مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

موضوع: استرس وحشتناک

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    دلم از دنیا گرفته ... غم من مهتاب نداره
    شماره عضويت
    27671
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.12
    تشکـر
    697
    تشکر شده 531 بار در 356 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sarbezir
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : استرس وحشتناک

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba2 نمایش پست ها
    اینکه درست نیست. آدم باید واسه آینده ش برنامه ریزی کنه. نه اینکه بشینه تا با اشتباهش روبرو بشه بعد دوباره برگرده و از اول شروع کنه.
    شما باید وقتی به فکر ایندت بودی که جوون بودی ولی خب ادم گاهی وقتا نهایت تلاشش رو هم میکنه ولی خب نمیشه دیگه
    زندگی رو زیاد نباید جدی گرفت چون ادم زنده از اون بیرون نمیره
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    قدر دان دانشته هایتان باشید نمیتوانید باور کنید که چه بسیار ادم هایی که به داشتن آنها ارزو مندند

طراح وب ، سئو ، اندروید ، تبلیغات سوالات کامپیوتری و فناوری خود را خصوصی کنید در خدمت شما هستم

2. کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.16
    تشکـر
    717
    تشکر شده 414 بار در 310 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba2 نمایش پست ها
    اینروزها با خودم گاهی فکر میکنم شاید واقعا دنبال چیزی دارم میرم که در سطح من نیست.
    درسته که علاقه آیتم بسیار مهمی در انتخاب هست ولی باید آدم به تواناییهای خودش هم فکر کنه و وقتی که چیزی فراتر از سطح تواناییش هست اینقدر خودش رو آزار نده. شاید من می بایست رشته آسونتری رو انتخاب میکردم و از خودم اونم توی این سن و سال انتظاری دارم که نه با توانایی ذهتی من همخوانی داره و نه جواب خوبی از تلاش فراوانم میگیرم.

شما در ابتدا گفتید احتمالا به خاطر اضطراب یا نگرانی یا هر چیز دیگه نمی توانید مطالب را بیاد بیاورید و مثالی هم از یکی از امتحانهای میانترم آوردید که با وجود اینکه درسها رو بلد بودید و در خانه سوالها رو جواب می دادید سر جلسه امتحان مطالب رو به خاطر نمی آوردید

ببینید اگر این گونه باشد به نظرم راه حل مشکل شما ، انصراف از تحصیل نیست و در نتیجه اجباری هم به این کار نیست
    شما استعداد و توانایی ذهنی کافی دارید حتی در همین سن و همین که در دانشگاه قبول شدید نشانه شایستگی شماست

سعی کنید علت نگرانی و اضطرابتان رو پیدا کنید
    به نظر من شما خودتان رو زیاد تحت فشار روانی گذاشته اید و در قبل هم گفتم سطح انتظاراتتان نباید مانند دوره کارشناسی باشد

شاید اضطراب و نگرانیتان به این بر می گردد که هنوز به جو دوره ارشد عادت نکرده اید . شما وارد محیط جدیدی شده شده اید با آدمهای جدیدی روبرو هستید و فرهنگ جدیدی رو احساس میکنید همچنین رفتار اساتید و جو دانشگاهتان با مقطع قبلی فرق کرده است که مطابق پیش فرض ذهنی شما نیست.

اگر این طور است فرهنگ و شرایط دوره کارشناسی را رو فراموش کنید ذهنتان رو از پیش فرضها خالی کنید و از صفر شروع کنید به یاد بیاورید ترم یک کارشناسی چه طور کنجکاوی می کردید و سوالات و گره های ذهنیتان رو حل می کردید حالا هم همین کار را بکنید
    از اساتید ارشد انتظار نداشته باشید مانند دوره کارشناسی رفتار کنند
    به زبان دیگر می کویم باید قلقها رو در شرایط جدید پیدا کنید
    ویرایش توسط آرش67 : 06-21-2017 در ساعت 10:41 PM
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

4. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33868
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

دیروز با خواهرم صحبت میکردم. حرفای جالبی میزد. شاید قبلا هم میزده من توجه نمیکردم.
    میگفت سعی کن از لحظه ت لذت ببری. اینقدر به بعد فکر نکن. کاری که من مدام فکر میکنم آینده است و اینکه چی میشه. این همش باعث استرس من میشه.
    گفتم راست میگه نهایتش اینه که این سه تا درس رو میفتم. پول و زمانم از دست میره. یه ترم عقب میفتم.
    با خودم گفتم من تلاشم رو میکنم. بی تفاوت نمیشم ولی اینهمه هم بخودم استرس نمیدم. در حد توانم این ترم رو میخونم و سعی میکنم نمره قبولی بگیرم. اگرم نگرفتم اینقدر به خودم استرس نمیدم و خودم رو مریض نمیکنم.
    فکر نمیکنم چیزی باندازه سلامت روح و روانم ارزش داشته باشه.
    بعدم بقول این دوستمون روش درس خوندنم رو عوض میکنم. از ترم بعد برای اینکه با استرسهای شب امتحان روبرو نشم کارهام رو از اول ترم شروع میکنم تا آرامش داشته باشم.
    اینم خودش یه جور برنامه ریزی میتونه باشه.
    بامید خدا

6. کاربران زیر از fariba2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    28867
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.35
    تشکـر
    53
    تشکر شده 133 بار در 78 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

زیاد جدی نگیرید این مشکل شما تنها نیست شرایط تو ایران واسه همه همینه و همه به خاطر شرایط محیطی استرس و اضطراب دارند
    تو دانشگاه خیلی از همکلاسی های و دوستان خودم که جوون هستند و بیست و خورده ای بیشتر سن ندارن و تازه تو مقطع کاردانی یا کارشناسی هستند درسهارو میفتن و بعضیاشون هم اصلا نتونستن درسشون رو تموم کنن و نیمه کاره رها کردند خیلی ها تو دانشگاهمون هستند که درس ریاضی یک که مال ترمه یک هستش رو تو ترم هفت و هشت هنوز دارن برمیدارن و نتونستن پاس کنن بازم آفرین به شما که لیسانستون رو هم گرفتین و تو ارشدم حالا نکه نتیجه نگیرین کمتر نتیجه گرفتین
    به نظر من مشکل توانایی ذهنی شما و سنتون و یا نتونستن درس خوندن دوستهای من در ۲۰ سالگی نیست من فکر میکنم سیستم آموزشی ما به شدت مشکل داره از مطالبی که آموزش میدن تا نوع آموزششون و حتی رشته هایی که وجود داره و صرفا اسم اون رشته رو یدک میکشن وگرنه آموزش به سن و سال خیلی ربطی نداره
    تو اخبار میگفت زین الدین زیدان حالا که فوتبال حرفه ای رو گذاشته کنار تازه رفته دانشگاه لیسانس مدیریت ورزشی بخونه

خواهرتونم راست میگه دقیقا همینه باید تو لحظه زندگی کرد فکر اینکه آینده چی میخواد بشه آدم رو دیوونه میکنه منم یه مدتی همینجوری بودم آخه به خاطر یه مشکلی از دانشگاه انصراف داده بودم و ترک تحصیل کرده بودم و دوباره رفتم داشگاه همش فکر میکردم حالا که مدرک ندارم چی میشه و دیر شده درس بخونم و زودتر تموم کنم و .... تا اینکه مشاورم همین حرف رو بهم زد گفت حالا چند سال دیرتر مدرک میگیری مگه چی میشه از آخرش که تموم کنی با همه اونا برابری حالا فوقش یه ترم افتادی یه پول شهریه دادی و یه ترم عقب افتادی حالا یه ترم دیرتر مدرک بگیری مگه اتفاق خاصی قرار نبوده بیفته تو اون یه ترم سلامتی و آرامش خودت مهمتره
    حالا دیگه واسه اینکه استرسم کمتر باشه واسه همه چی بیخیالی طی میکنم اینجوری آرومترم و استرسم کمتره
    اگه نمره گرفتین چه بهتر نگرفتینم خودتونو ناراحت نگنین سلامتیتون از یه نمره و مدرک بیشتر ارزش داره
    موفق باشید

8. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33868
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    زیاد جدی نگیرید این مشکل شما تنها نیست شرایط تو ایران واسه همه همینه و همه به خاطر شرایط محیطی استرس و اضطراب دارند
    تو دانشگاه خیلی از همکلاسی های و دوستان خودم که جوون هستند و بیست و خورده ای بیشتر سن ندارن و تازه تو مقطع کاردانی یا کارشناسی هستند درسهارو میفتن و بعضیاشون هم اصلا نتونستن درسشون رو تموم کنن و نیمه کاره رها کردند خیلی ها تو دانشگاهمون هستند که درس ریاضی یک که مال ترمه یک هستش رو تو ترم هفت و هشت هنوز دارن برمیدارن و نتونستن پاس کنن بازم آفرین به شما که لیسانستون رو هم گرفتین و تو ارشدم حالا نکه نتیجه نگیرین کمتر نتیجه گرفتین
    به نظر من مشکل توانایی ذهنی شما و سنتون و یا نتونستن درس خوندن دوستهای من در ۲۰ سالگی نیست من فکر میکنم سیستم آموزشی ما به شدت مشکل داره از مطالبی که آموزش میدن تا نوع آموزششون و حتی رشته هایی که وجود داره و صرفا اسم اون رشته رو یدک میکشن وگرنه آموزش به سن و سال خیلی ربطی نداره
    تو اخبار میگفت زین الدین زیدان حالا که فوتبال حرفه ای رو گذاشته کنار تازه رفته دانشگاه لیسانس مدیریت ورزشی بخونه

خواهرتونم راست میگه دقیقا همینه باید تو لحظه زندگی کرد فکر اینکه آینده چی میخواد بشه آدم رو دیوونه میکنه منم یه مدتی همینجوری بودم آخه به خاطر یه مشکلی از دانشگاه انصراف داده بودم و ترک تحصیل کرده بودم و دوباره رفتم داشگاه همش فکر میکردم حالا که مدرک ندارم چی میشه و دیر شده درس بخونم و زودتر تموم کنم و .... تا اینکه مشاورم همین حرف رو بهم زد گفت حالا چند سال دیرتر مدرک میگیری مگه چی میشه از آخرش که تموم کنی با همه اونا برابری حالا فوقش یه ترم افتادی یه پول شهریه دادی و یه ترم عقب افتادی حالا یه ترم دیرتر مدرک بگیری مگه اتفاق خاصی قرار نبوده بیفته تو اون یه ترم سلامتی و آرامش خودت مهمتره
    حالا دیگه واسه اینکه استرسم کمتر باشه واسه همه چی بیخیالی طی میکنم اینجوری آرومترم و استرسم کمتره
    اگه نمره گرفتین چه بهتر نگرفتینم خودتونو ناراحت نگنین سلامتیتون از یه نمره و مدرک بیشتر ارزش داره
    موفق باشید
    ممنونم. البته من یه تفاونی با کسانی در رده های سنی پایین تر از خودم دارم. وقت چندانی برای انتخاب شغل مورد علاقه م که تدریس هست ندارم. من نهایتا دو سه سال فرصت دارم تا مدرکم رو بگیرم و دانشگاهی به احترام سنم من رو استخدام کنه وگرنه کدوم دانشگاهی میاد یه فارغ التحصیل 60 ساله استخدام کنه؟
    شاید یکی از چیزهایی که من رو دچار استرس میکنه همین موضوع از دست دادن فرصت شغلی بعد از تحصیلم هست.
    گرفتن نمره پایین، ثبت پاس نشدن در پرونده، معدل پایین... اینها آیتمهایی هست که برای بعد از فارغ التخصیلی برای استخدام من تعیین کننده است.
    تا الان معدل من از 15 پایین تر نیومده. ولی اگر نتونم درسهام رو خوب پاس بشم معدل ارشد من پایین میشه و استخدام من بمراتب سخت یا شاید غیرممکن بشه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)