نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: اضطراب واسترس همیشگی

1472
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب واسترس همیشگی

سلام.خسته نباشید...من به مشکل استرس دچارم...در طول روز بی دلیل به استرس دچار میشم اونقدر شدید که حتی به کمرم میزنه وپاهام بی حس میشه..ضربان قلبم به طور شدیدی بالا میره...اصلا دلیلشو نمیدونم که از چی میتونه باشه.وواقعا خسته شدم از اینکه هیچ روزی رو نمیتونم با ارامش سپری کنم
    راه حلی وجود داره برای رفع این مشکل؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اضطراب واسترس همیشگی

نقل قول نوشته اصلی توسط روشنک.الف نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید...من به مشکل استرس دچارم...در طول روز بی دلیل به استرس دچار میشم اونقدر شدید که حتی به کمرم میزنه وپاهام بی حس میشه..ضربان قلبم به طور شدیدی بالا میره...اصلا دلیلشو نمیدونم که از چی میتونه باشه.وواقعا خسته شدم از اینکه هیچ روزی رو نمیتونم با ارامش سپری کنم
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558

بسیاری از افراد مبتلا به این اختلال، از بیماری خود اطلاعی ندارند، بنابراین درمان هم نمی شوند.
    در موارد شدید، gad می تواند با شغل، روابط و فعالیت های روزانه فرد تداخل داشته باشد.

علائم روحی
    مهم ترین علامت این بیماری، احساس اغراق آمیزی از اضطراب می باشد. ممکن است دلیل این احساس را ندانید و یا ممکن است نگرانی بیش از حد در مورد مسائل عادی مانند: صورت حساب ها، روابط و سلامت خود داشته باشید.
    تمام این نگرانی ها می تواند بر خواب و فکر شما اثر بگذارد.
    همچنین ممکن است در اثر کمبود خواب و یا بیماری ، تحریک پذیر شوید.

علائم جسمی
    درد و فشار عضلانی
    سردرد
    تهوع
    اسهال
    لرزش بدن

افراد در معرض خطر
    تمامی افراد در هر سنی (حتی کودکان) ممکن است به این اختلال دچار شوند.
    این اختلال به تدریج پیشرفت می کند.
    اولین علائم بین دوران کودکی و میانسالی بروز می کند.
    Gad بیشتر زنان را تحت تاثیر قرار می دهد.
    زنان دو برابر مردان، به این اختلال مبتلا می شوند.

علت
    ژن هایی که از یک نسل به نسل دیگر انتقال می یابند، ممکن است برخی افراد را در معرض خطر ابتلا به اضطراب قرار دهند.
    محققان آزمایشاتی را بر روی یک سری مواد شیمیایی موجود در مغز به نام انتقال دهنده های عصبی و نیز یک ساختار درون مغز به نام آمیگدال انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که مجموعه ای از dna، محیط زیست و عوامل روانی در بروز این اختلال موثرند.

تشخیصهیچ آزمایشی برای تشخیص این اختلال وجود ندارد. بنابراین بر اساس علائم موجود می توان این اختلال را شناسایی کرد.
    به پزشک خود بگویید: در مورد چه چیزی نگران و مضطرب هستید؟ چند بار دچار این حالت می شوید؟ آیا این نگرانی با فعالیت های روزانه شما تداخل دارد؟

روان درمانی
    نوعی از گفتاردرمانی برای درمان اضطراب موثر است. این نوع به نام درمان شناختی رفتاری خوانده می شود.
    مشاور کمک می کند تا شما تفکرات و اعمال منفی را در خود تشخیص دهید و آنها را از خود دور کنید.
    این گفتاردرمانی شامل تمرین هایی می باشد، از قبیل نوشتن تفکراتی که باعث نگرانی بیش از حد در شما می شوند.
    در این روش، شما روش آرام بودن را یاد می گیرید.
    بیماران بعد از 3 تا 4 ماه درمان، احساس بهتری دارند.
    اگر درمان شامل مجموعه ای از گفتاردرمانی و دارو باشد، موفق آمیزتر خواهد بود.

دارو درمانی
    برخی داروهای ضد افسردگی برای کاهش اضطراب به کار می روند.
    با مصرف 4 تا 6 هفته از این داروها، احساس بهتری خواهید داشت.
    پزشک ممکن است داروهای بنزودیازپاین را برای مدت کوتاهی برای شما تجویز کند.
    نام های تجاری داروهای بنزودیازپاین عبارتند از: آتیوان، کلونوپین، والیوم و زاناکس.
    این داروها دارای خطر وابستگی می باشند و در نتیجه فرد با مصرف این داروها، دارای احساس خوب می گردد و با قطع مصرف آنها، این احساس در او نابود می شود.
    در مورد جوانب مثبت و منفی داروهای مورد مصرف با پزشک مشورت کنید.

مراقبت از خود
    شما با تغییر عادات خود می توانید این بیماری را درمان کنید.
    - از مصرف کافئین، داروهای استرس زا و برخی داروهای سرماخوردگی دوری کنید، چراکه این عوامل باعث افزایش اضطراب می گردند.
    - به مقدار کافی استراحت کنید و غذاهای سالم مصرف کنید.
    - یوگا انجام دهید.
    -ورزش کنید، ورزش کردن باعث آرامش جسم و ذهن می گردد.

درمان های مکمل
    ماساژ برای اکثر مردم یک نوع آرامش بخش می باشد.
    تحقیقات در مورد طب سوزنی و اثر آن بر gad هنوز مشخص نیست.
    برخی از داروهای گیاهی دارای عوارض جانبی هستند و برخی دیگر با داروهای مصرفی تداخل دارند، لذا بهتر است قبل از مصرف هر گونه داروی گیاهی، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

اختلالات ناشی از اضطراب دائمی
    افراد دچار اختلال اضطراب منتشر ممکن است دچار افسردگی، اعتیاد به الکل و یا اعتیاد به مواد مخدر شوند.
    یک سری اختلالات دیگر نیز شایع است از قبیل: اختلال هراس، اختلال استرس پس از واقعه، اختلالوسواس جبری و ترس از اجتماع.

اختلال هراس
    علائم این اختلال عبارتند از: تپش قلب، تعریق، سرگیجه، تهوع و یا درد قفسه سینه.
    این افراد ممکن است فکر کنند که دچار یک حمله قلبی، احساس مرگ و یا از دست دادن فکر شده اند.
    این اختلال یکی از درمان پذیرترین اختلالات اضطرابی می باشد.

اختلال استرس پس از واقعه
    تجاوز، سوء استفاده کردن، جنگ و یا بلایای طبیعی موجب بروز این اختلال می شود.
    علائم این اختلال شامل: یادآوری مجدد صحنه های واقعه و از دست دادن علاقه نسبت به فعالیت های مورد علاقه می باشد.
    این افراد ممکن است در ابراز محبت مشکل داشته باشند.
    آنها تحریک پذیرند و ممکن است خشن شوند.
    این اختلال، با دارو و مشاوره درمان پذیر است.

اختلال وسواس جبریاین افراد دارای افکار نگران کننده ای هستند که قادر به کنترل آنها نمی باشند.
    نمونه هایی از این اختلال مثل شستن بیش از حد دست ها و مرتبا چک کردن قفل درب خانه می باشد.
    آنها ممکن است بدون هیچ دلیلی، لباس خوب بپوشند و یا برای هیچ دلیلی، اشیاء را بشمرند.
    بسیاری از افراد مبتلا به این اختلال می دانند که این اعمال بی فایده می باشند، اما نمی توانند از این اعمال دست بردارند.
    این اختلال بوسیله دارو و روان درمانی، درمان می شود.

ترس از اجتماع
    این افراد در شرایط عادی، احساس ترس بیش از حد از اجتماع دارند.
    علائم این ترس شامل: احساس مرگ قبل از روبرو شدن با اجتماع، تعریق کردن، سرخ شدن صورت، تهوع و یا اشکال در صحبت کردن می باشد.
    در موارد شدید، این افراد از مدرسه رفتن و یا سرکار رفتن هم دوری می کنند.
    این ترس با دارو و روان درمانی، درمان می شود.

فوبیا
    فوبیا نوعی ترس شدید در مقابل چیزی است که صدمه ای به شما نمی رساند.
    فوبیاهای شایع عبارتند از: ترس از ارتفاع، فضاهای بسته مثل آسانسور و یا تونل، پرواز با هواپیما، سگ، حشرات و ... .

چه کسی می تواند کمک خوبی به شما کند؟
    با روانپزشک راجع به نگرانی خود صحبت کنید.
    پزشک، بیماری های شبیه gad را می شناسد، بنابراین به شما کمک خواهد کرد.
    این بسیار مهم است پزشکی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید تا راهنمایی های او برای شما مفید باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و مشکلم رو خوندین و اینکه راهنماییم کردین
    باید خدمتتون عرض کنم من حدود چهار سال پیش دکتر میرفتم یعنی قبل دانشگاهم و تو دوره کنکورم چون استرس خیلی شدیدی داشتم..در واقع چون یکی از بستگان خیلی نزدیکم به طور اتفاقی 45روز مونده به کنکورم فوت شد این ترس تو وجودم ایجاد شد که هرباری تلفن زنگ میخورد منتظر اتفاق بدی بودم.استرسم زیاد وزیادتر شد وبه دکتر مراجعه کردم علاوه بر مشاوره دارو هم مصرف میکردم که البته اصلا یادم نمیاد اسم داروهامو وچون خواب اور بودن واحساس بدی داشتم از خوردن قرص های عصبی،بعد یه مدت خودم قطعشون کردم..
    اما استرس هام از بین نرفت که هیچ،الان احساس میکنم شدید تر شده وهمون طوری که فرمودین خیلی وقت ها با تهوع و درد کرخت شدن بدنم همراهه.
    با توضیحاتی که دادین گویا اختلال هراس شامل مریضی من میشه ولی اصلا دوست ندارم قرص مصرف کنم و چون خیلی وقت ها نمیتونم دلیل استرس رو بدونم نمیدونم چی رو باید یادداشت کنم طی گفته های شما...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    استرس چیزیه که معمولا هست باید بهش بی توجه بود
    دارو درمانی وروان درمانی کمک کننده است واینکه همه داروها با عوارضی که دارنن وباعث ناخوشایندی خیلی هاست ولی کمک کننده است واینکه دارو هم باید دوره درمانش تکمیل بشه وخودسر قطع ومصرف نشه
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    لطفا به سوالات زیر با کمی دقت به صورت نقل قول جواب دهید:

1 سن و سال
    2 تحصیلات
    3جنسیت
    4 وضعیت تاهل
    5 چند وقته درگیر این حالاتید
    6 سابقه بیماری روانی یا اختلال در خانواده؟

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا به سوالات زیر با کمی دقت به صورت نقل قول جواب دهید:

1 سن و سال
    2 تحصیلات
    3جنسیت
    4 وضعیت تاهل
    5 چند وقته درگیر این حالاتید
    6 سابقه بیماری روانی یا اختلال در خانواده؟

سپاس
    dr
    سلام
    من 24سالمه..کارشناسی مهندسی پزشکی دارم ...دخترم...مجردم...حدودا 4ساله درگیرم گاهی شدید گاهی کم
    تو خانواده کسی به این عارضه دچار نیست

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

سلام
    من 24سالمه..کارشناسی مهندسی پزشکی دارم ...دخترم...مجردم...حدودا 4ساله درگیرم گاهی شدید گاهی کم
    تو خانواده کسی به این عارضه دچار نیست
    ممنونم از پاسختون. حالا لطفا به سوالات زیر:

تستهای قیزیکی داده اید مثل آزمایش خون تیروئید و.................؟؟ اگر بله نتایج منفی یا مثبت؟

لطفا در مورد حالتتون و افکاری که باعث میشه این حالات رو تجربه کنید مثال بزنید دقیقا؟

سپاس

dr
    امضای ایشان

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسختون. حالا لطفا به سوالات زیر:

تستهای قیزیکی داده اید مثل آزمایش خون تیروئید و.................؟؟ اگر بله نتایج منفی یا مثبت؟

لطفا در مورد حالتتون و افکاری که باعث میشه این حالات رو تجربه کنید مثال بزنید دقیقا؟

سپاس

dr
    مجددا سلام
    نه تست فیزیکی وازمایش ندادم ولی دکترم همون 4سال پیش یه سری پرسش نامه داد بهم که حدود 120تا سوال بود شاید هم بیشتر وبعد از روی اون نموداری مشخص کرد واین حرفا...
    اما حالت هام:
    کلا اینکه قبلش به چیزی بخوام فکر کنم یا حتی اتفاقی بیفته اصلا اینطور نیست..به فرض مثال همین نیم ساعت پیش موقع حرف زدن با خانواده به طور خیلی ناگهانی دلشوره عجیبی بهم دست داد..استرس گرفتم و تپش قلبم زیاد شد...ومثل همیشه پاهام کرخت شدش..بدون هیچ دلیلی

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

مجددا سلام
    نه تست فیزیکی وازمایش ندادم ولی دکترم همون 4سال پیش یه سری پرسش نامه داد بهم که حدود 120تا سوال بود شاید هم بیشتر وبعد از روی اون نموداری مشخص کرد واین حرفا...
    اما حالت هام:
    کلا اینکه قبلش به چیزی بخوام فکر کنم یا حتی اتفاقی بیفته اصلا اینطور نیست..به فرض مثال همین نیم ساعت پیش موقع حرف زدن با خانواده به طور خیلی ناگهانی دلشوره عجیبی بهم دست داد..استرس گرفتم و تپش قلبم زیاد شد...ومثل همیشه پاهام کرخت شدش..بدون هیچ دلیلی

ممنون از پاسخ

اسم اون تست چی بود اگه یادتونه و نتیجه چی بود و تشخیص؟ اگر دارو دادند چی بوده و نتیجه آن؟
    امضای ایشان

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسخ

اسم اون تست چی بود اگه یادتونه و نتیجه چی بود و تشخیص؟ اگر دارو دادند چی بوده و نتیجه آن؟
    4سال میگذره ومن اصلا یادم نمیاد اسم اون تست چی بود نموداری هم که داشتن درباره اش حرف میزدن فقط یادم میاد گفتن خیلی زود جوش هستم ویه سری از این مدل حرفا و دوتا از قرصا رو یادمه که پرانول ده برای تپش قلبم تجویز شد وچون سر درد شدید داشتم سلکسیب دوتا دیگه هم بود که اصلا تو خاطرم نیست ولی دوزش یکم بالا بود باعث شده بود شبا خیلی خوابای عجیب ببینم که مثلا با هواپیما همش تو پرواز بودم ودر نهایت تو نوبت بعدیم دوز مصرفی رو کم کرد..ولی خب مصرف قرصا تا تقریبا دو یا سه هفته خواب اور بود برام ومن دائما خواب بودم..وزنم رو بر خلاف همیشه بالا برده بود...من نهایتش تا 54کیلو میرم بالا ولی اون موقع 60شده بودم...وهمین
    ولی خب استرس قطع بود...که خودم بخاطر اینکه روش مصثرف قرص رو دوست نداشتم گذاشتم کنار ودیگه هم به دکترم مراجعه نکردم

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

4سال میگذره ومن اصلا یادم نمیاد اسم اون تست چی بود نموداری هم که داشتن درباره اش حرف میزدن فقط یادم میاد گفتن خیلی زود جوش هستم ویه سری از این مدل حرفا و دوتا از قرصا رو یادمه که پرانول ده برای تپش قلبم تجویز شد وچون سر درد شدید داشتم سلکسیب دوتا دیگه هم بود که اصلا تو خاطرم نیست ولی دوزش یکم بالا بود باعث شده بود شبا خیلی خوابای عجیب ببینم که مثلا با هواپیما همش تو پرواز بودم ودر نهایت تو نوبت بعدیم دوز مصرفی رو کم کرد..ولی خب مصرف قرصا تا تقریبا دو یا سه هفته خواب اور بود برام ومن دائما خواب بودم..وزنم رو بر خلاف همیشه بالا برده بود...من نهایتش تا 54کیلو میرم بالا ولی اون موقع 60شده بودم...وهمین
    ولی خب استرس قطع بود...که خودم بخاطر اینکه روش مصثرف قرص رو دوست نداشتم گذاشتم کنار ودیگه هم به دکترم مراجعه نکردم
    مرسی عزیز ببینید شما احتمالا دارای اختلالی کمپلکس هستین(خشم و عصبانیت+اختلال هراس+اختلال وحشت بعد از حادثه(به علت فوت فامیل) که حالا داره عوارض روان تنیش رو بدون وارد شدن اضطراب

و استرسی خارجی نشون میده!

عزیز حتما نیاز به مشاوره حضوری و شایدم کمی دارو دارید مسئله رو جدی بگیرید چون اگر تبدیل به حمله وحشت(پنیک اتک) بشه خیلی خیلی اذیت خواهید شد.

موفق باشید

سپاس
    dr
    امضای ایشان

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی عزیز ببینید شما احتمالا دارای اختلالی کمپلکس هستین(خشم و عصبانیت+اختلال هراس+اختلال وحشت بعد از حادثه(به علت فوت فامیل) که حالا داره عوارض روان تنیش رو بدون وارد شدن اضطراب

و استرسی خارجی نشون میده!

عزیز حتما نیاز به مشاوره حضوری و شایدم کمی دارو دارید مسئله رو جدی بگیرید چون اگر تبدیل به حمله وحشت(پنیک اتک) بشه خیلی خیلی اذیت خواهید شد.

موفق باشید

سپاس
    dr
    مرسی از راهنمایی و وقتی که برام گذاشتین ..فقط میشه بهم بگید من باید به روانپزشک مراجعه کنم؟روانشناس؟ویا...
    واینکه این قضیه ممکنه زندگی عادیمو بیشتر از این حد مختل کنه و عوارش بدتری داشته باشه؟

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

مرسی از راهنمایی و وقتی که برام گذاشتین ..فقط میشه بهم بگید من باید به روانپزشک مراجعه کنم؟روانشناس؟ویا...
    واینکه این قضیه ممکنه زندگی عادیمو بیشتر از این حد مختل کنه و عوارش بدتری داشته باشه؟
    حتما اول روانشناس حاذق وسپس با صلاح دید ایشان روانپزشک و لطفا از دارو نترسید و اگر خواستید دارو رو عوض و یا کم کنید حتما با نظر دکترتون باشه.

نترسید درمان رو شروع کنید حتما بهتر خواهید شد.

سپاس
    dr
    امضای ایشان

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23576
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون بخاطر کمک ها وراهنماییتون....مرسی وقت گذاشتید

16. کاربران زیر از روشنک.الف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)