نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: اضطراب دوری از محل زندگی

840
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13444
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب دوری از محل زندگی

سلام دوستان
    بنده پسری 22 ساله هستم که مدرک کارشناسی ام رو در عرض 6 ترم در دانشگاه دولتی استان خودم با معدل کل 17:50صدم اخذ کردم وامسال در آزمون ارشد شرکت کردم که با احتمالی زیاد میتوانم در استانهایی بجز استان محل زندگی ام مثل تهران واصفهان ومشهد وهمدان ومازندران امکان قبول شدن در دوره روزانه را دارم.و ازلحاظ هوش در سطح بالایی قرار دارم بطوریکه در شرایط نرمال روحی سریع هرچیزی رو یاد میگیرم.وبا توجه به گفته اساتید ودوستانم برای پیشرفت بیشتر وهمینطور امکان قبولی بیشتر در مقطع دکترا لازمه که از اینجا به دانشگاهی معتبرتر در استانهای بزرگتر بروم .اما چون تاکنون از شهر محل زندگی خود خارج نشدم وکلا هیچ وظیفه وکاری بجز درس خواندن بر دوش من نبوده و چون تاکنون به تنهایی حتی از شهر خود خارج نشدم ویجورایی میشه گفت که بچه ننه هستم !و اصلا دست به سیاه وسفید نزده وفقط به کلاس دانشگاه رفتم ومستقیم به خونه برگشتم وزیاد فردی اجتماعی نیستم این دلهره در من وجود داره که اگه دانشگاهی در استانی دیگر را انتخاب کنم نکند که طاقت دوری از خانواده را نیاورم ونتوانم به درس خواندن مانند خانه خود درس بخونم و کلا از محیط خوابگاهی واهمه دارم و میترسم نتوانم طاقت بیارم و مجبور شم انصراف بدم..باتوجه به اینکه حتی با شرط معدل هم میتوانم در ارشد دانشگاه محل زندگی ام پذیرفته شوم لذا به نوعی دو دل هستم که آیا اینکار ارزش داره که برای دو سال خودنم رو آواره کنم؟در ضمن در دوران تحصیل سابقه اضطراب از امتحان وهمچنین کمی هم افسردگی داشتم وباتوجه به اینکه تک فرزند هستم به نوعی لوس بار اومدم وهیچموقع شرایط دشواری را تجربه نکردم که خودم از این ویژگی خودم بدم می آید.همچنین به طور کلی احساس میکنم که این استرس داشتن در مادرم هم وجود داره وفکر میکنم که ارثیه تو خونواده ما.حتی یک مورد ترم تابستانی بود که در شهری دیگه مجبور شدم بگیرم که با مادرم با اتوبوس به آنجا میرفتم وایشون در نمازخانه استراحت میکردن وبعد از کلاس با هم برمیگشتیم!!.از لحاظ مالی هم خانواده در شرایط متوسطی قرار دارد وهیچموقع لازم نبوده که کار کنم وهمیشه مورد حمایت خانواده قرار داشتم.اکنون که در مورد همین تحصیل در جایی دیگر باخانواده صحبت میکنم میگن که مگه دختری؟این همه آدم که میرن اینور اونور درس میخونن مگه پدر ومادر ندارن بالاخره که باید یک روز مستقل بشی وازین حرفا...الان با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخاب رشته و اینکه واقعا سردرگم هم هستم توصیه شما برای بنده چیست؟خواهش میکنم هرکس هر نوع تجربه ای در خصوص تحصیل در جایی خارج از محل زندگی اش داشته در اختیار بنده قرار بدهند.از مشاورین محترم هم تقاضا دارم اگه هرنوع راهنمایی در این مورد دارند به بنده بدهند.
    بازم از زحماتتون ممنون.

2. کاربران زیر از naeim بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : اضطراب از قبول شدن در دانشگاهی در شهری خارج از محل زندگی

سلام دوست عزیز سال نوتون مبارک

خسته نباشید موفقیت هاتون رو بهتون تبریک میگم .

آدم موفقی هستین که خودتون رو تا حدی میشناسین ، و تنها نگرانی تون اینه که با محیط جدید میتونید سازگار شید یا نه ، ترس از دنیای ناشناخته که همیشه هست

اگه علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه دیگه یا تجربه زندگی در یک محیط جدید دارید صبر نکنید به خودتون و توانای هاتون ایمان داشیته باشید اگه فکر میکنید میتونید حتماً میتونید

همیشه سازگار شدن با محیط جدید دشواری های خودشو داشته اما خوبی های هم داره ، میتونید از این فرصت استفاده کنید برای کسب تجربه زندگی جدید

میتونه براتون کلی تجربه باشه برای شناخت آدما ، شهر ها . . . با لا رفتن توانای هاتون توی اجتماعی شدن ، زندگی در شرایط مخطلف و . . . ، برای اعتماد بنفس و روحیتون هم عالیه ، کلی چیز برای زندگی یاد میگیرین

فقط باید خودتون رو رها کنید و برید نگران چیزی نباشید ، سختی های داره اما همون سختی ها در آینده براتون میشن خاطره های خوش و امکان پشیمون شدن از این انتخاب کمه

اما میتونه روی رفتار و درس خوندنتون محیط جدید تاثیر بزاره ، هم میتونه درس خوندن سخت تر بشه هم راحت تر . . .

محیط جدید میتونه ، جنبه مثبت روی رفتار شما بزاره یا منفی ( دوستان متفاوت ، نبودن محدودیت ها ) ، بستگی به خودتون داره

شرایط محیط جدید که میخواید برین رو برسی کنید ، خوب فکر کنید اگه علاقه دارین و به خودتون ایمان دارید دلو به دریا بزنید ، پدر مادر همیشه بالا سرمون نیستن

نظر شخصی منه ، انشالله همیشه موفق باشی

4. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اضطراب دوری از محل زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده پسری 22 ساله هستم که مدرک کارشناسی ام رو در عرض 6 ترم در دانشگاه دولتی استان خودم با معدل کل 17:50صدم اخذ کردم وامسال در آزمون ارشد شرکت کردم که با احتمالی زیاد میتوانم در استانهایی بجز استان محل زندگی ام مثل تهران واصفهان ومشهد وهمدان ومازندران امکان قبول شدن در دوره روزانه را دارم.و ازلحاظ هوش در سطح بالایی قرار دارم بطوریکه در شرایط نرمال روحی سریع هرچیزی رو یاد میگیرم.وبا توجه به گفته اساتید ودوستانم برای پیشرفت بیشتر وهمینطور امکان قبولی بیشتر در مقطع دکترا لازمه که از اینجا به دانشگاهی معتبرتر در استانهای بزرگتر بروم .اما چون تاکنون از شهر محل زندگی خود خارج نشدم وکلا هیچ وظیفه وکاری بجز درس خواندن بر دوش من نبوده و چون تاکنون به تنهایی حتی از شهر خود خارج نشدم ویجورایی میشه گفت که بچه ننه هستم !و اصلا دست به سیاه وسفید نزده وفقط به کلاس دانشگاه رفتم ومستقیم به خونه برگشتم وزیاد فردی اجتماعی نیستم این دلهره در من وجود داره که اگه دانشگاهی در استانی دیگر را انتخاب کنم نکند که طاقت دوری از خانواده را نیاورم ونتوانم به درس خواندن مانند خانه خود درس بخونم و کلا از محیط خوابگاهی واهمه دارم و میترسم نتوانم طاقت بیارم و مجبور شم انصراف بدم..باتوجه به اینکه حتی با شرط معدل هم میتوانم در ارشد دانشگاه محل زندگی ام پذیرفته شوم لذا به نوعی دو دل هستم که آیا اینکار ارزش داره که برای دو سال خودنم رو آواره کنم؟در ضمن در دوران تحصیل سابقه اضطراب از امتحان وهمچنین کمی هم افسردگی داشتم وباتوجه به اینکه تک فرزند هستم به نوعی لوس بار اومدم وهیچموقع شرایط دشواری را تجربه نکردم که خودم از این ویژگی خودم بدم می آید.همچنین به طور کلی احساس میکنم که این استرس داشتن در مادرم هم وجود داره وفکر میکنم که ارثیه تو خونواده ما.حتی یک مورد ترم تابستانی بود که در شهری دیگه مجبور شدم بگیرم که با مادرم با اتوبوس به آنجا میرفتم وایشون در نمازخانه استراحت میکردن وبعد از کلاس با هم برمیگشتیم!!.از لحاظ مالی هم خانواده در شرایط متوسطی قرار دارد وهیچموقع لازم نبوده که کار کنم وهمیشه مورد حمایت خانواده قرار داشتم.اکنون که در مورد همین تحصیل در جایی دیگر باخانواده صحبت میکنم میگن که مگه دختری؟این همه آدم که میرن اینور اونور درس میخونن مگه پدر ومادر ندارن بالاخره که باید یک روز مستقل بشی وازین حرفا...الان با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخاب رشته و اینکه واقعا سردرگم هم هستم توصیه شما برای بنده چیست؟خواهش میکنم هرکس هر نوع تجربه ای در خصوص تحصیل در جایی خارج از محل زندگی اش داشته در اختیار بنده قرار بدهند.از مشاورین محترم هم تقاضا دارم اگه هرنوع راهنمایی در این مورد دارند به بنده بدهند.
    بازم از زحماتتون ممنون.

دوست عزیز تصمیم در این مورد با خود شماست ...

شما هرچه قدرم که در علم پیشرفت کنید ولی نتونید قدرت سازش با محیط داشته باشید منزوی و دور خواهید شد

میتونید با مشورت کردن با مشاوری مجرب خودتون رو از این حالت رها کنید

یا میتونید همین مشکل رو برای همیشه با خودتون حمل کنید و به فردی مضطرب تبدیل بشید که همیشه نگران تغییر در زندگشه

انتخاب با شماست که برای کسی که میخواد در رتبه های بالا موفق بشه گزینه اول بهتر و پسندیده تره

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13444
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز سال نوتون مبارک

خسته نباشید موفقیت هاتون رو بهتون تبریک میگم .

آدم موفقی هستین که خودتون رو تا حدی میشناسین ، و تنها نگرانی تون اینه که با محیط جدید میتونید سازگار شید یا نه ، ترس از دنیای ناشناخته که همیشه هست

اگه علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه دیگه یا تجربه زندگی در یک محیط جدید دارید صبر نکنید به خودتون و توانای هاتون ایمان داشیته باشید اگه فکر میکنید میتونید حتماً میتونید

همیشه سازگار شدن با محیط جدید دشواری های خودشو داشته اما خوبی های هم داره ، میتونید از این فرصت استفاده کنید برای کسب تجربه زندگی جدید

میتونه براتون کلی تجربه باشه برای شناخت آدما ، شهر ها . . . با لا رفتن توانای هاتون توی اجتماعی شدن ، زندگی در شرایط مخطلف و . . . ، برای اعتماد بنفس و روحیتون هم عالیه ، کلی چیز برای زندگی یاد میگیرین

فقط باید خودتون رو رها کنید و برید نگران چیزی نباشید ، سختی های داره اما همون سختی ها در آینده براتون میشن خاطره های خوش و امکان پشیمون شدن از این انتخاب کمه

اما میتونه روی رفتار و درس خوندنتون محیط جدید تاثیر بزاره ، هم میتونه درس خوندن سخت تر بشه هم راحت تر . . .

محیط جدید میتونه ، جنبه مثبت روی رفتار شما بزاره یا منفی ( دوستان متفاوت ، نبودن محدودیت ها ) ، بستگی به خودتون داره

شرایط محیط جدید که میخواید برین رو برسی کنید ، خوب فکر کنید اگه علاقه دارین و به خودتون ایمان دارید دلو به دریا بزنید ، پدر مادر همیشه بالا سرمون نیستن

نظر شخصی منه ، انشالله همیشه موفق باشی
    سلام دوست عزیز

سال نو شما هم همچنین مبارک باشه

آقا خیلی ممنونم از نظر دلگرم کننده شما

والا من خودم هم نظرم اینکه این تجربه 2 ساله میتونه خیلی کمک کننده باشه مخصوصا اگه توی دانشگاههای معتبر استان تهران باشه که توی آینده شغلی هم مطمینا میتونه موثر باشه

ولی خوب این تطابق محیط اش به نظرم میتونه برام سخت باشه

از طرفی من 5ماهی واسه همین ارشد درس خوندم و اگه میخواستم که دانشگاه خودم بمونم اصلا نیازی به خوندن نبود چون باشرط معدل هم میتونستم دانشگاه خودم بمونم

لذا بخاطر این زحمتی که کشیدم به نظرم حیفه که شانس خودم رو برای پیشرفت بیشتر امتحان نکنم چون وابستگی مانع پیشرفت آدم میشه

الانم حدود یک ماهی تا زمان انتخاب رشته مونده که باید به نظرم بشینم وهمه جوانب رو بسنجم بعد تصمیم بگیرم

بازم خیلی از لطف شما ممنونم و سال خوبی براتون آرزو میکنم.

8. کاربران زیر از naeim بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13444
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز تصمیم در این مورد با خود شماست ...

شما هرچه قدرم که در علم پیشرفت کنید ولی نتونید قدرت سازش با محیط داشته باشید منزوی و دور خواهید شد

میتونید با مشورت کردن با مشاوری مجرب خودتون رو از این حالت رها کنید

یا میتونید همین مشکل رو برای همیشه با خودتون حمل کنید و به فردی مضطرب تبدیل بشید که همیشه نگران تغییر در زندگشه

انتخاب با شماست که برای کسی که میخواد در رتبه های بالا موفق بشه گزینه اول بهتر و پسندیده تره

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    سلام

والا بنده در این حدی که ذکر میکنید منزوی نیستم و کلا با دوستان و آشنایان راحت وصمیمی هستم ومشکلی توی ارتباط برقرار کردن ندارم

اما در حدی که بشه گفت اجتماعی هم نیستم و میترسم که همین مسئله بعدا برام مشکل ساز بشه ونتونم به اون هدفی که میخوام برسم

چون تجربه شخصی ازینکه به تنهایی به استانی دیگه مسافرت کنم رو ندارم وبه نوعی تاکنون مستقل نشدم وکلا خیلی آدم کم حوصله ای هستم میترسم نتونم سازگاری با محیط جدید پیدا کنم ومجبور شم که از دانشگاهی که بخوام برم انصراف بدم

بازم از پیشنهادی که برای مشاوره بهم دادین سپاسگذارم.

10. کاربران زیر از naeim بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام دوست عزیز

سال نو شما هم همچنین مبارک باشه

آقا خیلی ممنونم از نظر دلگرم کننده شما

والا من خودم هم نظرم اینکه این تجربه 2 ساله میتونه خیلی کمک کننده باشه مخصوصا اگه توی دانشگاههای معتبر استان تهران باشه که توی آینده شغلی هم مطمینا میتونه موثر باشه

ولی خوب این تطابق محیط اش به نظرم میتونه برام سخت باشه

از طرفی من 5ماهی واسه همین ارشد درس خوندم و اگه میخواستم که دانشگاه خودم بمونم اصلا نیازی به خوندن نبود چون باشرط معدل هم میتونستم دانشگاه خودم بمونم

لذا بخاطر این زحمتی که کشیدم به نظرم حیفه که شانس خودم رو برای پیشرفت بیشتر امتحان نکنم چون وابستگی مانع پیشرفت آدم میشه

الانم حدود یک ماهی تا زمان انتخاب رشته مونده که باید به نظرم بشینم وهمه جوانب رو بسنجم بعد تصمیم بگیرم

بازم خیلی از لطف شما ممنونم و سال خوبی براتون آرزو میکنم.
    خواهش میکنم دوست عزیز

آره خوب کاری میکنید شرایطتتون رو بسنجید و همه جوانب رو در نظر بگیرین بعد با حوصله در موردش فکر کنید و تصمیم گیری کنید

از نظر سخت بودن هم فقط همون ترم اولش که با محیط آشنا نیستین و غریبین یکم سخته بقیش براتون راحت تره هم میشه . . . حتی لذت بخش

معلومه خودتون هم دوست دارین برین که این همه مدت براش زحمت کشیدین و بهش فکر کردین ، از لحاظ دلبستگی به خانواده خودتون میدونید که میتونید رها شین یا نه ، هر پرنده ای برای پرواز کردن باید از آشیونش بپره

بازم اینا نظر شخصی منه و مشاور نیستم ، موفق باشید

12. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

به عنوان کسی که شرایطم شبیه شما بود و الان شهر دیگه درس میخونم توصیه میکنم از تحصیل در محیط جدید و دور از خانواده نترسین

تجربه ای که طی تحصیل در شهر دیگه بدست میارین بسیار بسیار با ارزشه و کمک میکنه به ابعاد دیگه زندگی که تا الان از اونا غافل بودید، توجه بیشتری داشته باشین

و این موضوع میتونه فرصتی باشه برای رشد اجتماعی و فردی شخصیت شما

نگران نباشین خوابگاه و زندگی دانشجویی اونجور که بعضیا بزرگش میکنن سخت و غیرقابل تحمل نیست، مخصوصا دانشگاه های خوب شهرهای بزرگ

البته شرایط و میزان وابستگی به خانواده برای افراد متفاوته و تصمیم نهایی براین اساس با شماست، موفق باشین
    امضای ایشان

14. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13444
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

به عنوان کسی که شرایطم شبیه شما بود و الان شهر دیگه درس میخونم توصیه میکنم از تحصیل در محیط جدید و دور از خانواده نترسین

تجربه ای که طی تحصیل در شهر دیگه بدست میارین بسیار بسیار با ارزشه و کمک میکنه به ابعاد دیگه زندگی که تا الان از اونا غافل بودید، توجه بیشتری داشته باشین

و این موضوع میتونه فرصتی باشه برای رشد اجتماعی و فردی شخصیت شما

نگران نباشین خوابگاه و زندگی دانشجویی اونجور که بعضیا بزرگش میکنن سخت و غیرقابل تحمل نیست، مخصوصا دانشگاه های خوب شهرهای بزرگ

البته شرایط و میزان وابستگی به خانواده برای افراد متفاوته و تصمیم نهایی براین اساس با شماست، موفق باشین
    سلام

خیلی ممنونم که لطف کردین پاسخ دادین

ببخشید امکانش هست که کمی درباره تجربه شخصی تون راجع به همین دور بودن از خانواده و تحصیل در شهر دیگه توضیح بدین

منظورم اینه که روزای اول چطور با این مساله غربت وتنهایی و.. کنار اومدین؟

یعنی این وابستگی اولیه به مرور زمان کمتر میشه؟

ممنون

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

خیلی ممنونم که لطف کردین پاسخ دادین

ببخشید امکانش هست که کمی درباره تجربه شخصی تون راجع به همین دور بودن از خانواده و تحصیل در شهر دیگه توضیح بدین

منظورم اینه که روزای اول چطور با این مساله غربت وتنهایی و.. کنار اومدین؟

یعنی این وابستگی اولیه به مرور زمان کمتر میشه؟

ممنون
    خب طبیعیه که حس تنهایی و غربت و اضطراب رو به رو شدن با محیط و شرایط جدید روزای اول برای همه هست،
    اما موضوع اینه که شما قراره با افراد هم سن و سال و هم صنف خودتون زندگی کنین، که درسته ممکنه مثل خانواده هواتون را نداشته باشن، اما اوقات خوبی را میتونین در کنار هم داشته باشین که تا حدی حس تنهایی و دوری از خانواده را براتون جبران میکنه
    البته مدتی زمان میبره تا به محیط جدید عادت کنین و دلتنگی هم برای خانواده و هم برای شما کمتر بشه
    من ترم اول یه روز در میون با خانواده تلفنی صحبت میکردم و هر آخر هفته هم حتما میرفتم خونه، اما الان دو سه هفته هم میمونم
    ، وقتی سرت با درس گرم باشه و با هم بقیه بتونی ارتباط مناسبی برقرار کنی آرامش لازم را دور از خونه هم میشه ایجاد کرد
    و قرارم نیست شما از خانواده تون بی خبر باشین، ارتباط تلفنی و اسکایپ و ... دلتنگی را میتونه برطرف کنه
    درمورد آشنایی با شهر جدید، من به شخصه الان شهر تحصیلم را بهتر از شهر خودم میشناسم!

به نظرم مهمترین نکته اینه که سعی کنین اونجا با بقیه ارتباط خوبی برقرار کنین و افراد هم تیپ و هم سنخ خودتون را پیدا کنین
    و نکته دوم اعتماد به نفس داشته باشین و نترسین، شما هم یکی مثل صدها نفر دیگه که شهر دور از محل زندگی تحصیل میکنن، میتونی از پسش بر بیای

برای کشف اقیانوس های جدید ،
    باید شهامت ترکِ ساحل آرام خود را داشته باشید .
    امضای ایشان

17. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد