نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اضطراب بیش از اندازه

1603
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23730
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب بیش از اندازه

با سلام و درود. من تازه وارد دانشگاه شدم و کم تر از یه هفته س که کلاسام شروع شدن. دانشگاهم یکی از بهترین دانشگاه ها و رشتمم یکی از بهترین رشته هاس. ولی همین موضوع استرس شدیدی برام ایجاد کرده چون همه اونایی که تو کلاسم هستن جزو بهترین رتبه های کنکور سراسرین. همش اضطراب دارم که اگه نمراتم پایین باشه چی؟؟ حتی انقدر استرس دارم که الان نمیتونم تحقیق انجام بدم یا درس بخونم. حتی دستام هم یخ زدههمش حس میکنم دارم از بقیه عقب میفتم واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم:||||

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : اضطراب بیش از اندازه

نقل قول نوشته اصلی توسط BITA99 نمایش پست ها
    با سلام و درود. من تازه وارد دانشگاه شدم و کم تر از یه هفته س که کلاسام شروع شدن. دانشگاهم یکی از بهترین دانشگاه ها و رشتمم یکی از بهترین رشته هاس. ولی همین موضوع استرس شدیدی برام ایجاد کرده چون همه اونایی که تو کلاسم هستن جزو بهترین رتبه های کنکور سراسرین. همش اضطراب دارم که اگه نمراتم پایین باشه چی؟؟ حتی انقدر استرس دارم که الان نمیتونم تحقیق انجام بدم یا درس بخونم. حتی دستام هم یخ زده������همش حس میکنم دارم از بقیه عقب میفتم واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم:||||
    سلام عزیزم

به سایت مشاور خوش اومدی

خب اگه تو هم بهترین نیستی پس چرا تو این دانشگاه و این رشته ایی؟؟؟؟!!

داری خودتو دست کم میگیری در حالیکه تو هم به اندازه ی بقیه و در نوع خودت بهترینی که تونستی تو همچین کلاسی باشه و با این دانشگاه و رشته خودتو ثابت کردی و حالا وقت کم کاری نیس !

مطمئن باش تو اگر عقب بودی که نمیتونستی کنارشون سر یه کلاس باشی

البته من کاملا درکت میکنم، چون خودمم تو ورود اولیم به ترم جدید همین حسو دقیقا داشتم

بخصوص که ارشد کار سختی رو هم میخواد و من حس کردم بقیه واقعا ازم بهترن!!! یه جورایی حس کردم کم میارم!

اما به خودم نهیب زدم که اولا الان اول ترمه و هنوز تا پایان ترم کلی راه هست

دوما از کجا معلوم که واقعا اونا بهتر باشن؟ مدرکی هس؟ استانداردی هست؟ وقتی هممون باهم سر یه کلاس هستیم یعنی میتونیم تو یه خط باشیم

اما اینکه کی زودتر و بهتر به پایان میرسه دیگه به تلاش الانم بستگی داره، که من چقدر میتونم سطح خودمو تقویت کنم و دانایی هامو بیشتر کنم و خب اینم به زمان و صرف وقت و تلاش بیشتری نیاز داره...پس خود منم که باید برنامه ریزی درستی کنم و پیش برم.

اضطرابت بخاطر فکر به آیندس که مبادا اونا بهتر بشن...و تو بد بشی؟!!

در حالیکه همین اضطراب باعث میشه نتونی کاراتو پیش ببری و خدایی نکرده آخرش همون چیزی بشه که میترسی

پس از اضطراب در نوع مثبتش استفاده کن، میگی چطوری؟

میگم به این شکل که بذار این اضطرابه باشه اما کنترل شده ، چون آدم اگه اضطراب و استرس هم نداشته گاهی وقتا نیروی محرک هم نداره

این اضطراب رو در مسیری که قرار بده که باعث بشه تو تلاشت رو برای بهتر شدن بیشتر کنی

بگو من برای این که اضطرابم رو کم کنم از امروز دو ساعت بیشتر درس میخونم...بیشتر مطالعه میکنم ، بیشتر سوال میپرسم،

اگه بتونی تو این مسیر بری اونوقت میبینی از همه ی بچها بهتر هم شدی

ولی اگه بذاری اضطراب اینجوری یخت کنه که نتونی هیچ کاری کنی اونوقت باید منتظر اون بد شدنه باشی

الان همه ی بچهای کلاس شما در یه سطحن...برنده اون کسی که با تلاش بیشتر خودشو از این سطح بکشه بالاتر

یه چیزی رو هم فراموش نکن همیشه در حد توانت تلاش کن و مطمئن باش نتیجشو هم میبینی

وقتی خودتو با کسی مقایسه میکنی این باعث عقب رفتن میشه چون واقعا تو نمیدونی اون چجور آدمیه و چیکارا میکنه

ولی وقتی خودتو با خودت و روزای قبلت مقایسه میکنی نقاط قوت و ضعفت رو بهتر تشخیص میدی و برای رفع و ارتقاش هم بیشتر تلاش میکنی

پس با توجه به توانت و مقایسه ی خودت با خودت!! از همین لحظه شروع کن به بیشتر و بیشتر و بیشتر دانستن!

خودت رو مواظبت کن که مبادا فکر مقایسه با دیگران تو رو از قافله عقب بندازه

از همین جایی که ایستادی شروع کن به حرکت با یه پشتوانه یی که تا اینجا اومدی مطمئن باش هر روز با تلاش بیشتر بهتر هم میشی

موفق باشی

3. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بابت قبول شدنتون توی دانشگاه
    گفتنی ها رو مریم جان عرض کردن
    ولی دختر خوب شما توی جنگی که هنوز شروع نشده چرا باید احساس شکست و نا امیدی کنید؟؟
    شما که با یه رتبه ی خوب وارد یه دانشگاه خوب شدید مطمئنن میتونید با تلاش از خیلی از هم دوره ای ها و هم کلاسی هاتون پیشی بگیرید و تو رشته تون بهترین بشید
    پس سعی نکنید با این افکار منفی اعتماد به نفس خودتون رو پایین بیارید و از تلاشتون کم کنید

معدل بالا آوردن هم مثل همین کنکوری که از پسش بر اومدین اصلا کارسختی نیست و آسون تر هم هست
    منتها چون ترم اولی هستین یه مقدار زمان لازمه که بتونید با شرایط خودتو وفق بدید و سازگاری پیدا کنید
    یکی از کاربران محترم سایت لطف کردن یه کتابی رو به من معرفی کردن که خیلی برام مفید هست
    به نظرم خوندنش برای شما هم خالی از لطف نباشه
    کتاب از حال بد به حال خوب از دکتر دیوید برنز
    این کتاب میتونه توی مدیریت احساس و فکرتون خیلی کمکتون کنه
    اصلا لازم نیست شرایط رو اینجوری به خودتون سخت بگیرید
    دوستای خوب پیدا کنید
    بیرون برید ، برنامه ی تفریح بذارید
    همچنینی یه برنامه ی خوب هم برای درس هاتون بذارید و باهاش پیش برید که بتونید آخر ترم واحداتونو با نمرات عالی پاس کنید
    امیدوارم زودتر حالتون خوب بشه و بتونید به چیزایی که میخواید برسید.

5. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط BITA99 نمایش پست ها
    با سلام و درود. من تازه وارد دانشگاه شدم و کم تر از یه هفته س که کلاسام شروع شدن. دانشگاهم یکی از بهترین دانشگاه ها و رشتمم یکی از بهترین رشته هاس. ولی همین موضوع استرس شدیدی برام ایجاد کرده چون همه اونایی که تو کلاسم هستن جزو بهترین رتبه های کنکور سراسرین. همش اضطراب دارم که اگه نمراتم پایین باشه چی؟؟ حتی انقدر استرس دارم که الان نمیتونم تحقیق انجام بدم یا درس بخونم. حتی دستام هم یخ زده������همش حس میکنم دارم از بقیه عقب میفتم واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم:||||

این حالت شما بیشتر به استرس تمایل داره تا اضطراب

استرس هم در مواقعی رخ میده که شما در موقعیت جدیدی قرار میگیرید ...

پس بهتره الان ارام باشید و سازگاری با محیط رو ادامه بدید تا به نمراتی توجه کنید که هنوز وقت نگران شدن در موردشون نشده

1 - صبور باش!
    بهترین توصیه برای بحران‌هایی که فقط به یک دوره زمانی خاص اختصاص دارد، همین شکیبایی است. خیلی از مشکلات روزهای اول دانشگاه را زمان و تجربه به خودی خود حل می‌کند. اما اگر شما غمگین باشید فقط این تجربه‌ها را کندتر می‌کنید. اضطراب داشته باشید اما معقول؛ جوری مضطرب نباشید که خود این اضطراب باعث شود نتوانید مثل همه تجربه‌های روزهای اول را از سر بگذرانید .

2 ـ اجتماعی‌تر شو
    این حرف‌ها را که من شخصیتم کاملا درون‌گرا است، بگذار کنار. اولا تحقیقات نشان داده تعداد خیلی کمی ‌از مردم کاملا برون‌گرا یا کاملا درون‌گرا هستند و برای گروه اکثریتی هم که مابین این طیف‌اند، کم و زیاد کردن فعالیت‌های اجتماعی چندان کاری ندارد. پس ای گروه اکثریت! به دانشگاه به عنوان یک محمل که در آن به خوبی می‌توانید اجتماعی شوید و در برقراری ارتباط با آدم‌های آینده زندگی‌تان ماهر شوید، نگاه کنید. شاید بعد از دانشگاه کمتر جایی را پیدا کنید که بتوانید توی فعالیت‌های گروهی شرکت کنید.
    خیلی از مشکلات روزهای اول دانشگاه را زمان و تجربه به خودی خود حل می‌کند. اما اگر شما غمگین باشید فقط این تجربه‌ها را کندتر می‌کنید.

3 ـ «اصل تقدم» را فراموش نکن
    روان‌شناسانی دریافته‌اند که ذهن ما اغلب اوقات اولین و آخرین داده‌هایی را که دریافت کرده است، بهتر به خاطرش می‌سپارد .ترم اول را جدی بگیر؛ مخصوصا سعی کن نظر استاد‌هایی را که می‌دانی تا ترم آخر با آنها درس داری، از همین اول جلب کنی.

4 ـ به مرکز مشاوره دانشگاه برو
    یکی از بهترین جاها برای حل مشکلات همین مرکز مشاوره دانشگاه است. به هر حال یک عده آدم متخصص نشسته‌اند آنجا که علاوه بر دانایی‌شان، یکی از زیرمجموعه‌های دانشگاه هم هستند. اگر هم حال نوبت گرفتن نداری، لااقل نشریه‌های «پیام مشاور» را بخوان.

5 ـ با هم‌اتاقی‌ها و همخانه‌ای‌ها توافق‌کن
    در مورد خصوصیت اخلاقی خودت و دیگران، نحوه نظافت اتاق، چیزهایی که دوست داری و نداری و هزار تا چیز دیگر باید با هم‌اتاقی‌ها توافق کرد. درست است که در بیشتر موارد این چیز‌ها مخصوصا در ترم‌های اول رعایت نمی‌شود اما به هر حال گفتن آن، صمیمیت می‌آورد .

6 ـ از گوش دومت استفاده کن
    یک فارغ‌التحصیل رشته شما بهتر بتواند در موردش قضاوت کند؛ ضمن اینکه علاقه‌تان را هم دست‌کم نگیرید؛ حتی اگر رشته‌تان جوری باشد که چندان بازار شغلی خوبی هم در انتظارش نباشد. همیشه یادتان باشد «علاقه بالاخره کار خودش را می‌کند». پس به حرف های ترم بالایی ها که معمولا مملو از انرژی های منفی و نامیدی و ... است زیاد گوش نکنید و یا باورشان نکنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23730
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از همتون ممنونم دوستان
    حس میکنم حالم خیلی بهتر شده
    انشاء الله همیشه شادکام باشین

9. کاربران زیر از BITA99 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد