترل کنه.
    شما تلاشتون رو کردین..نتیجه رو بسپارین ب خدا

16. کاربران زیر از ملکه اسمان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

مرسی

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

ببخشید میتونم بپرسم از کی شروع بخوندن کردین روزی چقد میخونین؟
    همزمان دانشحو هستین؟

19. کاربران زیر از ملکه اسمان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

ببخشید میتونم بپرسم از کی شروع بخوندن کردین روزی چقد میخونین؟
    همزمان دانشحو هستین؟
    مرسی عزیزم که با من حرف میزنی داشتم از شدت استرس میلرزیدم
    من فارغ التحصیل شدم سال قبل
    سال قبل 6 ماه خوندم و نتیجه همون که گفتم شد
    امسال 2 ماه خوندم و روزی 10 ساعت میخونم که 8 ساعت خوندن و 2 ساعت مرور کردن هستش... جز امروز و دیروز که از استرس نخوندم
    ویرایش توسط nafi3 : 12-31-2014 در ساعت 08:56 PM

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

اینجا کسی نیست
    بیا خودم کمکت میکنم.

22. کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد یوسفی نمایش پست ها
    بیا خودم کمکت میکنم.
    جدی؟؟

اومدم

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست من
    استرس یعنی دعا برای کاری که میخواید بیوفته نیوفته
    (خودمم نفهمیدم چی گفتم )
    ساده اش میکنم استرس باعث میشه حل بشی و تمرکز ت از مسئله اصلی جدا بشه
    برای قدم اول بی خیاللی طی کن
    اصلا به احساساتت اهمیتی نده و هروقت احساساتی شدی خودت و مشغول به کاری بکن
    برای قدم دوم خودت و آماده کن برای بدترین شرایط
    از خودت بپرس حتی اگه نفر آخرم بشم چی میشه ؟؟
    میخوان من و شکنجه بدن ؟؟/
    یا میخوان بکشن ؟؟
    اینجوری نگرانیت و به چالش میکشی و بهش تسلط پیدا میکنی
    قدم سومم اعتماد به نفسه
    بی شک کسی که از خودش مطمئنه از چیزی نمیترسه و نسبت به چیزی هم استرس نداره
    قدم آخرم پیروزی ه
    برو حالش و ببر
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

25. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    سلام دوست من
    استرس یعنی دعا برای کاری که میخواید بیوفته نیوفته
    (خودمم نفهمیدم چی گفتم )
    ساده اش میکنم استرس باعث میشه حل بشی و تمرکز ت از مسئله اصلی جدا بشه
    برای قدم اول بی خیاللی طی کن
    اصلا به احساساتت اهمیتی نده و هروقت احساساتی شدی خودت و مشغول به کاری بکن
    برای قدم دوم خودت و آماده کن برای بدترین شرایط
    از خودت بپرس حتی اگه نفر آخرم بشم چی میشه ؟؟
    میخوان من و شکنجه بدن ؟؟/
    یا میخوان بکشن ؟؟
    اینجوری نگرانیت و به چالش میکشی و بهش تسلط پیدا میکنی
    قدم سومم اعتماد به نفسه
    بی شک کسی که از خودش مطمئنه از چیزی نمیترسه و نسبت به چیزی هم استرس نداره
    قدم آخرم پیروزی ه
    برو حالش و ببر
    ممنونم از همه

اصلا نمیدونم استرسم برای چیه ؟ الان کم شد ولی فردا بازم استرس میگیرتم
    اگر قبول نشم یه سال دیگه از عمرم باید هدر شه از این میترسم
    نمیتونم استرسم کنترل کنم دست خود آدم که نیست
    ویرایش توسط nafi3 : 12-31-2014 در ساعت 09:57 PM

27. کاربران زیر از nafi3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

ممنونم از همه

اصلا نمیدونم استرسم برای چیه ؟ الان کم شد ولی فردا بازم استرس میگیرتم
    اگر قبول نشم یه سال دیگه از عمرم باید هدر شه از این میترسم
    نمیتونم استرسم کنترل کنم دست خود آدم که نیست
    فرق بین برنده و بازنده
    دوست خوبم (دنیس ویتلی ) گزارشگر برجسته ی مسابقات فوتبال
    توصیح می دهد که گلزن تیم برنده آماده شوت کردن می شود و
    با خود می گوید : اگر موفق به به زدن این گل شوم تیم ما به مسابقه ی نهایی جام می رسد و سی هزار دلار عاید هر کدام از
    اعضای تیم ما میشود.
    و تیم بازنده در حالی که آماده شوت کردن می شود
    با خود میگوید : اگر موفق به گل زدن نشوم بازیکنان ماهی هزار دلار ضرر میکنند.
    فرف بین برنده و بازنده در همین است
    برنده حواس خود را روی چیزی که به دست می آورد متمرکز میکند
    و بازنده روی چیزی که از دست میدهد
    و همین طور هم میشود

زیگ زیگلار
    امضای ایشان

29. 2 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

فرق بین برنده و بازنده
    دوست خوبم (دنیس ویتلی ) گزارشگر برجسته ی مسابقات فوتبال
    توصیح می دهد که گلزن تیم برنده آماده شوت کردن می شود و
    با خود می گوید : اگر موفق به به زدن این گل شوم تیم ما به مسابقه ی نهایی جام می رسد و سی هزار دلار عاید هر کدام از
    اعضای تیم ما میشود.
    و تیم بازنده در حالی که آماده شوت کردن می شود
    با خود میگوید : اگر موفق به گل زدن نشوم بازیکنان ماهی هزار دلار ضرر میکنند.
    فرف بین برنده و بازنده در همین است
    برنده حواس خود را روی چیزی که به دست می آورد متمرکز میکند
    و بازنده روی چیزی که از دست میدهد
    و همین طور هم میشود

زیگ زیگلار

عالی بود
    بله همین درسته
    خیلی ازتون ممنون

31. کاربران زیر از nafi3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

حالا پاشو ببرو یکم به تفریحاتت برس تا مغزت آروم بگیره
    امضای ایشان

33. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

حالا پاشو ببرو یکم به تفریحاتت برس تا مغزت آروم بگیره
    آخیش یه نفس عمیق
    داشتم متلاشی میشدم
    خدا همتون خیر بده
    همیشه تندرست و موفق باشی

35. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

جدی؟؟

اومدم
    ن آدرس بده من بیام

36. کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

خوشبحال شما که با دو ماه خوندن مبتونین امادگی لازمو بدست بیارین.
    حتمن دوران لیسانس خیلی درسخون بودین

38. کاربران زیر از ملکه اسمان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

خوشبحال شما که با دو ماه خوندن مبتونین امادگی لازمو بدست بیارین.
    حتمن دوران لیسانس خیلی درسخون بودین
    مرسی . شما هم کنکوری هستین؟

میرم فیلم نگاه کنم مغزم آروم شه الهی شکر

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

من سال اخر مکانیکم
    ولی امثالو چون فک کردم نمیرسم شرکت نکردم.
    یه عالمه استرس دارم منم.
    در ضمن معدلمم افتضاحه.نمیدونم چکار کنم.
    چهاردهمم امتحان دارم هنوز هیچی نخوندم

41. کاربران زیر از ملکه اسمان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

من سال اخر مکانیکم
    ولی امثالو چون فک کردم نمیرسم شرکت نکردم.
    یه عالمه استرس دارم منم.
    در ضمن معدلمم افتضاحه.نمیدونم چکار کنم.
    چهاردهمم امتحان دارم هنوز هیچی نخوندم
    من یه پست اینجا گذاشتم امیدوارم مفید باشه براتون فک کنم کم بودن نمره هاتون ناشی از ترس باشه Top | #4

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    میزان امتیاز
    10

ماشاالله همتون بچه خر خونید
    فقط منتظر اینجا کلا هیچی نمیخونم

راستی سال نو تون مبارک

44. کاربران زیر از Nimar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

من یه پست اینجا گذاشتم امیدوارم مفید باشه براتون فک کنم کم بودن نمره هاتون ناشی از ترس باشه Top | #4
    واقعا همینطوره.
    پر از ترسم.
    یه عالمه استرس دارم.اونقدی که غذا نمیتونم بخورم.
    همش خواب الودم و دست و پاهام دیگه بیجون میشه.
    دو صورتیکه همون مباحث تو کلاس که مطرح میشد من بدلیل علاقم خیلی خلاق و اکتیو بودم.
    ولی همیشه امتحانامو خراب میکنم حتی بی انگیزه میشم و نمیخونم

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

یکی بهم امید بده
    احساس میکنم خیلی عقبم نمیدونم چی شد بازم کلا تحت فشارم
    به یه تلنگر احتیاج دارم که دوباره رفرش بشم از لحاظ روحی و ادامه بدم
    ممنون میشم کمکم کنین
    یه ماه مونده به امتحان ولی من همچیو تموم شده میبینم

47. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

دوست من آروم باش احساساتتو کنترل کن
    هنوز کنکور ندادی چجوری خودت و بازنده میدونی ؟؟
    تازه اشم مگه کنکورو قبول نشی چیرو باختی ؟؟؟
    باور کن تو زندگی چیزای مهمتری هست که از دست دادنش خیلی سخختر از کنکوره
    چیزایی مثل خانواده پدر مادر خواهر برادر یه عزیز یه عشق
    به نظر ت ارزش داره کنکور انقدر به خاطر ش اذیت بشی و فشار تحمل کنی ؟؟؟
    به نظر من نداره
    امضای ایشان

48. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

دوست من آروم باش احساساتتو کنترل کن
    هنوز کنکور ندادی چجوری خودت و بازنده میدونی ؟؟
    تازه اشم مگه کنکورو قبول نشی چیرو باختی ؟؟؟
    باور کن تو زندگی چیزای مهمتری هست که از دست دادنش خیلی سخختر از کنکوره
    چیزایی مثل خانواده پدر مادر خواهر برادر یه عزیز یه عشق
    به نظر ت ارزش داره کنکور انقدر به خاطر ش اذیت بشی و فشار تحمل کنی ؟؟؟
    به نظر من نداره
    از طرف خانواده تحت فشارم
    کلی حرف بهم میگن من باید قبولشم تحمل ندارم
    تا قبول نشم از هیچی خبری نیست حتی عشق به هیچی نمیتونم فک کنم
    من الان دارم گریه میکنم خیلی بد میشه اگر قبول نشم نمیخوم جونیم اینطوری هدرشه

50. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

فقط قبولی که نیست از من انتظار دارن رتبه زیر 50 بیارم منم زبانم ضعیفه با وقت گذاشتن بیشتر درست نمیشه حداقل باید زبان 60 بزنم تا اون رتبه کسب کنم .. حجم زیاد درسا میبینم دلسرد میشم
    انقد فشار عصبی روی من زیاده زیر چشما کبود شده حتی این کبودی روی دستم میفته بعد یک ساعت میره
    ویرایش توسط nafi3 : 01-02-2015 در ساعت 02:20 AM

51. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

از طرف خانواده تحت فشارم
    کلی حرف بهم میگن من باید قبولشم تحمل ندارم
    تا قبول نشم از هیچی خبری نیست حتی عشق به هیچی نمیتونم فک کنم
    من الان دارم گریه میکنم خیلی بد میشه اگر قبول نشم نمیخوم جونیم اینطوری هدرشه
    به خودت اعتماد کن
    اگر تلاش بکنی حتما موفق میشی
    و دائم به خودت بگو این نگرانی به ضررته
    خودتم خوب میدونی که این نگرانی باهات چیکار میکنه
    باید از بین ببریش
    مثلا با دعا کردن نماز خوندن و .....
    باید این اضطراب و از بین ببری
    دائم به خوددت بگو تو میتونی
    بزار اعتماد به نفست بره بالا
    امضای ایشان

52. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

به خودت اعتماد کن
    اگر تلاش بکنی حتما موفق میشی
    و دائم به خودت بگو این نگرانی به ضررته
    خودتم خوب میدونی که این نگرانی باهات چیکار میکنه
    باید از بین ببریش
    مثلا با دعا کردن نماز خوندن و .....
    باید این اضطراب و از بین ببری
    دائم به خوددت بگو تو میتونی
    بزار اعتماد به نفست بره بالا
    باشه حتما این حرفارو دائم تکرار میکنم
    مرسی

54. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

اگر کسی تواسنته پس من هم میتوانم

اگر کسانی نتوانسته من حتما میتوانم
    امضای ایشان

55. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

اگر کسی تواسنته پس من هم میتوانم

اگر کسانی نتوانسته من حتما میتوانم
    دمت گرم

57. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10420
    تشکـر
    70
    میزان امتیاز
    0

بله
    آخیش الان مغزم یه کم آروم شد
    واقعا آرامش و سلامتی بزرگترین نعمت خداست
    که تا نداشته باشیم قدرشو نمیفهمیم

58. کاربران زیر از nafi3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)