نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اعتماد بنفس پایین در ارتباط با فامیل

1233
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8346
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اعتماد بنفس پایین در ارتباط با فامیل

دختری 19 سالم که یه دختر دایی دارم دو سال از خودم کوچیکتر.
    خانواده مادریم یه سری ادمین که هیچ کس به غیر از خودشون قبول ندارن .
    اصولا جاهایی که تو جوش موذب باشم یه دختر ساکت و گوشه گیر میشم
    و این موضوع شدیدا تو فامیل برام اتفاق میوفته
    با جامعه ی بیرون هیچ مشکلی ندارم و با غریبه ها خیلی راحت میتونم ارتباط بر قرار کنم
    اما به قدری تو فامیل موذبم که حس میکنم از پس هیچ کاری بر نمیام
    زندایی هام مدام از دختر داییم تعریف میکنند که خوبه پذیرایی میکنه اله بله و من همیشه باید سنگ رو یخ باشم
    به مامانم میگم چرا مامان اون اینقدر از دخترش تعریف کنه و تو همیشه سکوت کنی؟ میگه مشک باید خودش بو خوب بده
    منم میخوام خوب باشم
    حرفای زنداییم بدجوری اعصابمو خورد کرده.
    چرا وقتی تو فامیلم اینقدر اعتماد ب نفسم پایینه؟
    چرا نمیتونم اونجوری ک بیرون از فامیلم تو خوده فامیلم همون شکلی باشم؟
    چرا تو این سن و سال بلد نیستم یه سینی چایی جلو مهمون بگیرم؟از کجا باید شروع کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اعتماد بنفس پایین

خب شما میتونید تمام این موارد رو در خونه به تنهایی تمرین کنید

به هر حال اگر شما بتونید در جمع قرار بگیرید این مشکلات حل خواهد شد ...

دور شدن از جمع شمارو هر روز منزوی میکنه

به همین خاطره که به تمام رفتارهای خانواده حساس شدید

در این مورد میتونید با مشاوری هم مشورت کنید تا به شما در این راه کمکی کرده باشد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

سعی کن تو جمع های زنونه شرکت کنی توی جمع فامیل که هستی خوب حرف بزنی بگی بخندی اگه هنری بلدی درموردش تو جمع حرف بزن هیچ وقت از حرف زدن نترس همیشه نظرتو بگو ولو غلط باشه تو هم مثل بقیه داری نظرتو میدی محکم باش با اعتماد بنفس همیشه با خودت بگو مگه بقیه چجوری هستن که من نیستم هیچ وقت خودتو دست کم نگیر ازجمع فرار نکن موفق باشی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10344
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    راستش نمی دونم مشکلمو از کجا شروع کنم من قبلا فوق العاده بودم پر جنب و جوش شاداب توی هر جمعی همه منو برای شوخ طبعیم و سرحال بودنم دوست داشتن سال 84 لیسانسمو گرفتم دو سال سر کار بودم تمام کارهای اونجا تحت کنترل من بود بدون من نمی شد سال 86 برادر بزرگم سکته قلبی کرد و فوت کرد..... بعدش من داغون شدم شبها نمی خوابیدم اصلا نمی خوابیدم در کل 24 ساعت سه یا چهار ساعت کارمو ول کردم تو خونه نشستم درس خوندم و فوق لیسانس قبول شدم اما این 2 سال طول کشید سال88 وارد دانشگاه شدم اما دو سال فاجعه آمیز داشتم اصلا خودم نبودم ساکت گوشه گیر بدون حرف و پر از ترس و اضطراب قبلا همیشه واسه کنفرانس و جواب دادن پایین کلاس بودم می لرزیدم اما می رفتم استادها هم منو به عنوان شاگرد زرنگشون می شناختن اما تو دو سالی که ارشد می خوندم یکی دیگه بودم درسم بد نبود ولی عالی نبود تو امتحانات خراب می کردم اما بالاخره روز دفاع شد وحشتناک بود صدای قلبم و لرزش بدنم تمرکز رو ازم گرفته بود استادم استاد راهنمام سرم داد کشید ولی اون روز تموم شد ماجراهای من ادامه دار شدن نتونستم برم سر کار تو خونه موندم متاسفانه پدرم رو هم از دست دادم حالا یه موقعیتی پیش اومده که شاید من بتونم برم سر کار کاری که خیلی دوسش دارم اما اعتماد به نفسم زیر سفره بازهم بی خوابی دارم اما کمتره شبها دیر خوابم می بره اضطراب دارم همیشه همیشه همیشه..... فقط می خوام خودم باشم آوای قبلا پرشور سرحال توانمند نه این آوای به درد نخور و پوچ ورزش کلاس و ... دکتر و دارو همه رو امتحان کردم اما .... می خوام آوا برگرده همین

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط آوا1360 نمایش پست ها
    سلام
    راستش نمی دونم مشکلمو از کجا شروع کنم من قبلا فوق العاده بودم پر جنب و جوش شاداب توی هر جمعی همه منو برای شوخ طبعیم و سرحال بودنم دوست داشتن سال 84 لیسانسمو گرفتم دو سال سر کار بودم تمام کارهای اونجا تحت کنترل من بود بدون من نمی شد سال 86 برادر بزرگم سکته قلبی کرد و فوت کرد..... بعدش من داغون شدم شبها نمی خوابیدم اصلا نمی خوابیدم در کل 24 ساعت سه یا چهار ساعت کارمو ول کردم تو خونه نشستم درس خوندم و فوق لیسانس قبول شدم اما این 2 سال طول کشید سال88 وارد دانشگاه شدم اما دو سال فاجعه آمیز داشتم اصلا خودم نبودم ساکت گوشه گیر بدون حرف و پر از ترس و اضطراب قبلا همیشه واسه کنفرانس و جواب دادن پایین کلاس بودم می لرزیدم اما می رفتم استادها هم منو به عنوان شاگرد زرنگشون می شناختن اما تو دو سالی که ارشد می خوندم یکی دیگه بودم درسم بد نبود ولی عالی نبود تو امتحانات خراب می کردم اما بالاخره روز دفاع شد وحشتناک بود صدای قلبم و لرزش بدنم تمرکز رو ازم گرفته بود استادم استاد راهنمام سرم داد کشید ولی اون روز تموم شد ماجراهای من ادامه دار شدن نتونستم برم سر کار تو خونه موندم متاسفانه پدرم رو هم از دست دادم حالا یه موقعیتی پیش اومده که شاید من بتونم برم سر کار کاری که خیلی دوسش دارم اما اعتماد به نفسم زیر سفره بازهم بی خوابی دارم اما کمتره شبها دیر خوابم می بره اضطراب دارم همیشه همیشه همیشه..... فقط می خوام خودم باشم آوای قبلا پرشور سرحال توانمند نه این آوای به درد نخور و پوچ ورزش کلاس و ... دکتر و دارو همه رو امتحان کردم اما .... می خوام آوا برگرده همین

دوست عزیز در تاپیکی جداگانه مطلب خودتون رو قرار بدید ... نه در ادامه تاپیک قدیمی

برای اینکار به این ادرس برید

مشاوره های فردی

و بعد ارسال موضوع جدید با عنوانی مناسب و در خور سوالتون رو قرار بدید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10344
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون میدونید شاید بدترین چیز در من ان باشه که کتابهای روانشناسی زیادی خوندم و ... حالا کمی راستش خیلی نمی شه رو این روش ها حساب کرد ولی از نظر تون و دقتتون ممنونم. براتون بهترین ها رو آرزو می کنم

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

عزیزم شما موقعیت اجتماعیئ و تحصیلی بالایی دارید خودت دست کم نگیر ، تو این راهم قرص و دارو جواب نمیده خودت به خودت کمک کن ... بنظر من آیینه درمانی کن یعنی برو جلو آیینه با خودت حرف بزن خیلی تاثیر داره و نقاط مثبتت توی کاغذ بنویس و بخون مطمئنن اعتماد بنفست میره بالا یا کلاسای تفریحی مثل شنا برو .. ایشالا کم کم خودت پیداکنی...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)